X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • KaRa Autorytet
    Postów: 680 1639

    Wysłany: 4 marca 2013, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewajoanna wrote:
    dziewczyny nie wiem co robić!!! Wszystko na raz mi się przytrafia... od ponad roku usiłowaliśmy zajśc w ciążę i sie wreszcie udało :-) i z tego jesteśmy szczęśliwi ale teraz jest jeszcze jedna nowina. Jako że od dwóch lat zostałam bez pracy moja firma poprostu przestala działać ale jej nie rozwiązano a ja na umowie o pracę na czas nieokreślony. Szefowie włosi zabrali sie i wyjechali pozostawiając wszystko jak było i nie wymawiając mi pracy. Tak więc od dwóch lat nie pracuję ale niby jestem zatrudniona hihihi... szukalam pracy bez skutku do dziś. Zadzwonili do mnie z propozycją pracy!!!!!!!!!!!!!!! Kontakt dała dziewczyna z biura obok gdzie pracowałam. Telefon zaskoczył mnie, rozmowa błyskawiczna i w środę mam iść podpisać umowę na 3 miesiące. Po zakończonej rozmowie zorientowałam się że przecież jestem w 4 tygodniu ciąży i nie wiem teraz co robić!!!! Zrezygnować z oferty pracy na którą długo czekałam, czy po prostu przyjąć się i zobaczyć jak się sprawy potoczą. Praca na stanowisku asystent prezesa tłumacz.

    A powiedzialas pracodawcy o ciazy?
    Ja bym sprobowala. i tak juz umowe podpisalas.powodzenia

    atdczbmhr11b1825.png[/url]
    relg3e5e91k07fd9.png
  • KaRa Autorytet
    Postów: 680 1639

    Wysłany: 4 marca 2013, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2013, 18:59

    samira lubi tę wiadomość

    atdczbmhr11b1825.png[/url]
    relg3e5e91k07fd9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyniki już mam, stosunek FSH do LH 1:2 czyli potwierdzenie PCOS (tak jak było tylko w mniejszym stopniu), estradiol dość niski bo 19pg/ml a norma to 12,5 do 166, prolaktyna w normie 300, TSH równiutko 2 i ta cholerna glukoza znów podskoczyła mimo brania glucophage (wynik 102m norma od 60 do 99, zobaczymy co powie na to w sobotę gin a w poniedziałek endokrynolog, nie wiem, spodziewałam sie ciut lepszych wyników. THS mnie cieszy bo spadło, obecna dawka euthyroxu to naprzemiennie 175/200

    Inessa, bardzo się cieszę że są inni ludzie z innym podejściem, wszystko się ułoży, o tej lekarce szkoda w ogóle gadać
    Grosza teraz czekamy na Twoje wyniki :-)

    samira, grosza, angela, inessa lubią tę wiadomość

  • angela Autorytet
    Postów: 978 3687

    Wysłany: 4 marca 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaRa wrote:
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Jeżeli są plamienia przed @ , to lekarze zalecają luteinę ze względu na słaby progesteron. Jeśli nie masz plamień to na tym etapie luteina jest niepotrzebna - ewentualnie później w ciąży. Myślę,że sensownie jest pogadać z ginem i samemu nie decydować - jednak to jest hormon

    KaRa, bliska77, Bursztyn, inessa lubią tę wiadomość

    [img][/img]ex2btv7310kr6qnr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angela wrote:
    KaRa wrote:
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Jeżeli są plamienia przed @ , to lekarze zalecają luteinę ze względu na słaby progesteron. Jeśli nie masz plamień to na tym etapie luteina jest niepotrzebna - ewentualnie później w ciąży. Myślę,że sensownie jest pogadać z ginem i samemu nie decydować - jednak to jest hormon

    Angela, jaki piękny "paseczek" aż miło się patrzy

    inessa lubi tę wiadomość

  • angela Autorytet
    Postów: 978 3687

    Wysłany: 4 marca 2013, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agafbh wrote:
    angela wrote:
    KaRa wrote:
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Jeżeli są plamienia przed @ , to lekarze zalecają luteinę ze względu na słaby progesteron. Jeśli nie masz plamień to na tym etapie luteina jest niepotrzebna - ewentualnie później w ciąży. Myślę,że sensownie jest pogadać z ginem i samemu nie decydować - jednak to jest hormon

    Angela, jaki piękny "paseczek" aż miło się patrzy

    też mi się podoba i powiem szczerze ,że nie wierzę,że to mój-zawsze oglądałam u innych i zazdrościłam

    inessa, bliska77, Bursztyn lubią tę wiadomość

    [img][/img]ex2btv7310kr6qnr.png
  • KaRa Autorytet
    Postów: 680 1639

    Wysłany: 4 marca 2013, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angela wrote:
    KaRa wrote:
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Jeżeli są plamienia przed @ , to lekarze zalecają luteinę ze względu na słaby progesteron. Jeśli nie masz plamień to na tym etapie luteina jest niepotrzebna - ewentualnie później w ciąży. Myślę,że sensownie jest pogadać z ginem i samemu nie decydować - jednak to jest hormon

    Dziekuje Angela za odpowiedz. Wiesz jak to jest... kobieta jest gotowa sprobowac wszystkiego zeby tylko sie udalo.Ja juz ceny luteiny sprawdzilam i chcialam jutro kupic. Te czekanie mnie dobija, chcialabym cos zrobic zeby sobie pomoc a nie tak bezczynnie czekac na cud.
    Ale faktycznie lepiej uwazac zeby sobie niepotrzebnie nie zaszkodzic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2013, 20:21

    samira, inessa, bliska77, angela lubią tę wiadomość

    atdczbmhr11b1825.png[/url]
    relg3e5e91k07fd9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaRa wrote:
    angela wrote:
    KaRa wrote:
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Jeżeli są plamienia przed @ , to lekarze zalecają luteinę ze względu na słaby progesteron. Jeśli nie masz plamień to na tym etapie luteina jest niepotrzebna - ewentualnie później w ciąży. Myślę,że sensownie jest pogadać z ginem i samemu nie decydować - jednak to jest hormon

    Dziekuje Angela za odpowiedz. Wiesz jak to jest... kobieta jest gotowa sprobowac wszystkiego zeby tylko sie udalo.Ja juz ceny luteiny sprawdzilam i chcialam jutro kupic. Te czekanie mnie dobija, chcialabym cos zrobic zeby sobie pomoc a nie tak bezczynnie czekac na cud.
    Ale faktycznie lepiej uwazac zeby sobie niepotrzebnie nie zaszkodzic.

    ale rozumiem masz receptę na Luteinę ??

  • KaRa Autorytet
    Postów: 680 1639

    Wysłany: 4 marca 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam recepty. Ale moge zalatwic bez.
    Ale jednak jeszcze poczekam.

    samira, inessa lubią tę wiadomość

    atdczbmhr11b1825.png[/url]
    relg3e5e91k07fd9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny dobrej nocy!
    Chce Wam powiedzieć,że dziękuje,że jesteście, że mam Was traktuje już Was jak siostry której nie mam(mam dwóch braci). Moge wyżalić się, pożartować,podzielić się problemami radościami, nadziejami. DZIEKI KOCHANE ŻE JESTEŚCIE.
    Musze sobie przypomnieć to co zaniechałam jakiś czas temu, wtedy żyło mi się o wiele lepiej, a więc dziękowac za wszystko co mam co mnie spotyka za WSZYSTKO I WSZYSTKICH!!! :) :) :) DZIĘKUJE ZA DZIEWCZYNY Z OVU.

    Bursztyn, Losiczka72, samira, angela, Olena lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIENDOBEREK :) :) :)

    Inessa to miłe :) wzajemnie kochana :) :) :)

    Angela uwielbiam suwaczki ciążowe :) ja już mam zakładke zrobiona na mój ulubiony suwaczek :) może nie długo go wreszcie wstawię =D =D =D

    KaRa ja powiem szczerze że brałam lutke dopochwową. I tak. Tempka moja jest wyższa niż po lutce. Tyle ze nie przyjemne jest dla mnie te uczucie spływania .Tzn lutka sie wchłania a reszta wypływa :( ciągle wkładka w majtach ble :(. Od 5 miesiecy biore wit B compleks ona pięknie reguluje progesteron

    inessa, angela, Bursztyn, bliska77, megan8 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w nowym dniu u mnie mała zmiana zaczyna mnie troche boleć brzuch jak na @ poza tym nic nowego, no oprócz szafy na którą czekamy od grudnia :(
    przez nia dziwne problemy.Jest mi ciężko że nic nam nie wychodzi z dzieciaczkiem ale przecież trzba żyć i cieszyć się życiem bo mamy go tylko raz.......... ALe u nas słoneczko :)
    Angela czekam na wieści.
    Pozdrawiam wszystkie Was i dobrego dnia.

    Bursztyn, angela, megan8 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angela wrote:
    ewajoanna wrote:
    dziewczyny nie wiem co robić!!! Wszystko na raz mi się przytrafia... od ponad roku usiłowaliśmy zajśc w ciążę i sie wreszcie udało :-) i z tego jesteśmy szczęśliwi ale teraz jest jeszcze jedna nowina. Jako że od dwóch lat zostałam bez pracy moja firma poprostu przestala działać ale jej nie rozwiązano a ja na umowie o pracę na czas nieokreślony. Szefowie włosi zabrali sie i wyjechali pozostawiając wszystko jak było i nie wymawiając mi pracy. Tak więc od dwóch lat nie pracuję ale niby jestem zatrudniona hihihi... szukalam pracy bez skutku do dziś. Zadzwonili do mnie z propozycją pracy!!!!!!!!!!!!!!! Kontakt dała dziewczyna z biura obok gdzie pracowałam. Telefon zaskoczył mnie, rozmowa błyskawiczna i w środę mam iść podpisać umowę na 3 miesiące. Po zakończonej rozmowie zorientowałam się że przecież jestem w 4 tygodniu ciąży i nie wiem teraz co robić!!!! Zrezygnować z oferty pracy na którą długo czekałam, czy po prostu przyjąć się i zobaczyć jak się sprawy potoczą. Praca na stanowisku asystent prezesa tłumacz.

    Życie jest pełne niespodzianek, ale nic nie dzieje się bez przyczyny.Myślę,że jeżeli nie zagroziłoby to ciąży i nie ma przeciwwskazań lekarskich to warto spróbować - 3 miesiące to nie dużo - jeśli stwierdzisz ,że to jest to i vice versa( czyli oni stwierdzą to samo) to myślę,że bez względu na ciążę przedłużą umowę , jeśli nie to tylko 3 miesiące ...- ja bym spróbowała

    Ja myślę , że warto spróbować :-)
    piszesz , że 3 miesiące na razie , więc nic nie tracisz , a przecież ciąża to nie choroba więc jeśli dobrze się czujesz to pracuj...

    inessa, bliska77, samira, ewajoanna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angela wrote:
    KaRa wrote:
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Jeżeli są plamienia przed @ , to lekarze zalecają luteinę ze względu na słaby progesteron. Jeśli nie masz plamień to na tym etapie luteina jest niepotrzebna - ewentualnie później w ciąży. Myślę,że sensownie jest pogadać z ginem i samemu nie decydować - jednak to jest hormon

    Dziewczyny a miałyście tak kiedyś
    wczoraj po wizycie u gina krew jasnoczerwona , dziś plamienie jeszcze i ból brzucha :-( masakra
    w sumie to badanie mnie bolało trochę zwłaszcza tym wziernikiem :-(
    i wiecie co mam dosyć tych lekarzy ...
    ale tak myślę może to jakieś plamienie czy krwawienie z innej przyczyny , czyli co za mało estrogenu ?? bo faza do owulacji to estrogen ??
    albo castagnus bo zaczęłam brać trzy tygodnie temu ??
    co myślicie ?
    oczywiście gin stwierdził , ze wszystko ok :-)


    inessa, samira lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agafbh wrote:
    wyniki już mam, stosunek FSH do LH 1:2 czyli potwierdzenie PCOS (tak jak było tylko w mniejszym stopniu), estradiol dość niski bo 19pg/ml a norma to 12,5 do 166, prolaktyna w normie 300, TSH równiutko 2 i ta cholerna glukoza znów podskoczyła mimo brania glucophage (wynik 102m norma od 60 do 99, zobaczymy co powie na to w sobotę gin a w poniedziałek endokrynolog, nie wiem, spodziewałam sie ciut lepszych wyników. THS mnie cieszy bo spadło, obecna dawka euthyroxu to naprzemiennie 175/200

    Inessa, bardzo się cieszę że są inni ludzie z innym podejściem, wszystko się ułoży, o tej lekarce szkoda w ogóle gadać
    Grosza teraz czekamy na Twoje wyniki :-)

    Agafbh nie patrz chyba tak bardzo na te wyniki ...
    bo znam dużo dziewczyn , które miały gorsze a im się udało :-)
    ja już sama nie wiem czy nie wychodzi bo coś nie tak czy moze faktycznie nic nie mierzyć nie badać tylko "robić";-)

    inessa, samira, megan8 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Dziewczyny zapomniałam Wam powiedzieć, że godzine temu dzwoniłam do innego ośrodka adopcyjnego i tam nie patrzą na staż małżeński mamy spotkanie na początki kwietnia, mamy bardzo dużo szans na dziecko i to nawet w wieku około roku.Najpierw dokumenty, testy, szkolenie maj, czerwiec i jak wszystko się dobrze ułoży i pomyślnie przejdziemy to wszystko to nawet może uda się nam dostać dziecko na koniec tego roku, jeżeli takowe będzie. :)

    Aga czekamy na wieści!
    Marta gdzie jesteś???

    Inessa fajnie ,że tak szybko by Wam się udało :-)i roczny dzidziuś to fajny :-)

    inessa, samira lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczęśliwa wrote:
    angela wrote:
    KaRa wrote:
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Jeżeli są plamienia przed @ , to lekarze zalecają luteinę ze względu na słaby progesteron. Jeśli nie masz plamień to na tym etapie luteina jest niepotrzebna - ewentualnie później w ciąży. Myślę,że sensownie jest pogadać z ginem i samemu nie decydować - jednak to jest hormon

    Dziewczyny a miałyście tak kiedyś
    wczoraj po wizycie u gina krew jasnoczerwona , dziś plamienie jeszcze i ból brzucha :-( masakra
    w sumie to badanie mnie bolało trochę zwłaszcza tym wziernikiem :-(
    i wiecie co mam dosyć tych lekarzy ...
    ale tak myślę może to jakieś plamienie czy krwawienie z innej przyczyny , czyli co za mało estrogenu ?? bo faza do owulacji to estrogen ??
    albo castagnus bo zaczęłam brać trzy tygodnie temu ??
    co myślicie ?
    oczywiście gin stwierdził , ze wszystko ok :-)


    Wiesz dziwne to jest ja mam małe plamienie po wyzycie u gina ale onrobi to bardzo nie przyjemnie częsą mu się ręce z jakiejś choroby albo nie wiem z czego, to wtedy tam pouszkadza tkanki. Lecz zdażają się również krwawienia śródcykliczne albo też okołoowulacyjne przed lub po owulce i wtedy ponoć to normalne. A z hormonami niestety ja Ci nie pomoge napewno reszta dziewczyn wie wiecej. Tylko nie denerwuj się wszystko będzie dobrze :)

    samira, szczęśliwa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    szczęśliwa wrote:
    angela wrote:
    KaRa wrote:
    Zauwazylam w galerii wykresow ze wiele dziewczyn zazywa luteina w fl.
    Co o tym sadzicie?
    Podobno pomaga na podtrzymanie ciazy i zmniejsza PMS. Ale czy powinno sie tak bez konsultacji z lekarzem ?

    Jeżeli są plamienia przed @ , to lekarze zalecają luteinę ze względu na słaby progesteron. Jeśli nie masz plamień to na tym etapie luteina jest niepotrzebna - ewentualnie później w ciąży. Myślę,że sensownie jest pogadać z ginem i samemu nie decydować - jednak to jest hormon

    Dziewczyny a miałyście tak kiedyś
    wczoraj po wizycie u gina krew jasnoczerwona , dziś plamienie jeszcze i ból brzucha :-( masakra
    w sumie to badanie mnie bolało trochę zwłaszcza tym wziernikiem :-(
    i wiecie co mam dosyć tych lekarzy ...
    ale tak myślę może to jakieś plamienie czy krwawienie z innej przyczyny , czyli co za mało estrogenu ?? bo faza do owulacji to estrogen ??
    albo castagnus bo zaczęłam brać trzy tygodnie temu ??
    co myślicie ?
    oczywiście gin stwierdził , ze wszystko ok :-)


    Wiesz dziwne to jest ja mam małe plamienie po wyzycie u gina ale onrobi to bardzo nie przyjemnie częsą mu się ręce z jakiejś choroby albo nie wiem z czego, to wtedy tam pouszkadza tkanki. Lecz zdażają się również krwawienia śródcykliczne albo też okołoowulacyjne przed lub po owulce i wtedy ponoć to normalne. A z hormonami niestety ja Ci nie pomoge napewno reszta dziewczyn wie wiecej. Tylko nie denerwuj się wszystko będzie dobrze :)

    Zgadzam się dziwne ...
    ja nie miałam do tej pory krwawienia okołoowulacyjnego ale może teraz mam
    gdybym nie była u gina to wiedziałabym , że to na pewno nie jego sprawka ;-)
    sama nie wiem , powinnam iśc do gina czy wszystko ok ale to paranoja bo byłam wczoraj i powiedział ,że wszystko ok
    poczekam miesiąc jeśli znowu tak będzie to będę musiała iść ponownie ale raczej zmienię gina...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana z wykresu widzę,że masz już plamienie może rzeczywiście poczekaj i zobaczysz za miesiąc co będzie się działo. Ja kiedyś nie miałam plamień w połowie cyklu a teraz miałam nie wiem może zmienia się raz na jakiś czas organizm. Bądź dobrej myśli :)

    A tak wogóle to wczoraj troche nabroiłam z tych nerwów najadłam się ciasta z glutenem i kawał czekolady no i mam skutki boli mnie brzuch dlatego nie wiem czy to ból na @ czy tylko od glutenu ale sama sobie to zrobiłam ;)

    samira, Olena lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Kochana z wykresu widzę,że masz już plamienie może rzeczywiście poczekaj i zobaczysz za miesiąc co będzie się działo. Ja kiedyś nie miałam plamień w połowie cyklu a teraz miałam nie wiem może zmienia się raz na jakiś czas organizm. Bądź dobrej myśli :)

    A tak wogóle to wczoraj troche nabroiłam z tych nerwów najadłam się ciasta z glutenem i kawał czekolady no i mam skutki boli mnie brzuch dlatego nie wiem czy to ból na @ czy tylko od glutenu ale sama sobie to zrobiłam ;)

    Ja też, wczoraj tez pojadłam - naleśników a mam wrażliwy żołądek i też go czuję :-)
    ale też boli mnie całe podbrzusze ...
    tak poczekam na następny miesiąc bo następnego badania to już nie chce :-(

    inessa, samira lubią tę wiadomość

‹‹ 164 165 166 167 168 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ