X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zimowe staranka :)
Odpowiedz

Zimowe staranka :)

Oceń ten wątek:
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już właśnie jestem 10 dni po odstawieniu luteiny i nic się nie dzieje. Dzisiaj tylko w pracy bolał mnie prawy jajnik.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Ja już właśnie jestem 10 dni po odstawieniu luteiny i nic się nie dzieje. Dzisiaj tylko w pracy bolał mnie prawy jajnik.
    to mi zawsze lekarz mowil ze po odstawieniu powienna byc w ciagu góra 10 dni jak nie to mam przyjsc

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzednim cyklu brałam duphaston i też po 14 dniach od odstawienia przyszedł okres. Poczekam do tych 14 dni i umówię się do gin. dzisiaj kupiłam znowu test... sama nie wiem, po co :/

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Papi77 Ekspertka
    Postów: 146 76

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Ja już właśnie jestem 10 dni po odstawieniu luteiny i nic się nie dzieje. Dzisiaj tylko w pracy bolał mnie prawy jajnik.
    Gdzies czytalam na jakims forum, jak szukalam inf na temat testow, o dziewczynie, ktorej spoznial sie okres, beta negatywna i testy tez, cos mi swita, ze cykle miala 30 dniowe, a robila badania jakos po tygodniu. I prawie w 50 dc wyszla jej beta pozytywna i testy juz tez. Jej gin chyba tlumaczyl to tym, ze przesunela jej sie owulacja, a takie zagniezdzania/implantacja trwaly dluzej. Szukam teraz tego forum ale nie moge znalezc. Teraz czas na czytanie bajki i spanie dla malego. Pozniej jeszcze poszukam :)
    Milcia, fajnie by bylo, ale dobrze, ze sie nie nakrecasz. Grunt to zachowac spokoj ;)

    20130914050120.png201207104662.png
  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane :)
    Widze, ze nasze zimowe staranka tętnią życiem ;) i nasze grono się powiększa...witam nowe Koleżanki! :D
    Starsznie dużo mam na głowie ostatnio, wiec jakoś nie mam zbyt duzo czasu na ovuf :( ale i mniej dzięki temu myślę o niepowodzeniu...Piesek mi sie strasznie rozchorowal i biegam z nim po wetach, teraz tez wlasnie wrocilam :/Apropos, mialam starsznie dziwna @, byla w sobote, w niedziele juz samo plamienie brązowe, dzis raz w ciagu dnia bylo czerwono, raczej bylo to plamienie...i koniec, wiec wlasciwie trwala 1 dzien i minute ;)
    Mam nadziej, że nie oznacza to jakis klopotow :/

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • Papi77 Ekspertka
    Postów: 146 76

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    decyzje o staraniach i badaniach podjelismy w maju 2013 :) pierwsze 3 cykle to bylo leczenie infekcji meza po zapaleniu pecherza- bo przez to wyniki nasienia wyszly zle .. a dwa ze mi dopeirowtedy tak naparwde zaczeli normowac cykl - wczesniej nie mozna powiedziec ze sie staralismy bo @ mialam 2 razy do roku .. wiec ewidentnie nie bylo nawet szans.
    tak bardziej aktywnie juz poleczeniu to nasz 3 cykl czyli w sumie bylo ich 6 :)
    u mnie stwierdzono PCOS, zespol metaboliczny i niedoczynnosc tarczycy
    aktualnie wszytsko doszlo do normy TSH spadlo z 5,17 do 1,89
    do tej pory wszystkoładnie szło owulkemialam w 20 dc dwa razy sie zdarzyla w 16 dc :)
    nooo oprcz tego cyklu - ktory calkiem zeswirowal :) ale to pewnie przez to ze od poczatku tego cyklu jestem chora ;)

    ufff ale litanie napisalam :D

    Pozdroweczki :)
    Moj cykl tez zeswirowal, trwal prawie 50 dni. To tez biedactwo przeboje mieliscie. Ale teraz mam nadzieje, szybko sie uda i niedlugo tez bedziesz nam tu pisac o swoich dolegliwosciach ciazowych :D Tego, jak i wszystkim tutaj, z calego serca zycze ;)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    20130914050120.png201207104662.png
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Coś musi być u mnie nie tak, bo niby owulacja potwierdzona 23 grudnia, a przecież druga faza nie powinna trwać 21 dni, bo dalej nie dostałam okresu.
    Druga faza zazwyczaj 13-16 dni. Tak czytałam.

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papi77 wrote:
    Moj cykl tez zeswirowal, trwal prawie 50 dni. To tez biedactwo przeboje mieliscie. Ale teraz mam nadzieje, szybko sie uda i niedlugo tez bedziesz nam tu pisac o swoich dolegliwosciach ciazowych :D Tego, jak i wszystkim tutaj, z calego serca zycze ;)
    To na pewno :) heeh :)
    poki co mamy kociaczka i psiaczka :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakoś dzisiaj jestem podłamana. Człowiek stara się i strasznie boli jak nie wychodzi.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    Witaj Miska). My tu mamy taki plan aby niedługo zmienić nazwę na.... Zimowe zafasolkowane. :)) wchodzisz w to?)))

    pewnie, że tak :):)
    styczeń u mnie pewnie odpadnie bo owulki nie widać nic a nic... ;/
    ale czuje że od stycznia będzie coraz lepiej :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papi77 wrote:
    Witaj ;) U mnie również pco, ale jestem przykładem, że i przy tym można zajść w ciążę ;) Teraz znów rozpoczęliśmy starania, ale chwilowo mamy postój, bo muszę się trochę podleczyć. Ja brałam anty zaraz po porodzie, bo miałam wysyp cyst i torbieli, oj, moje cykle po nich długo dochodziły do siebie. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej. I Tobie również życzę II kresek jak najszybciej ;)

    zobaczymy co lekarz powie, umówiona jestem na 22 stycznia. cykle mam regularne i myślałam, że wszystko u mnie dobrze ...
    ale się okazało, że większość mam zapewne bez owulacji (jak narazie od listopada bez). jak się leczyłaś? jak narazie jestem zielona w tym temacie

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    my jesteśmy świeżo po drugim ślubie (cywilny był rok temu). Miesiąc temu odstawiłam antykoncepcję. Przez pierwszy cykl nie staraliśmy się specjalnie, nie celowaliśmy w owulkę. Od następnego cyklu chcemy zacząć ostro działać, tylko czekam na cholerną @.
    Też miałam problemy z niedoczynnością tarczycy, teraz uregulowałam TSH na poziomie 0,7.
    Fajnie że jest takie forum, w kupie raźniej ;)
    Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mamusiami :)

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chyba jednak @ przyjdzie w końcu. Jem co popadnie i tak mnie zaczęło podbrzusze boleć, że szok.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Witajcie,
    my jesteśmy świeżo po drugim ślubie (cywilny był rok temu). Miesiąc temu odstawiłam antykoncepcję. Przez pierwszy cykl nie staraliśmy się specjalnie, nie celowaliśmy w owulkę. Od następnego cyklu chcemy zacząć ostro działać, tylko czekam na cholerną @.
    Też miałam problemy z niedoczynnością tarczycy, teraz uregulowałam TSH na poziomie 0,7.
    Fajnie że jest takie forum, w kupie raźniej ;)
    Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mamusiami :)
    czesc witaj:))

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś o 16 idę do gin. mam cala listę pytań o zele tez się spytam. mam wrażenie,ze ona o nich nie wie....bo mówiła,ze najlepiej nic nie ożywać.... dobrze się mówi;;;;

    poza tym wczoraj w Rossmannie kupiłam sobie testy owulacyjne ale także test na ph pochwy. robiła to któraś z Was?


    otóż wyszedł mi wynik ph5,3 wg interentu to nie sprzyja plemnikom- spytam o to
    niepokoi mnie ze sama muszę sobie wynajdywać takie rzeczy ona tylko namawia mnie na badanie przez pępek na drożność jajowodów- czy któraś z was miała takie i czy to boli? jak to się odbywa?


    zestresowana Fidelissa:)

    qq87j44jhto0od0f.png


  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na drożność jajowodów robi się HCG przez pochwę, przez pępek to chyba laparoskopia, ale najpierw chyba lepiej mniej ryzykowny zabieg..
    Ja miałam HSG i gdyby nie wyszło dobrze to miałam mieć laparo, ale jest ok.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    otóż wyszedł mi wynik ph5,3 wg interentu to nie sprzyja plemnikom
    zestresowana Fidelissa:)

    Oczywiście że nie sprzyja. Układ rozrodczy ma mnóstwo barier przeciw "czynnikom obcym", a jednym z nich jest b.niskie pH. Powinno oscylować wokół 4, więc i tak nie masz niskiego. Dlatego jest tyle tych plemników, większość nie przeżywa, bo warunki w pochwie i dalej są bardzo trudne. Ale nie można podwyższyć pH, bo zaraz przypałętają się bakterie patogenne i grzyby.

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Padam normalnie. Wracam właśnie z pracy po 12 godzinach. Oczy chcą mi wyskoczyć z orbit.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was dzisiaj?

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Na drożność jajowodów robi się HCG przez pochwę, przez pępek to chyba laparoskopia, ale najpierw chyba lepiej mniej ryzykowny zabieg..
    Ja miałam HSG i gdyby nie wyszło dobrze to miałam mieć laparo, ale jest ok.
    Olka30 czy HCG i HSG to to samo?

    qq87j44jhto0od0f.png


‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ