X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • Inez87 Ekspertka
    Postów: 165 185

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja niestety muszę ten cykl odpuścić :/ Mimo całego entuzjazmu bo to pierwszy z ovufriend, wyszło jak wyszło. Najpierw mąż chory na antybiotykach, teraz jak wyznaczyło dni płodne to musi lecieć do PL. Plus taki, że przywiezie mi witaminy i testy więc od maja podejście kolejne :)

    dqpri09k8v8ti207.png
  • Gosjja Koleżanka
    Postów: 70 17

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ogole nie wiem co myslec o tym cyklu. Pisalam,ze w pprzednim miesiacu okres mi sie spoznil okolo tygodnia.
    .z mezem kochalam sie okolo 13 marca.w terminie spodziewanej @ pojawily sie jakies dziwne objawy (ktorych na poczatku w ogole bym nie polaczyla z ciaza)- Totalny brak apetytu,nawet wstret do jedzenia,odraza na zapachy.Dopiero potem zaczelam kojarzyc. Zrobilam kilka testow (po spodziewanym terminie @) wszystkie negatywne.Az wreszcie dostalam krwawienia- 4 dniowe ( +dwa dni plamienia).W tym miesiacu z mezem juz szalejemy:)) co drugi dzien sie kochamy:) oczywiscie suplemwntuje kwas foliowy,zaczelam brac olej z wiesiolka bo moj sluz nigdy nie byl idealny,ksiazkowy. Dzis mam 14dc co obserwuje!? Mam wrazenie,ze sluzu nie mam w ogole....rano jak wstalam dzisiaj to byl wodnisty mleczny.Poza tym nic nie obserwuje...wczoraj bolal mnie jajnik lewy,w sumie okolo 9dc tez mnie pobolewal...no i co chwile latam do lazienki! Kilka dni temu pomyslalam sobie moze zalapalam zapalenie pecherza? Wiec od razu siegnelam po furagin. Nic nie piecze nie boli a do lazienki latam jak szalona. Aaaa no i od 11dc robie testy owulacyjne.Jak na razie wczoraj pojawila sie blada druga kreska ale i tak bardziej widoczna niz te poprzednie...mam wrazenie- im bardziej sie chce tym mniej z tego wychodzi!:(

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam nowe forumowiczki i te 'stare' oczywiscie tez,

    rosax a co tam u ciebie???

    mi szybko minął weekend, wczoraj zrobilismy sobie wycieczkę krajoznawcza bo bylo bardzo cieplo u mnie, a dzis zimno i deszczowo

    powodzenia w staraniach

    werni lubi tę wiadomość

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • śliwka w czekoladzie Przyjaciółka
    Postów: 102 73

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Nowe dziewczyny :)
    Mi ovu wyznaczył owulacje, przerywaną linią, ale zawsze coś. Teraz czekam, jestem 3 dpo. Temperatura póki co stosunkowo niska. Jajniki lekko bolą jak na okres.

    4e634f5768c915a68aa13319a51c3735.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez dziś lewy pobolewal trochę. Środę lub w czwartek znów zatestuje jeśli @ nie dostane.

    Witam nowe dziewczyny :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś tutaj u Nas ostatnio dość cicho ;)

    Emerald, jak się czujesz ? Wszystko w porządku ?

    Witam wszystkie nowe Dziewczyny :)

    Ja już odliczam czas do kolejnego cyklu i do podjęcia starań :) Prócz tego mam teraz dwa wyjazdy, jeden integracyjny z pracy, a drugi to majówka, więc czas trochę odpocząć :D

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny :)
    Mamuśka, dziękuję, że pytasz. Czuję się fizycznie całkiem dobrze. Bolą mnie trochę piersi, mam lekkie mdłości lub wilczy apetyt.
    Gorzej z psychiką. Są momenty, że czuję się jak wrak, zwłaszcza, gdy plamienie wraca lub zrobię betę. Są też momenty, gdy jestem pełna optymizmu i nadziei. Czekam na wtorek, wtedy mam wizytę.

    Kushina, jeszcze raz gratuluję :) Werni, Śliwka, trzymam kciuki za Wasze testy.

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati87 wrote:
    witam nowe forumowiczki i te 'stare' oczywiscie tez,

    rosax a co tam u ciebie???

    mi szybko minął weekend, wczoraj zrobilismy sobie wycieczkę krajoznawcza bo bylo bardzo cieplo u mnie, a dzis zimno i deszczowo

    powodzenia w staraniach


    Nie chce mi sie kolejny raz pisac a wiec wkleje z innego forum co u mnie..

    Powiem tyle.
    Czekam na nowy cykl.
    Pojechalam dzis dopiero.

    Usg - endo powiekszone ale tak samo moze sie zwiekszyc przed okresem. Cysta.. Nie duza nie grozna ale do kontroli..
    Test ciazowy - negatywny. Tak samo i w domu mialam dzis z rana. Nawet cienia nie bylo juz.
    Beta - czekam na telefon jaki jest wynik po 17 ma dzwonic jesli cos jeszcze jest a jak nic nie ma to nie bedzie dzwonic. Gdyby jednak cos bylo natychmiast mam wracac do szpitala.
    Rozmowa ogolna - "ile pani juz tych ksiazek medycznych poczytala?" sama ja pytalam o endo wykres swoj zolc w jajniku i w ogole. wszystko ogolnie ok. Zglosic sie do swojego lekarza pod katem "gubienia ciazy" zrobic niezbedne badania. Odczekac cykl popatrzec na wyniki i strzelac gole. Nieuniknione beda tabletki /antybiotyki zalezy jakie cholerstwo we mnie siedzi.
    No i potwierdzila ze jajowod wycieli.. Jak spytalam czemu mnie nie poinformowali odpowiedz "wszystkie papiery zostaly wyslane do twojego ginekologa i on mial obowiazek Cie poinformowac a raczej powtorzyc to co lekarz pewnie Ci powiedzial jak bylas po operacji"

    Po telefonie dowiedzialam sie ze beta jest 3,6 tylko wiecej od normy minusowej. "ciaza zgubiona"


    Dzis mam juz 2 dzien nowego cyklu, ktory chcemy odpuscic. A w nastepnym zaczac. No chyba ze i w tym zaryzykujemy. Tak mi sie przypomialo co kiedys pisalam... Chyba zaczynam w to wiierzyc w ta swoja bajke ktora wymyslilam.
    A pisalam tak

    "Aaj ja to mam jednak cos z glowa hihi. Wszystkp sobie juz ulozylam jak bedzie a kiedy z mezem rozmaialam przez telefon on wszystko potwierdzil hihi "kochanie Ty zawsze jak mowisz to tak bedzie, a to co powiedzialas teraz to i ja wiem, ze tak bedzie"
    A wiec opowiedzialam mu tak.
    Do kwietnia biore tabletki. W maju bedzie jako tako okres a w czerwcu juz go nie bedzie. Na poczatku lipca zrobie badanie gonekologiczne i sie okaze ze mamy dwa pieknie bijace serduszka bo bog teraz chce nam oddac to co zabral wczesniej. Ale nie w liczbie 4 a tylko 2. ;)
    No i mezus wszystko potwierdzil. A wiec mamy plan na maja i czerwca ;D

    Wiem wiem niby nie mozna po tabletkach anty tak szybko ale lekarz sam powiedzial zeby odczekac miesiac. Tabletki w koncu tylko 3 listki wezme bez przerwy.. Teraz mam zamiar tak bardzo w to wierzyc zeby tak bylo! Przyciagne te wszystkie mysli wspolnie z mezem! ;)"

    I teraz sobie mowimy ze pewnie tak bedzie jak powiedzielismy, a wiec czekamy na te dwa serduszka ;)
    Staram sie myslec tylko pozytywnie. Nie mozna sie zalamywac, NIGDY!

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inez, ja być może też odpuszczę ten cykl. Także nie jesteś sama.
    Mam totalny mętlik w głowie.

    Rosax, Twoje podejście jest budujące.

  • Inez87 Ekspertka
    Postów: 165 185

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Was też irytuję wścibstwo innych ludzi a już najbardziej rodziny? Na każdym kroku słyszę, że to już najwyższa pora, że na co ja czekam itp. Zamówiłam na adres teściowej witaminy, testy owu i ciązowe na zapas bo w norwegii ceny kosmiczne i juz gadanie, wypytywanie, bo niestety otworzyła tą przesyłkę. Jakby nie mogli wykazać trochę taktu i cierpliwości ehhh.

    dqpri09k8v8ti207.png
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald, cieszę się, że wszystko w porządku i póki co dobrze się czujesz :) Daj znać oczywiście po wizycie, co powiedział lekarz :)

    Inez, Marzymisie, u mnie ten cykl też jest stracony, więc czekam na maj ;)

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • asiaa1987 Ekspertka
    Postów: 231 58

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)

    U Mnie dzisiaj 19dc, starania były w tym miesiącu ale mam jakieś dziwne myśli, że z kolei znowu się nie uda...

    Inez 87 u Mnie to samo, ciągłe pytania ze strony rodziny, to kiedy dziecko, kiedy chrzciny itp, denerwuje Mnie to strasznie, nikt nie pomyśli nawet jak można zadawać takie pytania, ja nigdy nie zadałabym komus pytania kiedy dziecko ;(

    Inez87 lubi tę wiadomość

    31.08.2017 Moja kochana córeczka przyszła na świat
    3330 gram 54 cm
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam dziś na usg. 6dzień cyklu a endometrium tylko 2mm . Chyba za mało nie?
    Siedzę i szukam norm ;/

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inez87 wrote:
    Czy Was też irytuję wścibstwo innych ludzi a już najbardziej rodziny? Na każdym kroku słyszę, że to już najwyższa pora, że na co ja czekam itp.

    Oj tak, nawet bardzo. Teraz rusza mnie najbardziej,gdy zaczęły się problemy i może być ciężko z zajściem w ciążę.
    Tylko cierpliwość nas uratuje ;)

    Inez87 lubi tę wiadomość

  • Inez87 Ekspertka
    Postów: 165 185

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nikt nie pomyśli, że mogą być problemy i takie pytanie podwójne denerwują, bo ja o niczym innym nie marzę jak o dziecku, ale jest jak jest, potrzeba czasu i cierpliwości.

    No ale nic czekamy na maj, tym razem musi się udać :)

    dqpri09k8v8ti207.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax
    twoje podejscie jest super, tak trzymaj

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inez87 wrote:
    Czy Was też irytuję wścibstwo innych ludzi a już najbardziej rodziny? Na każdym kroku słyszę, że to już najwyższa pora, że na co ja czekam itp. Zamówiłam na adres teściowej witaminy, testy owu i ciązowe na zapas bo w norwegii ceny kosmiczne i juz gadanie, wypytywanie, bo niestety otworzyła tą przesyłkę. Jakby nie mogli wykazać trochę taktu i cierpliwości ehhh.
    moja rodzina to mysli na odwrot, ze po tym co przeszlam nie bede miala ochoty juz sie starac o kolejne dziecko,
    a ja nie ich informowac

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja rodzina, ta z którą mam kontakt, najbliższa nie robi żadnych uwag, nie słyszę sugestii.
    W pracy jedynie się zdarzy czasami lub od osób, które nie są mi bliskie w ogóle, a czują się w obowiązku chyba poinformować mnie, że niby "czas najwyższy".

  • Inez87 Ekspertka
    Postów: 165 185

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myślicie, że branie antybiotyków wpływa na płodność i ilość plemników? Coś wyczytałam, że 4 miesiące mogą być problemy, a mój mąż brał antybiotyki w styczniu i teraz tydzień w kwietniu. Bo się kurcze okaże, że starania przełożę nie do maja, a do sierpnia ;)

    dqpri09k8v8ti207.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inez tu nie ma co odkladac tu trzeba dzialac ;) a noz widelec maz ma silna armie nawet po antybiotyku ;) mozesz ewentualnie wspomoc suplementami na czas rekonwalescencji po antybiotykowej

    marzymisie, Inez87 lubią tę wiadomość

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ