X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 18 lutego 2013, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj szczęśliwa :-)

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,
    jeśli chodzi o tabletki to też myślę, że mogą zwiększyć szanse na potomstwo w późniejszym okresie poprzez efekt odbicia, tylko pod warunkiem, ze są dobrze dobrane, niestety rzadko który lekarz przykłada się do tego.
    Przed przepisaniem tabletek,próby wątrobowe i profil hormonalny powinien być obowiązkowo zlecany każdej pacjentce, dobrze dobrane tabletki mogą pomóc w wielu sprawach (u mnie np dzięki nim nie "odkładały" się kolejne torbiele, źle dobrane mogą zrobić bardzo ale to bardzo dużo złego.

    A teraz o moim wykresie, jakoś ta dziwnie to wszystko wygląda w tym cyklu, myślę, że jeżeli w ogóle była owulacja (obstawiam, że jej nie było), to była wcześniej niż zaznaczono na wykresie, nie wiem co o tym myśleć

    miłego dnia dziewczyny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2013, 07:06

    Losiczka72, samira, Bursztyn, megan8 lubią tę wiadomość

  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 18 lutego 2013, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polarmiś wrote:
    EwaT wrote:
    wydaje mi sie ze jezeli chcesz to bedziesz probowac do skutku? podejrzewasz ze po 8smiu m. odechce ci sie dzidziusia i zaczniesz brac anty? conajmniej dziwne....poza tym po tylu latach z anty ktore kompletnie rujnuja gospodarke hormonalna moze ci byc trudno tak szybko dojsc do rownowagi....organizm to nie automat

    Może i rujnują ale da się ją przywrócić ale za to rezerwa jajnikowa niezmarnowana !!!!! bo przez wiele lat jajeczka były w inkubacji, nie rozwijały się!! Dlatego koleżanka ma duże szanse na pięknego dzidziusia. Ja nigdy nie brałam anty i teraz jestem na samej dolnej granicy rezerwy jajnikowej.

    Powodzenia, uda się.

    Polarmiś, z tymi jajeczkami i hormonami to trochębardziej skomplikowane. Teoretycznie wstrzymuja owulację, ale niekoniecznie zapewniają wieszą rezerwę jajnikową.

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 18 lutego 2013, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Szczęśliwa.

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 18 lutego 2013, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wysoki poziom temperatury może o czymś świadczyć? Ja tem prze dowu mam na poziomie 36,9, a jak patrze na wasze tempki to sa o wiele niższe.

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam drogie panie :) :) :)

    Szczęsliwa witaj :)

    Nati masz wysoką wyjściową tempkę :) czyli przed owu.Ja czasami zaczynam na poziomie 36,2 koncze na 37.A żeby było śmiesznie luteina wcale mi nie podnosi tak mocno temki.Dosłownie nieznacznie.

    Koncze cykl :( za tydzien śmigam z młodym do ortodonty i 150 zł pójdzie sobie jak nic.Ale w następnym cyklu obiecałam sobie że robię wszystkie badania hormonalne a dopiero po nich lece do lekarza.Już boje sie wyniku bo jak będzie żle to nie wiem jak sobie z tym poradzę :(

    Trzymajcie sie cieplutko dziewczynki życze miłego dnia ja dzisiaj szyje 6 torebek dla babeczki :) :) :)

    Na dole mam linka możecie sobie zobaczyć moje dzieła :)

    Bursztyn lubi tę wiadomość

  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 18 lutego 2013, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajna torebka :-) Masz talent Losiczka72

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje Wam za miłe przyjecie ;-)
    co do anty no niby chemia ale gdzie jej nie ma ?
    agafbh masz racje trudno o lekarza który dobrze je dobierze mnie się w sumie udało samej tego dokonać ;-))
    brałam je 15 lat i w sumie żyję nadal ;-))
    co do 8 miesięcy i mojego terminu takie mam postanowienie i to wszystko czy zmienię zdanie nie wiem ;-)
    a dziewczyny idę dziś do gina o jakie badania poprosić i czy sa refundowane czy Wy zawsze lecicie na swojej kasie ???

    bliska77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polarmiś wrote:
    Nati74 wrote:
    polarmiś wrote:
    EwaT wrote:
    wydaje mi sie ze jezeli chcesz to bedziesz probowac do skutku? podejrzewasz ze po 8smiu m. odechce ci sie dzidziusia i zaczniesz brac anty? conajmniej dziwne....poza tym po tylu latach z anty ktore kompletnie rujnuja gospodarke hormonalna moze ci byc trudno tak szybko dojsc do rownowagi....organizm to nie automat

    Może i rujnują ale da się ją przywrócić ale za to rezerwa jajnikowa niezmarnowana !!!!! bo przez wiele lat jajeczka były w inkubacji, nie rozwijały się!! Dlatego koleżanka ma duże szanse na pięknego dzidziusia. Ja nigdy nie brałam anty i teraz jestem na samej dolnej granicy rezerwy jajnikowej.

    Powodzenia, uda się.

    Polarmiś, z tymi jajeczkami i hormonami to trochębardziej skomplikowane. Teoretycznie wstrzymuja owulację, ale niekoniecznie zapewniają wieszą rezerwę jajnikową.

    Oczywiście, że to bardziej skomplikowane, napisałam w dużym uproszczeniu. Jakby to było takie proste to by nas tu nie było, ale każda z nas ma jakiś problem, oczekiwania i nadzieję, że się uda. Ja już nie mogę się doczekać czterech miesięcy wymiotów, wielkiego brzucha, z którym chętnie porozmawiam i popieszczę i nawet kaczego chodu i wielkiego pod koniec opuchniętego nochala. a tak się rozmarzyłam.....

    podobno rezerwy nie zapewniają ...
    zobaczymy jak to będzie w moim przypadku ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczęśliwa wrote:
    dziękuje Wam za miłe przyjecie ;-)
    co do anty no niby chemia ale gdzie jej nie ma ?
    agafbh masz racje trudno o lekarza który dobrze je dobierze mnie się w sumie udało samej tego dokonać ;-))
    brałam je 15 lat i w sumie żyję nadal ;-))
    co do 8 miesięcy i mojego terminu takie mam postanowienie i to wszystko czy zmienię zdanie nie wiem ;-)
    a dziewczyny idę dziś do gina o jakie badania poprosić i czy sa refundowane czy Wy zawsze lecicie na swojej kasie ???

    podstawowe badania to tsh, progesteron, lh, fsh, estradiol, prolaktyna, amh, i może testosteron, z finansowaniem bywa rożnie, niektóre nie są po prostu refundowane.
    Ty sobie wyznaczyłaś 8 miesięcy a dla mnie datą zamykającą temat jest maj, moje urodziny, nie będę próbować w nieskończoność :-)
    powodzenia u ginekologa

    samira, angela lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agafbh wrote:
    witajcie,
    jeśli chodzi o tabletki to też myślę, że mogą zwiększyć szanse na potomstwo w późniejszym okresie poprzez efekt odbicia, tylko pod warunkiem, ze są dobrze dobrane, niestety rzadko który lekarz przykłada się do tego.
    Przed przepisaniem tabletek,próby wątrobowe i profil hormonalny powinien być obowiązkowo zlecany każdej pacjentce, dobrze dobrane tabletki mogą pomóc w wielu sprawach (u mnie np dzięki nim nie "odkładały" się kolejne torbiele, źle dobrane mogą zrobić bardzo ale to bardzo dużo złego.

    A teraz o moim wykresie, jakoś ta dziwnie to wszystko wygląda w tym cyklu, myślę, że jeżeli w ogóle była owulacja (obstawiam, że jej nie było), to była wcześniej niż zaznaczono na wykresie, nie wiem co o tym myśleć

    miłego dnia dziewczyny

    ja myślę ze powinna wyznaczyć u ciebie owu 13 dc ...takie moje zdanie :)

    bliska77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agafbh wrote:
    szczęśliwa wrote:
    dziękuje Wam za miłe przyjecie ;-)
    co do anty no niby chemia ale gdzie jej nie ma ?
    agafbh masz racje trudno o lekarza który dobrze je dobierze mnie się w sumie udało samej tego dokonać ;-))
    brałam je 15 lat i w sumie żyję nadal ;-))
    co do 8 miesięcy i mojego terminu takie mam postanowienie i to wszystko czy zmienię zdanie nie wiem ;-)
    a dziewczyny idę dziś do gina o jakie badania poprosić i czy sa refundowane czy Wy zawsze lecicie na swojej kasie ???

    podstawowe badania to tsh, progesteron, lh, fsh, estradiol, prolaktyna, amh, i może testosteron, z finansowaniem bywa rożnie, niektóre nie są po prostu refundowane.
    Ty sobie wyznaczyłaś 8 miesięcy a dla mnie datą zamykającą temat jest maj, moje urodziny, nie będę próbować w nieskończoność :-)
    powodzenia u ginekologa

    hm , myślę że zapytam czy mi da skierowanie na te badania a może podpytam kiedy je zrobić ;-)
    tak dlatego ja też mam datę końcową ;-)) jednak wiek trochę ogranicza i myślę że co ma byc to będzie ;-)

    bliska77, samira, angela lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a ja się wybieram do szkoły :D w sobotę zaczynam :)

    MartaDidinio lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    agafbh wrote:
    witajcie,
    jeśli chodzi o tabletki to też myślę, że mogą zwiększyć szanse na potomstwo w późniejszym okresie poprzez efekt odbicia, tylko pod warunkiem, ze są dobrze dobrane, niestety rzadko który lekarz przykłada się do tego.
    Przed przepisaniem tabletek,próby wątrobowe i profil hormonalny powinien być obowiązkowo zlecany każdej pacjentce, dobrze dobrane tabletki mogą pomóc w wielu sprawach (u mnie np dzięki nim nie "odkładały" się kolejne torbiele, źle dobrane mogą zrobić bardzo ale to bardzo dużo złego.

    A teraz o moim wykresie, jakoś ta dziwnie to wszystko wygląda w tym cyklu, myślę, że jeżeli w ogóle była owulacja (obstawiam, że jej nie było), to była wcześniej niż zaznaczono na wykresie, nie wiem co o tym myśleć

    miłego dnia dziewczyny

    ja myślę ze powinna wyznaczyć u ciebie owu 13 dc ...takie moje zdanie :)

    a nie miałaś tak że wyznaczył Ci np wcześniej a później zmienił, mi tak zrobił jednego dnia miałam że już owulacja a następnego jak wpisałam wyższą temperaturę to mi zmienił ;-))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    agafbh wrote:
    witajcie,
    jeśli chodzi o tabletki to też myślę, że mogą zwiększyć szanse na potomstwo w późniejszym okresie poprzez efekt odbicia, tylko pod warunkiem, ze są dobrze dobrane, niestety rzadko który lekarz przykłada się do tego.
    Przed przepisaniem tabletek,próby wątrobowe i profil hormonalny powinien być obowiązkowo zlecany każdej pacjentce, dobrze dobrane tabletki mogą pomóc w wielu sprawach (u mnie np dzięki nim nie "odkładały" się kolejne torbiele, źle dobrane mogą zrobić bardzo ale to bardzo dużo złego.

    A teraz o moim wykresie, jakoś ta dziwnie to wszystko wygląda w tym cyklu, myślę, że jeżeli w ogóle była owulacja (obstawiam, że jej nie było), to była wcześniej niż zaznaczono na wykresie, nie wiem co o tym myśleć

    miłego dnia dziewczyny

    ja myślę ze powinna wyznaczyć u ciebie owu 13 dc ...takie moje zdanie :)

    właśnie, mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty :-), też obstawiam na 13dc ale póki co, możemy jedynie gdybać, mam nadzieje że podczas kolejnego cyklu, monitoring wiele rozjaśni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    dziewczyny a ja się wybieram do szkoły :D w sobotę zaczynam :)

    gratulacje :-) czego będziesz się uczyła?

  • megan8 Autorytet
    Postów: 1775 5762

    Wysłany: 18 lutego 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2016, 14:36

    NIE STARAM SIĘ !!!!! 7a4at5odn0c3ve6g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dzięki :* dziewczyny idę do szkoły policealnej -florystyka :) nauka trwa rok ,jest bezpłatna jak i materiały do nauki ,jedynie nie można kompozycji zabierać do domu...i kończy się egzaminami tytuł technik florysta :)

    najlepsze jaja będą jak w tym czasie zaciążę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2013, 11:58

    angela, Bursztyn lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak się uda to będziemy chodzić tam z G ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2013, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    a dzięki :* dziewczyny idę do szkoły policealnej -florystyka :) nauka trwa rok ,jest bezpłatna jak i materiały do nauki ,jedynie nie można kompozycji zabierać do domu...i kończy się egzaminami tytuł technik florysta :)

    najlepsze jaja będą jak w tym czasie zaciążę ;)

    a to będziesz dla dzidziusia robić bukiety :-))

    samira lubi tę wiadomość

‹‹ 110 111 112 113 114 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ