X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny mam 35 lat i 24 miesiące starań o 2 dziecko

    Berbeć, Madzia02, Mega lubią tę wiadomość

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polipa usuń. Moze być problem z zagniezdzeniem lub poronienie.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam, ze to ze sie robi mało ciekawie troche mnie skłania ku decyzji czy by nie odpuscic. Najlapiej byłoby polipa usunąć, tylko jest taki problem ze prywatnie mnie nie stac by zrobic to szybko i kulturalnie. taka laparoskopia to koszt rzedu 3 tys., jakby chodzilo o 1 tys. to bym sie zastanawiala. prawie tyle wydaje miesiecznie na monitoringi i badania. Podejrzewam ze na nfz czekałabym na taki zabieg z pol roku i byc moze go zrobie choc przeraza mnie polska sluzba zdrowia i to ze sie traktuje pacjenta czesto jak niechcianego petenta, jak sie trafi na jakiegos lekarza z humorkami, ale pewnie juz nie bede starac sie o dziecko, bo ja nie chce sie długo starac bo jesli mam miec dziecko to maksymalnie w 41 roku zycia. gdybym nie miala juz synka to bym pewnie poruszyla niebo i ziemie by osiagnac ten cel nawet jakby to mialo trwac dluzej. Szperalam po internecie i czytalam wypowiedzi lekarzy ginekologow ktorzy twierdza jak moja ginekolog ze nie zawsze polip jest przeszkoda w zajsciu w ciaze i donoszeniu jej i zaleca sie jego usuniecie jesli ktos nie moze zajsc w ciaze przez jakies czas po jego pojawieniu. Dlatego chyba zaryzykuje sie starac z polipem i bede go nadal obserwowac a jak trzeba bedzie go usunac bo bedzie rosl czy cos to wtedy sie zglosze do nfzetu. Tylko sobie tego nie wyobrazam ile to bedzie trwalo, najpierw musze sie udac na wizyte do panstwowego gina który musi skierowac mnie na usg bo zazwyczaj w pnstwowym gabinecie aparatu usg niet, potem musze miec tak wyznaczona wizyte by to bylo do 10 dc, bo potem polipa nie widac gdy endometrium rosnie no i tak musi zostac wytyczony zabieg tez do 10dc. slyszalam ze niekiedy polipy usuwa sie przez lyzeczkowanie a na takie cos nie chcialabym sie zgodzic, bo mozna tak sobie napytac biedy i miec dopiero problemy z zajsciem w ciaze a polip moze zostac czesciowo lub odrosnac. ja mam zle doswiadczenia z nfzetem, szpitalami, no i poki co moje doswiadczenie i mojej rodziny jest takie ze to machina do zarabiania na pacjenecie, na którym najmniej wszystkim zalezy, mimo ze mam w rodzinie reprezentantow z tej dziedziny.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decyzja należy do Ciebie, ale z tego co mi giny mówiły lepiej usunąć, bo z czasem mogą się uzłośliwić.

    Ja w szpitalu na nzf mialam szybki termin. Usuwa się podczas histeroskopi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2018, 11:45

    Misiabella lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra1983 wrote:
    Witam dziewczyny mam 35 lat i 24 miesiące starań o 2 dziecko
    Cześć mojra.
    I na jakim etapie jesteś?

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, czy mogłabyś mnie troche oświecic i powiedziec, co powinnam uczynic zeby zrobic taka histeroskopie na nfz? Pamietam ze Ty leczyłas sie w szpitalu na starynkiewicza w poradni leczenia niepłodnosci, czy jakos tak, tylko odnosnie Ciebie doczytalam jak mialas tam robione hsg. Czy histeroskopie tez tam Ci robili? Co trzeba zrobic by tam sie dostac lub tam gdzie to robiłas, trzeba miec najpierw skierowanie od jakiegos panstwowego gina, czy do takiej poradni mozna sie zapisac, ze tak powiem z buta?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Cześć mojra.
    I na jakim etapie jesteś?
    Hej zrobilam podstawowe badania tsh i prolaktyne wszystkie w normie W przyszlym tygodniu męża wysylam na badania A za 2 tyg. Jestem umowiona z ginekologiem ktory ponoc zajmuje sie problemami zajacia w ciaze Czy jeszcze jakies badanie wykonac przed pierwszym pojsciem do niego?

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra, a zrobiłaś amh i lh w 2/3 dniu cyklu? Tego na pewno lekarz będzie wymagał.

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muchacha wrote:
    Mojra, a zrobiłaś amh i lh w 2/3 dniu cyklu? Tego na pewno lekarz będzie wymagał.
    Nie robilam tego badania Dziekuje za podpowiedź juz szukam gdzie moge je wykonac Dam znac co wyjdzie

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze zapomniałam o fsh. Też 2/3 dzień cyklu. W inne dni nie ma sensu robić, choć czasem lekarze mówią, że dla amh to nie ma znaczenia, ale bezpieczniej będzie wszystkie 3 zrobić właśnie na początku cyklu.
    Amh jest niestety dość drogie, ale wynik dużo mówi o Twoim potencjale zajścia w ciąże i ułatwi też lekarzowi decyzję co do leczenia.
    Akurat te badania są dość standardowe, więc w każdym laboratorium je zrobisz, np. Alab albo Diagnostyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2018, 16:26

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muchacha wrote:
    Jeszcze zapomniałam o fsh. Też 2/3 dzień cyklu. W inne dni nie ma sensu robić, choć czasem lekarze mówią, że dla amh to nie ma znaczenia, ale bezpieczniej będzie wszystkie 3 zrobić właśnie na początku cyklu.
    Amh jest niestety dość drogie, ale wynik dużo mówi o Twoim potencjale zajścia w ciąże i ułatwi też lekarzowi decyzję co do leczenia.
    Akurat te badania są dość standardowe, więc w każdym laboratorium je zrobisz, np. Alab albo Diagnostyka.
    MUchacha a mnie zobili tsh i AMH przed miesiączką (czyli nie w 2 dniu cyklu), wynik może być zaniżony, zawyżony czy jak? Nikt mnie nie poinforwałm, ze to trzeba w odpiwiednim dniu robic, a samemu to tez ciezko to wszystko wiedziec od razu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra1983 wrote:
    Hej zrobilam podstawowe badania tsh i prolaktyne wszystkie w normie W przyszlym tygodniu męża wysylam na badania A za 2 tyg. Jestem umowiona z ginekologiem ktory ponoc zajmuje sie problemami zajacia w ciaze Czy jeszcze jakies badanie wykonac przed pierwszym pojsciem do niego?
    Ja bym chyba poczekala do wizyty z tymi badaniami kolejnymi, choć AMH na pewno

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra1983 wrote:
    Hej zrobilam podstawowe badania tsh i prolaktyne wszystkie w normie W przyszlym tygodniu męża wysylam na badania A za 2 tyg. Jestem umowiona z ginekologiem ktory ponoc zajmuje sie problemami zajacia w ciaze Czy jeszcze jakies badanie wykonac przed pierwszym pojsciem do niego?

    Mojra co znaczy, że tsh w normie? jaki masz wynik?

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Reni, czy mogłabyś mnie troche oświecic i powiedziec, co powinnam uczynic zeby zrobic taka histeroskopie na nfz? Pamietam ze Ty leczyłas sie w szpitalu na starynkiewicza w poradni leczenia niepłodnosci, czy jakos tak, tylko odnosnie Ciebie doczytalam jak mialas tam robione hsg. Czy histeroskopie tez tam Ci robili? Co trzeba zrobic by tam sie dostac lub tam gdzie to robiłas, trzeba miec najpierw skierowanie od jakiegos panstwowego gina, czy do takiej poradni mozna sie zapisac, ze tak powiem z buta?
    tak histero też, ale wykolegowali mnie, bo miało być z jakimś znieczuleniem typu panialgina czy inne coś do żyły
    przyszedl typ i mówi, że mam tzw histero próbne
    jak się nie uda, to zapiszą mnie na takie w znieczuleniu ogólnym
    często kobiety nie dają rady przy wprowadzeniu cewnika przez szyjkę, ja dałam. Powiedział, że już będzie z górki. Jest polip i mi go usunie. Nie będzie bolało. A dupa zbita. Bolało i nie daliśmy rady usunąć do końca.
    Po okresie okazało się, że reszta "chyba" się łuszczyła.

    Za parę miesięcy okazało się, że jest nadal. Ma średnicę 10 mm i stwardniał. Przyjął wygląd mięśniaka. Dlatego na usg myśleli, że to mięśniak. Poszłam już prywatnie, bo wybiła mi już 40, a chciałam podejść do 4 IVF i zależało mi na czasie. Miałam w znieczuleniu ogólnym.

    Zapisz się do poradni leczenia niepłodności przy szpitalu. Tam dosataniesz skierwanie do nich na oddział i pykniesz w ramach nfz. Tylko z góry powiedz, że nie zgadzasz się na żadną próbną, bo nie zniesiesz bólu. Jesteś cykor i tyle.
    Moja ciocia usuwała kilkukrotnie w szpitalu na Bródnie. Tam z automatu robią w znieczuleniu. Warto spróbować. Długo się nie czeka, a prywatnie to koszt ok 2 tys.

    Misiabella, Mega lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    MUchacha a mnie zobili tsh i AMH przed miesiączką (czyli nie w 2 dniu cyklu), wynik może być zaniżony, zawyżony czy jak? Nikt mnie nie poinforwałm, ze to trzeba w odpiwiednim dniu robic, a samemu to tez ciezko to wszystko wiedziec od razu.

    TSH można w dowolnym dniu, bo to nie jest hormon płciowy.
    Co do amh - tu zdania są podzielone, na necie w większości miejsc znajdziesz informacje, ze dzień cyklu nie ma znaczenia, ale zauważyłam, że lekarze zajmujący się bezpłodnością wskazują często właśnie początek cyklu do tego badania. Może jest to związane z tym, że inne badania (wspomniane lh, fsh, czy estradiol) trzeba robić w 2/3 dniu, więc niejako przy okazji zlecają amh. Ale też spotkałam się z przypadkami, że amh jest trochę wyższe na początku cyklu, co może mieć znaczenie przy refundacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2018, 19:49

    Berbeć lubi tę wiadomość

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Mojra co znaczy, że tsh w normie? jaki masz wynik?
    Hej juz przepisuje wynik TSH 1,912 , FT3 to 5,94 a FT4 to 12,24 Do tego prolaktynw 8,80 Wydaje mi sie ze to dobryvwynik ale sama niewiem ;(

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, dziekuje za odpowiedz. Wezme zatem pod uwage Bródno. No prywatnie ta histeroskopia kosztuje obecnie 2200. Odkad sie staram to ciagle mi cos doskwiera ;)Dzisiaj przeczytalam Twoje fajne haslo z czerwca 2014 :" jak bede miala wyjechane bedzie mi dane", usmialam sie z tego he he. Ja mam troche wyjechane a dostaje takie kwiatki ehehehh...

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, a gdzie Ty zamierzasz rodzic? Ja synka rodzialam na Madalinskiego. Teraz gdybym byla w ciazy to zastanawialabym sie, bo wtedy pracowala tam daleka znajoma, która troche czuwala nade mna.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella trzymam kciuki żeby udało się znaleźć szpital, gdzie nie będziesz musiała długo czekać. Na pewno się uda! Nie odpuszczaj jeszcze :)

    Myślałam, że ja podziałam porządnie w tym miesiącu a zanosi się na posuchę, eh. Mojemu Ślubnemu akurat tak wypada druga zmiana w robocie, że przez cały tydzień w którym wykres przewiduje owulkę będziemy się mijać na odległość...
    Kiełkuje mi w głowie szatański plan wpadania do domu na przerwie śniadaniowej ;)

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) jakiś czas mnie tu nie było i odrazu tyle nowych osób i wpisów, muszę nadrobić zaległości w czytaniu.U mnie po staremu nadal bawię tylko cudze dzieci a ostatnio ich przybyło.Jeszcze się nie poddaję, choć ciężko jak się nie ma wsparcia, mój partner ma cały czas to samo podejście czyli "co ma być to będzie nic na siłę" Pozdrawiam wszystkie nowe koleżanki i życzę powodzenia.

    Berbeć, Nusieńka, Mojra1983, dorot, Mega lubią tę wiadomość

‹‹ 13861 13862 13863 13864 13865 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ