X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia dziewczyny!
    Misiabella <3

    Madzia02 lubi tę wiadomość

  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beates.. jeszcze się nie poddaje..przede mną inseminacja..strasznie się boję.. :-/ Właśnie czekam na badanie u gina.. zobaczymy co mi powie

    beates lubi tę wiadomość

    Dorka
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella daj znać jak wyniki..cieszę się że wynik testu jest pozytywny..trzymam kciuki..

    Dorka
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bardzo Wam dziękuje za wsparcie :-*. Dorot Tobie również życzę powodzenia. Właśnie odebrałam wyniki i progesteron na luteinie podjezykowej mam jeszcze w miarę bo bałam się ze będę mieć max 11 a mam 21,30 tych najbardziej powszechnych jednostek, a betę 640, trochę się przestraszyłam czy to nie za dużo bo w 3 tyg ciąży normy podają ze ma być do 71, ale co prawda jutro będzie równo 4 tydzień (28dc). Za wysoka beta niestety może tez zwiastować nieciekawe sprawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2018, 20:19

    Nie, Madzia02, Mega, dorot, beates, Reni lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żebyście widziały minę mojego męża na nowinę o ciąży :)) wcześniej przy pierwszym cieniu cienia powiedziałam mu ze sprawa jest niepewna i on chyba myślał ze sprawa jest mocno niepotwierdzona. Dziś pomachała mu tym testem drugim przed oczami to je szybko zamknął a potem leżał z taka smutna mina ze aż mi się go szkoda zrobiło :))) wizja nieprzespanych nocy i dodatkowych obowiązków chyba nie napawa go optymizmem, mimo ze się zgodził :) nie wiem czy mi się uda albo co z tego wyniknie ale cieszę się ze przynajmniej wiem ze jest szansa. Gdyby nie ten progesteron i plamienia No i polip w ogolebylabym daleka od czarnowidztwa, ale jestem typem realisty i tak patrzę na ta sytuacje co nie przeszkadza mi by się cieszyć z tego co jest.

    dorot, beates, Reni lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella..super..wielkie gratulacje..trzymajcie się zdrowo..A mąż jak zobaczy usg z Waszą pociechą to od razu zmięknie.. :-)

    Mega lubi tę wiadomość

    Dorka
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj biorę pierwszy zastrzyk do stymulacji..nigdy nie robiłam.sobie zastrzyki..czy one są bolace?? Szukałam na Youtube filmików,Ale wszystkie są Noe w naszym.jezyku.. mam przepisany Ovaleap 450

    Dorka
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorot ja byłam stymulowana Fostimonem. Zastrzyki nie bolały. Wiadomo ukłucie i potem delikatne szczypanie. Najtrudniejszy pierwszy zastrzyk. Potem już z górki :)
    Powodzenia !

    dorot, Mega lubią tę wiadomość

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, byłaś na usg?

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam i dalej wiem, że nic nie wiem w sprawie płci angry-smiley.gif

    jeśli chodzi o zdrowie to rozwija się prawidłowo, rośnie flircik.gif
    czekam teraz na połówkowe 18.09

    a jak u Ciebie?

    kapturnica, Mega, beates lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorot zależy gdzie robisz, czy wbijesz się w zrost

    dlatego najlepiej robić raz z jednej, raz z drugiej strony
    chociaż mnie już pod koniec stymulacji bolało
    z tym, że ja miałam ponad 60 zastrzyków czasami 2-3 dziennie :-/

    dorot lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni dzięki za info.

    Misiabella o proszę. To tak jak mój
    Już 3x się martwił ;)

  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella co tam u Ciebie? Jak mąż doszedł do siebie

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż już ma się lepiej :) za to ja gorzej ;) zaczęłam się zastanawiać nad ta betą wg alabu taka beta jest w porzo od 4 tc, a ja badanie robiłam 3tc i 6 dniu czyli 27 dniu cyklu. Jutro robię kolejna betę i jeśli mi się podwoi to wyjdę poza ramki 4tc. Obecnie już nie plamie ale miałam plamienia. Wpisałam to w gogle plamienia i wysoka beta i natknęłam się na coś o czym kiedyś może słyszałam czy czytałam ale wstrząsnęło mną ze tak może być przy zaśniadzie groniastym i już mi fajowy nastrój minął. W poniedziałek idę do ginki ale w tym gabinecie ma gorszy sprzęt i może niekoniecznie może to potwierdzić/wykluczyć jak nie jest np. Specjalistka w tej dziedzinie i nie ma wypasionego usg. W czwartek przyjmuje w innym gabinecie, ale jeszcze ma urlop niestety. We wtorek skończy mi się luteina i tylko dlatego chciałam do niej iść bo tak bym poczekała do 6tc co najmniej, ale teraz idę obgadać moje lęki przede wszystkim w tej sprawie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2018, 22:29

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś miał może przekroczone normy bety hcg liczone od om ?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może ja zle liczę tygodnie ciazy? Choć wątpię ;) Ta tabelka na bellybestfriend dała mi złudna nadzieje bo tam 27 dc mam zakwalifikowany do 4 tyg ciazy a jutro czyli 29 dc niby zaczynam 5 tc. Tylko jak znam życie to w medycynie liczą tylko skończone tygodnie/lata. Za wysoki poziom hcg to tez może być trisomia 21. Mam nadzieje ze te ramy nie są aż tak sztywne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2018, 23:30

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę logicznie to by było ze jestem na przełomie 4/5 tyg ciazy ale zazwyczaj jest nielogicznie...okres miałam 25 lipca do początku sierpnia to 1 tydzień, od 1 do 7 sierpnia - 2 tydzień, od 7 do 14 -3 tydz, od 14 do 21 - 4 tydz, a od 22 czyli jutra zaczynam 5 tydz ? Am I wrong? Jak liczą w laboratorium?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2018, 23:41

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia stop!
    Bo sfiksujesz
    Ja w 31dc mialam 911
    Zrob po 48h

    Misiabella lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He he he już mi się przestały podobać takie starania :) jutro robię po raz drugi betę mając nadzieje ze zaczynam 5 tydz ciazy :)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella nie martw się! Może nie jestem ekspertką, ale wydaje mi się że przy zaśniadzie beta jest liczona raczej w tysiącach... Także powtórz na spokojnie.

    Teraz tak przyszło mi do głowy, że może ta wyższa beta szykuje Ci niespodziankę i zamiast Kropki będziesz miała Dwukropek :D Może pan Mąż nie padnie na zawał ;)

    Ja byłam wczoraj u nowej ginki i jak na ten moment wydaje się konkretną i sensowną babką. W usg ok, dłuuuugi wywiad naście lat wstecz, owulacja była, endometrium "aż się świeci" czy jakoś tak, ale jest git ;) Progesteron i prolaktyna w porządku. TSH (2,67) ciut za duże, więc będziemy trochę zbijać, ale dopiero po zrobieniu innych badań, a tych na wstęp dostałam całą litanię do zrobienia... TSH jeszcze raz, antyTg, anty TPO, FSH, estradiol, przeciwciała kardiolipinowe i ANA. No i oczywiście zaciągnąć męża na badanie nasienia.

    Z jednej strony mnie uspokoiła, że mamy czas i żeby się nie spinać, z drugiej powiedziała konkretnie, że w tym wieku (jak skamielina się poczułam) lepiej nie czekać na te książkowe pół roku czy rok starań. Lepiej sprawdzić wszystko na początku, jeśli będzie dobrze, to możemy sie na spokojnie starać bez wspomagaczy , albo może potrzeba tylko delikatnej pomocy, jeśli nie będzie dajemy sobie więcej czasu na działanie. Coś w tym jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2018, 06:51

    Mega, beates lubią tę wiadomość

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
‹‹ 13865 13866 13867 13868 13869 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ