Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa, fajnie, ze ogólnie ok ;-), z tym spaniem to już tak jest, pamiętam, że spałabym wszędzie i o każdej porze a normalnie mój organizm mało snu potrzebuje
    jeśli chodzi o Bozię, też uważam, że ma naprawdę spore szanse ten cykl zakończyć zielonym kolorkiem ;-)
    no a cała reszta tuż za Bozią ;-)

    szczęśliwa 2, nick nieaktualny, megan8, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 3 października 2013, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczęśliwa 2 wrote:
    Caffe gdybym nie wiedziała ,że nie masz tej owulacji to po wykresie już bym Ci gratulowała :-P
    hehehe zawsze mi możesz pogratulować wykresu, bo chyba jestem mistrzynią w tej kwestii :P tzn. oficjalnie potwierdzonej owu brak, a wykres ja ta lala :P :P

    szczęśliwa 2, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 3 października 2013, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kto ze mną pije winko? ;)

    a w ogóle wino jest nieekonomiczne :P z 0,75l to ja mam 4,5 lampki wina, a z 0,7l ballantinesa to mam drinków, że ho ho :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2013, 21:15

    szczęśliwa 2, nick nieaktualny, Reni, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • szczęśliwa 2 Autorytet
    Postów: 1053 3746

    Wysłany: 3 października 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caffe wrote:
    kto ze mną pije winko? ;)
    Caffe z chęcią bym sie napiła :-)
    i ok gratuluje Ci najpiękniejszego wykresu na forum :-P

    caffe, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    hzr10fs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chetnie ale teraz już chyba musze poczekać do @ :P

    caffe, szczęśliwa 2, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • szczęśliwa 2 Autorytet
    Postów: 1053 3746

    Wysłany: 3 października 2013, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 14:44

    caffe, nick nieaktualny, grosza, nick nieaktualny, Andzia33 lubią tę wiadomość

    hzr10fs.png
  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 3 października 2013, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczęśliwa 2 wrote:
    Caffe z chęcią bym sie napiła :-)
    i ok gratuluje Ci najpiękniejszego wykresu na forum :-P
    hehehe, dziękuję :P

    a z winkiem to poczekam aż będziesz mogła ;)

    szczęśliwa 2, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • szczęśliwa 2 Autorytet
    Postów: 1053 3746

    Wysłany: 3 października 2013, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie już chyba idę spać bo ledwo patrzę a ten monitor :-)
    miłego wieczoru Wam życzę

    caffe, nick nieaktualny, megan8, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    hzr10fs.png
  • szczęśliwa 2 Autorytet
    Postów: 1053 3746

    Wysłany: 3 października 2013, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie już chyba idę spać bo ledwo patrzę a ten monitor :-)
    miłego wieczoru Wam życzę

    hzr10fs.png
  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 3 października 2013, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Ja chetnie ale teraz już chyba musze poczekać do @ :P
    a ja tam piję i mam wszystko gdzieś ;)

    szczęśliwa 2, nick nieaktualny, grosza, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • szczęśliwa 2 Autorytet
    Postów: 1053 3746

    Wysłany: 3 października 2013, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze dwa razy to samo świruje ten ovu :-)
    Caffe jak będę mogła to ja z chęcią szkocką albo gin :-)
    ale miło mi ,że poczekasz ;-)

    caffe, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    hzr10fs.png
  • szczęśliwa 2 Autorytet
    Postów: 1053 3746

    Wysłany: 3 października 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 14:45

    caffe, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    hzr10fs.png
  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 3 października 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Dziewczyny za wiarę we mnie...ale ja się staram nie nakrecac...:)

    jesli chodzi o Bursztynka to mam z nią kontakt - jest w Krakowie do niedzieli jeszcze..zajmowala się kastrowaniem psa...nie mam jak się z z nią spotkać, bo mlody moj chory...ale w przyszlym tygodniu wroci do domu juz, to pewnie się objawi na forum....

    Inesska a jaki Ty masz wynik progesteronu?


    Caffe to prawda - wino mało ekonomiczne...przerzuć się na coś mocniejszego...:)

    caffe, nick nieaktualny, megan8, nick nieaktualny, Andzia33 lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 3 października 2013, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczęśliwa 2 wrote:
    Aga ja zawsze lubiłam spać długo tzn np siedzieć do 1 -2 i spać do 12 nastepnego dnia a teraz to spać o 21 - 22 ale juz o 8 czy 9 się budzę :-)
    zreszta pracuje i wstaje o 8 to tylko czekam weekendu bo leze i nic nie muszę ;-)
    Ja też od tygodnia chyba cały czas bym mogła spać, ale na mnie tak działa luteina.
    Ale jak byłam w ciąży pierwszej, to mogłam spać 24/24 :) i w każdej pozycji :)

    nick nieaktualny, nick nieaktualny, szczęśliwa 2 lubią tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 3 października 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczęśliwa 2 wrote:
    kurcze dwa razy to samo świruje ten ovu :-)
    Caffe jak będę mogła to ja z chęcią szkocką albo gin :-)
    ale miło mi ,że poczekasz ;-)
    dla ścisłości: kiedyś, gdy już będziesz mogła to Ci zaproponuję, bo tyle czekac to ja nie mogę, język by mi uciekł ;)

    nick nieaktualny, nick nieaktualny, szczęśliwa 2 lubią tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 3 października 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczęśliwa 2 wrote:
    ale ja też piłam po ovu , ha ja nawet drinka piłam w terminie @ bo miałam plamienie myślałam że się rozkręca i dla poprawy humoru gin poszedł w ruch :-)
    ale podobno na samym początku te komórki jak się dzielą to maja możliwość zastępowania upośledzonych nowymi czy jakos tak :-)
    Też mi lekarz mówił, żeby na początku ciąży się nie objadać, bo dziecko do czasu wytworzenia łożyska jeszcze nie korzysta z tych posiłków i smakołyków :)
    Czyli strzeliłas sobie drinka na dobry początek ;)

    nick nieaktualny, nick nieaktualny, szczęśliwa 2 lubią tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 3 października 2013, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozia3 wrote:
    dzięki Dziewczyny za wiarę we mnie...ale ja się staram nie nakrecac...:)

    jesli chodzi o Bursztynka to mam z nią kontakt - jest w Krakowie do niedzieli jeszcze..zajmowala się kastrowaniem psa...nie mam jak się z z nią spotkać, bo mlody moj chory...ale w przyszlym tygodniu wroci do domu juz, to pewnie się objawi na forum....

    Inesska a jaki Ty masz wynik progesteronu?


    Caffe to prawda - wino mało ekonomiczne...przerzuć się na coś mocniejszego...:)
    Bozia, jak będziesz potrzebowała matki chrzestnej to ja chętnie :P ;)

    Była interwencyjnie w sklepie i kupiłam to wino, a wcześniej się przymierzałam już do szkockiej. Mój wzrok usilnie "leciał" w kierunku półki z buteleczkami :P

    nick nieaktualny, grosza, nick nieaktualny, szczęśliwa 2 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2013, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozia nawet przy Twoim progesteronie sie nie przyznaje bo mi wstyd dla mnie to i tak ładnie bo rośnie :P :P :P

    caffe, nick nieaktualny, szczęśliwa 2 lubią tę wiadomość

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 3 października 2013, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cytat:
    "Zacznę może od tego, że okres prenatalny dzieli się na:

    I. Okres przedzarodkowy

    1. Okres jaja płodowego (od 0 do 14 dni)

    2. Okres rozwoju listków zarodkowych (15-21 dni)

    II. Okres rozwoju zarodkowego (4-8 tyg.)

    III. Okres rozwoju płodowego (9-38 tyg.)

    Okres jaja płodowego

    Ten okres rozpoczyna się w chwili połączenia komórki jajowej z plemnikiem, kończy w momencie inplantacji zapłodnionej komórki jajowej w śluzówce macicy.

    Charakteryzuje się małą wrażliwością na czynniki szkodliwe przenoszone z krwią matki (tytoń, alkohol, leki), jednak dużą wrażliwością na czynniki bezpośrednio działające na zarodek (promieniowanie RTG, elektro-magnetyczne).

    Okres listków zarodkowych

    Rozpoczyna się w momencie implantacji zapłodnionej komórki jajowej w śluzówce macicy; kończy w momencie powstania trzech listków zarodkowych

    Bardzo duża wrażliwość na czynniki szkodliwe

    - powodują powstanie wielu wad równocześnie co najczęściej jest przyczyną obumarcia płodu;

    lub

    - organizm dziecka jest w stanie zastąpić uszkodzone komórki nowymi, w związku z czym dziecko rodzi się całkowicie zdrowe.

    Podsumowując: jeśli piłaś alkohol w pierwszych dwóch tygodniach po zapłodnieniu (dwa tygodnie przed terminem spodziewanej miesiączki – tj. do końca 4 tygodnia), prawdopodobnie nic złego nie spowodował. Jeśli natomiast piłaś w tym tygodniu, kiedy to miesiączka miała już wystąpić (piąty tydzień ciąży) to również masz szansę na urodzenie zdrowego dziecka, ponieważ gdyby doszło do uszkodzeń, nie byłabyś teraz w ciąży.

    Niestety następne tygodnie ciąży charakteryzują się szczególną wrażliwością an czynniki szkodliwe. W tym czasie rozwijają wszystkie ważne dla życia dziecka narządy.

    Im słabszy w tym czasie wypiłaś alkohol i im mniej go było, tym mniej prawdopodobne, że maleństwo ucierpiało. Na szczęście pomimo, iż 1/3 kobiet będących w ciąży przyznawało się do spożycia w tym czasie alkoholu (badania z 2005r.; brano pod uwagę zarówno okazjonalne spożycie, jak i nadużywanie alkoholu) nie wszystkie dzieci rodziły się z uszkodzeniami."

    Także dziewczynki - spokojnie - do testowania luzik...:)

    nick nieaktualny, caffe, grosza, nick nieaktualny, szczęśliwa 2, Andzia33 lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 3 października 2013, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Bozia nawet przy Twoim progesteronie sie nie przyznaje bo mi wstyd dla mnie to i tak ładnie bo rośnie :P :P :P
    Inesska moze masz podane w innych jednostkach...bo jak ja miałam dobry wynik - to było to 20 ale w ng/ml...przypuszczam, ze teraz to moje 60 ale w nmol/l to to samo, co tamto 20....

    nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

‹‹ 1357 1358 1359 1360 1361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ