X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WRZEŚNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • Tini Autorytet
    Postów: 561 475

    Wysłany: 19 września 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :-) wracam do Was :-) dziś mój 28 dc więc jutro lub pojutrze nadejdzie w końcu @ :-) jak nigdy nie mogę się juz jej doczekać a w zasadzie jej końca i nowych staranek ;-) Mam pytanie do Was, slyszalyscie może o czymś takim, że kobieta może nie donosic określonej płci? Tzn, że może mieć tylko chłopców lub tylko dziewczynki. Ja mam 2 synkow i 2 poronienia za sobą i zastanawiam się czy wtedy nie były to dziewczynki. Bardzo marzy mi się córka ale mam obawy, że nigdy nie będzie mi ona dana.

    mi88 lubi tę wiadomość

    ug37gu1r4avkpjo0.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 19 września 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po kolejnej wizycie. Pani doktor dla odmiany była beznadziejna.
    Na USG czysto - powiedziała, że płyn można zobaczyć tuż po owulacji i pewnie jest już za późno.
    Czułam się jakby mnie poganiała, zresztą przyszłam wcześniej, czekałam w kolejce z 15 minut i w tym czasie załatwiła chyba z 5 osób...
    Na temat mojej mutacji nie powiedziała mi zupełnie nic konkretnego. Pytałam, ile powinnam poczekać, bo immunolog powiedział, że miesiąc spokojnie wystarczy, ale dla pewności dwa. A ona mówi, że z ginekologicznego punktu widzenia nie ma przeciwskazań i mogę od razu. No to znowu pytam o ten kwas foliowy. Ona, że ciężko powiedzieć i że on się dość szybko uzupełnia. Ale że nie powie mi, ile.

    Przemyślałam to potem na spokojnie. Jeśli ominiemy starania w następnym cyklu, to na kolejną owulację będą akurat 2 miesiące suplementacji - a więc wystarczy, że odpuścimy w październiku.
    Trochę się stresuję tym, co jeśli w tym miesiącu zajdę w ciążę. Niedobór kwasu foliowego może wpłynąć na zdrowie dziecka, więc się boję, że coś będzie nie tak... chyba wolałabym nie zachodzić i mieć spokój. Z drugiej strony czytałam, ze nawet 50% kobiet może mieć tą mutację, więc chyba nie jest aż tak źle... szczególnie, że od dzisiaj zaczynam brać :) No i tak sobie myślę i gdybam. Żałuję, że się tak pomyliłam z tym Inofolikiem; byłam przekonana, że ma zmetylowaną formę...

    Pilik, immunolog mnie pochwalił za 4000iu witaminy D3 dziennie - to Tobie należy się podziękowanie za polecenie dawki :D

    W ogóle był uroczy, bo na samym początku przywitał się i podał mi rękę, potem zrobił ładny wywiad rodzinny, zadawał mi dużo pytań i w ogóle dużo tłumaczył. Spytał jak samopoczucie, 'bo wygląda pani kwitnąco' :D Spytał o badania immunologiczne, tarczycę, skomentował poziom wit. D. A na koniec spytał, kto mi podpowiedział te wszystkie badania i śmiał się, że nie musi mi nic zlecać, bo wszystko zrobiłam i mogłabym robić wykłady studentom :D I że gdybym do niego przyszła, nie zleciłby mi badań genetycznych, bo nie ma do tego podstaw, i że świetnie z tym trafiłam.
    Trochę martwi mnie ten brak chociażby Acardu, ale dopytywałam go o to i powiedział, że przy tych mutacjach nie ma takiej potrzeby, że mam się do niego zgłosić do 10 tygodnia ciąży, jak już w niej będę. I jeśli będą jakieś plamienia itp, to też od razu mam przyjść.
    Że on nie widzi ryzyka zakrzepicy, mogę też latać samolotem w dłuższe trasy bez leków, i że on widzi większe ryzyko w ewentualnych zaburzeniach genetycznych u dziecka, niż w problemach z krzepliwością. Tu mnie akurat zmartwił.

    Kompletne przeciwieństwo lekarki, u której byłam na USG.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 19 września 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tini wrote:
    Hej dziewczynki :-) wracam do Was :-) dziś mój 28 dc więc jutro lub pojutrze nadejdzie w końcu @ :-) jak nigdy nie mogę się juz jej doczekać a w zasadzie jej końca i nowych staranek ;-) Mam pytanie do Was, slyszalyscie może o czymś takim, że kobieta może nie donosic określonej płci? Tzn, że może mieć tylko chłopców lub tylko dziewczynki. Ja mam 2 synkow i 2 poronienia za sobą i zastanawiam się czy wtedy nie były to dziewczynki. Bardzo marzy mi się córka ale mam obawy, że nigdy nie będzie mi ona dana.
    Słyszałam, że jest coś takiego. Niektóre choroby genetyczne uaktywniają się np. tylko u określonej płci.
    Podobno trudniej jest donosić chłopca w przypadku tego typu problemów.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 19 września 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi - dziewczyny w pracy się ze mnie śmieją że jestem ich lekarzem :p wysyłam na badania, mowię jakie witaminy/dieta. Najpierw się śmiały, ale jak kilka poszło do lekarza i usłyszało potwierdzenie tego co mówię to nie raz do mnie przychodzą z wynikami po rady :p niespełniony lekarz ze mnie ;)
    Ja wróciłam od gin, zrobiła mi się infekcja i się wbiłam szybko. Myślałam że to przez antybiotyk, a gin powiedziała że to zupełnie niezależne i zdarza się. Najważniejsze że jakiś grzyb z antybiotyku mi się nie przyplątał. Dała mi maści, powiedziała że nie jest źle, ale dobrze że przyszłam bo samo by nie minęło. Co do ciąży powiedziała że nie może na ten moment nic powiedzieć (spytałam czy jest w stanie wykluczyć po badaniu). Potwierdziła że beta w sobotę była bez sensu i nie sugerować się nią jeszcze. Jutro zrobię test (pre-test kupiłam, teraz czytam że ma słabe opinie, ale trudno już). Jak nic nie wyjdzie do czekam na @ i jakby nie przyszła do piątku to będę znowu testować. Piersi nadal obrzmiałe, temperatura wysoka... zobaczymy co przyniesie jutro, ale mam przeczucie że śnieżną biel jednak...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2017, 18:05

    mi88 lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 19 września 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, a temperatura teraz dalej rośnie czy na stałym wysokim poziomie?

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 19 września 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka stały wysoki. Ale jakby trzeci skok. W pierwszej fazie maks było 36,6 (ale srednio 36,4-5) po owu przez tydzien do 36,8 a od czterech dni prawie 37 codziennie.

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Aneta90 Przyjaciółka
    Postów: 104 53

    Wysłany: 19 września 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam 9 dni do @ ale śluz taki kremowy i dużo go, a twmperatura tez w miare się utrzymuje ciekawa jestem czy ta @ przyjdzie :) Pilik może Ty doradzisz skoro wszystkich leczysz ;)

    Aneta90
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 19 września 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta za wcześnie na cokolwiek ;). Na objawy jakiekolwiek też za wcześnie niestety ;). Czekać trzeba...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 19 września 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, no to faktycznie podejrzane.. Czekam na wieści jutro:*

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • Aneta90 Przyjaciółka
    Postów: 104 53

    Wysłany: 19 września 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik dzieki ;) no nic pozostaje mi czekanie ehh

    Aneta90
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 19 września 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam beznadziejny humor przez ten kwas foliowy. Zaczęłam się bać, że w tym miesiącu zajdę w ciążę i że w związku z tym, że na pewno mam niedobory, to coś będzie nie tak z dzieckiem.
    Będę się teraz stresowała, że jestem w ciąży, zamiast mieć nadzieję, że jestem - tak się poprzestawiało :(

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Ellka Autorytet
    Postów: 2387 768

    Wysłany: 19 września 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi, będzie dobrze:* Będziesz robić betę albo coś żeby się upewnić że nie jesteś?

    Lista Staraczek
    https://robotkiszydelkoweivuli.blogspot.com/
    c55fyx8d0vs14fe0.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 19 września 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellka wrote:
    Mi, będzie dobrze:* Będziesz robić betę albo coś żeby się upewnić że nie jesteś?
    Za tydzień w środę będzie pewnie 10dpo, ale nie wiem jeszcze, czy betę, czy zwykły. Do tego laboratorium, w którym są najszybciej wyniki, trochę wstydzę się już jechać, bo byłam tam ogromną ilość razy ostatnio. Ale może znajdę jakieś inne...

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 19 września 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie martw sie kwasem, zobacz ile kobiet zachodzi w ciaze przypadkowo, nie biorac nic, imprezujac, z beznadziejna dieta itp i rodzą zdrowe dzieci. Po prostu teraz zacznij brac prawidlowy kwas i do dziela. Wszystko bedzie ok.

    mi88, Paulinaaa lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 19 września 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dokładnie, tak jak pisze Edwarda - nie przejmuj się na zapas! Wszytko będzie dobrze

    mi88 lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 19 września 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej bede jutro miec 7dpo.mam mozliwosc zrobic badania krwi bo cudem akurat jest wolne.i tu sie zastanawiam jakie oprocz progesteronu

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 19 września 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiak 7dpo w zasadzie tylko prog, chyba że dawno nie badałaś to możesz na TSH spojrzeć

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 19 września 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tsh robiłam 08.09 i było 2.91

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 19 września 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Mi nie martw sie kwasem, zobacz ile kobiet zachodzi w ciaze przypadkowo, nie biorac nic, imprezujac, z beznadziejna dieta itp i rodzą zdrowe dzieci. Po prostu teraz zacznij brac prawidlowy kwas i do dziela. Wszystko bedzie ok.

    dokładnie, też bym miała taki podejście jak edwarda20 :)

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 19 września 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam chyba pytanie z serii głupich :D jak piszecie 10dpo itp to chodzi o to że 10 dni po owulacji, czy po czym :)? I kurde serio wszystkie wiecie kiedy dokładnie to było, czy 10dpo to 10 dni po staraniu się :D?

    Będę super wdzięczna za info !

    Miłego wieczoru dziewczyny :)

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ