X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Gotowa? Chyba jeszcze nie ;-)
    Imię mam już od kilku lat: Janek
    Walizka stoi spakowana
    Czekam grzecznie
    A co u Ciebie?


    No godzina W już tuż tuż :)

    U mnie bez zmian.
    Choć nie, schudłam dużo.
    Dzielę życie pomiędzy szpital a dom . Młodsze dziecię rośnie. Ma już około 1900 gr. Uczy się pić z piersi i butelki. Jak już opanuje ta sztukę, serduszko się unormuje to będzie mogła pójść do domu.

    Reni, kapturnica, Misiabella, gosia7122, Mega lubią tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beates wrote:
    No godzina W już tuż tuż :)

    U mnie bez zmian.
    Choć nie, schudłam dużo.
    Dzielę życie pomiędzy szpital a dom . Młodsze dziecię rośnie. Ma już około 1900 gr. Uczy się pić z piersi i butelki. Jak już opanuje ta sztukę, serduszko się unormuje to będzie mogła pójść do domu.

    no 1900 g to już kawał człowieka :-)
    dawaj znać na bieżąco co u Was

    Mega lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Stoppka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milkaa82, to jedziemy na podobnym wózku:
    u mnie tez dwa niepowodzenia i dalej staramy się o pierwsze dzieciątko. Tylko ze teraz lekarz kazał wstrzymać się do lutego. Dobrze, że to już niedługo...

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 04:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beates wrote:
    No godzina W już tuż tuż :)

    U mnie bez zmian.
    Choć nie, schudłam dużo.
    Dzielę życie pomiędzy szpital a dom . Młodsze dziecię rośnie. Ma już około 1900 gr. Uczy się pić z piersi i butelki. Jak już opanuje ta sztukę, serduszko się unormuje to będzie mogła pójść do domu.
    23.01
    Mam już skiero do szpitala. O kurła

    kapturnica, beates, Misiabella, Mega, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni powodzenia juz niedlugo
    Daj znac jak malec bedzie na swiecie.
    Strasznie sie ciesze i czekam na wiesci.

    Reni lubi tę wiadomość

    201408184765.png
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    23.01
    Mam już skiero do szpitala. O kurła


    Ojej, to naprawdę już :)
    Wodnik będzie :)

    Reni lubi tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni kciuki za spokojny poród i zdrowego dziedzica. Daj znać jak juz będzie po wszystkim. Walnij opis porodu ;)

    Misiabella, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,opowiem po krótce moje doświadczenia,w tym roku kończę 37 lat ,2lata temu poroniłam w 8tyg:( od 2lat podejmowałam starania i dziś zapaliła się iskierka nadziei bo jestem 12dni po zastrzyku ovitrelle i zrobiłam wczoraj wieczorem test i wyszła bardzo blada kreseczka dziś rano już trochę mocniejsza i mam nadzieję że to nie skutki zastrzyku tylko że sie udało!pamiętajcie nie można tracić nadziei i się poddawać chociaż wiem że jest bardzo ciężko...

    Misiabella, beates, AleksandraTJ lubią tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chyba dzis skoncze czytac forum, znaczy przeczytam calosc, razem z watkiem tratatata :) Czekam na 3 pobranie w trakcie krzywej. Bardzo mądrze poszłam po nieprzespanej nocy ;) Jak cukry wyjda ponad norme, to powtorze. Zaczelam sie kiepsko czuc, mam parcie na pecherz i odbyt, sorry za szczegoly, mam nadzieje ze maly ucieka na jakis nerw i stad to, a nie ze to jakies skurcze płynące z krzyża...

    kapturnica, Reni lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde i mam przekroczone cukry na czczo. Bede musiala teraz z tym sie bujac. Mam na czczo 92 i wlasnie od 92 przyjmuje sie obecnie ze to cukrzyca ciazowa. Po godzinie i po 2 mam w normie. Nie wiem czy brak snu ma tu znaczenie. A mialam takie wewnetrzne przekonanie ze mnie to ominie ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • AleksandraTJ Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallo ,czy jest tu ktos ? Czy jest tu jakaś babeczka po 35 roku zycia ,starajaca sie o Dzidziusia ? Scislej mówiac ja mam 39 lat ,dwie córki ( 15 i 12 lat ) ,ale zycie tak sie poukladalo ,ze wraz z moim partnerem pragniemy miec wspolne dziecko . Niedawno zaszłam w ciąze ,ale w 9 tc usg wykazalo ciąze obumarła. Poronienie martwego zarodka :( mialam wywolywane w szpitalu farmakologicznie,bez zabiegu łyzeczkowania.Krwawiłam po poronieniu 10 dni .Jestem juz po pierwszym okresie,ktory wystapil 05 stycznia 2019.Lekarz nie zalecil odczekania.Powiedział zeby działac.A wiec działamy .A czy ktoras z was miala podbne doswiadczenia i jest w podobnym wieku ? pozdraski

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2019, 00:46

    Róża 1 lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra, tutaj wszystkie sa w takim wieku i jeszcze starsze ;) Byly dziewczyny o podobnej historii, moze sie jeszcze odezwa. Ale forum troche wyglada na wymarłe ;)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, mialas jakies problemy z cukrami w ciazy, myslisz ze u mnie to cos niepokojacego? Mam jednak 93 na czczo, tylko dostalam jakiegos oczoplasu z wrazenia ;) wybiore sie do diabetolog, najpierw jednak w czwartek chce isc do mojej ginekolog. Kurcze, znam laske ktorej wyszlo 96 i jej ginekolog nawet do diabetologa nie wyslala, co jest dla mnie dziwne.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Kurde i mam przekroczone cukry na czczo. Bede musiala teraz z tym sie bujac. Mam na czczo 92 i wlasnie od 92 przyjmuje sie obecnie ze to cukrzyca ciazowa. Po godzinie i po 2 mam w normie. Nie wiem czy brak snu ma tu znaczenie. A mialam takie wewnetrzne przekonanie ze mnie to ominie ;)

    a ile powinno byc max na czczo?

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Kapturnica, mialas jakies problemy z cukrami w ciazy, myslisz ze u mnie to cos niepokojacego? Mam jednak 93 na czczo, tylko dostalam jakiegos oczoplasu z wrazenia ;) wybiore sie do diabetolog, najpierw jednak w czwartek chce isc do mojej ginekolog. Kurcze, znam laske ktorej wyszlo 96 i jej ginekolog nawet do diabetologa nie wyslala, co jest dla mnie dziwne.

    pytanie nie było do mnie, ale jako ciężarówka z cukrzycą pozwolę sobie odpowiedzieć ;-)

    miałam glukozę 97 (w ciąży powinno być poniżej 90). To było w 8tc! Od razu dostałam skierowanie do poradni diabet.
    Tam zlecono mi krzywą.
    Wyniki
    0 - 93 mg/dl (<92)
    1 po godzinie - 204 mg/dl (<180)
    2 po dwóch godzinach - 135 mg/dl (<153)

    no i wyszła cukrzyca ciążowa - glukometr i dieta ( ;-) nic złego, nawet nie było dużo wyrzeczeń. Po prostu za każdym razem gdy jadłam coś nowego badałam po godzinie cukier i wieedziałam co mi szkodzi, a co nie)
    Dzięki 5 posiłkom, w tym ostatni przed snem na tłusto, dzisia na chwilę przed porodem mam 5,5 kg na plusie ;-), a wcześniej schudłam 6 kg

    Jak dla mnie przy 93 powinnaś zrobić krzywą i udać się do diabetologa

    Misiabella lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Kapturnica, mialas jakies problemy z cukrami w ciazy, myslisz ze u mnie to cos niepokojacego? Mam jednak 93 na czczo, tylko dostalam jakiegos oczoplasu z wrazenia ;) wybiore sie do diabetolog, najpierw jednak w czwartek chce isc do mojej ginekolog. Kurcze, znam laske ktorej wyszlo 96 i jej ginekolog nawet do diabetologa nie wyslala, co jest dla mnie dziwne.
    U mnie w 7 tyg miałam równe 90 a w 15 tyg juz przekroczone i zrobiliśmy krzywa .Ano miałam, miałam i podobnie jak Ty cukier na czczo lekko przekroczony a pi godzinie j dwóch w normie. Mój gin nie kazał histeryzować a ja jednak wolałam wziac skierowanie i poszłam do diabetologa. Dostałam sprzęt, rozpiskę plus recepte na paski do moczu by spr czy dziecko noe głoduje. Jakoś około 25 tyg chyba doszła insulina bo mimo cudów na kiju ta na czczo wiecznie byla ponad normę. Insulinę brałam rano i jeszcze wieczorem po 2,3 jednostki. Czym ciąża była wyższa tym mniej skakały cukry. A w dniu porodu dosłownie po nim problem z cukrem minął. Byliśmy z małym dzien dłużej niż WieksOsc osób ponieważ u nas oprócz cukrzycy była jeszcze niedoczynnosc tarczycy i mały musiał być obserwowany. Maks urodził sie z waga 3240 i na szczęście mial dobre cukry. Także lepiej iść do diabetologa i sie pilnować trochę. A jak cukier bedzie skakał to wjazd z insulina.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2019, 19:41

    Misiabella lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O masz..Kapta miałaś insulinę?
    Umknęło mi

    kapturnica lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    O masz..Kapta miałaś insulinę?
    Umknęło mi
    Miałas miałas Az do porodu sie klulam w brzuch.

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam cukrzycę ciążową. Z tym że ja wyniki na czczo miałam w normie, natomiast po 2 godzinach wynik podwyższony. W moim przypadku dieta wystarczyła i nie była ona bardzo restrykcyjna.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, trzymam kciuki za jutrzejszy wielki dzień!

    My już jesteśmy w domu.
    Az dziwnie po prawie 2 miesiącach mieć małą przy sobie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2019, 15:40

    Reni, kapturnica lubią tę wiadomość

‹‹ 13896 13897 13898 13899 13900 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ