X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 26 września 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikka, napisz cos wiecej o Sobie i staraniach. Od razu dodam ze nie jestem zwoleniczka faszyzmu staraniowego i niech kazdy sie stara tak jak chce :) Trodde no to super masz bete. Kurcze niedawno sama bylam w 4 tyg i ktoryms dniu a teraz zaczynam 10tc tylko nie wiem czy mieszkaniec brzucha nadal tam jest no ale jutro sie dowiem. Ja niestety juz teraz zaliczam cos w rodzaju twardnienia brzucha, mialam to w poprzedniej ciazy tylko nie wiem czy tak wczesnie napewno przed okresem kiedy powinny wystapic skurcze braxtona hicksa. Mi brzuch juz wylazl bo mam rozciagniete miesnie i nieustajace wzdecie wiec jest co twardniec ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2018, 15:52

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • NIKA833 Koleżanka
    Postów: 114 17

    Wysłany: 26 września 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella co o mnie ..wiec mam 35 lat i zaczynam starania o moje drugie dziecko
    8 lat temu przyszedł na świat moj kochany synek Kubuś
    Teraz zdecydowalismy ze czas na drugie dziecko a mamy czas do marca pozniej zaczynam leczenie SM sterydami po ktorych zajscie w ciaże jest niemożliwe a samo leczenie trwa dłuuugo
    W pierwszej cìąży mi sie udalo w 4 cyklu ...teraz juz chyba nie bedzie tak łatwo
    Poza tym jutro ide do ginka na kontrole po prawdopodobnej torbielce na jajniku ktora pękła

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 26 września 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikka zycze powodzenia w staraniach. Ja nie sadzilam ze mi tak szybko pojdzie (oby jeszcze udalo sie dociagnac sprawe do konca), mi bardzo pomoglo ustalenie ze mam dosc wczesnie owulacje miedzy 10 a 12 dniem cyklu a nie po 14stym, dzieki czemu udalo sie trafic, bo u nas bzykanie przez caly cykl co 2 dzien nie wchodzi w rachube, nie mamy takich temeramentow ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2018, 20:30

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 26 września 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikka zycze tez powodzenia w walce z choroba. Do marca masz jeszcze 5 miesiecy moze sie uda :) A jak zajdziesz w ciaze ustawia Ci odpowiednie leczenie, czy bedziesz musiala je odroczyc na czas ciazy?

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • NIKA833 Koleżanka
    Postów: 114 17

    Wysłany: 26 września 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli uda mi sie zajsc w ciąże z leczeniem bede musiala poczekac do urodzenia dziecka i wtedy dopiero leczenie pełną parą
    Samo leczenie trwa nawet do kilku lat ..jesli to mozna nazwac leczeniem bo tej choroby nie da sie wyleczyc tylko załagodzic Ja mam juz 35 lat wiec to ostatnia szansa na to zeby miec drugie dziecko
    Jesli chodzi o samo zajscie w ciaze wiem ze nie bedzie łatwo ..nie wiem kiedy mam owulacje miesiaczki raz po 28 raz po 32 dniach ...w wykresach tez nie mam wprawy ..moze z czasem sie naucze

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 26 września 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie w wytropieniu owulacji pomogl monitoring u ginekologa, pokrywalo sie to tez ze wzrostem temperatury, wiec juz na podstawie wykresu prowadzonego przez 3 miesiace mialam pewne wnioski, tylko ze u mnie temperatury nie skakaly i jak w pierwszej fazie mialam 36,4 to potem nastepowal 3 dniowy skok do jakiejs 36,6 potem kolejny do okolo 36,7- 36,8 i dopiero bedac w ciazy skoczyla mi temperatura do 37. Miedzylam zwyklym termometrem elektronicznym z 1 miejscem po przecinku, ale jakos dawal rade.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • NIKA833 Koleżanka
    Postów: 114 17

    Wysłany: 27 września 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam taki termometr ..zwykły elektroniczny w pierwszej ciazy tez takim mierzyłam i było ok ...teraz na wykresie mam 9 dzien cyklu i zupełnie nie pamietam jak sie taki wykresy interpretowało ...;(

  • Osjanka Koleżanka
    Postów: 40 61

    Wysłany: 27 września 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde, super! Kiedy idziesz do lekarza?

    Ja się zapisałam na poniedziałek też z myślą o pierwszym usg. Teraz się zastanawiam, czy nie za wcześnie, ale siódmy tydzień - powinno być już widać serce, prawda?

    Nika, regularne mierzenie temperatury coś tam daje. Widać na wykresie, czy jest ten skok, który się bierze z jajeczkowania, czy też wykres "skacze" ... powodzenia

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 27 września 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osjanka wrote:
    Trodde, super! Kiedy idziesz do lekarza?

    Ja się zapisałam na poniedziałek też z myślą o pierwszym usg. Teraz się zastanawiam, czy nie za wcześnie, ale siódmy tydzień - powinno być już widać serce, prawda?

    Nika, regularne mierzenie temperatury coś tam daje. Widać na wykresie, czy jest ten skok, który się bierze z jajeczkowania, czy też wykres "skacze" ... powodzenia

    nie, 7 tydzień to już będzie ok :-) powinno być widać :-)

    skok nie z jajeczkowania, tylko z wyrzutu LH
    do jajeczkowania wcale może nie dojść :-/
    niestety
    dlatego ważny jest monitoring od a do z czyli również po owu. Wtedy widać czy pęcherzyk pękł czy nie, czy może się zapadł. Chociaż.. tu na forum miałyśmy ciąże z cykli bezowulacyjnych (potwierdzonych monitoringiem), jak i z zapadniętych, niepękniętych pęcherzyków.
    Powodzenia Nika

    Mega, kapturnica lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • NIKA833 Koleżanka
    Postów: 114 17

    Wysłany: 27 września 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko dziewczyny a ja sie tylko na wykresach i temp opieram ...ale jak nie bedzie efektów...to własnie tez mysle zeby robic monitoring ...dzis ide do mojego ginka to znim pogadam jak on to wszystko widzi

  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 27 września 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarza mam we wtorek, będzie 6 tydzień wg Owu.
    Może serduszka jeszcze nie zobaczę, ale już powinien chyba być zarodek, to już będzie coś!
    Na razie staram się do wtorku nie znieść jajka, ale ciężko mi idzie :)
    Chyba jutro popędzę na trzecią betę, tak dla spokojności.

    Nika ja w sumie też opierałam się tylko na wykresie, testach owu i temperaturze, ale w tym miesiącu ginka sama już proponowała robić monitoring. To się kobitka zdziwi jak do niej zawitam ;)

    Reni, beates lubią tę wiadomość

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 27 września 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA833 wrote:
    Matko dziewczyny a ja sie tylko na wykresach i temp opieram ...ale jak nie bedzie efektów...to własnie tez mysle zeby robic monitoring ...dzis ide do mojego ginka to znim pogadam jak on to wszystko widzi

    warto pyknąć monitoring 3 msce pod rząd
    najlepiej widać co się dzieje w organiźmie

    możesz dorzucić testy owu (na allegro kup sobie pakiet 30 szt za pare złotych) i sprawdzaj codziennie o tej samej porze
    plus monitoring. Nawet fajna zabawa :-)

    Mega lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • NIKA833 Koleżanka
    Postów: 114 17

    Wysłany: 27 września 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde zaskoczysz swoja ginke ...ale miło zaskoczysz ;0
    Ja w pierwszej ciazy pierwszy raz u ginka byłam w 5 tc czyli na samym początku.. serduszka jeszcze nie było ale pamietam ze było widac moja malenka kropeczke na kolejne usg poszłam po 2 lub 3 tyg i byłam zaskoczona ze juz malenstwo sie tak rozwinęło i wtedy juz było serduszko...do dzis mam zdj z usg ...wszystkie ;)

    Reni ..własnie testy owu ...musze sobie zamówic ;)

    Reni lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 września 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzialam czlowieka ufoludka w swoim brzuchu :) co cieszy mnie niezmiernie, ma 3 cm. Machal rekami i wiercil sie :) To zawsze bedzie mnie zaskakiwac i bede sie temu dziwowac ;) widzialam jego dziwna twarz :) ciekawe kto to :)

    Reni, Mega, Osjanka, trodde, beates, Anna1975 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 września 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serce bije jak dzwon :) zalozyla mi w koncu karte ciazy. Jak sie urodzi dopiero bede sie martwila jaki hardcore mnie czeka :) np prowadzanie przedszkolaka do przedszkola z niemowlakiem gdzie musze tramwajem jechac i tym podobnie ;) na razie jest radosc radosc i radosc :)

    Osjanka, beates, Madzia02 lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • NIKA833 Koleżanka
    Postów: 114 17

    Wysłany: 27 września 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Misiabella ...zbieraj zdj z usg i zostaw sobie na pamiątkę..milo jest po latach wracac do nich ;)

    Misiabella, beates lubią tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 27 września 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Widzialam czlowieka ufoludka w swoim brzuchu :) co cieszy mnie niezmiernie, ma 3 cm. Machal rekami i wiercil sie :) To zawsze bedzie mnie zaskakiwac i bede sie temu dziwowac ;) widzialam jego dziwna twarz :) ciekawe kto to :)

    Zaśniad? ;-)

    Misiabella, trodde, Mega, kapturnica, beates, Madzia02 lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 września 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha ha, jakby nie bylo teoria o zasniadzie byla calkiem interesujaca, choc bylaby dla mne tragiczna w skutkach ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 22:09

    Reni lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 27 września 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnaś gupoto kop na tyłek zebrać za te historie z krypty.

    Dzieć jest, teraz czekaj na prenatalne.
    No!

    Misiabella, Mega, kapturnica, trodde, beates, Madzia02 lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 września 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tam mnie fascynuje natura, a natura ma rozne oblicza ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
‹‹ 13877 13878 13879 13880 13881 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ