X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WRZEŚNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 września 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    ja dostałam 4 dni wcześniej @ niestety. Tkaże 3 cykl poszedł w historie. Zastanawiam się co robimy nie tak skoro wszystko niby jest ok ehhh

    Wszystkiego najlepszego wszystkim i gratuluje fasolek:))

    W jakim jesteś wieku? Robilas juz jakies badania?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Tini Autorytet
    Postów: 561 475

    Wysłany: 20 września 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Nie wiem, czy ktoś Ci już nie odpisał, ale chyba nie :)
    Progesteron musi być wysoki, żeby utrzymać ciążę. Niektórzy mają niski i muszą od razu brać go w lekach, np. luteinę albo Duphaston. Bada się go 7 dni po owulacji - wtedy jest najwyższy. Jeśli jest powyżej 12 albo 14 (nie pamiętam) to jest fajnie. Im wyżej, tym lepiej. Wysoki może też wskazywać na ciążę (np. ja w ciąży biochemicznej miałam 30).
    Myślę, że Mi ma rację, bo ja mam niski i biorę luteine. Teoretycznie powinnam brać juz po owulacji ale w tym miesiącu byłam pewna, że nic nie wyszło wiec nawet nie zaczynałam brać. Ale od dziś już oczywiście zaczynam :-D

    Aneta90 lubi tę wiadomość

    ug37gu1r4avkpjo0.png
  • Aneta90 Przyjaciółka
    Postów: 104 53

    Wysłany: 20 września 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Nie wiem, czy ktoś Ci już nie odpisał, ale chyba nie :)
    Progesteron musi być wysoki, żeby utrzymać ciążę. Niektórzy mają niski i muszą od razu brać go w lekach, np. luteinę albo Duphaston. Bada się go 7 dni po owulacji - wtedy jest najwyższy. Jeśli jest powyżej 12 albo 14 (nie pamiętam) to jest fajnie. Im wyżej, tym lepiej. Wysoki może też wskazywać na ciążę (np. ja w ciąży biochemicznej miałam 30).

    Acha dzięki za informacje :) ja jakos wczesniej nie mialam problemow z zajsciem w ciaze w pierwszym cyklu staran sie udalo ;) a teraz tez jest pierwszy cykl staran zobaczymy czy @ przyjdzie :)

    Aneta90
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do Was :)
    Na 02.10 udało mi się dostać do ginekologa, to będzie 15dc (owu mam zazwyczaj 16-18dc), o co powinnam go zapytać? Czy moge już poprosić o skierowanie na jakieś badania? (To nasz 3cs)

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 20 września 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    W jakim jesteś wieku? Robilas juz jakies badania?

    Edwarda nie robiłam żadnych badań bo to dopiero 3cykl. Mam 29lat:) Poprostu mimo że staramy sie nie spinać to ta myśl siłą rzeczy gdzieś jest i nie da się tak poprostu nie myśleć.

    Gin mówił w poprzednim cyklu że wszystko ok. Miałam monitoring i umiem rozpoznać owu:) wiem też że ona występuje.

    No ale jestem też trochę po przejściach. Bo 10 lat po wycięciu jelita grubego (mam połączone w środku cienkie) i nie mam od 7 lat tarczycy ale stabilnie jest na poziomie odpowiednim dla ciąży:) Więc może poprostu trzeba czasu:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 20:03

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 września 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati88 wrote:
    Edwarda nie robiłam żadnych badań bo to dopiero 3cykl. Mam 29lat:) Poprostu mimo że staramy sie nie spinać to ta myśl siłą rzeczy gdzieś jest i nie da się tak poprostu nie myśleć.

    Gin mówił w poprzednim cyklu że wszystko ok. Miałam monitoring i umiem rozpoznać owu:) wiem też że ona występuje.

    No ale jestem też trochę po przejściach. Bo 10 lat po wycięciu jelita grubego (mam połączone w środku cienkie) i nie mam od 7 lat tarczycy ale stabilnie jest na poziomie odpowiednim dla ciąży:) Więc może poprostu trzeba czasu:)
    Wlasnie chodzilo mi o te podstawowe czyli np tarczyca ktora moze utrudniać. Jak owulacja jest i jesteś pod stala kontrola lekarza to jeszcze poprobujcie. Czasami jest to wina nasienia niestety a czasami po prostu to spina czyli Glowa ktora blokuje.

    Pati88 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 20 września 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bomba, rozkręca się wrzesień !
    Gratuluję dziewczyny :) :)

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 20 września 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa93 wrote:
    Mam pytanie do Was :)
    Na 02.10 udało mi się dostać do ginekologa, to będzie 15dc (owu mam zazwyczaj 16-18dc), o co powinnam go zapytać? Czy moge już poprosić o skierowanie na jakieś badania? (To nasz 3cs)

    Na pewno nie możesz dostać skierowania na te badania typowe po poronieniu. Ani na te, które się robi w związku z badaniem płodności (mi np.w ogóle nie chcieli dać skierowania na hormony - progesteron, lh, fsh, estradiol, prolaktyna) - ale zawsze możesz spróbować podpytać.
    Nie ma zresztą sensu, żebyś to teraz robiła, pomijając jedną kwestię - to, na czym ja się przejechałam. Czytałam gdzieś (tylko nie wiem, na jakiej próbie te badania), że nawet 50% kobiet może mieć mutację genu MTHFR, przez którą kwas foliowy się nie wchłania. Dlatego warto albo na wszelki wypadek brać kwas foliowy w postaci zmetylowanej (ja mam Femibion Natal - 30zł/miesiąc), albo zrobić badanie genetyczne, żeby to wykluczyć (300zł za pakiet kilku mutacji - na to też nie dostaniesz skierowania). Myślę, że jeśli nie miałaś przygód z poronieniami, bardziej opłaca się ten Femibion (czy cokolwiek innego z dobrą formą kwasu), bo w ciąży i tak będziesz potrzebowała jakiegoś kompleksu witamin zamiast samego kwasu - no chyba, że planujesz długie starania ;) Pilik, moje guru, co myślisz? :D

    Za to możesz poprosić o ogólne - mocz, morfologię, myślę że podstawowe badania tarczycy też powinni Ci zrobić (tsh, ft3 i ft4). Oczywiście USG, żeby zobaczyć pęcherzyki (i ogólnie, czy jest czysto). Mi przed ciążą lekarz zleciła też USG piersi. Warto też zrobić cytologię. Czyli po prostu taki pakiet, jaki się powinno robić co rok-dwa.
    Dodatkowo w kierunku ciąży na tej pierwszej wizycie dostałam skierowanie na badania przeciwciał różyczki, cytomegalii i toksoplazmozy (miałam wtedy pakiet w PZU, więc bez problemu wypisywała - nie wiem, jak z NFZ).

    A, i kolejna rzecz, która mi wyszła źle i podobno jest bardzo powszechna - niski poziom witaminy D. Też możesz poprosić o skierowanie. Jeśli wyjdzie niski, badasz wapń (kilka zł), żeby się upewnić, że nie będzie Ci blokował przyswajania tej witaminy i po prostu suplementujesz - 4000j.m. dziennie, czyli np. dwie tabletki D-vitum forte.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 21:45

    klaudiaaa93 lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 20 września 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi - Haha, guru ;)
    Ale powiem co wiem. Klaudia ja polecam zrobić badania mutacji. Nawet jak się zajdzie to np. Mutacja leiden bywa przyczyną poronień nawet w trzecim trymestrze! Każda kobieta powinna być rutynowo przebadana pod kątem tych mutacji. I nie chodzi tylko o ciąże, ale i branie hormonów, witamin i pewnych grup leków (to już przy konkretnych mutacjach zalecenia różne). Polecam zapoznanie się i odłożone na takie badania. Po co czekać z badaniami na tragedię?
    Cena pakietu 330zl (tu najtaniej, a szukałam w rożnych miejscach ;)), nie jest to mało ale jeżeli może uratować Twoje przyszłe dziecko albo Ciebie to myślę że warto choćby dla własnego spokoju...
    http://www.testdna.pl/choroba_zakrzepowo-zatorowa/
    Co to wizyty u gin - zapytaj o endometrium, jaka grubość. I spróbuj poprosić o badania hormonów i tarczycy. Plus oczywiście cytologia jeśli nie miałaś ostatnio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 21:52

    mi88, klaudiaaa93 lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 20 września 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta90 wrote:
    Acha dzięki za informacje :) ja jakos wczesniej nie mialam problemow z zajsciem w ciaze w pierwszym cyklu staran sie udalo ;) a teraz tez jest pierwszy cykl staran zobaczymy czy @ przyjdzie :)


    Progesteron takze podnosi temp w fazie II powinna byc znaczna roznica temp a u mnie jej nie ma u ciebie ogolnie jest wysoko ale tez bez szalu dlatego pytalam czy go badalas choc znam osobe w ciazy z niskimi temp tez ;)

    Aneta90, klaudiaaa93 lubią tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 20 września 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudiaaa93 wrote:
    Mam pytanie do Was :)
    Na 02.10 udało mi się dostać do ginekologa, to będzie 15dc (owu mam zazwyczaj 16-18dc), o co powinnam go zapytać? Czy moge już poprosić o skierowanie na jakieś badania? (To nasz 3cs)
    Dzisiaj byłam u gin i dostałam skierowanie na ft3,ft4,tsh prolaktyne kortyzol, wit d i kwas foliowy myśle ze na te badania ze spokojem powinna tobie dac

    klaudiaaa93 lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 20 września 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak5 wrote:
    dziewczyny mam wyniki progesteronu 7dpo 24,81 co sadzicie o nim?


    Bardzo ladny ja 7/9dpo mialam tylko 16 ;)

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • anusiak5 Autorytet
    Postów: 1657 522

    Wysłany: 20 września 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tylko czemu nie moge zajsc w ciaze

    anusiak=niedoczynnosc tarczycy i hashimoto
    iv09jw4z4iotag22.png whjt3csz8ywysrrm.png
    8fd339fb5b3915db6590d59424627848.png
  • ScarlettKate Autorytet
    Postów: 477 375

    Wysłany: 20 września 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie wczoraj cmilo w podbrzuszu a dzis już się ból rozkręcil... I jajniki tez bolą. A to dopiero 5 dpo. Jeszcze 9 dni do testowania :-)

    atdcx1hp55hplvo0.png
    3i49df9hqdu1yhfq.png
    jbt1dcim19fwryq1.png






  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 21 września 2017, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Wlasnie chodzilo mi o te podstawowe czyli np tarczyca ktora moze utrudniać. Jak owulacja jest i jesteś pod stala kontrola lekarza to jeszcze poprobujcie. Czasami jest to wina nasienia niestety a czasami po prostu to spina czyli Glowa ktora blokuje.

    własnie wiem ale jak przekonać M do badania nasienia. Już widzę jak sie obraża

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 21 września 2017, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak5 wrote:
    Tak tylko czemu nie moge zajsc w ciaze

    też sobie zadaje to pytanie:/ który to Twój cykl?

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Aneta90 Przyjaciółka
    Postów: 104 53

    Wysłany: 21 września 2017, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    Progesteron takze podnosi temp w fazie II powinna byc znaczna roznica temp a u mnie jej nie ma u ciebie ogolnie jest wysoko ale tez bez szalu dlatego pytalam czy go badalas choc znam osobe w ciazy z niskimi temp tez ;)
    No dzisiaj poszła jeszcze w górę
    37 dzisiaj jest :)

    Aneta90
  • mamaNika Przyjaciółka
    Postów: 85 85

    Wysłany: 21 września 2017, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @. Powodzenia dla pozostałych i gratulacje dla przyszłych mam

  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 21 września 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta90 zapowiada się obiecująco :) Trzymam kciuki za II kreski.

    Aneta90 lubi tę wiadomość

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
  • Ha Autorytet
    Postów: 871 725

    Wysłany: 21 września 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaNika wrote:
    U mnie @. Powodzenia dla pozostałych i gratulacje dla przyszłych mam
    Przykro mi :( Trzymam kciuki aby kolejny cykl był tym szczęśliwym.

    19.01.2007 córka
    09.06.2014 córka
    ex2bkrhm336va282.png
‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ