X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 15 września 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziobak czy dobrze zrozumiałam, to Ty jestes Pusurem?? :) Jestem dopiero w listopadzie 2014 w czytaniu forum takze wiesz, jeszcze nie wszystko wiem :)

    Dziobak lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 15 września 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro masz syna Adamka, to chyba Ty :)

    Dziobak lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 17 września 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osjanka i co u Ciebie? :) a wiecie ze mi nicki z ovu przydaja sie do zabaw klockami lego z synkiem. On jest fanem policji i zlodziei lego i chce im wymyslac imiona i pseudonimy, tak wiec mamy Inesse zlodziejke ktora zeszla na dobra droge i zostala kierowca autobusu, Reni to herszt calej bandy zlodziei ma najgorsze zlodziejskie pomysly i jest zdolna do wszystkiego he he :), mamy Simbe badaczke i tylko synek nie zgodzil sie na Iwcie bo stwierdzil ze nie ma takiego imienia :)))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 10:00

    Mega, Madzia02, Reni, beates lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 18 września 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Misia.

    Betę zrobiłam (raz) i wyszła akurat taka jak należy.

    Wczoraj byłam u gin. Potwierdziła ciążę, założyła mi kartę. Jeszcze za wcześnie, żeby serce zobaczyć, dopiero na początku października.

    Zapisałam się już dzisiaj na listopadowe genetyczne i pappę ;-)

    Czuję się raz dobrze - wtedy się martwię, że za dobrze. Raz słabo - brzuch mnie boli i mam mdłosci - wtedy też sie martwię ;-) Czyli normalka.

    M. przejęty strasznie, bo to przecież jego pierwszy raz.

    Najgorsze, że Ginka zabroniła mi surowo jeździć na rowerze, a ja jeżdżę codziennie. I jeśli przestanę, to będzie bardzo dziwne i podejrzane, więc musiała powiedzieć (zwłaszcza dzieciom), o co chodzi. A chciałam jeszcze z tym poczekać, bo to przecież nic nie wieadomo ;-)

    Reni, beates, Madzia02 lubią tę wiadomość

  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 18 września 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze dopiszę, że tak to sobie analizuję wszystko i myślę, że psycha ma duży wpływ na wszystko. Moje pierwsze małżeństwo było naprawdę nieudane, smutne, przygniatające - szczególnie ostatnie lata.A teraz jestem bardzo szczęśliwa, mam poczucie bezpieczeńśtwa i jakbym odmłodniała. I myślę, że to się też może przełożyć na całość organizmu :-) Mam nadzieję!

    Reni, beates, Madzia02 lubią tę wiadomość

  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 18 września 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Osjanka i co u Ciebie? :) a wiecie ze mi nicki z ovu przydaja sie do zabaw klockami lego z synkiem. On jest fanem policji i zlodziei lego i chce im wymyslac imiona i pseudonimy, tak wiec mamy Inesse zlodziejke ktora zeszla na dobra droge i zostala kierowca autobusu, Reni to herszt calej bandy zlodziei ma najgorsze zlodziejskie pomysly i jest zdolna do wszystkiego he he :), mamy Simbe badaczke i tylko synek nie zgodzil sie na Iwcie bo stwierdzil ze nie ma takiego imienia :)))
    Reni i jak sie czujesz jako herszt bandy? :) :D :P

    Krystyna123, trodde, Reni, kapturnica lubią tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 września 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przeciez Reni byla tutaj hersztem ;). Osjanka no ladnie. Mi babka jakos nie zazozyla karty w 7tc. Ide dopiero 10tc. I gdzie sie zapisalas na te genetyczne i pappe jesli to nie tajemnica? :) mam kolezanke ktora jezdzila na rowerze cala ciaze. Niby moga sie zdarzyc omelenia i kiepsko by bylo na rowerze, z drugiej strony czlowiek czuje ze mu sie robi niedobrze, jakies tam ryzyko jednak jest. Ja nie mialam nigdy zadnych omdlen, robilo mi sie slabo czy niedobrze, ale nie tak by scinalo z nog. Wczoraj nazarlam sie bigosu ktory przywiozla tesciowa bo nie mialam czasu nic zrobic i przeokropnie mnie wzdelo. Jestem raczej szczupla osoba a po poprzedniej ciazy zostaly mi rozciagniete miesnie. Jak tylko jestem wzdeta to na nowo jestem w ciazy ;) teraz jednak to wzdecie bylo jeszcze wieksze i jechalam winda z synkiem a jakis stary dziad do mnie „widze ze jest pani przy nadziei”. W ogole jechalismy dwiema windami w metrze razem a ten gosc mnie ustawial i syna z jego rowerkiem po windzie bo byl z rowerem co mnie wkurzalo bo wiem jak mam sie ustawic i nie lubie jak takie stare pryki mna dyryguja. Nie wiedzialam co mu odpowiedziec, no bo ciazy w 9tc nie powinno byc widac a u mnie bylo widac wzdecie, glupio sie tez bylo przyznac ze to mega wzdecie, choc niechetna bylam jakiejkolwiek odpowiedzi po namysle mowie t a k. A ten dalej a co to chlopiec czy dziewczynka? No kuzwa nieodpierdzielil sie tak szybko, mowie n i e w i e m, a on jak to pani nie wie, a ja mu n o n i e w i e m, n i e z a w s z e w i a d o m o przeklinajac w duchu ze ta winda tak wolno jedzie. Na pozegnanie mi powiedzial ze to na pewno kolejny chlopak bo wygladam „promiennie”, ja pieprze normalnie czulam sie jak przejechana przez czolg i jeszcze mnie zmusil do mowienia nierawdy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2018, 13:00

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 września 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze wygladalam na 5 miesiac wczoraj. A ja sie tez ukrywam z faktem zajscia i widze ze moge miec problem ;) mam nadzieje ze ten gosc sie myli i tym razem bedzie to dziewczynka choc nie pogardze i malym kolezka ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) cześć Dziewczyny ! :)
    ja właśnie jestem zapisana na prenatalne na NFZ - 25/10. Strasznie panikuje bo mam skończone 35 lat (pierwsze dziecko) i bardzo się boję....aż tak, że nie mogę spać..
    zastanawiałam się czy zrobić test Panorama przed prenatalnymi, czy poczekać na po? Lekarz zaleca ewentualnie po, jeżeli wyjdzie nie tak pewnie amnio będzie konieczna... a ja panikuje, bo jestem gruba, to mi i amnio nie wyjdzie pewnie.. :( i tak w koło ... cały czas stres..

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 września 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77, ze zrobieniem testu pappa to jest taki problem ze kazdy sam musi podjac decyzje ze mu ta informacja jest potrzebna, bo np wie ze zrobi amino, ja sie zastanawiam nad pappa bo jeszcze nie wiem czy zrobie amino ale zostawiam sobie teka ewentualnosc, ale najprawdopodobniej zrobie nieinwazyjny test nifty lub harmony jak pappa wyjdzie zle. I poniewaz te testy nie sa refundowane i duzo kosztuja to jesli mam sie na nie zdecydowac to chce choc troche wiedziec na czym stoje. Choc pappa to troche wrozenie i palcem na wodzie pisanie. Mi zawsze wszyscy lekarze mowili ze pappa powinna byc robiona razem z usg genetycznym bo na jego podstawoe ustala sie ryzyko skorygowane, to znaczy jest jednym z elementow w tym calym prawdopodobienstwie ryzyka.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Ciasteczko77, ze zrobieniem testu pappa to jest taki problem ze kazdy sam musi podjac decyzje ze mu ta informacja jest potrzebna, bo np wie ze zrobi amino, ja sie zastanawiam nad pappa bo jeszcze nie wiem czy zrobie amino ale zostawiam sobie teka ewentualnosc, ale najprawdopodobniej zrobie nieinwazyjny test nifty lub harmony jak pappa wyjdzie zle. I poniewaz te testy nie sa refundowane i duzo kosztuja to jesli mam sie na nie zdecydowac to chce choc troche wiedziec na czym stoje. Choc pappa to troche wrozenie i palcem na wodzie pisanie. Mi zawsze wszyscy lekarze mowili ze pappa powinna byc robiona razem z usg genetycznym bo na jego podstawoe ustala sie ryzyko skorygowane, to znaczy jest jednym z elementow w tym calym prawdopodobienstwie ryzyka.
    No dokładnie- usg robię z pappa... tego samego dnia.. a potem genetyk.
    Tylko nie wiem czy zrobić już nipt czy poczekać na wyniki w/w badań?

  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 18 września 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się do multimedu na Waryńskiego. Tak mi moja dr kazała...

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 września 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci ze ja pierwszy raz o tescie panorama slysze. To cos podobnego do pappy? Nie jestem w stanie udzielic trafnej odpowiedzi bo nie orientuje sie co to dokladnie, teraz jak weszlam na szybko przeczytalam ze trzeba przyjsc z wynikami z usg biometria plodu, to chyba bym poszla po usg genetycznym bo tam Ci te badania wykonaja lepiej niz w trakcie zwyklego usg, ale moze zadzwon tam gdzie to robisz i zapytaj co Ci radza.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 września 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osjanka a do jakiego lekarza? Ja bylam u Zbigniewa Morawskiego i bylam bardzo zadowolona.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 września 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze ze panorama to test podobny do nifty i harmony. Chyba mozesz isc kiedy chcesz, tylko z biometria plodu podana przez lekarza.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 18 września 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega wrote:
    Reni i jak sie czujesz jako herszt bandy? :) :D :P

    Byłam Panią, ale klasa mi się rozsypała ;-) dorosły
    herszt? hmm..

    Krystyna123, Mega, beates, kapturnica lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 18 września 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    :) cześć Dziewczyny ! :)
    ja właśnie jestem zapisana na prenatalne na NFZ - 25/10. Strasznie panikuje bo mam skończone 35 lat (pierwsze dziecko) i bardzo się boję....aż tak, że nie mogę spać..
    zastanawiałam się czy zrobić test Panorama przed prenatalnymi, czy poczekać na po? Lekarz zaleca ewentualnie po, jeżeli wyjdzie nie tak pewnie amnio będzie konieczna... a ja panikuje, bo jestem gruba, to mi i amnio nie wyjdzie pewnie.. :( i tak w koło ... cały czas stres..

    mam 41 lat i zrobiłam pappa, bo mi sie należy
    po tym było napisane, że mogę rozważyć Nifty czy Panoramę, ale w sumie po co skoro usg wyszło dobrze? Dlatego zależało mi, żeby zrobić u Prof. wielgosia, który jest mega specjalistą w tym temacie. Do amnio nie podeszłam, bo po pappie lekarz nie widział potrzeby.
    Więc póki co wstrzymaj się.

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 18 września 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Mi zawsze wszyscy lekarze mowili ze pappa powinna byc robiona razem z usg genetycznym bo na jego podstawoe ustala sie ryzyko skorygowane, to znaczy jest jednym z elementow w tym calym prawdopodobienstwie ryzyka.

    dlatego powinno zrobić się zrobić ten test w tym samym miejscu w tym samym czasie. Całość dopiero ma sens

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 18 września 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taak, klasa i pani nauczycielka :) to byla tylko przykrywka, czytalam co tu odchodzilo ;) jakas dilerka ziolami, hormonami a nawet magnesami, cokolwiek sie pod tym kryło ;) „wymiana” na skalę europejską :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2018, 19:42

    kapturnica, beates, Krystyna123, Reni, Dziobak lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 18 września 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella, jestem zapisana do dr Jaczyńskiej. Moja gin powiedziala że tam wszyscy są b. kompetentni, więc mam nadzieję że dobrze trafię.

    Misiabella lubi tę wiadomość

‹‹ 13874 13875 13876 13877 13878 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ