X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wróżenie z wykresów- czarownice w oparach absurdu
Odpowiedz

Wróżenie z wykresów- czarownice w oparach absurdu

Oceń ten wątek:
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri chyba łacze sie w bólu.
    Młody po kąpieli mega histeria nic nie dzialalo. Wsadzilam paluchy pomasowalam dalam dentinox i młody po 2 minutach spał.

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczku, to chyba pomaga, ale głównie mamom i babciom. Tak mi się wydaje :)

    Maczek, kattalinna, Dagn_ lubią tę wiadomość

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze jeszcze można przelać jajko

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle ze to wszystko jest na takim samym poziomie jak modlenie sie. Pomaga jesli wierzysz. Ja srednio wierze w takie rzeczy ale podejscie z G mamy takie ze skoro to moze pomoc to czemu nie sprobowac. Szczegolnie ze mam kila przykladow ze pomoglo.

    Wiedzma jak oczko Hanii?

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie jeśli uspokaja to mamę, czy babcię, to i dziecko może się trochę uspokoić.

    ciri22 lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To na pewno. Dziecko bardzo wyczuwa. Ja juz to widzę ze kak wstaje z myslaa "kurwa jak mi się nie chce a Liwia znow przeryczy pol dnia" to na 100% tak bedzie. A jak tak jak na wyjezdzie chciało Sue i bylo Store usmiechnietym to i dziecko lepiej to zanosiło (nie licząc tego ze tak bylo wszystkim zajete ze dostępo w nocy przypominało sobie o zębach)

  • WiedźmaMaKota Autorytet
    Postów: 2584 3171

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziękuję, że pytasz. Jak byliśmy w pl to byłam u okulisty i powiedziała mi, że to już się goi jest jeszcze mały ślad ale już się tak nie rzuca w oczy, a ponoć to już gradówka była i dlatego taka blizną jest.

    Robimy drugiego Dziedzica ;)
    3i496iye8v37prd8.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek wrote:
    I jak to ma pomagać, takie palenie wiankow, poza nawdychaniem się dymu?
    Babcia chodzac i palac wianuszki (te co sie w kosciele na zielna swieci jak pamietam) odmawiala zdrowaski. 3 kolka i 3 zdrowaski.
    Wiec chyba jak Ciri mowi dziala na zasadzie modlitwy.
    Szeptucha tez sie modli tylko. I czasami swieczki pali.

    Moja druga babcia jest zwana czumaczka (w wolnym tlumaczeniu czarownica). Ma zle oczy (co jest udowodnione). I mi kiedys wlosy przypalala gromnicami. Na koncowkach. Po 4 stronach. Zeby mnie zaden diabel nie porwal. Czy jakos tak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko, po co kółka, wianki i przypalania? Skoro o modlitwę chodzi ;)

  • WiedźmaMaKota Autorytet
    Postów: 2584 3171

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Impra taki paradoks religijnych ludzi chyba...

    Robimy drugiego Dziedzica ;)
    3i496iye8v37prd8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiedźmaMaKota wrote:
    Impra taki paradoks religijnych ludzi chyba...
    A może bardziej takie ludowe show? :D
    Wszelcy szamani byli zwykle bardzo szanowani w wioskach.
    Z taką oprawą o zachwyt chyba łatwiej, nie?

  • WiedźmaMaKota Autorytet
    Postów: 2584 3171

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie paradoks bo przecież jak się wierzy to nie powinno się zajmować czarami i pzesadami, a najbardziej przesadnie są ci wierzący ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2016, 23:24

    Impresja, Dagn_, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

    Robimy drugiego Dziedzica ;)
    3i496iye8v37prd8.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Religijnych? Przecież to takie zabobony, co to ich Kościół raczej nie popiera, wręcz przeciwnie.

    myshka84, Dagn_ lubią tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Ale te wianuszki chociażby. Sa świecone. I zdrowaski sie mowi. I babcia która mi to robila byla wierząca i to dość mocno.

    Druga babcia jest trochę mniej wierząca (a w zasadzie bardzo mało wierzy. Prawie wcale). Ale do przypalania włosów uzywa gromnic z cerkwi.


    Wszelkie te gusla sa związane z religia. Bo szeptucha jak szepta to przynajmniej te co ja znam. To modlą się do odpowiednich świętych czesto robiąc znak krzyża, paląc gromnice i zawsze jak szepta to ma przy sobie Biblię.

    Edek. To coś w stylu egzorcyzmow. Tylko takich dla ludzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2016, 23:32

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Egzorcyzmy zawsze są dla ludzi ;)

    A co to tych odprawianych czynności na bolączki, to wydaje mi się, że mimo wykorzystywania w nich modlitwy czy rekwizytów kultu religijnego, to z religią niewiele jednak mają wspólnego...

    myshka84, Maczek lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 03:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to religia to o czym mowi cytrynka bo w koncu wszystko sie wywodzi z naszej pierwszej religii i wiar poganskich. Teraz jest komunia kiedys byly postrzyzyny wtedy modlili sie do bogini uradzaju i plodnosci teraz do Boga, czyz to nie to samo? Dla mnie jako dla osoby jie wierzacej jest to dokladnie to samo. W koncu wszystko to wierzenia ludowe wiara w Boga tez jest tylko i wylacznie w glowie.

    Wiedzma to super ;D ale to co wie wycierpiala to jej ;/ ale na szczescie takie blizny poczynione w dziecinstwie sa nierzucajace sie w oczy w doroslosci ;) a cos mowila pani doktor od czego to moze byc? Czy znow moze wrocic?

    Edek: ja pracowalam jako wrozka i paradoksalnie najwiecej osob dzwonilo religijnych a dlaczego? Bo mimo tego ze kosciol tego nie pochwala takir osoby wierza ze skoro masz taka moc ze umiesz pomoc i czarowac to zeslal ja na Ciebie Bog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 03:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...a ja nadal nie wiem, po co te wianki i przypalania konkretnie.
    Nie widzę żadnego sensownego uzasadnienia po prostu.

    Dla mnie ważne szkiełko i oko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 05:23

    Katarzyna87 lubi tę wiadomość

  • myshka84 Autorytet
    Postów: 988 729

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dla mnie nie tyle szkiełko i oko, bo sfera duchowa jest jak najbardziej żywa, ale szczerze mówiąc bałabym się poddawać i siebie i zwłaszcza dzieci takim "egzorcyzmom".

    To, że działa, to najsłabszy argument. Złe duchy też potrafią robić potencjalnie dobre rzeczy, tylko pytanie jakim kosztem? Oddawanie duszy dziecka czy swojej Złemu po to żeby wygodniej się żyło brzmi dość kuriozalnie. To nie jest przytyk do żadnej z Was, jeśli wierzycie w to co robicie to tylko Wasza sprawa - tylko bardzo Was proszę, róbcie to świadomie.

    Bóg jest dobrem i daje dobre rzeczy bezinteresownie, bo nas kocha. Zły wprost przeciwnie, więc daje nam "cukierki", żeby nas zwabić do siebie i uśpić naszą czujność.

    Uprzedzając pytania: Bóg nie chce naszego cierpienia i nie znęca się nad nami.

    Muszę kończyć bo lecę do pracy (znów tak mi się chce jak wczoraj ;) ), ale chciałam się odezwać bo to wg mnie ważna sprawa jest.

    Kartofla poszukam później :)


    edek: Żeby nie było, nie uzurpuje sobie prawa do stwierdzania co jest zgodne z wiarą katolicką a cio nie. Nie wiem jak jest w tym przypadku. Tylko jak czytałam o tych wiankach i gromnicach to jakoś tak niepewnie się poczułam w środku. I tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 08:04

    strawberry, Maczek, kattalinna, Emma80, Dagn_ lubią tę wiadomość

    7T8cp1.png
    Flp 4,6-7
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysh! Polewam Ci bo dobrze prawisz. To że ktoś pali wianki modląc się i wzywając świętych nie znaczy że jego "moc uzdrawiania" pochodzi od Boga. Szatan to największy kłamca i każdego potrafi zwieść. Ja oglądałam kilka wywiadów i dokumentów o egzoryzmach, ksiazki czytałam rownież bo temat był dla mnie intrygujący i unikam potencjalnie ryzykownych sytuacji. Zbyt sie boje. A kosciol jasno określa że jest przeciwko takim zabobonom. To tradycja ludzka, cześć mentalności. Szczegolnie na wsi trudno nawet wyperswadować czerwona wstążeczke przy wózku ;)

    Tak jak pisze Myshka - róbcie wszystko świadomie.

    strawberry, myshka84, Maczek, kattalinna, Dagn_, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dla mnie to takie gadanie osob wierzacych. Jesli isc tropem przyslowiowego "cukierka" to to damo mozna powiedziec o Bogu juz nie wchodzac w sprawy wojny i wolnej woli ale na naszych przykladach skoro daje ciaze to czemu ja odbiera albo skoro daje dziecko to czemu jest chore (tak mowimy tu o nieuleczalnych chorych dzieciach czy takich co umieraja)? Nie to ze nie wierze w zla energie bo jest taka jakby nie bylo zlej to nie bylo by dobrej ale argument szatana czy cos do mnie nie przemawia.

    Ja nie mowie ze moja babcia sie zajmuje wlasnie paleniem wiankow. Do tego co robi uzywa tylko wlasnego umyslu to jest dokladnie jak modlitwa tylko nie modli sie do Boga a do energii. Na tej samej zasadzie jak inne religie modla sie do buddy czy innego swietego.

    Edit: i tez nie rozumiem mowienia ze Bog cos robi zebysmy sie czegos nauczyli czy daje nam tyle ile jestesmy wstanie wytrsymac... Dla mnei to jest niepojete

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 08:34

‹‹ 2301 2302 2303 2304 2305 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ