X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zostańmy mamami 2014
Odpowiedz

Zostańmy mamami 2014

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaAntonina wrote:
    tutaj masz o zwolnieniach warto poczyatc...http://doradca.infor.pl/dzial/zwolnienia_grupowe/artykuly/112826,zwolnienia_z_powodu_upadlosci_lub_likwidacji_pracodawcy.html

    I z niczym nie zostaniesz na lodzie , głowa do góry.. wiem kodeks pracy to chłam , ale warto czytac i moze zadzwonic do PIP-u przedstwaic problem i szukac art. które pozwalaja na rózne kroki w prawie , bo nasze prawo ma tyle luk ze idzie obejsc wszytsko ..:)


    Popieram w 100%, trzeba czytać i czytać i działać!

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 24 lipca 2013, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli była na L4 i płacił zus to jakim prawem odmówili jej zasiłku chorobowego jesli zwolnienie nie było z winy pracownika ... a nie brała pieniedzy z PUP ? nie należały jej sie bo to tez zawsze pare groszy ..

    Jednak uważam , ze nie ma co odpuszac ..tym bardziej prywaciarza..

    Mysle ze tu kadry nie zadziałały jak powinny... czego nie nawidze . jestesmy po to by pomagac a nie ukrywac przed pracownikami to co im sie nalezy od tego panstwa w którym mieszkaja..

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam wcześniej, że brałąa chorobowy...źle zrozumiałaś to co napisałam

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 24 lipca 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka2076 wrote:
    Kochana nawet osoby zdrowe w statystykach zachodza w ciążę przeważnie po 2 latach staran, głowa do góry!:)

    Aneczka, a co to za statystyki? Chciałabym, żeby tak było, ale to chyba nieprawda. Sam fakt, że po roku bezowocnych starań należy się zgłosić do lekarza na badania, temu przeczy.

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • nika86 Przyjaciółka
    Postów: 77 37

    Wysłany: 24 lipca 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga-Andzia; Maria Antonia- dziękuję Wam! To dopiero 8 tydzień, więc wszystko przed nami. Zaczynam się tego wszystkiego bać, najbardziej tego, że polegniemy finansowo, choć mój mąż ciągle mi powtarza, żebym o tym nie myślała. Staram się, ale mój życiowy realizm doprowadza mnie do szału.

    Jestem dobrej myśli, przynajmniej staram się być.

    A co jeśli pójdę na L4 i okaże się, że mam zaległości w składkach?? Taką opcję niestety też muszę brać pod uwagę....

    cc5ceaf8a68d06df174fd3eb685ece83.png

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 24 lipca 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_Andzia wrote:
    Pisałam wcześniej, że brałąa chorobowy...źle zrozumiałaś to co napisałam


    Wiem ze pisałaś, wiec dziwie sie ze sam ZUs jesli przepisy mowia jednoznacznie nie wypłacał jej.. miałam przypadek kobiety z innej firmy która przyszła na porade jak ja chcieli wyrolowac wystarczy zle wydane swiadectwo pracy i kobieta nie daostała by nic z PUP-u .. poiwedziałam jej co i jak , ze w zadnym wypadku ma tak nie robic jak jej kazali... sama nie swiadomie kobieta by sie udupiła w 3 doopy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2013, 12:50

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 24 lipca 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika86 wrote:
    Aga-Andzia; Maria Antonia- dziękuję Wam! To dopiero 8 tydzień, więc wszystko przed nami. Zaczynam się tego wszystkiego bać, najbardziej tego, że polegniemy finansowo, choć mój mąż ciągle mi powtarza, żebym o tym nie myślała. Staram się, ale mój życiowy realizm doprowadza mnie do szału.

    Jestem dobrej myśli, przynajmniej staram się być.

    A co jeśli pójdę na L4 i okaże się, że mam zaległości w składkach?? Taką opcję niestety też muszę brać pod uwagę....


    Nika szukaj rozwiazan.. moze własna firma .. nie znam charakteru tej pracy , ale idzie z Panstwa wydebic co sie da a nawet wiecej .. ale trzeba wiedziec co i jak , no i czytac...jesli jest sie zainteresowanym.. moze ma ktos u ciebie firme w rodzinie ...naprawde jest tego full.. ale trzeba szukać..:)

    Głowa do góry ..
    A co do składek
    rzepisy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa nie uzależniają w żaden sposób prawa pracownika do zasiłku macierzyńskiego od zadłużenia pracodawcy wobec ZUS.

    Zadłużenie pracodawcy wobec ZUS z tytułu nieopłaconych składek na ubezpieczenia społeczne nie może być przyczyną pozbawienia pracownika świadczeń pieniężnych (m.in. zasiłku macierzyńskiego), o których mowa w ustawie z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Istniejące zadłużenie pracodawcy wobec ZUS nie ma również wpływu na to, kto będzie wypłacał pracownicy zasiłek macierzyński, jeśli taki jej przysługuje.

    Od ilości pracowników zgłaszanych przez pracodawcę do ubezpieczeń społecznych będzie zależało, czy zasiłek macierzyński będzie wypłacany przez ZUS, czy przez pracodawcę. Jeżeli pracodawca zgłasza powyżej 20 pracowników, to prawo do zasiłków (w tym zasiłku macierzyńskiego) i ich wysokość ustala i zasiłki wypłaca właśnie pracodawca jako płatnik składek. Istnienie ewentualnego zadłużenia wobec ZUS nie ma wpływu na ten obowiązek pracodawcy.

    Jeżeli zaś pracodawca zgłasza do ubezpieczenia chorobowego nie więcej niż 20 pracowników, to prawo do zasiłków (w tym macierzyńskiego) i ich wysokość ustala i zasiłki wypłaca ubezpieczonym ZUS. Należy podkreślić, że przepisy ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (ani żadne inne przepisy) nie uzależniają ustalenia prawa do zasiłku macierzyńskiego i jego wypłaty od zadłużenia, jakie ma płatnik składek (pracodawca) wobec ZUS. Dla ubezpieczonego (pracownika) nie ma to znaczenia.

    Aga_Andzia lubi tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makcza wrote:
    Aneczka, a co to za statystyki? Chciałabym, żeby tak było, ale to chyba nieprawda. Sam fakt, że po roku bezowocnych starań należy się zgłosić do lekarza na badania, temu przeczy.
    ostatnio przeczytalam, na jakims protalu, jak znajde to podesle link;)

  • nika86 Przyjaciółka
    Postów: 77 37

    Wysłany: 24 lipca 2013, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria Antonina, to dla mnie bardzo dobra wiadomość. Cieszę się, że nie muszę się martwić chociaż o składki. Nikt w ZUS-ie nie chce mi powiedzieć przez telefon co i jak się dzieje ze składkami. A pracuje 65 km od mojego miasta i nie pasują mi godziny, żeby pójść osobiście. Będę się starać zrobić wszystko co w mojej mocy.
    Tata ma firmę, ale daleko od miejsca, w którym mieszkam i to chyba śmierdziałoby z daleka.

    Jeśli przyjdzie Wam jeszcze jakiś ciekawy pomysł to piszcie- ja za wszelkie informacje jestem Wam bardzo, bardzo wdzięczna. Jeśli sama będę mogła pomóc jakkolwiek- piszcie :))

    Udanej środy, do piątku jeszcze tylko 2 dni.
    Zasypiam na siedząco, buziaki :-*

    cc5ceaf8a68d06df174fd3eb685ece83.png

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 24 lipca 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jestes-w-ciazy-zaloz-firme-otrzymasz-wysoki-zasilek-juz-niedlugo-rzad-chce-zmienic_323635.html

    jeden sposób , jeśli pracujesz u innego pracodawcy wystarczy tylko 1 miesiac opłacać składki od firmy w tej wysokiej kwocie ( tzn. chorobowy) i po mieisacu nalezy ci sie chorobowe z 2 miejsc pracy.. przerabiałam to w tamtym roku , hee co sie nasmiałam z zusu.. jeszcze długo tego nie ureguluja bo chorobowa składka jest dobrowolna i mozna sobie samemu wybrac sume jej płacenia, a oni nie maja prawa zakewstonowac jeje . Tymbardziej to dobry pomysł kiedy sie pracuje.. Bo z reguły to sie czepiaja bezrobotnych a tak masz opłacane ZUsy juz przez dłuzszy czas i nie musisz czekac tych 90 dni jak to jest z tym nowo powstałymi.. Oj sie naczytałam tego..

    2 to zatrudnić u ojca jako osoba współpracująca..

    http://poradnik.wfirma.pl/-osoba-wspolpracujaca-kim-jest-i-jak-ja-rozliczac

    http://www.vat.pl/osoba_wspolpracujaca_platnik_zus_1286.php

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • Martusska Autorytet
    Postów: 678 415

    Wysłany: 24 lipca 2013, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_andzia i jak betaa ????????

    Puszysta lubi tę wiadomość

    f2w33e3kmkr4l6vu.png
    ex2btgf6pw7pc9mw.png

    1usa8u69sqqt0q6z.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm dziewczyny piszecie o L4 tez bym chciała mieć etat i sie nie martwic jak bede w ciazy, ale niestety mam umowe zlecenie, odprowadzam słdadki na ub chorobowe, ale wiadomo że dostane zwolnienie jak tylko sie dowiedzą ehhhh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta wrote:
    Dziewczyny Gratulacje! !! Aga trzymam kciuki


    Midwife do mnie przyszla (polozna) i rozmawiala ze mna powiedziala ze bede musiala odlozyc starania na minimum 3 miesiace a moze I na pol roku.


    Tak wam zazdroszcze.... lzy mi staja w oczach jak widze wasze suwaczki. Jesten taka szczesliwa ze wan sie udalo i jednoczesnie zazdrosna ze mi nie.

    Szczescia kochane...

    Zajze pozniej i powiem co lekarz mowil
    puszku jesteśmy z tobą, moze się uda nawet jeśli lekarze temu przeczą, natura lubi byc przekorna :) trzymaj sie mocno *)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beta negatywna, jajniki czyste wszystko czyste. puscili mnie do domu i mam czekac na @....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusska wrote:
    Aga_andzia i jak betaa ????????

    niestety Kochane moje przeczucia tym razem mnie nie myliły...nie jestem w ciąży :( beta wyszła równo 1.0 :(

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 24 lipca 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane :D

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Martusska Autorytet
    Postów: 678 415

    Wysłany: 24 lipca 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_Andzia wrote:
    niestety Kochane moje przeczucia tym razem mnie nie myliły...nie jestem w ciąży :( beta wyszła równo 1.0 :(



    Oj to szkoda :( myślałam że bedzie dzisiaj dobra wiadomość a tu 2 złe i jedna dobra tylko ..:*


    ja @ jeszcze nie dostałam :D ale nie mam testu kupionego zeby zatestować :)

    f2w33e3kmkr4l6vu.png
    ex2btgf6pw7pc9mw.png

    1usa8u69sqqt0q6z.png

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 24 lipca 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha a test dzis popoludniowy średnio wyszedł, może za dużo piłam w pracy :P

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 24 lipca 2013, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_Andzia wrote:
    niestety Kochane moje przeczucia tym razem mnie nie myliły...nie jestem w ciąży :( beta wyszła równo 1.0 :(
    przykro mi kochana, tulam :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś już pasuje z forum...zajrzę do Was jutro bo dziś potrzebuje się odstresować...
    mąż mi każe iść spać...hehe...pewnie będzie chciał już zacząć nowe starania...no dziś jestem ZA :)

    DO zobaczenia jutro Kochane :)

    wirbażka lubi tę wiadomość

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ