X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    kapturnica, Reni, pamiętam Was ze staran w 2014 chyba jeszcze!!!
    Teraz staram sie o 2.
    Reni Ty mialas takiego nicka jak teraz tylko bez mikołajowej czapki? Ale fajnie Was widziec!
    Nona to powodzenia w staraniach!! Niech szybko pójdzie i gładko ! :)

    Nona, Mega lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech sie dzieje w Nowym Roku :) Happy New Year 2019!

    beates lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dobranoc :) Ogladam serial, poczytam troche wstecz i idę spac :)

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • adriette Ekspertka
    Postów: 194 237

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 02:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę wszystkim i sobie żeby się udało, żeby spełniło się nasze zapewne największe marzenie. Nieważne kiedy, ale niech się spełni.

    beates, Misiabella lubią tę wiadomość

    AMH X 2018 - 0,75
    AMH IV 2019 - 0,43
    MTHFR A1298C - u.hetero.
    PAI-1 - u.homo.
    obniżone białka c i s
    antykoagulant toczniowy +
    ANA1 +
    V 2019 ciąża naturalna - poronienie zatrzymane w 8 tc
    XI 2019 lametta+pregnyl
  • Andzia 82 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie.Jestem tu nowa.Mam prawie 37 lat i zapragnęłam 3 dziecka.Podjeliśmy decyzję spróbujemy,Zaczęliśmy w lipcu nic we wrześniu lekarz, badania i wszystko ok.Dlaczego się nie udaje?W pierwszą ciążę zaszłam po 4 latach seksu bez zabezpieczenia nie mieliśmy większego parcia i nie pilnowałam dni płodnych i tak wyszło.W drugą ciążę zaszłam rok po porodzie i też bez większych starań.Nstomiast teraz pilnuję płodnych dni badam śluz temperatury nie mierzę jeszcze ale zamierzam od nowego cyklu.@ mam dostać 6.01 z nadzieją że nie przyjdzie,dołączyłam do forum bo jesteście dla siebie wielkim wsparciem a ja już zaczynam tracić nadzieję że jeszcze będę cieszyć się dzieckiem.A może już jest za późno?Przy okazji życzę wszystkim siły i wytrwałości w dążeniu do wymarzonego celu w Nowym Roku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2019, 22:22

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia 02, u kazdego czy jest za pozno inaczej to wyglada, bo kazdy organizm jest inny. Warto pojsc do lekarza ktory zna sie na leczeniu „nieplodnosci”, czy tez na „wspomaganiu rozrodu”, dla mnie zwykly ginekolog ktory zbada kobiete na fotelu i raz zrobi usg jest niepowazny, kiedy mowi ze wszystko gra, zeby cos ustalic trzebaby badac hormony nie krocej niz 2-3 cykle, ale najlepiej 3, plus robic w tym czasie monitoring, a wiec biegac w cyklu ze 3-4 razy na usg w newralgicznych momentach. Wtedy doswiadczony lekarz moze okreslic problem, choc nie zawsze, ale czlowiek jest zawsze blizej wiedzy i celu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 09:46

    Andzia 82 lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno jak lekarz nic nie ustali konkretnego zleci kolejne badania, typu hsg na droznosc. Mozna tez zdac sie na los, czy jak dziewczyny tu okreslaly „palec boży”, no ale wtedy trzeba sie liczyc, ze nie bedziemy blisko wiedzy, jakie mamy rzeczywiste szanse. No i z drugiej strony faceta tez trzeba przebadac.

    Andzia 82 lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Andzia 82 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie lekarz mówi że jeszcze czas żeby się martwić i oprócz USG morfologii i tarczycy nie zlecił nic więcej a te są ok.Czy myślicie że lepiej zmienić lekarza czy faktycznie dać sobie czas np.do Kwietnia?,

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz od Ciebie zalezy :) Ja nie chcialam zwlekac, bo mam 40stke na karku, mozesz zapytac swojego ginekologa jaki ma dalszy plan, jak do kwietnia nie zajdziesz. Mozesz w tym czasie szukac sobie spokojnie kogos, kto pociagnie temat na powaznie. Ja jedynie na in vitro bym sie nie zdecydowala, ze wzgledu na koszta, chyba zebym sie starala wciaz o pierwsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 19:17

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Andzia 82 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie zrobię a puki co czekam na 6.01 i robię test być może prezent od trzech króli dostaniemy.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Andzia 82 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nie doczekałam testu @ przyszła 2 dni szybciej

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi, ale trzeba isc do przodu. Pomysl czy nie warto zmienic ginekologa jesli nie chce robic szybciej Ci dalszych badan. A chodzisz na nfz czy prywatnie? Na nfz zeby zaczac sie badac na powaznie trzeba uderzyc do panstwowej kliniki leczenia nieplodnosci, przynajmniej nie spotkalam na nfz w zwyklej przychodni sensowego gina.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Andzia 82 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam tak właśnie rozglądam sie za nowym lekarzem prowadzącym a byłam prywatnie i stwierdził tak jak mówiłam że nie ma się czym martwić narazie ale widocznie coś jest na rzeczy że już 6 miesiąc bez efektu a czekać dłużej nie zamierzam.Dzieki za każdą odpowiedź

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja w wieku 35/36 lat poszlam do ginekolozki i powiedzialam ze chce sie starac o pierwsze dziecko, to powiedziala mi, zebym sie starala 3 miesiace a jak nic nie wyjdzie to zaczniemy dzialac, bo czasu nie ma ;). Zaszlam w 2 cs i nic nie trzeba bylo robic. Teraz od razu ruszylam do badan, szczerze to zanim do niej poszlam zebralam po internecie informacje i zrobilam sobie panel hormonalny od a do z. Dzieki czemu wyczailam ze mam dobre amh i fsh, po 3 miesiacach sprawdzania tych samych hormonow. Ze estradiol mam na poczatku cyklu niski, a potem ladnie rosnie, zorientowalam sie ze tez torbiele czynnosviowe mi sie zdarzaja, a najgorzej stoje z progesteronem. Babka przypisala mi progesteron na torbiele i zaszlam w 3 cs, najwidoczniej nie mialam ogolnie wielkiego problemu z zajsciem, ale wytoczenie armat - czyli badania hormonow i monitoring daly mi rozeznanie, ze mam owulacje wczesniej niz sadzilam i nie mam za krotkiej fazy lutealnej jak myslalam, bo trwala 13 dni. Juz sie rozgladalam za hsg, tylko chcialam robic na nfz i jeszcze sie dowiedzialam ze mam malego polipa w macicy, nie przeszkodzil mi jednak w zajsciu w ciaze, jak nierzadko bywa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2019, 11:38

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Andzia 82 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za obszerne informacje już znalazłam nowego lekarza wprawdzie 28 km od mojego miejsca zamieszkania ale to mały problem podobno jest świetny i pierwszą wizytę mam w środę oczywiście poszłam prywatnie dam wam znać co i jak pozdrawiam

    trodde, Misiabella lubią tę wiadomość

  • Milkaa82 Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny .Mam 36 l i staram się o swoje 1 dziecko. Mam za sobą 2 straty 6/7 tc.
    Walczę 28 cykli za mną.

  • Andzia 82 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milkaa po niku wnioskuję że jesteś w moim wielu bardzo Ci współczuję straty ale nie poddawaj się Wałcz bo nagroda będzie cudowna.Ja za radą koleżanek zmieniam lekarza i zaczęłam kolejny cykl.Ja wprawdzie mam dwoje dzieci 10 i 8 lat ale instynkt macierzyński obudził się ponownie i nieodpuszcze.Tobie również życzę spełnienia marzeń i trzymaj się

    AleksandraTJ lubi tę wiadomość

  • Milkaa82 Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia 82 wrote:
    Milkaa po niku wnioskuję że jesteś w moim wielu bardzo Ci współczuję straty ale nie poddawaj się Wałcz bo nagroda będzie cudowna.Ja za radą koleżanek zmieniam lekarza i zaczęłam kolejny cykl.Ja wprawdzie mam dwoje dzieci 10 i 8 lat ale instynkt macierzyński obudził się ponownie i nieodpuszcze.Tobie również życzę spełnienia marzeń i trzymaj się
    Tak rocznik 82:)
    U poprzedniego lekarza byłam prawie 2 lata.
    Od listopada mam nowego gina . Zobaczymy może świeże spojrzenie na sprawę coś da.Bynajmniej staram się nie tracić nadziei. Wiadomo 1 dzień @ jest najgorszy psychicznie. Ale wiem że trzeba walczyć.

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, co u Ciebie? Gotowa na bycie mamą ? :)
    Imię wybrane? Torba spakowana?

    Mega lubi tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gotowa? Chyba jeszcze nie ;-)
    Imię mam już od kilku lat: Janek
    Walizka stoi spakowana
    Czekam grzecznie
    A co u Ciebie?

    kapturnica, gosia7122, Misiabella, beates, Mega, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
‹‹ 13895 13896 13897 13898 13899 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ