X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wzajemna modlitwa, wiara
Odpowiedz

Wzajemna modlitwa, wiara

Oceń ten wątek:
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Kasiastaraczka ....zaglądam na wątek czekając na piękne wiadomości od Ciebie !!! Czekamy !
    Jutro mam ważny egzamin w pracy....wspomnijcie o mnie w modlitwie ✊️
    Trzymam kciuki 🙏🥰
    My jeszcze zapakowani 🙃

    Żonkil lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5376 6263

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia trzymasz nas w napięciu 😛
    Ja też tu zaglądam czekając na wieści od ciebie!

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Kasia trzymasz nas w napięciu 😛
    Ja też tu zaglądam czekając na wieści od ciebie!
    Na pewno dam znać 🥰

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 6 grudnia 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Kasiu to już już :) Może piątek to ten dzień ❤️

    A mnie tu wieki nie było, ale to przyznam, że szykuje się kolejna dzidzia u nas. W czerwcu spodziewamy się 3 dzidzi. Paulinka będzie miała 2 lata i 10 miesięcy a Karolcia 19 miesięcy.
    Nie wiem przyznam jak sobie poradzimy, bo już te dwie panienki mnie przeorały konkretnie. Chociaż może teraz tak czuję, bo ten pierwszy trymestr to taki, że jedyne o czym myślę to sen, ciągle zmęczona a robota nie idzie do przodu, raczej tryb: przetrwać.

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 6 grudnia 2023, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka85 powiedz proszę, jak Ty sobie radzisz z bobaskiem i taką gromadką.

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5376 6263

    Wysłany: 6 grudnia 2023, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil, no super sprawa :) Nie bój się, dasz radę. Wcale ci się nie dziwię, że było ciężko z dziewczynami. Z tego co widzę, to między nimi jest jakieś 15m różnicy. Podobnie jak u mnie - między 3 a 4 to tylko 14m i muszę przyznać, że tak mała przerwa między rodzeństwem, to jednak większy wysiłek niż wtedy, gdy ta różnica była większa np.około 2 lat (jak między pierwszym a drugim dzieckiem). Jeśli chodzi o starszaków, to nie mam problemu przy opiece z małą. Ale już mlodszy syn i ona, to jest wyzwanie. Młody na swój sposób męczy małą - albo kładzie się na niej, albo klepnie ją w głowę, albo robi milion innych rzeczy, które jej się nie podobają. Do niego jeszcze nie dociera, że może zrobić jej krzywdę. Ze tak nie wolno itp. Dlatego muszę mega uważać, gdy jest w jej pobliżu. I to jest jedyna rzecz, która sprawia mi trudność. Poza tym jest w porządku i do ogarnięcia. Poza siedzeniem z dwójką maluchów w domu (pozostała dwójka jest w przedszkolu) jakoś udaje mi się gotować i sprzątać. A i tak teściowa uważa mnie za "nieroba" 😛

    Żonkil lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 6 grudnia 2023, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wrote:
    Jejku Kasiu to już już :) Może piątek to ten dzień ❤️

    A mnie tu wieki nie było, ale to przyznam, że szykuje się kolejna dzidzia u nas. W czerwcu spodziewamy się 3 dzidzi. Paulinka będzie miała 2 lata i 10 miesięcy a Karolcia 19 miesięcy.
    Nie wiem przyznam jak sobie poradzimy, bo już te dwie panienki mnie przeorały konkretnie. Chociaż może teraz tak czuję, bo ten pierwszy trymestr to taki, że jedyne o czym myślę to sen, ciągle zmęczona a robota nie idzie do przodu, raczej tryb: przetrwać.
    Mam nadzieję na piątek 💙
    Ale informacje 🥰❤️🙏

    Żonkil lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 6 grudnia 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka no tak,bo wg teściowej tylko siedzisz w chałupie z dziećmi,z czego dwójka w przedszkolu...
    Wrrr...

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5376 6263

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, nadal nic?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Kasia, nadal nic?
    Nic...
    Termin na poniedziałek
    Idę na ktg i na wizytę do lekarza szpitalnego

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5376 6263

    Wysłany: 10 grudnia 2023, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie szykuje się na 12 grudnia czyli wspomnienie MB z Guadalupe - patronki życia poczętego 😉

    Kasiastaraczka, JJ. lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Lili❤️ Autorytet
    Postów: 790 449

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu trzymamy kciuki z Ignasiem ❤️
    Żonkil gratulacje ! Z pewnością sobie poradzicie 😍
    Edka nie przejmuj się teściową. . Mam nadzieję,że daleko mieszka !?😄 🤔Ps. Świetnie sobie radzisz z dziećmi,podziwiam bardzo. To kawał dobrej roboty !

    Dawno mnie tu nie było. Pierwsze święta Ignasia 😍 nasze wspólne święta ❤️ pół roku przeleciało bardzo szybko . Najpiękniejsze pół roku 💙 synuś najcudowniejszy ❤️
    Same wiecie kochane jak to jest 🥰😍
    Wszystkiego Dobrego dla was 🥰

    Kasiastaraczka, Żonkil lubią tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Lili 🥰
    To będą magiczne święta dla Was 🥰

    Ja dziś byłam na ktg i wizycie na IP
    Zapis prawidłowy
    Na USG wszystko ok
    W badaniu na fotelu szyjka ok 2 cm, zamknięta
    A lekarka proponuje indukcję,bo jestem stan po cc
    Dostałam kartkę na jutro,nie idę...
    Przejdę się chyba w piątek na ktg
    Ogólnie u mnie jest taka sytuacja, że zaszłam w ciążę w drugim cyklu po powrocie płodności
    Cykle ponad 40 dni, późna owulacja,a oni biorą pod uwagę jakbym miała 28 dni..wrr....
    Z om przy 28 dniowych cyklach tp na 7.12.
    Z USG na 11.12
    A z owulacji to na 17.12.
    Lekarka stwierdziła, że ja jestem już dużo po tp (wg niej 40+4) no... Wkurzyła mnie tylko,zamotala w głowie

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka powodzenia, dzieciątko i organizm na pewno wiedzą kiedy będzie czas :-)
    Zastanawiam się czasem nad tokiem myślenia lekarzy, mi na ostatniej wizycie też już dano skierowanie do poradni przyszpitalnej żeby lekarz dał kwalifikacje na CC lub wcześniejszą indukcję porodu bo... dziecko duże jak nan30tc! Przecież to się jeszcze może zmienić, może nie przybierać równo.

    Kasiastaraczka, Lili❤️ lubią tę wiadomość

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow. wrote:
    Kasiastaraczka powodzenia, dzieciątko i organizm na pewno wiedzą kiedy będzie czas :-)
    Zastanawiam się czasem nad tokiem myślenia lekarzy, mi na ostatniej wizycie też już dano skierowanie do poradni przyszpitalnej żeby lekarz dał kwalifikacje na CC lub wcześniejszą indukcję porodu bo... dziecko duże jak nan30tc! Przecież to się jeszcze może zmienić, może nie przybierać równo.
    Dziękuję Kochana 🥰🙏
    Ojej, już? A ile teraz Maleństwo ma? USG też tylko szacuje...
    Mam wrażenie, że jesteśmy tylko kolejną sztuką w tym szpitalu... chciałabym trochę zrozumienia

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Równo w 30tc miał 1790g (wg mnie, jak patrzę po forach to raczej normalna jeszcze waga), więc też się zastanawiam czy w ogóle iść z tym skierowaniem gdziekolwiek. I u mnie jest podobna sytuacja do Twojej z wiekiem ciąży, inaczej wychodzi z OM, inaczej z USG i inaczej z owulacji (potwierdzona monitoringiem, późna).

    Ale właśnie chyba najważniejsze to trafić na ludzkiego lekarza, który podchodzi do pacjentki że zrozumieniem. A w szpitalach chyba ciężej o takich :-(

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow. wrote:
    Równo w 30tc miał 1790g (wg mnie, jak patrzę po forach to raczej normalna jeszcze waga), więc też się zastanawiam czy w ogóle iść z tym skierowaniem gdziekolwiek. I u mnie jest podobna sytuacja do Twojej z wiekiem ciąży, inaczej wychodzi z OM, inaczej z USG i inaczej z owulacji (potwierdzona monitoringiem, późna).

    Ale właśnie chyba najważniejsze to trafić na ludzkiego lekarza, który podchodzi do pacjentki że zrozumieniem. A w szpitalach chyba ciężej o takich :-(
    A jak się w ogóle czujesz?
    Widzę w opisie, że będzie Feluś 💙 super 🥰
    No to naprawdę normalna waga,ja nie wiem co oni od niej chcą....
    Niby na żelaznej taki pro vbac,ale chyba nie wszyscy

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5376 6263

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, masz rację - przy późnej owu nie powinno się brać terminu z Om. Właśnie ostatnio u mnie tak było, że miałam owu w 23dc i wprawdzie TP wychodził mi z OM na 15.06, to według owu powinno być co najmniej tydzień później. Moj lekarz zgodził się ze mną i w karcie ciąży wpisywał obok terminu z Om termin z usg i kazał wszędzie podawać mi TP na 22.06. I tak robiłam. Mówiłam na każdej wizycie ktg że lekarz uznaje ten późniejszy termin. I dzięki temu, gdy rodziłam 19.06, to nie przyjęto że to 40+4 (czyli po terminie), lecz 39+4. Gdyby nawet uznawali inaczej, to i tak bym się nie zgłosiła na indukcję (a powinnam bo miałam cukrzycę). Jak na usg i ktg jest w porządku, to nie ma potrzeby wymuszania porodu. Dziecko samo wie kiedy wyjść.
    Możesz zastosować jakieś metody przyspieszenia porodu np masaż szyjki. Mi taki pomagał.

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    A jak się w ogóle czujesz?
    Widzę w opisie, że będzie Feluś 💙 super 🥰
    No to naprawdę normalna waga,ja nie wiem co oni od niej chcą....
    Niby na żelaznej taki pro vbac,ale chyba nie wszyscy

    O, ja też myślę o żelaznej ale tam mamy około 70km żeby dojechać, no i właśnie ostatnio wszędzie słyszę że kobiety chcą na żelazną i zastanawiam się czy to nie będzie jednak taki przemiał, byle szybciej (w ostatnią chwilę się zgłosić, byle szybciej wypisać i zwolnić łóżko...).
    Mamy alternatywy szpital powiatowy, ale ma 1 stopień referencyjny. Chodzimy tam do szkoły rodzenia i położne mówią że przyjeżdżają kobiety z Warszawy rodzić tutaj.. więc jeszcze nad nim myślę, choć w internecie szpital jako całość nie ma pochlebnych opinii.

    A ja się czuję bardzo dobrze, do zastrzyków z heparyny już przywykłam że nawet siniaki nie zostają 😂 tak naprawdę gdyby nie kilogramy i duży brzuszek to nie mam objawów mocno ciążowych. Zgagę szybko lagodzę, jestem na L4 od początku ciąży, więc jak tylko jestem zmęczona to mam możliwość odpoczynku... dużo wolnego czasu, więc i wyprawka gotowa i torba do szpitala spakowana :-)

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Kasia, masz rację - przy późnej owu nie powinno się brać terminu z Om. Właśnie ostatnio u mnie tak było, że miałam owu w 23dc i wprawdzie TP wychodził mi z OM na 15.06, to według owu powinno być co najmniej tydzień później. Moj lekarz zgodził się ze mną i w karcie ciąży wpisywał obok terminu z Om termin z usg i kazał wszędzie podawać mi TP na 22.06. I tak robiłam. Mówiłam na każdej wizycie ktg że lekarz uznaje ten późniejszy termin. I dzięki temu, gdy rodziłam 19.06, to nie przyjęto że to 40+4 (czyli po terminie), lecz 39+4. Gdyby nawet uznawali inaczej, to i tak bym się nie zgłosiła na indukcję (a powinnam bo miałam cukrzycę). Jak na usg i ktg jest w porządku, to nie ma potrzeby wymuszania porodu. Dziecko samo wie kiedy wyjść.
    Możesz zastosować jakieś metody przyspieszenia porodu np masaż szyjki. Mi taki pomagał.
    Nie wiedziałam, że będą z tym takie problemy,ech...
    Przy kolejnej ciąży będę mądrzejsza 😁
    Idę w czwartek do lekarza po zwolnienie,bo mi się kończy, więc zagadam
    Na komercyjne ktg zapisałam się na jutro, żeby mieć pod kontrolą

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
‹‹ 178 179 180 181 182 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ