Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 11 października 2013, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to dawaj na gorąco nie ma na co czekać!
    Kasik3033 wrote:
    tak Reni,jestem po wizycie w Provicie, no i juz bedzie sie wszystko zaczynac, tzn ja zdecyduje czy od tego cyklu ktory sie zacznie czy nastepnego....mam juz wykupione zastrzyki, ale nie wiem czy zaczniemy w tym cyklu, mam metlik w glowie..

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2013, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik3033 wrote:
    tak Reni,jestem po wizycie w Provicie, no i juz bedzie sie wszystko zaczynac, tzn ja zdecyduje czy od tego cyklu ktory sie zacznie czy nastepnego....mam juz wykupione zastrzyki, ale nie wiem czy zaczniemy w tym cyklu, mam metlik w glowie..
    Kasik, nie ma sie czego obawiać, będzie dobrze, zobaczysz :-)

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Kasik3033 Ekspertka
    Postów: 233 590

    Wysłany: 11 października 2013, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde reni cykor sie zrobilam po tej wizycie, myslalam ze to bedzie dlugi proces, a okazalo sie ze ja mam komplet juz badan porobionych i krotkim protokolem moge przystapic do invitro...

    Reni, caffe, Andzia33, Mango lubią tę wiadomość

  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 11 października 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik3033 wrote:
    ja mam zrabana sytuacje wiec musialam :)

    No to was troszke powypytuje.

    Bo we Wloszech te wszystkie wizyty i badania niezle kosztuja.

    Macie swojego lekarza w Polsce prywatnie czy na NFZ?
    Uzywacie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego?

    Myslalam zeby zrobic inseminacje w Polsce.
    Da sie tak pojechac do kraju na 2, 3 tygodnie a maz zeby dojechal kiedy bedzie potrzebny?

    Moze powinnam na poczatek opisac swoja sytuacje, co i jak robilam?
    Chcecie? ;)

    nick nieaktualny, Andzia33, megan8 lubią tę wiadomość

  • Kasik3033 Ekspertka
    Postów: 233 590

    Wysłany: 11 października 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga zryczalam sie wczoraj...bo wlasnie kur...wa do wczoraj myslalam ze Bog mnie oszczedzi i bedzie mi dane miec dziecko naturalnie....
    Bo u mnie hormony i reszta w miare ok i tak dziwnie sie z tym czuje
    A moj M zaczyla czas sie obwinia, ze to przez niego bede musiala tyle przejsc, bo to on ma beznadziejne plemniory

    agafbh wrote:
    Kasik, nie ma sie czego obawiać, będzie dobrze, zobaczysz :-)

    sjoanka, Reni, caffe, nick nieaktualny, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • Kasik3033 Ekspertka
    Postów: 233 590

    Wysłany: 11 października 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wiecie co poraz pierwszy to mam ze nie wiem czy chce miec tak dziecko, jeszcze wczoraj kupilam te zasrane zastrzki na 1500zl a teraz cos mi leb odbija

    Reni, nick nieaktualny, caffe, nick nieaktualny, Andzia33, Bursztyn lubią tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 11 października 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to super sprawa działaj
    czyli jednak opłaca się porobić badania przed wizytą i gina a dzięki ovu wiemy jakie :-)
    Kasik3033 wrote:
    kurde reni cykor sie zrobilam po tej wizycie, myslalam ze to bedzie dlugi proces, a okazalo sie ze ja mam komplet juz badan porobionych i krotkim protokolem moge przystapic do invitro...

    nick nieaktualny, Andzia33 lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 11 października 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dawaj
    zawsze łatwiej cokolwiek doradzić znając sytuację :-)
    sjoanka wrote:
    Moze powinnam na poczatek opisac swoja sytuacje, co i jak robilam? Chcecie? ;)

    Kasik3033, sjoanka, Andzia33 lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 11 października 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ależ chcesz
    przeciez to bedzie Wasze dziecko a to, że zamiast Cię bzyknąć zaaplikują Ci już na gotowe to nic strasznego
    Kasik no nie poddawaj się tyle już przeszłaś :-)
    Kasik3033 wrote:
    i wiecie co poraz pierwszy to mam ze nie wiem czy chce miec tak dziecko, jeszcze wczoraj kupilam te zasrane zastrzki na 1500zl a teraz cos mi leb odbija

    nick nieaktualny, Andzia33, Bursztyn lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 11 października 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik3033 wrote:
    Aga zryczalam sie wczoraj...bo wlasnie kur...wa do wczoraj myslalam ze Bog mnie oszczedzi i bedzie mi dane miec dziecko naturalnie....
    Bo u mnie hormony i reszta w miare ok i tak dziwnie sie z tym czuje
    A moj M zaczyla czas sie obwinia, ze to przez niego bede musiala tyle przejsc, bo to on ma beznadziejne plemniory

    Co do plemnikow - mial robione badania?
    Moze to zylaki?
    U mojego wykryto jakies niewielkie ale i tak zrobi zabieg ich usuniecia.

    A twoje dziecko bedzie naturalne - bo to co sie dzieje w czasie in vitro to tylko pomoc w tym pierwszym momencie.
    Przynajmniej ja tak to widze.
    Nie robia przeciez dziecka w laboratorium z niczego!

    Reni, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • Kasik3033 Ekspertka
    Postów: 233 590

    Wysłany: 11 października 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni kumasz czacze ze w poniedzialek mam dostac ciote i niby od wtorku przez tydzien stymulacja, potem punkcja a ok 14-15 dnia podanie zarodkow. Czyli niby za 2 tygodnie mam byc w ciazy????? jakos tak dziko, kuzwa jakis kolo mi bedzie wkladal dziecko, szok, musze to przetrawic...

    Reni wrote:
    ależ chcesz
    przeciez to bedzie Wasze dziecko a to, że zamiast Cię bzyknąć zaaplikują Ci już na gotowe to nic strasznego
    Kasik no nie poddawaj się tyle już przeszłaś :-)

    caffe, nick nieaktualny, Andzia33, Bursztyn, Mango lubią tę wiadomość

  • Kasik3033 Ekspertka
    Postów: 233 590

    Wysłany: 11 października 2013, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana wszystkie mial badania, i nie ma zylakow...nie wiadomo skad takie slabe wyniki, ale za slabe nawet na inseminacje

    sjoanka wrote:
    Co do plemnikow - mial robione badania?
    Moze to zylaki?
    U mojego wykryto jakies niewielkie ale i tak zrobi zabieg ich usuniecia.

    A twoje dziecko bedzie naturalne - bo to co sie dzieje w czasie in vitro to tylko pomoc w tym pierwszym momencie.


    Przynajmniej ja tak to widze.
    Nie robia przeciez dziecka w laboratorium z niczego!

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 11 października 2013, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomyśl tak stymulacja ok.. potem punkcja czytaj owulacja ;-) 14-15 podanie zarodków czytaj zapłodnienie ;-) i za 2 tyg ciąża czyli tyle co FL
    nie dziecko tylko zarodek małą kuleczkę
    nie panikuj
    Kasik3033 wrote:
    Reni kumasz czacze ze w poniedzialek mam dostac ciote i niby od wtorku przez tydzien stymulacja, potem punkcja a ok 14-15 dnia podanie zarodkow. Czyli niby za 2 tygodnie mam byc w ciazy????? jakos tak dziko, kuzwa jakis kolo mi bedzie wkladal dziecko, szok, musze to przetrawic...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2013, 11:11

    nick nieaktualny, Andzia33, Bursztyn lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 11 października 2013, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o to to właśnie
    sjoanka wrote:
    Nie robia przeciez dziecka w laboratorium z niczego!

    Kasik3033, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Kasik3033 Ekspertka
    Postów: 233 590

    Wysłany: 11 października 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze masz racje panikuje...dzisiaj bedzie w domu debata czy od tego cyklu czy nastepnego
    Aha no i po 35 roku podaja 2 zarodki, co bym miala wiecej szczescia

    Dzisiaj tez trzeba sie napic :) na trzezwo tego sie nie da!!

    Reni wrote:
    pomyśl tak stymulacja ok.. potem punkcja czytaj owulacja ;-) 14-15 podanie zarodków czytaj zapłodnienie ;-) i za 2 tyg ciąża czyli tyle co FL
    nie dziecko tylko zarodek małą kuleczkę
    nie panikuj

    Reni, nick nieaktualny, caffe, Andzia33, Bursztyn lubią tę wiadomość

  • sjoanka Autorytet
    Postów: 442 1185

    Wysłany: 11 października 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostrzegam - bedzie dlugo. ;)

    Mam juz prawie 40 lat - co widac na zdjeciu (ale to nie ja).
    Czuje sie znacznie mlodziej.
    Mieszkam we Wloszech wiec moj wiek nie jest przeszkoda. Wrecz uwaza sie ze mam jeszcze czas.

    Od 2 lat staramy sie z mezem o dziecko.
    Po 4 miesiacach udalo nam sie ale niestety w 7 tygodniu poronilam.
    Ciezko nam bylo bo cieszylismy sie oboje.
    Maz juz gadal do brzuszka nawet.

    Potem 3 miesiecy przerwy i zaczelismy starac sie od nowa.

    I tak juz tyle czasu przelecialo i nic z tego nam nie wychodzi.
    Chodzimy do dobrej ginekolog i mialam juz dokladne badanie po podejrzeniu polipa - ale okazalo sie ze wszystko czyste.
    Cytologie robilam w Polsce - bardzo dobry wynik.

    Potem zrobilam (na moja usilna prosbe- bo przeciez mamy czas) badanie hormonow z pierwszej fazy cyklu i tarczycowe FT3 i FT4 - wyniki w normie.
    Poza TSH ktora byla za wysoka - 3,04 gdzie w tym laboratorium norma do 3,60.
    Poszlismy wiec do endokrynolog a ta zlecila USG i spowrotem badanie TSH plus antyciala TG i TPO. Mialam je zrobic w innym laboratorium - dla pewnosci.

    TSH spadlo samo w ciagu niecalych 3 miesiecy do 1,2!
    antyTG 291 gdy napisano ze norma to mniej niz 200!
    anty TPO 47,70 wedlug normy od 0 do 70 - wynik negatywny.

    Nie wiem co spowodowalo taka zmiane w TSH i martwie sie ze juz myslalam ze mam winowajce moich niepowodzen w zajsciu w ciaze a tu sie okazuje ze moze to nie to.
    Co najciekawsze pani endokrynolog tez nie wie.
    Na USG wyszly mi male guzki. Ale stwierdzila ze to sa sprawy do obserwacji i dala mi znowu skierowanie na badania krwi.
    TSH, FT4, FT3 i kalcytonina.
    Mam zrobic za jakis czas w jeszcze innym laboratorium.

    Miala ktoras z was problemy z tarczyca?

    Mysle ze jak nastepnym razem bede w Polsce to wybiore sie do jakiegos endokrynologa albo ginekologa-endokrynologa najlepiej.
    Tylko ze ja musze prywatnie bo ubezpieczenia nie mam juz w Polsce.
    To znaczy mam z meza ubezpieczenie we Wloszech i ostatnio zaczelam czytac o tej Karcie ubezpieczenia.

    O mezu pisalam - ale u niego wyniki sa tylko lekko obnizone.

    Czasami mam dosyc juz.
    I mowie ze czas na kupno psa, kota i sportowego dwumiejscowego samochodu - tylko dla nas dwojga bo nic z tego juz nie bedzie.

    Reni, Lucky, Andzia33, megan8 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik3033 wrote:
    i wiecie co poraz pierwszy to mam ze nie wiem czy chce miec tak dziecko, jeszcze wczoraj kupilam te zasrane zastrzki na 1500zl a teraz cos mi leb odbija
    Ja juz tez tak mam. Moze to przejsciowe a moze nie. Kasiu sprobuj, daleko juz z tym zaszlas. Nie odpuszczaj przy koncowce.


    Sjo - koniecznie pisz o swojej historii!!!!

    nick nieaktualny, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 11 października 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sjo dużo dziewczyn ma problemy z tarczycą więc pewnie za chwile któraś coś powie mądrego

    dobrze trafiłaś
    czyli mniej więcej wiesz już czym to się je

    sjoanka, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyniki tarczycy mam ok choc tsh 2,3 a przy staraniach powinno byc ponizej 2 . Mam rowniez guzki na tarczycy - tak wyszlo na usg, lekarz rowniez kazał kontrolowac.

    Dobry komplet badan troche bedzie cie kosztowal ale jest to do przelkniecia z tym ze warto bys byla w Polsce od poczatku cyklu i wtedy zaczac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2013, 11:29

    sjoanka lubi tę wiadomość

  • Kasik3033 Ekspertka
    Postów: 233 590

    Wysłany: 11 października 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ach Polarowymisiu jak tak sama wczoraj stalam w tej klinice to kurde taka bezsilnosc mnie ogarnela i zobaczylam co ja wyprawiam... tzn kiedys zawsze mowilismy ze wszystko zrobimy w staraniach o dziecko ale invitro zostawimy innym parom

    polarmiś wrote:
    Ja juz tez tak mam. Moze to przejsciowe a moze nie. Kasiu sprobuj, daleko juz z tym zaszlas. Nie odpuszczaj przy koncowce.


    Sjo - koniecznie pisz o swojej historii!!!!

    Andzia33 lubi tę wiadomość

‹‹ 1417 1418 1419 1420 1421 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ