X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Lena40 Znajoma
    Postów: 23 26

    Wysłany: 4 listopada 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Madziu, pewnie masz racje z tym podejsciem do wieku, generalnie prawie wszystko siedzi w glowie, oczywiscie jesli zdrowko poza tym dopisuje...
    Oczywiscie, ze trzymam kciuki, za inne dziewczyny wypowiadac sie nie bede - strasznie cicho tu ostatnio, wiec moze je tym sprowokuje do aktywnosci forumowej ;-)
    I tez pamietaj, ze jestes mloda i fajna!!!
    :-)

  • Lena40 Znajoma
    Postów: 23 26

    Wysłany: 4 listopada 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie wlasnie 1dc... Wredna zaraza przyjechala w kilkudniowe odwiedziny (oczywiscie niezapraszana, niechciana i w dodatku lekko spozniona, przynajmniej zdaniem Ovufr.), czym zdazyla narobic niepotrzebnej nadziei...
    Ale nic to, glowa do gory, piers do przodu i idziemy dalej!

    ...czuje sie troche, jakbym gadala do lustra, skoro nikogo tu nie ma, ale trudno...

  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 4 listopada 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena ja tak raz dziennie tu zaglądam, poczytam czasem coś napiszę. Czytałam to forum od pierwszego wpisu, kiedyś to tu się działo. Właśnie większość kobiet piszących tutaj dało mi nadzieję i takiego kopa do działania. Muszę porobić te ważne badania i jak tylko wszystko będzie dobrze to wrócę do starań.
    Lenka a u Ciebie nowy miesiąc i nowe szanse, oby się udało.

    Znowu.ta.kryska, Lena40 lubią tę wiadomość

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza1975 wrote:
    Witam się niedzielnie,



    Bozia, jak Kajtek? Wrócił już do przedszkola. I jak Ty się czujesz w małżeńskim stanie? Obiecałaś zdjęcia w sukni ślubnej.

    Wrzucę fotki - obiecuję - czekam na fotografa, obiecał, że po miesiącu będą gotowe zdjęcia, więc pewnie lada moment,,,
    Mysza ja to miałam taką jazdę z tymi chorobami i ślubem, że szok... Zaczęło się od przedszkola - Kajtek go nie lubi - on woli dorosłych...pochodził chwilę i łapał takie smutki, że aż mi było żal...no i zaczęło się. Mój A. pojechał do Grecji żeglować z kolegami - taki kawalerski :). A ja do szpitala - Kajtek po 4 dniach gorączki około 39-40 stopni został zdiagnozowany w przychodni, że...pewnie jakiś wirus, bo osłuchowo ok. Na drugi dzień CRP prawie 200 i natychmiast do szpitala. W szpitalu - diagnoza ostre zapalenie płuc (bezobjawowe - miał tylko katar)- naciek na płucu prawym. Stan ciężki. No myślałam, że zejdę...Zabrali mi książeczkę zdrowia i sprawdzali szczepienia, powiedzieli, że całe szczęście, że był szczepiony pojedynczymi dawkami na pneumokoki - bo to zapalenie płuc jakieś właśnie "odpneumokokowe" i gdyby nie był zaszczepiony...to mogło już go nie być...No więc takie to mieliśmy przygody :). Ze szpitala wyszłam 10 dni przed ślubem. Po czterech dniach w domu - kiedy jeszcze wciąż kupa leków, sterydowe inhalacje itp...patrzę - a on...wa mać chyba łapie ospę... No więc dzień później do przychodni - oczywiście ospa :). Wysypka jest około 2 tyg od początku choroby - wyszło na to, że miał jednocześnie zapalenie płuc i ospę. Do ślubu 4 dni, a ten cały pryszczaty, nie można go przeziębić itp...Plan wcześniej był taki, że będzie tylko na ślubie, a potem koleżanka z pracy miała go zabrać po ślubie do swoich dzieci i miał z nimi byc do niedzieli - no ale jak jej oddam dziecko z ospą!No więc na gwałt zmiana planów i ostatecznie inne dwie koleżanki zgarnęły go do domu mojej mamy i tam z nim zostały. Miałam już tak zszargane nerwy, ale jak się okazało, to nie był koniec.. :) Wieczór przed ślubem, kiedy już padałam na ryj ze zmęczenia, żeby to wszystko ogarnąć - około 22.00 odbieram tel - znajomi, którzy jechali na nasze wesele z Chorwacji - własnie mieli wypadek na autostradzie - dzieci płaczą, auto rozwalone.Więc z nimi na telefonie byłam do drugiej w nocy - zanim wszystko ogarnęli. Położyłam się spać i po godzinie odbieram sms od fryjerki- przepraszam, ale nie mogę jutro pani uczesać, bo mam gorączkę i jadę na pogotowie. Po chwili mi odpisała, że jakaś jej koleżanka będzie w tym dniu w pracy, to może mnie uczesać...dwie godziny pozniej, niz byłyśmy umowione. Juz do rana nie zasnęłam. Pojechałam rano do tej fryzjerki zastępczej - okazało się, że ona o niczym nie ma pojęcia - i ona zajmuje się strzyżeniem...tylko męskim :). Myślałam, że mnie szlag trafi na miejscu :) Mnie dosyć trudno wyprowadzić z równowagi, ale usiadłam u niej na fotelu, a ona mówi, że powinnam się napić melisy - bo mi się sama noga trzęsie hehe. W każdym razie ostatecznie powiedziałam, że nie wyjdę od niej bez uczesania, bo za dwie godziny mam ślub. :) Uczesała mnie męska fryzjerka i ledwo zdążyłam na swój własny ślub. Tak więc taki oto miałam czas do ślubu. Ostatecznie wszystko ogarnęliśmy, ale było ostro. Kajtek wrócił tydzień temu do przedszkola. Obecnie cały czas ma katar i na szczęście nic więcej tfu tfu tfu. Chodzi bo musi, ale entuzjazmu nie widzę. W czwartek miał pasowanie na przedszkolaka - wychudzony jest i mizerny, ale ja go tam podtuczę jeszcze :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 14:05

    mysza1975, gosia7122, beates lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie przejmujcie się wiekiem. Ja urodziłam Kajtka w wieku 43 lat. Czasem tylko myślę o swojej starości - szkoda mi go, że będzie miał stetryczałych rodziców i nie doczekam wielu ważnych momentów z jego życia...ale teraz radości nam daje tyle, że nie ma co się zastanawiać czy warto...

    mysza1975, gosia7122, Znowu.ta.kryska, Lena40, Madzia02, malgos741, Jastin76, Simba lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 5 listopada 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozia ale mialas przezycia ale juz wszystko za Toba.Zdrowia dla mlodego.
    A z tym wiekiem to roznie bywa.Moja ciotka urodzila w wieku 42 lat i wnukow od najmlodszej corki doczekala i bawi je teraz,kondycje ma niezla.

    Bozia3 lubi tę wiadomość

    201408184765.png
  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 5 listopada 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia7122 wrote:
    Bozia ale mialas przezycia ale juz wszystko za Toba.Zdrowia dla mlodego.
    A z tym wiekiem to roznie bywa.Moja ciotka urodzila w wieku 42 lat i wnukow od najmlodszej corki doczekala i bawi je teraz,kondycje ma niezla.
    O to pocieszające. W sumie moja mama ma 77 lat, a bawi Kajtka lepiej niż ja...:)

    Znowu.ta.kryska, Jastin76 lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 5 listopada 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozia, rzeczywiście miałaś nerwowo. Pomyśl, że wszystkie te złe niespodzianki macie już za sobą i teraz będzie z górki.

    Wojtek w październiku nagle polubił przedszkole. Panie śmiały się, że może on woli tryb studencki. Zobaczymy jak będzie jutro, bo wracamy po 2 tygodniach nieobecności.
    ja jestem zachwycona tym przedszkolem. Ciągle robią jakieś ciekawe rzeczy, na które ja nie miałabm w domu ani czasu ani pomysłu,

    Szkoła kierowców:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f8c20ccca679.jpg


    Jarzębina czerwona

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b5cfcde7fc65.jpg

    Warsztaty czekoladowe

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b9663b3aa559.jpg

    gosia7122, Znowu.ta.kryska, Bozia3, Simba lubią tę wiadomość

  • Lena40 Znajoma
    Postów: 23 26

    Wysłany: 6 listopada 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozia, dzieki za otuche i wsparcie. Nawet nie wiesz jakie ono jest potrzebne i jak duzo robisz dobrego takimi slowami :-)
    Madzia - ja tez to forum podczytywalam, tak ze 3 lata temu, kiedy jakies starania w kierunku czynilam... Potem sie troche skomplikowalo i czynic nie moglam, a teraz znow wyprostowalo - i dlatego tu wrocilam. W kupie zawsze razniej ;-)

    Mam nadzieje, ze wszystkim nam sie uda i dostaniemy swoje (malenkie) nagrody za wytrwalosc!

    Madzia02, Bozia3, gosia7122 lubią tę wiadomość

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 6 listopada 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozia dobrze ze to za Tobą, przeszłas piekiełko..

    Mój młody ( tzn 14 latek) chyba jednak ma alergie na kota.. A tak planowalam ze schroniska wziąśc. Bylismy wczoraj u moich rodziców jak zaczał kichac, gile do kolan, znów twarz zaczeła swedzieć. A to nie pierwszy raz taka reakcja u dziadków. Poki co testów nie możemy zrobic gdyz jeszcze ta wysypka z wakacji nie zeszła całkiem :(

    Lenka najważniejsze ze wszystko ok i dzialac mozna

    Madzia to z jednego roku jestesmy. Mnie tez wiek martwi ale to raczej ze wzgledu na to że to nie ten organizm co kiedys. Póki co staram sie jakos nadrobic zdrowotnie to co popsulam przez lata długie. Z drugiej strony mysle ze przeciez pijaczki, narkomanki rodza zdrowe dzieci i czasami nawet nie czuja sie jak w ciązy. Wczoraj nawet z M rozmawialam czy aby w naszym przypadku to dobra decyzja. W koncu mamy juz nastoletnie dzieci i dla wielu to wogole fanaberia by starac sie o kolejne. Widze ze nie tylko ja mam obawy, lęki itd tym bardziej jak czytam ile jest poronien i to mlode dziewczyny spotyka..
    Najchetniej to polozylabym się na tydzien by mnie przebadali całą :)

    Madzia02, Lena40 lubią tę wiadomość

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 6 listopada 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany Bozia, mialas przedslubny maraton :)
    Ale juz ok i mozna gratulowac, tak? Maz wrocil na czas z Grecji mam nadzieje.
    To gratulacje!

    A propos wieku. Moj lekarz zwraca bardzo duza uwage na wiek biologiczny. Moze mnie pociesza, nie wiem..ale ja mu wierze i wierze, ze urodze dziecko. A bedzie to po 43rz, bo tyle to mam teraz :) Bo kto bogatemu zabroni. :-D
    Inna sprawa, ze staram sie i staram, naturalnie i ze wspomaganiem (cb z tego wychodza), i tak czekam na ten zarodek lub ta zdrowa komorke. B-)
    Jeszcze nie probowalam po pijaku na dyskotece.

    Madzia02, Enii, Znowu.ta.kryska, beates, Bozia3, malgos741, Lena40, Jastin76, Simba lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 6 listopada 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozia współczuję ostatnich wydarzeń w życiu.

    Enii, faktycznie z jednego roku jesteśmy i moja córka tez ma 14 lat. Wiesz że mam te same myśli co do badań, może jak by mnie całą przebadali to bym była spokojniejsza. Staram się dbać o siebie, ale mam pracę trochę szkodliwą w systemie trzyzmianowym, po nockach, które właśnie dzisiaj zaczynam strasznie się czuję, trzeba sie nachodzić nadźwigać i przez to problemy z kręgosłupem a że nasiliły mi się bóle głowy to przy okazji dostałam skierowanie na rezonans i muszę czekać do grudnia, o ile wyniki będą dobre, nawet nie chcę myśleć że może być inaczej.

    Lenka nie wiem jak Tobie, ale mi te ostatnie wpisy bardzo pomogły, skoro innym się udaje to nam na pewno też, oby tylko to zdrowie było.

    Lena40 lubi tę wiadomość

  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 6 listopada 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala tak jak juz pisałam wiek biologiczny jest ważny. Mam w pracy koleżankę 10 lat młodszą a cały czas narzeka, coś ją boli, wiecznie zmęczona, użala się jak moja babcia. Normalnie aż mnie osłabia. A druga znajoma po 50-tce pełna energii,humoru, nie pamiętam kiedy ostatnio była na L4. A więc dbajmy o swoją biologię ;)

  • Lena40 Znajoma
    Postów: 23 26

    Wysłany: 9 listopada 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dbajmy tez o swoja psyche, ktora tez jest tu wazna. Trzeba sie lubic, robic sobie (i najblizszym, bo to tez daje frajde) drobne przyjemnosci, otaczac dobrymi ludzmi, duzo sie smiac i starac jak najmniej przejmowac problemami.
    No.
    Taki plan ;-)

  • Lena40 Znajoma
    Postów: 23 26

    Wysłany: 9 listopada 2017, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Lenka nie wiem jak Tobie, ale mi te ostatnie wpisy bardzo pomogły, skoro innym się udaje to nam na pewno też, oby tylko to zdrowie było.[/QUOTE]

    No pewnie, ze pomogly! To taki wentyl bezpieczenstwa dla psychiki - faktycznie, skoro innym sie udaje, to czemu niby mialoby sie nie udac i nam.
    Bedzie dobrze :-)

    Madzia02 lubi tę wiadomość

  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 10 listopada 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena40 wrote:
    I dbajmy tez o swoja psyche, ktora tez jest tu wazna. Trzeba sie lubic, robic sobie (i najblizszym, bo to tez daje frajde) drobne przyjemnosci, otaczac dobrymi ludzmi, duzo sie smiac i starac jak najmniej przejmowac problemami.
    No.
    Taki plan ;-)

    I tego planu się trzymajmy:)
    A tymczasem dostałam okres brzuch i głowa tradycyjnie bolą niemiłosiernie a tu jeszcze jedna nocka przede mną :(

  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 11 listopada 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:)jakoś przeżyłam tą nockę w pracy nie było aż tak źle.
    Życzę wszystkim miłego weekendu!!!! :)

  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 13 listopada 2017, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stara durna baba ze mnie. 17dc i zatratowałam, oczywiście negatyw. Na usprawiedliwieniem mojej nadziei na bladziocha jest rozwijające sie przeziębienie.

    Magdala lubi tę wiadomość

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 13 listopada 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enii wrote:
    Stara durna baba ze mnie. 17dc i zatratowałam, oczywiście negatyw. Na usprawiedliwieniem mojej nadziei na bladziocha jest rozwijające sie przeziębienie.

    Enii ja też 2-3 miesiące temu narobiłam sobie nadzieje na ciążę bo słabo się czułam i wyszła mi opryszczka której dawno nie miałam, ale test zrobiłam 3 dni przed miesiączką i tak jak zawsze-ogromne rozczarowanie.

  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 13 listopada 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wśród moich znajomych znowu zaczęły się ciąże i porody, ostatnio urodziła moja koleżanka ze szkoły w sumie ona była taką motywacją dla mnie bo w końcu z jednego roku jesteśmy tylko że mi niestety się nie udało:( A druga to żona kuzyna 3 miesiące po 40 urodzinach otrzymała niesamowity prezent śliczną zdrową córeczkę. Pozostałe dziewczyny to takie 20-30 lat, ale jak się patrzy na FB na te zdjęcia usg, brzuszków albo już narodzonych dzieciątek to aż się coś dzieje. A u mnie tymczasem same problemy jak nie zdrowotne, to w domu wszystko się psuje, ostatnio mieliśmy taką awarię pieca CO że mogło się to skończyć tragicznie, mój partner ma całą dłoń poparzoną. W pracy też nie ciekawie, ale o tym to nawet nie chcę pisać, w każdym razie taki długotrwały stres na pewno nie sprzyja poczęciu dziecka. W przyszłym tyg. Mam ten rezonans i już się boję. Chyba ta deszczowa pogoda wprowadza mnie w taki pesymistyczny nastrój.
    A co u Was jak po weekendzie?

‹‹ 13844 13845 13846 13847 13848 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ