X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 10 września 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj przedszkolak po 7 dniach chodzenia do przedszkola juz chory. Niestety przez odwieczny konflikt pomiedzy rodzicami ktorzy sa za prowadzaniem zakatarzonych dzieci do przedszkola i tymi ktorzy sa przeciwko. Ja jestem w tej drugiej grupie ale wiem ze raz ze to wojna z wiatrakami a dwa kazda strona ma swoje argumenty. Ja nie prowadze swojego malego miedzy ludzi jak rozpoczyna sie infekcja bo kazdy katarek jest poczatkiem infekcji, tylko u jednych ta infekcja sie moze nie rozwinac w gorsza forme a u drugiego skonczy sie na katarze. Jak maly jest chory to mu robie kuracje witamina c probiotykami i inhaluje, nie do spelnienia jakby chodzil do przedszkola. Nie wyobrazam sobie by tam szedl jak malo co spi w nocy bo mu cos splywa i zatyka nos. W czwartek byla w przedszkolu mocno zakatarzona dwojka dzieci. Mam obawy jak to pogodzic ciaza i lazenie do wylegarni zarazkow ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 10 września 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra, z tego co ja przeczytalam przetaczajac sie po internecie i z takim amh trafialy sie ciaze. Dla mnie to cale amh to niepotrzebne straszenie ludzi. Moze Jajka sie wyczerpuja ale czy ktos moze oszacowac ile dokladnie komu lat zostalo kiedy sie skoncza? Wazne sa poziomy innych hormonow.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 11 września 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie. Amh i fsh są niestety ważne. I jak niestety widać na forum czesto kończy się ivf. Niestety bez efektów. Dużo takich osób decyduje sie na KD lub AZ.

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 września 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie sa wazne, ale nikt naprawde nie wie czy te wartosci moga przekreslic szanse na ciaze. Czytalam o laskach ktore z bardzo niskim amh nagle zachodzily w ciaze, nie pisze ze to liczne przypadki ale jakos okazuje sie ze jest to mozliwe, to samo tyczy sie podwyzszonego fsh czy np. Progesteronu, sa osoby ktore utrzymuja ciaze przy niskim progesteronie mimo ze lekarze twierdza ze to cud ;) kazdy organizm ma swoje wlasne wartosci graniczne i jaka kombinacja roznych skladowych pozwoli mu zajsc i utrzymac ciaze jest do konca nieznana, wbrew przyjetej opini. Wiadomo jak amh wynosi 0 to jest definytywny koniec, ale jesli jest troche powyzej jakas szansa jest. Na amh patrzyli przy refundowanych invitro bo wiadomo ze to zwieksza poziom trudnosci i rokuje gorzej, ale moimzdaniem niskie amh nie przekresla szansy na ciaze, dopoki jakakolwiek rezerwa jest ;) chyba ze sie totalnie myle he he.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 11 września 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni a gdzie Ty robilas usg prenatalne 11-14 tc, jesli moge zapytac? Moja lekarka poradzila mi nie wiem czy slusznie zebym zapisala sie na poczatek albo do szpitala na czerniakowska albo do bielanskiego, a jak trafie na niekompetentne persony- ona mi powie czy sa odpowiednie, i jak sie okaze ze nie to poleca mi roszkowskiego u niej w przychodni gdzie tez przyjmuje i skoro jestem pacjentka tej przychodni to wyznacza mi termin tak by to byl 12-13 tc. Ja znam Roszkowskiego z opowiadan i mam o nim zla opinie jako o czlowieku, niby wazna jest kompetencja ale jest dla mnie wazna atmosfera tego badania i to by ktos odpowiadal bez łachy na moje pytania. No i dzis zadzwonilam do tych dwoch szpitali gdzie robia usg prenatalne z pappa. Na czerniakowskiej chyba mi sie trafil spoko gosc - Garwolinski, choc nie mam pewnosci, tyle ze badanie po 13 tc, a wolalabym wczesniej z roznych wzgledow, w bielanskim jakis Jędra czy jakos tak i on jest na liscie niepolecanych ginekologow he he i straszny buc ktory leci na kase, a jak robi na nfz to ma wszystko w dupie. Tyle ze 12tc. No i tak mnie to wszystko skonsternowalo ze zadzwonilam tez w miejsce gdzie robilam usg z synkiem, czyli do multimedu gdzie na nfz robil mi prenatalne Zbigniew Morawski i tego goscia dobrze wspominam. Bylam u niego dwa razy i za drugim razem dal mi skierowanie do szpitala bo podejrzewal hipotrofie i odkryl ze synek ma troche krotsze kosci udowe, okazalo sie ze taka byla jego uroda po mezu :) ale facet celnie po prostu cos wychwycil. Okazalo sie ze zeby do niego zapisac na nfz to musialabym to zrobic zaraz po pozytywnym tescie, taki jest czas oczekiwania, terminy na listopad ;) chyba pozostaje mi ten Roszkowski wybierajac mniejsze zlo. Tylko niecierpie takich lekarzy gwiazdorow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2018, 21:15

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 11 września 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega specjalistą od prenatalnych jest profesor Wielgoś. Można na nfz zrobić u niego w prywatnej praktyce na Kobielskiej.
    Jak to powiedział mój gin "wow robiła pani u samego szefa szefów!" Polecam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2018, 23:48

    Misiabella lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 12 września 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonilam na ta Kobielska do Premium medical ale kuźwa zamiast z kims porozmawiac automatycznie wysylaja smsa z linkiem naportal znany lekarz z wolnymi wizytami u poszczegolnych lekarzy, ale Wielgosia tam nie widac ani nie mozna wybrac badania takowego na nfz, tylko mnie wkurzyli z rana. Jakby nie mogli posadzic jakiegos babska by poswiecila 2 min na rozmowe. Wielgos tez przyjmuje w multimedzie na Warynskiego, tak myslalam ze skads znam to nazwisko, tylko jak do Morawskiego tam sa terminy na listopad to do Wielgosia chyba na grudzien ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 12 września 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne. Dzwon jeszcze raz, ja od razu się łaczyłam.

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 12 września 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielgos juz nie przyjmuje w multimedzie.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 12 września 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze sprobuje moze maja jeszcze inny numer.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 12 września 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwonilam i sie polaczylam od razu z recepcja

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 12 września 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodzwonilam sie. Niestety nie ma wolnych terminow do Wielgosia na pazdziernik, a ja powinnam isc miedzy 10 a 17 pazdziernika tak najlepiej. Cos musialo troche ludzi przyszalec na przelomie lipca i sierpnia ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 12 września 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno. Pojde sobie panstwowo i prywatnie ale juz bez pappy. A Ty robilas test pappa?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 12 września 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znaczy pojde panstwowo by zrobic usg plus pappe bo nie chce placic za ten test. Wiem ze wynik nie bedzie dobry ze wzgledu na wiek ale moze byc wyzszy i nizszy u osoby w tymsamym wieku. Aminopunkcji raczej nie przewiduje ale nifty albo harmony moze.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 12 września 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takze radze sie zapisywac na badania prenatalne po pozytywnym tescie ciazowym ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 13 września 2018, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, to jaka ta instrukcja zapisywania się na badania prenatalne?

    Dziewczyny, zrobiłam dzisiaj test i mam 2 kreski grube.

    Jestem w lekkim szoku, bo jak wiecie mam lat 40, a to jest realnie pierwszy cykl starań (niby był jeszcze poprzedni, ale oboje byliśmy w rozjazdach i najważniejszy tydzień nam wypadł)


    Mam nadzieję, że będę na tym forum 35+ dobrym przykładem, że w tym wieku można i zajść i donosić... Aaaa!!!

    Misiabella, Sung, Reni, Madzia02, Foto_Anna lubią tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 13 września 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osjanka :)))!!! Super. No ja zaszlam w 3 majac skaczona 40stke, a wlasciwie to majac 41 he he. Bo ta 40 to nie jest taka sztywna granica za ktorym szanse na zajscie spadaja do 3 procent, to bzdura jakich malo, kazdy organizm ma wlasna granice kiedy wchodzi w jakis etap przedmenopauzalny i nastepuje spadek plodnosci. Nie mozna tego rozpatrywac w sztywnych ramach czasowych. Jesli ktos ma jednak problemy z zajsciem niekoniecznie one sa zwiazane z wiekiem, a jesli sa to jego sprawa osobnicza. Osjanka jak juz masz dwie kreski to rezerwuj sobie juz badania prenatalne he he, taka moja recepta :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2018, 08:06

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 13 września 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie jest wazny „szczesliwy traf” czy fuks, ale sa osoby ktore maja problem z zajsciem bedac przed 30 stka i sa ktore nie maja wiekszych majac lat 40. Tyle ze tutaj jest wieksze ryzyko wad genetycznych. Dopiero w 10 tyg mam kolejna wizyte i bardzo chcialabym zeby bylo wszystko dobrze i ciesze sie i siedze jak na bombie z opoznionym zaplonem. Jeszcze moj niespelna 4 latek chory i troche sie od niego zarazilam.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 13 września 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby wiadomo że wszystko jest indywidualne. Ale ja już zaliczyłam doła że za późno się spotkaliśmy, bo oboje rocznik 78. Dodatkowo M. nie ma dzieci więc i tu nie było jasności czy będzie ok. Misia A Ty może z W-wy? Może masz rozeznanie w spr badań prenatalnych?

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 13 września 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jestem z Wawy. Tak jak Reni tez i jeszcze moze ktos :) no wlasnie teraz sobie klepalam termin i tam gdzie chcialam na nfz to najlepsze miejsca sa juz zajete. To znaczy tam gdzie chcialam i gdzie polecila mi Reni.ale Ty masz szanse sie zalapac, bo tam gdzie dzwonilam sa wolne miejsca na listopad. Ja moge polecic Zbigniewa Morawskiego z multimedu na warynskiego, choc nie nalezy do slaw - ale ma bardzo dobre opinie sama u niego bylam w poprzedniej ciazy i uwazam ze jest profesjonalny i kulturalny, odpowiada na zadane pytania itd, Reni polecala Profesora Wielgosia przyjmuje na Kobielskiej tez na nfz mozna, poszlabym do niego ale nie ma terminow na pazdziernik, bo jest pewnie lepszy jeszcze niz Morawski. Duza popularnoscia cieszy sie Roszkowski chyba najwieksza ale to koles niezbyt przyjemny, nie wiem czy jego slawa idzie w praktyce z przeogromna wiedza i celnoscia diagnoz.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 13872 13873 13874 13875 13876 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ