X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wróżenie z wykresów- czarownice w oparach absurdu
Odpowiedz

Wróżenie z wykresów- czarownice w oparach absurdu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo wz albo plan miejscowy nakazuje na tej działce zabudowę jednorodzinną, przy której zawsze można postawić warsztat. To nie idioci tylko takie są przepisy. Zróbcie jakiś projekt domu a potem złożycie projekt zamienny jak będziecie chcieli się budować, projekt zamienny będzie zawierał zmiany w zakresie domu. Nie wiem czy dostaniecie pozwolenie na użytkowanie na sam warsztat - tym bym się bardziej zainteresowała. Wiem że przepisy się zmieniły ale zawsze po zawiadomieniu o zakończeniu budowy samego warsztatu pinb może wydać postanowienie o odmowie lub też wnieść sprzeciw.

    Edek, albo spróbować obejść to tym, aby w projekcie kompletu wyodrębnić dwa etapy budowy - warsztat i dom, i zgłaszać pierwszy etap.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2016, 16:56

  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 17 lipca 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta widzę że ty dobrze znasz się na przepisach budowlanych. Ogolnie jest tak że na warsztat nie dostaniemy tam pozwolenia choć by nie wiem co ale na magazyn już tak. I tak jest też przygotowany projekt. Projekt myśleliśmy zrobić taki jak by się nam podobał bez żadnych wielkich zmian chyba że w trakcie budowy jakieś drobnostki zmieniać. W środę mamy jechać do projektanta dogadać szczegóły.

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w procedurze procesu inwestycyjnego siedzę całymi dniami. Ale troche z innej strony, bo w spersonalizowanych loakalch usługowych i ich wymogach ppoż, sanitarno-higienicznych i w odbiorach ich przez poszczególne służby, na pinb kończąc właśnie. Właśnie kończę oddawać żłobek, ciągle coś uzupełniam, wszędzie :D
    Domu nie budowałam i co gorsza - nigdy nie mam zamiaru się w to pakować (lecz nie neguję, jednak na moje nerwy jest najwyzej wykończenie mieszkania, a użeram się z ekipami całymi dniami w pracy, więc po pracy wolę isc na rower ;) ) zatem z pytaniem, na co zwrócić uwagę projektując - nie odpowiem, bo w tej skórze nie byłam ;)

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 17 lipca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Impra powiem nieskromnie, że trafiłaś na ekstra łożysko :)
    Zuu dostała je ode mnie zdekompletowane, bo u mnie nie było całe po porodzie, potem ona je pocięła, ale jest super szczęśliwe :)

    Gratuluję :)

    Impresja lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 17 lipca 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z przepisów jesteś obyta więc jak czegoś znowu nie będę wiedziała to może będziesz mogła mi pomóc.

    ojejku lubi tę wiadomość

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 lipca 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna87 wrote:
    Impra powiem nieskromnie, że trafiłaś na ekstra łożysko :)
    Zuu dostała je ode mnie zdekompletowane, bo u mnie nie było całe po porodzie, potem ona je pocięła, ale jest super szczęśliwe :)

    Gratuluję :)
    Łożysko po przejściach, ale za to już nic mu nie groźne :) przed nim poród hamerykański :D

    ojejku lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta jak jesteś oblatana w budowlanych sprawach to mam pytanko. Czy jeżeli dom na ukończeniu, dostanie decyzję z gminy ''nadanie numeru'' (bo wprowadzane są nowe ulice, i numeracje), to nie trzeba robić odbioru? I pisze że dom ''został oddany do użytku w roku xx''. Możliwe, że odbiór nie jest konieczny?

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadanie numeracji porządkowej to osobna procedura, absolutnie nie trzeba robic odbioru jeśli lokal jest oddany do użytku, ale na Was spoczywa obowiązek umieszczenia numeru zgodnego z wymogami gminy, tj w miesscu oświetlonym przynajmniej, z nowa nazwą ulicy i numerem, czasem gminy wymagają osobnej lampy z numerem policyjnym, ale zazwyczaj wystarcza, aby noca była widoczna, wiec jeśli okolica jest oswietlona to jest ok. Żadnego odbioru :)
    Ja dostałam np mandat od straży miejskiej, bo nie umieściłam nowego numeru na lokalu ;) mandat moze wynieść nawet do 5 tys zł, więce lepiej to zrobić :D

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ciekawe co piszesz. Byłam przekonana, żeby odebrać budowę, to trzeba zrobić odbior. A w decyzji z gminy pisze, że lokal oddany do użytku już jakis czas temu. A wiem, że od odbiór się nie strali. Może niesłusznie się kłuciłam, ze znajomymi :/

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzu, źle Cię zrozumiałam, nie doczytałam, że dom na ukończeniu.

    Jeśli oddany do uzytku to nie trzeba, a jeśli nie oddany, to decyzja o nadaniu numeracji nie ma nic wspólnego z odbiorem i nalezy go przeprowadzić. Zmieniły się trochę przepisy i mozliwe, ze wystarczy zawiadomic o zakończeniu budowy, sporządzić oswiadczenie kierownika i wpisac ostatni wpis kończącyw dzienniku.
    Nie doczytałam wcześniej, ze dom na ukończeniu. Ale Marzu, decyzja o nadaniu numeracji przychodzi z UM, albo z Gminy, a odbiorami zajmuje się PINB, jedno z drugim ma niewiele wspólnego.
    Nie wiem dlaczego napisali, ze oddany do użytku, może to była przebudowa a nie budowa od zera?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2016, 22:32

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie budowa od zera. To jednak miałam racje. A kłucili się, że dzieki nadaniu numeru nie beda musieli odbierać domu (co wiąże się z dużymi kosztami). Nie ma nic za darmo :-)

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie sa koszty odbioru? Nie sądzę, aby były spore... kosztów samego odbioru jest wg mnie niewiele.
    Ale sama procedura nieraz jest długotrwała i owocuje w miesiące uzupełniania dokumentacji i tłumaczenia się na piśmie ze wsztystkiego, ale zazwyczaj jednorodzinne ida bez problemu.

    Posługiwać się trzeba od teraz nowym numerem i zawsze do kompletu dokumentacji dołaczać trzeba decyzję o nadaniu numeracji administracyjnej, bo pozwolenie było wydane na inny adres.


    edek, wyjaśniłabym też skąd w zawiadomieniu pojawiła się informacja o oddaniu loaklu do użytku w dacie xx

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2016, 22:49

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadeszła wiekopomna chwila. Musze zmienić farbę do włosów bo ta nie kryje siwych...to juz chyba równia pochyla.

    Do tego od 3 dni jestem u mamy. Ojjjj to juz za długo. A mój maz tak rozgrzebał mieszkanie, ze szybko tam nie wrócę. Podejrzewam, ze zrobil to specjalnie, zeby sobie odpoczac od nas ;)

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakiej używałaś? Ja mam coraz więcej siwych, zbieram się za cos co to pokryje, bo perfect mousse juz nie daje rady, a była taka wygodna <3

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 17 lipca 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedzi :-) :-) :-)

    Baronowa ja używam zieloną joanne i kryje siwe. Jeszcze trochę włosów mam :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2016, 22:55

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 lipca 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kiedy zaczęłam siwieć, a było to daaaaawno, farbuję na blond i nawet jak nie pokrywa to i tak nie widać bardzo ;)


    Ej, też macie tak, że jak któraś wiedźma wysika dwie kreski to po euforii macie niedosyt i liczycie na zobaczenie następnych? ;) która jutro sika?

    WiedźmaMaKota, aleala lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 17 lipca 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uzywamam prodigy. Ostatnio tak posiwialam.


    Katt ja sikam, jakos nie ufam tym tabletkom przy karmieniu. Ale proszę o trzymanie kciuków za jedna kreskę:D

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha czyli mamy szansę na pierwszą wpadkę w serwisie dla starających się <3 <3 <3 :)

    Impresja, Cytrynka_, aleala lubią tę wiadomość

  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 17 lipca 2016, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzu ja ostatnio robiłam odbiór domu moim rodzicom. Procedura wygladała tak że pi zakończeniu budowy od zera musiał być zrobiony odbiór powykonawczy budynku przez geodetę czyli przeze mnie. Do tego musieli mieć kominiarza i odbiór od elekryka. Te dwa istatnie idzie sobie pozałatwiać chyba jeszcze w trakcie budowy jeśli robi to firma (tu było wszystko systemem gospodarczym) do tego musiał być wpis w dziennik budowy od kierownika budowy o zakończeniu. Koszty są znaczne bo sam geodeta kosztuje od około 1000 zł wzwyż a kierownik też sobie liczy w zależności id umowy. Także koszty jakieś są. Co do nadania numeru to nadanie wcześniej przez gminę numeru nie zwalnia ich od zrobienia odbioru powykonawczego budynku. Wiem że przepisy się tetaz bardzo zmieniły ale jakiś odbiór zawsze musi być zrobiony chociażby przez geodetę żeby móc nanieść go na mapę a urząd wiedział ze budowa jest zakończona i mógł dowalić jebitnym podatkiem ;-)

    marzusiax lubi tę wiadomość

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 17 lipca 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    Uzywamam prodigy. Ostatnio tak posiwialam.


    Katt ja sikam, jakos nie ufam tym tabletkom przy karmieniu. Ale proszę o trzymanie kciuków za jedna kreskę:D
    Ja nie wpadłam ale zato nabawiłam się ciąży spożywczej bo przytyłam 10kg w miesiąc :-(

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
‹‹ 2229 2230 2231 2232 2233 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ