X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zimowe staranka :)
Odpowiedz

Zimowe staranka :)

Oceń ten wątek:
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:

    -czy używacie czegoś do nawilżania???? bo moja gin mowi,ze wszystko dziala plemnikobójczo? doszlo do tego,ze lubie serduszkowanie tylko poza okres plodnym bo w nim czuje sie zmuszana do serduszek w danych dniach a tego nie lubie...jak sobie z tym radzicie?
    właśnie zaczął prószyć śnieg...zima nadchodzi:))


    zadne zele oprócz tych specjalnie przeznaczonych dla kobiet starających sie nie są polecane. A;e uwaga- nie wszystkie są plemnikobójcze. po prostu zmieniają PH w pochwie, przez co plemnikom jest ciężej, z tym,że właśnie przyszłam Wam powiedziec ze teścik(i) pozytywne i to właśnie ze stosunku z żelem zwykłym Unimil :) czyli utrudnia nie znaczy uniemożliwia :D nie żebym polecała oczywiście :P

    dziewczyny a czy ból podbrzusza podobnie jak na miesiączke jest normalny? boli mnie 3-4 dzień, najmocniej przy wysiłku. Ok wszystko czy mam sie martwić?

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi boleć :D Jak inaczej ma się rozciągnąć, żeby się maluszek zmieścił ? :D

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • Papi77 Ekspertka
    Postów: 146 76

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu, GRATULACJE!! Teraz dbaj o siebie i maluszka ;) A co do bólu, to zgadzam się z Fipsikiem. Macica się rozciąga, jajniki pracują na pełnych obrotach, więc pobolewać będzie. Ale jeżeli ból będzie na tyle silny, że będzie Ci mocno doskwierał to lepiej iść wówczas do lekarza.

    20130914050120.png201207104662.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fipsik wrote:
    Musi boleć :D Jak inaczej ma się rozciągnąć, żeby się maluszek zmieścił ? :D

    Ale na każdej stronie pisze inaczej. Nawet w poradach na owu jest, że jeśli są to bóle jak miesiączkowe to moze byc to niebezpieczne i grozić poronieniem.

    część stron pisze, że bóle z lewej/prawej strony na zmiane są ok, ale ciągły na środku podbrzusza moze byc groźny. Inne piszą, że to normalne, bo się rozciąga i dlatego. Kolejne, że jak tylko sie pojawia taki ból to od razu powinno sie dostac leki na podtrzymanie- luteine np. Wszędzie inaczej a ja nie mam pojęcia co myslec. zadzwoie do gina popołudniu chyba zapytac co uwaza

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny moge dołaczyc do zimówek :)

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Papi77 Ekspertka
    Postów: 146 76

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to witam się z kawą ;) Jadę zaraz z małym do lekarza, bo kaszle dalej, nic lekarstwa nie pomagają. A ja też ledwo żywa, grypa i @ to normalnie przesada.
    A w czwartek do gina, w środę muszę badania w lab zrobić. I zobaczymy co ta moja gin wymyśli. Pewnie znowu da całą listę leków, a ja zostawię w aptece majątek. Denerwuje mnie ten kraj, grają w TV takich prorodzinnych a nic nie pomagają, tylko zapełniają własne kieszenie. W dzisiejszych czasach jak ktoś ma problem z zajściem, to niech nie liczy na pomoc od strony państwa. Jak ktoś nie ma kasy, to nie będzie mógł spełnić swojego największego marzenia. Mam znajomą, która z mężem należy do osób średnio zamożnych, czyli nie żyją w jakiś tam luksusach ale też nie narzekają na brak kasy. Mieli problem z zajściem w ciążę, leczenie pochłonęło im masę pieniędzy, ponieważ ona miała poważne problemy zdrowotne. Z tego co pamiętam, to mają wzięte na to 3 kredyty, plus pożyczki u rodziny. Ale.. mają teraz śliczną roczną córeczkę ;)

    20130914050120.png201207104662.png
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Oby :) Muszę się teraz inaczej do tego zabrać. Żeby to naprawdę była przyjemność :)
    ja tez:))

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    zadne zele oprócz tych specjalnie przeznaczonych dla kobiet starających sie nie są polecane. A;e uwaga- nie wszystkie są plemnikobójcze. po prostu zmieniają PH w pochwie, przez co plemnikom jest ciężej, z tym,że właśnie przyszłam Wam powiedziec ze teścik(i) pozytywne i to właśnie ze stosunku z żelem zwykłym Unimil :) czyli utrudnia nie znaczy uniemożliwia :D nie żebym polecała oczywiście :P

    dziewczyny a czy ból podbrzusza podobnie jak na miesiączke jest normalny? boli mnie 3-4 dzień, najmocniej przy wysiłku. Ok wszystko czy mam sie martwić?
    Patu GRATULACJE:)))

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    Ale na każdej stronie pisze inaczej. Nawet w poradach na owu jest, że jeśli są to bóle jak miesiączkowe to moze byc to niebezpieczne i grozić poronieniem.

    część stron pisze, że bóle z lewej/prawej strony na zmiane są ok, ale ciągły na środku podbrzusza moze byc groźny. Inne piszą, że to normalne, bo się rozciąga i dlatego. Kolejne, że jak tylko sie pojawia taki ból to od razu powinno sie dostac leki na podtrzymanie- luteine np. Wszędzie inaczej a ja nie mam pojęcia co myslec. zadzwoie do gina popołudniu chyba zapytac co uwaza


    Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że ból poronny jest inny od tego codziennego w ciąży. Mnie teraz boli raz z lewej, raz z prawej, raz po środku, ale inaczej niż tego dnia co poroniłam. Wtedy było to silne i schodzące w dół. Mi lekarka mówiła wtedy, że dopóki nie ma plamienia, krwawienia ani bardzo silnego bólu to nie ma co się martwić. Mi pomaga leżenie i odpoczywanie, może też spróbuj, bo piszesz że mocno Cię boli przy wysiłku?

    A i inna wiadomość. Z dnia na dzień ciemnieje mi druga kreska w teście. Wtedy robiłam testy przez 5 dni i ciągle była jasna i nie zmieniała się.

    a oto moje teściki:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db9ecc425530f316.html

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • Papi77 Ekspertka
    Postów: 146 76

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Hej dziewczyny moge dołaczyc do zimówek :)
    Jasne, że tak ;) Im nas więcej tym lepiej :) A opowiedz nam coś o sobie, ile się starasz itd. :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    20130914050120.png201207104662.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też chętnie dołączę :) mam na imię Michalina, decyzję o staraniach podjęliśmy w listopadzie - odstawiliśmy antykoncepcję, jednak okazał się to cykl bezowulacyjny i bardzo długi! więc styczeń jest naszym w sumie pierwszym cyklem, niestety z podejrzeniem pco. szereg styczniowych badań skończy się za tydzień i wtedy będziemy wiedzieli na czym stoimy :)
    pozdrawiam wszystkie staraczki i życzę oczywiście dwóch pięknych kresek z nadejściem wiosny!

  • Papi77 Ekspertka
    Postów: 146 76

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    Ale na każdej stronie pisze inaczej. Nawet w poradach na owu jest, że jeśli są to bóle jak miesiączkowe to moze byc to niebezpieczne i grozić poronieniem.

    część stron pisze, że bóle z lewej/prawej strony na zmiane są ok, ale ciągły na środku podbrzusza moze byc groźny. Inne piszą, że to normalne, bo się rozciąga i dlatego. Kolejne, że jak tylko sie pojawia taki ból to od razu powinno sie dostac leki na podtrzymanie- luteine np. Wszędzie inaczej a ja nie mam pojęcia co myslec. zadzwoie do gina popołudniu chyba zapytac co uwaza
    Najlepiej każdy niepokój konsultować z ginem. Ja z moją miałam kontakt co najmniej raz w tygodniu, i wcale nie czułam się jak natręt. No ale moja ciąża była zagrożona od początku. I zgadzam się z Fipsikiem co bólu. Ten ból byś raczej od razu rozpoznała, kiedy mi się to zdarzyło, zgięłam się w pół i nie mogłam wyprostować. Jakby rozrywało Cię od środka, przy tym strasznie bolały mnie plecy. Nie lubię do tego wracać. Koniec końców, jeżeli coś Cię nie pokoi, śmigaj do lekarza, ale dopóki ból nie jest intensywny, pozwala Ci normalnie funkcjonować i nie masz żadnych plamień, to raczej nie masz co się martwić :) I ciesz się Kochana z tych cudownych 9 miesięcy, bo szybko mijają ;)

    20130914050120.png201207104662.png
  • Papi77 Ekspertka
    Postów: 146 76

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    też chętnie dołączę :) mam na imię Michalina, decyzję o staraniach podjęliśmy w listopadzie - odstawiliśmy antykoncepcję, jednak okazał się to cykl bezowulacyjny i bardzo długi! więc styczeń jest naszym w sumie pierwszym cyklem, niestety z podejrzeniem pco. szereg styczniowych badań skończy się za tydzień i wtedy będziemy wiedzieli na czym stoimy :)
    pozdrawiam wszystkie staraczki i życzę oczywiście dwóch pięknych kresek z nadejściem wiosny!
    Witaj ;) U mnie również pco, ale jestem przykładem, że i przy tym można zajść w ciążę ;) Teraz znów rozpoczęliśmy starania, ale chwilowo mamy postój, bo muszę się trochę podleczyć. Ja brałam anty zaraz po porodzie, bo miałam wysyp cyst i torbieli, oj, moje cykle po nich długo dochodziły do siebie. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej. I Tobie również życzę II kresek jak najszybciej ;)

    20130914050120.png201207104662.png
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papi77 wrote:
    Ja czytałam o conceive plus, ale na razie tylko tak pobieżnie. Muszę poszperać na forach i mojej gin się zapytać. Ona kiedyś mi coś polecała takiego, ale nie gdzieś zapodziałam nazwę.
    Papi77. a ja znalazłam info o pre-speed jest polecany także dla pan które maja mało płodnego Sluzu. Ma odpowiednie pH. Podobno nie zagraża ani plemnikom. ani zarodkom...))

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    też chętnie dołączę :) mam na imię Michalina, decyzję o staraniach podjęliśmy w listopadzie - odstawiliśmy antykoncepcję, jednak okazał się to cykl bezowulacyjny i bardzo długi! więc styczeń jest naszym w sumie pierwszym cyklem, niestety z podejrzeniem pco. szereg styczniowych badań skończy się za tydzień i wtedy będziemy wiedzieli na czym stoimy :)
    pozdrawiam wszystkie staraczki i życzę oczywiście dwóch pięknych kresek z nadejściem wiosny!
    Witaj Miska). My tu mamy taki plan aby niedługo zmienić nazwę na.... Zimowe zafasolkowane. :)) wchodzisz w to?)))

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papi77 wrote:
    Jasne, że tak ;) Im nas więcej tym lepiej :) A opowiedz nam coś o sobie, ile się starasz itd. :)
    decyzje o staraniach i badaniach podjelismy w maju 2013 :) pierwsze 3 cykle to bylo leczenie infekcji meza po zapaleniu pecherza- bo przez to wyniki nasienia wyszly zle .. a dwa ze mi dopeirowtedy tak naparwde zaczeli normowac cykl - wczesniej nie mozna powiedziec ze sie staralismy bo @ mialam 2 razy do roku .. wiec ewidentnie nie bylo nawet szans.
    tak bardziej aktywnie juz poleczeniu to nasz 3 cykl czyli w sumie bylo ich 6 :)
    u mnie stwierdzono PCOS, zespol metaboliczny i niedoczynnosc tarczycy
    aktualnie wszytsko doszlo do normy TSH spadlo z 5,17 do 1,89
    do tej pory wszystkoładnie szło owulkemialam w 20 dc dwa razy sie zdarzyla w 16 dc :)
    nooo oprcz tego cyklu - ktory calkiem zeswirowal :) ale to pewnie przez to ze od poczatku tego cyklu jestem chora ;)

    ufff ale litanie napisalam :D

    Pozdroweczki :)

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście Twój wykres szaleje. Mój też w tym miesiącu był dziwny, bo przez sześć dni miałam taką samą temperaturę, potem skoczyła do góry, dziewczyny pisały, że ciąża murowana, detektor też że 100% ciąża, a beta wyszła negatywna.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem ze na pewno owulki wczesniej nie bylo bo progesteron w 22 dc 0,58 iwec szan na owulke wtedy nie bylo.. ale nie wiem moze sie obdzily .. choc na nic i tak nie licze to wolalalbym zeby jednak byla ta owulka jakos lepiej bym sie z tym czula :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś musi być u mnie nie tak, bo niby owulacja potwierdzona 23 grudnia, a przecież druga faza nie powinna trwać 21 dni, bo dalej nie dostałam okresu.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to moze warto przejsc sie do gina zeby obllokal co i jak ? ja powiedzialamze jak do srody nie bedzie skoku to ide do gina niech nmi powie czy brac lutke na wywolanie czy poczekac

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ