X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrześniowe starania 2021
Odpowiedz

Wrześniowe starania 2021

Oceń ten wątek:
  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blick3 wrote:
    Cześć Dziewczyny.
    Jestem nowa na tym forum, ale różne wątki podczytuję już od kilku lat. Mam córeczkę w wieku 14 miesięcy i teraz z mężem staramy się o rodzeństwo dla niej.
    O pierwsze dziecko starałam się około 2,5 roku. Miałam niedrożny jajowód, który udało się udrożnić podczas laparoskopii; stymulowane przez Clo cykle, aż w końcu zaszłam w upragnioną ciążę dzięki inseminacji. Udało się na szczęście za pierwszym razem. Od tamtego czasu minęły 2 lata.
    Wczoraj wróciliśmy do kliniki leczenia niepłodności i jak wszystko dobrze pójdzie, to we wrześniu będziemy podchodzić do kolejnej inseminacji.
    Postanowiłam dołączyć do tego wątku, ponieważ wczoraj miałam monitoring owulacji i okazało się, że mam jeszcze szanse w tym cyklu na zajście w ciążę naturalnie. Nie robię sobie jednak nadziei...
    Nie wiem, kiedy będę robić test ciążowy, ale na pewno jakoś na początku września. Dziś jest mój 17dc. Niestety po ciąży i karmieniu piersią trochę rozjechały mi się cykle. Raz cykl trwa 27 dni, innym razem 33 dni... Dodatkowo lekarz przepisał mi Duphaston 2x1 tabletkę, a czytałam, że przez niego jeszcze bardziej mogą rozjechać się cykle.
    Tu moje pytanie - czy któraś z Was brała może Duphaston? Mi lekarz zalecił przyjmować od wczoraj, tj. od 16dc aż do pierwszego dnia miesiączki. Trochę to dla mnie dziwne, ponieważ miesiączka pojawia się, jak poziom progesteronu spada, więc jak ma się u mnie pojawić przy braniu duphastonu?
    Pozdrawiam Was serdecznie i życzę owocnych starań i wymarzonych dwóch kreseczek we wrześniu :)

    Hej, ja jestem po poronieniu i mam zaleconą luteinę. Ale nie wcześniej niż 3 dnia wyższej temperatury, żeby mieć pewność, że już jest po owulacji. Brać 10 dni i test. Mam od razu skierowanie na betę, więc jeśli beta potwierdzi, to brać dalej. Jeśli w becie dno i wodorosty, to odstawi.

    Mari92 lubi tę wiadomość

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • kropeleczka Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja również dołączam 🙂🙂 staramy się o 3 pociechę. Czuję,że to będzie dluga droga ze względu na nieregularne cykle. Poprzednie ciąże również wywalczone ... Stymulacja clo i duphaston. Witam Was wszystkie i życzę żebyście jak najszybciej ujrzały dwie kreseczki na teście. 🙂🙂

    Marti1984, Mari92, blick3 lubią tę wiadomość

  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blick3,Marti1984, Aszha, Kropeleczka witam na forum. Mam nadzieję,że wszystkim się uda 😉.

    Blick3 i Kropeleczka nie podalyscie daty na jaką wpisać Wasze testowanie 😀

    Marti1984 lubi tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenkaa wrote:
    Cake testuj we wrześniu jeszcze 😀

    A jak dziewczyny u was z długością cyklu? Ja mam 30 dni, owu około 19 dopiero, bardzo późno, denerwuje mnie to 😒
    Teraz mamy pierwszy cykl starań po poronieniu, powiem Wam że bardzo na niego liczę, już się nie mogłam doczekać aż będziemy mogli się znów starać. W straconą ciążę zaszłam w 3 cyklu. A niedługo rok jak podjęliśmy decyzję że chcemy dziecko.
    Ja mam cykle 28-31 i też owulację koło 14-17 dni . Różnie z tym jest. Ważne aby cykl nie był zbyt krótki i zbyt długi , afaza lutealna wynosiła koło 12 dni 😊

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blick3 wrote:
    Cześć Dziewczyny.
    Jestem nowa na tym forum, ale różne wątki podczytuję już od kilku lat. Mam córeczkę w wieku 14 miesięcy i teraz z mężem staramy się o rodzeństwo dla niej.
    O pierwsze dziecko starałam się około 2,5 roku. Miałam niedrożny jajowód, który udało się udrożnić podczas laparoskopii; stymulowane przez Clo cykle, aż w końcu zaszłam w upragnioną ciążę dzięki inseminacji. Udało się na szczęście za pierwszym razem. Od tamtego czasu minęły 2 lata.
    Wczoraj wróciliśmy do kliniki leczenia niepłodności i jak wszystko dobrze pójdzie, to we wrześniu będziemy podchodzić do kolejnej inseminacji.
    Postanowiłam dołączyć do tego wątku, ponieważ wczoraj miałam monitoring owulacji i okazało się, że mam jeszcze szanse w tym cyklu na zajście w ciążę naturalnie. Nie robię sobie jednak nadziei...
    Nie wiem, kiedy będę robić test ciążowy, ale na pewno jakoś na początku września. Dziś jest mój 17dc. Niestety po ciąży i karmieniu piersią trochę rozjechały mi się cykle. Raz cykl trwa 27 dni, innym razem 33 dni... Dodatkowo lekarz przepisał mi Duphaston 2x1 tabletkę, a czytałam, że przez niego jeszcze bardziej mogą rozjechać się cykle.
    Tu moje pytanie - czy któraś z Was brała może Duphaston? Mi lekarz zalecił przyjmować od wczoraj, tj. od 16dc aż do pierwszego dnia miesiączki. Trochę to dla mnie dziwne, ponieważ miesiączka pojawia się, jak poziom progesteronu spada, więc jak ma się u mnie pojawić przy braniu duphastonu?
    Pozdrawiam Was serdecznie i życzę owocnych starań i wymarzonych dwóch kreseczek we wrześniu :)
    Witamy , ja też mam syna , w październiku skończy 3 latka 🙂. Staraliśmy się o niego 18 miesięcy. Też były badania moje męża. Teraz staramy o rodzeństwo dla małego.
    Życzę powodzenia 😊

    blick3 lubi tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • Pozytywnemyslenie Przyjaciółka
    Postów: 95 51

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny musiałyście namawiać swoich mężów do badania nasienia? Czy za pierwszym razem powiedzieli Wam ok ide?

    Namisa lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 01. 2021
    👱‍♀️ 32lata
    Owulacja ✅
    Hormony ✅
    Waga ❌

    💊 Inofem, wit D, acard

    👨‍🦱 31 lat
    Badanie nasienia ❌
    27.10 - >Morfologia 0%

    💊 TenFertilMan, orzechy brazylijskie, wit C, wit D

    06.12 ⏸️
    14.12 💔 (5tc)
  • blick3 Koleżanka
    Postów: 49 106

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti1984 wrote:
    Hej, ja jestem po poronieniu i mam zaleconą luteinę. Ale nie wcześniej niż 3 dnia wyższej temperatury, żeby mieć pewność, że już jest po owulacji. Brać 10 dni i test. Mam od razu skierowanie na betę, więc jeśli beta potwierdzi, to brać dalej. Jeśli w becie dno i wodorosty, to odstawi.

    Dzięki za informację. Planuję podobnie zrobić ;)

    Marti1984 lubi tę wiadomość

    dhi443r8hw3j791d.png
    jox6io4pk40vsg83.png
  • Vaiana Autorytet
    Postów: 364 721

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywnemyslenie wrote:
    Dziewczyny musiałyście namawiać swoich mężów do badania nasienia? Czy za pierwszym razem powiedzieli Wam ok ide?
    Jak wróciłam pewnego razu od lekarza to powiedziałam, że lekarz zaleca, że skoro u mnie wszystko ok, to żeby też jego zbadać, porozmawiałam, oczywiście zachwycony nie był, ale bez problemu od razu zapisał się na badanie. Teraz po czasie jest tak, że już sam planuje kiedy mógłby powtórzyć badanie. Bardzo dba o suplementacje, o to, by nie przegrzewać sprzętu, zaczął się więcej ruszać, pije olej z czarnuszki chociaż go nie cierpi itp. Bardzo dumna jestem z niego, że tak dzielnie to znosi i tak dba, a on powtarza, że jak się już uda to walnie sobie długą, gorącą kąpiel, do tego zamówi kubełek z KFC i whisky 😂

    Mari92 lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 06.2019
    3x IUI ❌
    Kwiecień 2022-ivf
    30.04 - 1 transfer
    9dpt beta 127
    11dpt beta 343
    13dpt beta 741
    16dpt beta 2226
    27dpt mamy ❤️
    11.01.2023 -52cm, 3100g 🩷
  • blick3 Koleżanka
    Postów: 49 106

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari92 wrote:
    Blick3,Marti1984, Aszha, Kropeleczka witam na forum. Mam nadzieję,że wszystkim się uda 😉.

    Blick3 i Kropeleczka nie podalyscie daty na jaką wpisać Wasze testowanie 😀

    Wpisz mnie na 4.09. :) To moje imieniny, może dostanę prezent w postaci wysokiej bety :)

    Mari92 lubi tę wiadomość

    dhi443r8hw3j791d.png
    jox6io4pk40vsg83.png
  • blick3 Koleżanka
    Postów: 49 106

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywnemyslenie wrote:
    Dziewczyny musiałyście namawiać swoich mężów do badania nasienia? Czy za pierwszym razem powiedzieli Wam ok ide?

    Mój mąż nie miał z tym żadnego problemu... Od początku starań o pierwszą ciążę miał już kilka badań nasienia, ostatnie nawet wczoraj i raczej podchodzi do tego naturalnie - trzeba zbadać i koniec.

    Mari92 lubi tę wiadomość

    dhi443r8hw3j791d.png
    jox6io4pk40vsg83.png
  • monika16332 Przyjaciółka
    Postów: 102 199

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja również dołączam. To nasz pierwszy cykl starań o drugie dziecko. Synek ma 3 lata i czeka na rodzeństwo. Sama jest przerażona na myśl o drugim dziecku ale nie ma na co czekać 😁 do trzydziestki chce mieć warsztat zamknięty 😅 a zostało rok i 2 miesiące więc dużo czasu na starania sobie nie zostawiłam. O synka staraliśmy się 8 miesięcy o udało się w cyklu gdzie zaczęliśmy stosować conceciv plus a ja zaczęłam brać ovarin. I Z tym zestawem teraz też zaczynamy starania. Będę testować gdzieś 22 września 😉 trzymam kciuki za dwie kreseczki ❤️

    Mari92, blick3 lubią tę wiadomość

    Monika
  • kropeleczka Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari92 wrote:
    Blick3,Marti1984, Aszha, Kropeleczka witam na forum. Mam nadzieję,że wszystkim się uda 😉.

    Blick3 i Kropeleczka nie podalyscie daty na jaką wpisać Wasze testowanie 😀
    Będę testować 02.09

    Mari92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Staramy się o drugiego maluszka. Starszy kończy w tym roku 4 lata. 1cs niestety nieudany. Chociaż pierwszy raz od 3 lat spóźniła się @ aż o 3 dni (dwa testy po terminie @ cień cienia a później cień i dwie bety 3.9 i 2.6 ) do tego jest mięśniak ( mamy zielone światło od gina) i kłopoty z niedoborem żelaza. Ja 34l on 33l. Pierwsza ciąża w 2 cs.

    Mari92, blick3 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna @ powinna być 18.09 więc poproszę o wpisanie na 20.09. obiecałam sobie nie testować wcześniej :)

    Marti1984, Mari92, blick3 lubią tę wiadomość

  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1487 574

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poproszę o wpisanie na 6 września 🍀 liczę, że wrzesień będzie obfity w ⏸💚

    Frosch87, Marti1984, Mari92 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️Dominika, 27
    🙋‍♂️ Sebastian, 31
    👱‍♀️Io ❌
    Morfologia ✅
    Panel tarczycowy ✅
    Witamina D3 ✅
    Witamina B12✅
    Ferrytyna ✅
    Testosteron ✅
    Homocysteina ✅
    🙋‍♂️ Morfologia ✅
    Badanie nasienia ✅
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywnemyslenie wrote:
    Dziewczyny musiałyście namawiać swoich mężów do badania nasienia? Czy za pierwszym razem powiedzieli Wam ok ide?
    Ja musiałam, jak staraliśmy się o pierwsze dziecko.
    Bardzo się wstydził tam iść. Ale wkońcu tam poszedł i zrobił . Ale łatwo nie było go przekonać 😉

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło ,że jest nas tu coraz więcej ,życzę powodzenia w staraniach 😊. Badaniach i tym co potrzebne 🙂

    Vaiana, Dominika96 lubią tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2021, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari92 wrote:
    Ja musiałam, jak staraliśmy się o pierwsze dziecko.
    Bardzo się wstydził tam iść. Ale wkońcu tam poszedł i zrobił . Ale łatwo nie było go przekonać 😉
    Nie wiem jak u was ale ponieważ mamy już jedno dziecko to mąż twierdzi że nie ma potrzeby nic sprawdzać

  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1487 574

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari Kochana u mnie na 6 nie 20 chociaż jak będą ⏸ to może być i 20 ❤️ a jak by się udało u każdej to sama bym pojechała na Licheń, Częstochowę albo inne święte miejsce 🍀

    Mari92 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️Dominika, 27
    🙋‍♂️ Sebastian, 31
    👱‍♀️Io ❌
    Morfologia ✅
    Panel tarczycowy ✅
    Witamina D3 ✅
    Witamina B12✅
    Ferrytyna ✅
    Testosteron ✅
    Homocysteina ✅
    🙋‍♂️ Morfologia ✅
    Badanie nasienia ✅
  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywnemyslenie wrote:
    Dziewczyny musiałyście namawiać swoich mężów do badania nasienia? Czy za pierwszym razem powiedzieli Wam ok ide?

    Mój przy pierwszym badaniu rok temu się nagadał ale i tak zrobił. Niedawno sam z siebie zdecydował się na kolejne tym razem rozszerzone badania nasienia i z niecierpliwością czeka na wynik.

    Mari92 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ