X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Teraz to juz nie ma komu pisac o gąłąbkach, prasowaniu i innych czynnosciach poza staraniowych/ciazowych :) Jak tu sie udziela kilka osob na krzyz, srednio raz na tydzień, dwa :)

    no własnie szkoda bardzo, bo lubiłam Was podczytywac ;)

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beates wrote:
    Ja już dobrze się czuje po cesarce. Choć szczerze mówiąc nie wiem czemu niektórzy robią cesarkę na życzenie. Dużo szybciej doszłam do siebie po porodzie naturalnym.

    ale na to nie ma reguły. Ja znam dziewczyny, które 2 po cesarce są na chodzie. A mam koleżanki, które po naturalnym przez 2 tygodnie dochodziły do siebie

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pannazuzanna wrote:
    ale na to nie ma reguły. Ja znam dziewczyny, które 2 po cesarce są na chodzie. A mam koleżanki, które po naturalnym przez 2 tygodnie dochodziły do siebie

    Oj, oczywiście że to sprawa indywidualna.
    Jednak cesarska to operacja, zabieg, interwencja chirurgiczna. Rana jest dużo głębsza i większą niż pęknięcie czy nacięcie przy porodzie naturalnym.
    Jest też więcej ograniczeń np . nie można dźwigać, dłużej trwa "rekonwalescencja "

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2018, 21:09

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, oby Wasze marzenia sie spelnily, te co chcialy byc w ciazy zaciażyły, te co beda rodzic, o czasie urodzily :) Przyjemnego objadania, poleniuchowania, kto moze ;) ja kocham wigilie bo nie musze jej organizowac ;) Trzymajcie sie cieplo na swieta :) Pozdrawiam wszystkie staraczki, zaciażone i duchy forum :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2018, 17:54

    beates, Madzia02, Mega lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz rozpakowana :)
    W piątek 14.12 moj lekarz na wizycie, po sprawdzeniu parametrów Młodego, dał mi skierowanie do szpitala od ręki. Podejrzewał hipotrofii - mały był o 3 tygodnie mniejszy. Zdążyłam jeszcze zahaczyć o fryzjera, zadzwoniłam po męża. Pojechaliśmy po torbę i do szpitala. Przyjęli mnie na patologie. W sobotę zwiększyli dawkę leku na cisnienie, 2x dziennie ktg, co 2 godziny sprawdzali tętno dziecka. W niedziele dyżur miał moj lekarz i po porannym obchodzie zadecydował, ze wywołujemy. Wiec przeszłam sie na porodówkę. Maz dojechał do mnie. Dostałam oksy i złapał mnie jeden niekończący sie skurcz. Położna podziela mnie pod ktg i nie było tętna Młodego. Dostałam tlen i jakis zastrzyk, po ktorym myślałam ze mi serce wyskoczy, ale tętno wróciło. Odpięli oksy. Leżałam i zasnęłam, a w tym czasie maz czuwał - i dobrze, bo wyłapał drugi spadek tętna. Położna zadzwoniła po mojego lekarza, wcześniej zbadała mnie szefowa położnych i po tym badaniu pojawiło sie krwawienie. Moj lekarz powiedział ze nie podobają mu sie te spadki tętna i chyba nie minie mnie cesarka. I w tym momencie 3 spadek. Wiec szybko na sale, szybki wywiad z anastezjologiem, wbicie w kręgosłup i po chwili usłyszałam płacz. Młody miał pępowinę wokół szyjki i dodatkowo zrobił pętelkę na niej. Ważył 2600 gramów i mierzył 50 cm. Maleństwo <3
    Czuje sie w miarę dobrze, karmie cycem, Młodemu apetyt dopisuje. Ale jak sobie pomyśle, ze mogłoby go nie byc to mam ciarki na plecach.

    Madzia02, Reni, Misiabella, Iwone, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od środy jesteśmy w domu. No i nie rodziłam tam gdzie chciałam, tylko w szpitalu klinicznym o 3 stopniu referencyjności.

    beates, gosia7122, Reni, Iwone lubią tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega, o rety!
    Ale akcja.
    Gratuluję synka!
    To święta spędzacie już w komplecie :)

    Mega lubi tę wiadomość

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świat dziewczyny!

    kapturnica, Madzia02, Mega, Misiabella, gosia7122 lubią tę wiadomość

  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega gratulacje.
    Samych radosnych chwil z maluchem.Starsza corka jak,zachwycona maluchem?
    Dla wszystkich tu zagladajacych Wesolych Swiat.

    kapturnica, Mega, Misiabella lubią tę wiadomość

    201408184765.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega, serdeczne gratulacje.

    Radosnych Świąt dla wszystkich!

    kapturnica, Madzia02, Mega, Misiabella, beates, gosia7122 lubią tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega wielkie gratulacje! Niech mały rośnie zdrowo ku Waszej radości. Wesołych Świat wszystkim !!

    Madzia02, Mega, Misiabella, beates lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowych, spokojnych i radosnych świąt. Niech się spełnią Wasze marzenia :*

    Mega, Misiabella, beates lubią tę wiadomość

  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia7122 wrote:
    Mega gratulacje.
    Samych radosnych chwil z maluchem.Starsza corka jak,zachwycona maluchem?
    Dla wszystkich tu zagladajacych Wesolych Swiat.
    Chodzi zachwycona :)
    Głaszcze go i mówi do niego małe Bobo <3

    Misiabella, beates, gosia7122 lubią tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dla wszystkich zdrowych, spokojnych i rodzinnych Swiat. A w Nowym Roku niech spełniają sie wszystkie marzenia :)

    I życzę każdej takiego małego szczęścia, bo mimo, ze jestem niewyspana to ogromnie szczesliwa :*

    Misiabella, beates, Madzia02, Iwone lubią tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega, gratulacje, mały nieduzy, ale kiedys moja siostra urodzila sie w takich gabarytach o terminie:) Ja wazylam 3 kg i kiedys sie uwazalo ze to sporo :) super ze sie dobrze skonczylo, a Twoj lekarz czuwal nad Toba. A w ktorym tc odbyl sie porod?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2018, 11:04

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my mielismy jechac na wigilie, a maly sie pochorowal i to tak powazniej niestety. Takze czeka nas zwykla kolacja w domu przy barszczyku z kartonu i makowcu z piekarni ;) A moja rodzina robi wigilie na wypasie i z klimatem, takze mam czego zalowac...

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Madzia02 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    A my mielismy jechac na wigilie, a maly sie pochorowal i to tak powazniej niestety. Takze czeka nas zwykla kolacja w domu przy barszczyku z kartonu i makowcu z piekarni ;) A moja rodzina robi wigilie na wypasie i z klimatem, takze mam czego zalowac...

    Dużo zdrówka dla synka.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Madzia :-* Przezylismy bo dostalismy wsparcie przeslane busem. Niewiem, czy jednak poszlo na zdrowie, brzuch mi od jedzenia stężał. Powiedzialam mezowi ze mam mega wzdecie, a ten „naprawde? Nie widac” ;)

    Mega lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 27 grudnia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wlasnie czytalam, jak poszlas do kosmetyczki i z przyzwyczajenia sciagnelas spodnie i chcialas peleryne zalozyc zamiast na gore to na dol he he, malo skurczy porodowych nie dostalam przez ta historię ;) Juz jestem za 12stoma tysiacami stron. Kiedys myslalam ze poczytam jak Inessa zaszla w obie ciaze, ale widze ze opuscila dawno forum. Fajnie sie tak przeniesc w czasie ;)

    Reni, kapturnica, gosia7122, Mega lubią tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 21:30

    kapturnica, Reni, Mega lubią tę wiadomość

‹‹ 13894 13895 13896 13897 13898 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ