X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziendoberek :) :) :)

    Inessa i jak tam dzisiaj ;)

    Mam taki dziwny spokój w serduchu że to w końcu mój cykl ;) ;) ;)


    MIŁEGO DNIA DZIEWCZYNKI u mnie piekne słonce :) ach aż sie chce żyć :) :) :)

    Bursztyn, Olena, angela, inessa, bliska77 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to jakby która chciała się jeszcze doedukować

    http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/211605-***-Vademecum-Staraj%C4%85cych-***

    Olena, Bursztyn, grosza lubią tę wiadomość

  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 4 marca 2013, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Dzięki moja droga !!!!
    Już nawet nie mam ochoty nawet na to musze iść poprostu do innego lekarza i miejmy nadzieje,że coś zaradzi. U mnie to chyba wina tego mięśniaka i celiaki tyle lat nieleczonej i nierozpoznanej która lubi powodować niepłodność. No cóż widać jest to mi pisane cho c nie jest to łatwe do przyjęcia.
    Cieszę się, że do dobrze się czujesz dbaj kochana bardzo o siebie a jutro daj znać jaka beta. We wtorek ginekolog łał to super bedzie widać malutką fasolke(ki) :) super !!!!

    inessa mam pytanie do Ciebie? napisałaś, że celiaklia lubi powodować niepłodnść, skad to wiesz? Napisz coś więcej. Ja też mam celiaklie, dokłądniej nietolerancję glutenu. Piekę sama sobie chleb z mąki gryczanej i ryżowej i staram się unikać białej mąki. Nigdy nie myślałam , że może to mieć wpływ na płodność.

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 4 marca 2013, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    a to jakby która chciała się jeszcze doedukować

    http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/211605-***-Vademecum-Staraj%C4%85cych-***

    Świetny tekst, bardzo rzeczowy, daje odpowiedzi na wiele pytań. Mnie osobiście pocieszył, że przeciwciała tarczycowe nie powodują zaburzeń w zapłodnieniu. Dziękuję samira.

    samira lubi tę wiadomość

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olena wrote:
    samira wrote:
    a to jakby która chciała się jeszcze doedukować

    http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/211605-***-Vademecum-Staraj%C4%85cych-***

    Świetny tekst, bardzo rzeczowy, daje odpowiedzi na wiele pytań. Mnie osobiście pocieszył, że przeciwciała tarczycowe nie powodują zaburzeń w zapłodnieniu. Dziękuję samira.

    prooszę bardzo :)

    Olena, bliska77 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny nowy tydzień nowe możliwości , czyli do dzieła ;-)
    Aga ja tez miałam dziwny okres lało się jak z cebra ,ale tylko dwa dni i spokój
    ja biorę ten castagnus na ból piersi i już mnie nie bolą , ale myślę że skraca mi też cykle ...
    bo ten jakoś wszystko szybciej się zaczęło :-)
    miałyście coś takiego ??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa i co u Ciebie
    Angela pisz jak się czujesz i stawiam już że dzidziusie dwa :-)
    Ewa Joanna nie martw się tylko dbaj o siebie :-)
    dziewczyny wszystkie dbajcie o siebie ;-))

    ewajoanna, samira, angela, Losiczka72, Olena, bliska77, megan8 lubią tę wiadomość

  • angela Autorytet
    Postów: 978 3687

    Wysłany: 4 marca 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczęśliwa wrote:
    Inessa i co u Ciebie
    Angela pisz jak się czujesz i stawiam już że dzidziusie dwa :-)
    Ewa Joanna nie martw się tylko dbaj o siebie :-)
    dziewczyny wszystkie dbajcie o siebie ;-))

    Dziś beta 9635 - roooooooooooośśśśśśśśśśśśśnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiieeeeeeee!

    jasmin, inessa, Losiczka72, samira, Olena, bliska77, polarmiś, grosza, megan8, ewajoanna, KaRa, Bursztyn lubią tę wiadomość

    [img][/img]ex2btv7310kr6qnr.png
  • angela Autorytet
    Postów: 978 3687

    Wysłany: 4 marca 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samira - fantastyczny ten artykuł

    samira, Olena, bliska77 lubią tę wiadomość

    [img][/img]ex2btv7310kr6qnr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olena wrote:
    inessa wrote:
    Dzięki moja droga !!!!
    Już nawet nie mam ochoty nawet na to musze iść poprostu do innego lekarza i miejmy nadzieje,że coś zaradzi. U mnie to chyba wina tego mięśniaka i celiaki tyle lat nieleczonej i nierozpoznanej która lubi powodować niepłodność. No cóż widać jest to mi pisane cho c nie jest to łatwe do przyjęcia.
    Cieszę się, że do dobrze się czujesz dbaj kochana bardzo o siebie a jutro daj znać jaka beta. We wtorek ginekolog łał to super bedzie widać malutką fasolke(ki) :) super !!!!

    inessa mam pytanie do Ciebie? napisałaś, że celiaklia lubi powodować niepłodnść, skad to wiesz? Napisz coś więcej. Ja też mam celiaklie, dokłądniej nietolerancję glutenu. Piekę sama sobie chleb z mąki gryczanej i ryżowej i staram się unikać białej mąki. Nigdy nie myślałam , że może to mieć wpływ na płodność.

    Kochana nie wiem co Tobie więcej napisać. Mi lekarze powiedzieli o różnych skutkach ubocznych nieleczonej celiakii, czyli nie stosowania diety. Jest ich bardzo dużo miedzyinnymi może nie musi być niepłodność jedna z lekarek powiedziała mi,że jeak przez około rok będę stosowała bardzo rygorystycznie diete to wszystko ładnie wróci do normy o może wrócic też płodność. Lecz to wszystko jest uzależnione od organizmu od kiedy stosujesz diete, od kiedy masz stwierdzoną nietolerancje.
    Przy celiakii jest bardzo osłabiony układ immunologiczny trzeba go odbudować. Nie wiem czy ty też masz tak ale czasami zdarza się,że przy tej chorobie jest też nietolerancja laktozy, czyli mleko i inne przetwory, ja tak mam. Kochana ale też gluten nie jest tylko w białej mące ale i w innych mąkach tylko nie w kukurydzianej, ryżowej,no i bezglutenowe do kupienia w sklepie. Oprócz tego gluten jest w słodyczach, miesach, niektórych przyprawach, trzeba czytać etykiety.
    Gluten ma duży wpływ na wiele chorób.Nie wiem kochana jak masz jakieś pytanie to pytaj postaram się odpowiedzieć.

    Olena, Bursztyn lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela suuuuuupeeeer! Jutro lekarz to daj znać!
    Ja słabo sie czuję mam zawroty głowy,rozciąga mnie w podbrzuszu chwilami a chwilami kłujedo tegowielkie żylaste piersi @ brak. Nie moge iść na bete ani do lekarza bo dobry lekarz prywatnie przyjmuje a za bete też trzeba zapłacić, a my kasy brak musimy porzyczyć od teściów a oni nie mieli jeszcze emarytury więc czekanie.....
    Dobrego dnia życze.....

    samira, bliska77, angela, Bursztyn lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Angela suuuuuupeeeer! Jutro lekarz to daj znać!
    Ja słabo sie czuję mam zawroty głowy,rozciąga mnie w podbrzuszu chwilami a chwilami kłujedo tegowielkie żylaste piersi @ brak. Nie moge iść na bete ani do lekarza bo dobry lekarz prywatnie przyjmuje a za bete też trzeba zapłacić, a my kasy brak musimy porzyczyć od teściów a oni nie mieli jeszcze emarytury więc czekanie.....
    Dobrego dnia życze.....

    a może idź do ogólnego nawet i poproś o skierowanie na betę i będzie za free !!

    bliska77, Bursztyn lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angela wrote:
    szczęśliwa wrote:
    Inessa i co u Ciebie
    Angela pisz jak się czujesz i stawiam już że dzidziusie dwa :-)
    Ewa Joanna nie martw się tylko dbaj o siebie :-)
    dziewczyny wszystkie dbajcie o siebie ;-))

    Dziś beta 9635 - roooooooooooośśśśśśśśśśśśśnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiieeeeeeee!

    ssssssssssssssssppppppeeerrrrrrrrrrrr :D :D :D

    A kiedy idziesz obejrzeć Fasolki w TV (tv patrz USG) ;)

    inessa, bliska77, angela, Bursztyn lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coś mnie podkusiło i zrobiłam test płytkowy i jedna krecha albo za wcześnie albo znów zonk :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    inessa wrote:
    Angela suuuuuupeeeer! Jutro lekarz to daj znać!
    Ja słabo sie czuję mam zawroty głowy,rozciąga mnie w podbrzuszu chwilami a chwilami kłujedo tegowielkie żylaste piersi @ brak. Nie moge iść na bete ani do lekarza bo dobry lekarz prywatnie przyjmuje a za bete też trzeba zapłacić, a my kasy brak musimy porzyczyć od teściów a oni nie mieli jeszcze emarytury więc czekanie.....
    Dobrego dnia życze.....

    a może idź do ogólnego nawet i poproś o skierowanie na betę i będzie za free !!

    kochana u nas do ogólnego dostane się może w czwartek ja jestem z dziury

  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Olena wrote:
    inessa wrote:
    Dzięki moja droga !!!!
    Już nawet nie mam ochoty nawet na to musze iść poprostu do innego lekarza i miejmy nadzieje,że coś zaradzi. U mnie to chyba wina tego mięśniaka i celiaki tyle lat nieleczonej i nierozpoznanej która lubi powodować niepłodność. No cóż widać jest to mi pisane cho c nie jest to łatwe do przyjęcia.
    Cieszę się, że do dobrze się czujesz dbaj kochana bardzo o siebie a jutro daj znać jaka beta. We wtorek ginekolog łał to super bedzie widać malutką fasolke(ki) :) super !!!!

    inessa mam pytanie do Ciebie? napisałaś, że celiaklia lubi powodować niepłodnść, skad to wiesz? Napisz coś więcej. Ja też mam celiaklie, dokłądniej nietolerancję glutenu. Piekę sama sobie chleb z mąki gryczanej i ryżowej i staram się unikać białej mąki. Nigdy nie myślałam , że może to mieć wpływ na płodność.

    Kochana nie wiem co Tobie więcej napisać. Mi lekarze powiedzieli o różnych skutkach ubocznych nieleczonej celiakii, czyli nie stosowania diety. Jest ich bardzo dużo miedzyinnymi może nie musi być niepłodność jedna z lekarek powiedziała mi,że jeak przez około rok będę stosowała bardzo rygorystycznie diete to wszystko ładnie wróci do normy o może wrócic też płodność. Lecz to wszystko jest uzależnione od organizmu od kiedy stosujesz diete, od kiedy masz stwierdzoną nietolerancje.
    Przy celiakii jest bardzo osłabiony układ immunologiczny trzeba go odbudować. Nie wiem czy ty też masz tak ale czasami zdarza się,że przy tej chorobie jest też nietolerancja laktozy, czyli mleko i inne przetwory, ja tak mam. Kochana ale też gluten nie jest tylko w białej mące ale i w innych mąkach tylko nie w kukurydzianej, ryżowej,no i bezglutenowe do kupienia w sklepie. Oprócz tego gluten jest w słodyczach, miesach, niektórych przyprawach, trzeba czytać etykiety.
    Gluten ma duży wpływ na wiele chorób.Nie wiem kochana jak masz jakieś pytanie to pytaj postaram się odpowiedzieć.

    Wiem, że ten gluten prawie wszędzie. Na ile się da to staram się go unikać. Na dodatek przy tarczycy też muszę unikać wielu produktów, np. mąki kukurydzianej. Ogólnie mój system immunologiczny jest rozstrojony, alergie, niedoczynność tarczycy, nietolerancja glutenu, a mleka i jego przetworów to unikam jak ognia. Wiem o swojej nietolerancji od dawna, nie przejmowałam się tym, do czasu jak zaczęło mi to rozwalać tarczycę. Teraz stosuję dietę, obniżam przeciwciała i czuję się lepiej. Teraz mnie uświadomiłaś, że może to mieć wpływ na płodność. A jak Ty sobie radzisz z dietą, przestrzegasz rygorystycznie unikanie glutenu?

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samirka za wcześnie ale ładnie u Ciebie. Tekst jest super!
    Wybaczcie,to moje narzekanie ale mam dziś trudny dzień wszystko od rana jest nie tak w domu. Jestem strasznie zbuntowana dzisiaj na wszystko. Mam stan podgorączkowy mdli mnie pobolewa brzuch.............................
    Przepraszam Was ale naprawde ne wiem co się ze mną dzieje :( :( :(
    Bede tu dzis zaglądać ale wole nie pisać żeby Wam nie psuć humoru. Dobrego dnia.

    samira, Olena, megan8, Bursztyn lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olena wrote:
    inessa wrote:
    Olena wrote:
    inessa wrote:
    Dzięki moja droga !!!!
    Już nawet nie mam ochoty nawet na to musze iść poprostu do innego lekarza i miejmy nadzieje,że coś zaradzi. U mnie to chyba wina tego mięśniaka i celiaki tyle lat nieleczonej i nierozpoznanej która lubi powodować niepłodność. No cóż widać jest to mi pisane cho c nie jest to łatwe do przyjęcia.
    Cieszę się, że do dobrze się czujesz dbaj kochana bardzo o siebie a jutro daj znać jaka beta. We wtorek ginekolog łał to super bedzie widać malutką fasolke(ki) :) super !!!!

    inessa mam pytanie do Ciebie? napisałaś, że celiaklia lubi powodować niepłodnść, skad to wiesz? Napisz coś więcej. Ja też mam celiaklie, dokłądniej nietolerancję glutenu. Piekę sama sobie chleb z mąki gryczanej i ryżowej i staram się unikać białej mąki. Nigdy nie myślałam , że może to mieć wpływ na płodność.

    Kochana nie wiem co Tobie więcej napisać. Mi lekarze powiedzieli o różnych skutkach ubocznych nieleczonej celiakii, czyli nie stosowania diety. Jest ich bardzo dużo miedzyinnymi może nie musi być niepłodność jedna z lekarek powiedziała mi,że jeak przez około rok będę stosowała bardzo rygorystycznie diete to wszystko ładnie wróci do normy o może wrócic też płodność. Lecz to wszystko jest uzależnione od organizmu od kiedy stosujesz diete, od kiedy masz stwierdzoną nietolerancje.
    Przy celiakii jest bardzo osłabiony układ immunologiczny trzeba go odbudować. Nie wiem czy ty też masz tak ale czasami zdarza się,że przy tej chorobie jest też nietolerancja laktozy, czyli mleko i inne przetwory, ja tak mam. Kochana ale też gluten nie jest tylko w białej mące ale i w innych mąkach tylko nie w kukurydzianej, ryżowej,no i bezglutenowe do kupienia w sklepie. Oprócz tego gluten jest w słodyczach, miesach, niektórych przyprawach, trzeba czytać etykiety.
    Gluten ma duży wpływ na wiele chorób.Nie wiem kochana jak masz jakieś pytanie to pytaj postaram się odpowiedzieć.

    Wiem, że ten gluten prawie wszędzie. Na ile się da to staram się go unikać. Na dodatek przy tarczycy też muszę unikać wielu produktów, np. mąki kukurydzianej. Ogólnie mój system immunologiczny jest rozstrojony, alergie, niedoczynność tarczycy, nietolerancja glutenu, a mleka i jego przetworów to unikam jak ognia. Wiem o swojej nietolerancji od dawna, nie przejmowałam się tym, do czasu jak zaczęło mi to rozwalać tarczycę. Teraz stosuję dietę, obniżam przeciwciała i czuję się lepiej. Teraz mnie uświadomiłaś, że może to mieć wpływ na płodność. A jak Ty sobie radzisz z dietą, przestrzegasz rygorystycznie unikanie glutenu?

    Wiesz kochana staram się gorzej jest jak gdzieś idę czy jak są święta, ale potem to umierfam z bólu i musze brać sterydy, tym bardziej,że uwielbiam słodkości. Kupuje jedzenie bezglutenowe sama sobie piekę gotuje ale to jest inny smak. Choc dzięki dieci w końcu przytyłam i tyle nie choruje, choć jak sobie pozwole to spada mio międzyinnymi żelazo. Miałam też problemy z tarczycą od 3 lat jest super. Mniejszą mam alergie no ja mam też astme to jest wynik celiakii. Przez to czasami biore sterydy ale lekarz powiedział, ze jak organizm jest w miare przyzwyczajony to dziecku nie powinny zaszkodzić gorzej gdy dopiero zacznie się brać w ciąży, choć ja do końca nie jestem przekonana. Warto trzymać diete.

    Olena lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2013, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie
    Angela, super wynik, oby tak dalej ;-)
    Samia, ciekawy tekst, naprawdę, a co do testowania, myślę, że za wcześnie
    Inessa, głowa do góry :-)
    co do moich wyników dam znać około 18

    angela, inessa lubią tę wiadomość

  • angela Autorytet
    Postów: 978 3687

    Wysłany: 4 marca 2013, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    angela wrote:
    szczęśliwa wrote:
    Inessa i co u Ciebie
    Angela pisz jak się czujesz i stawiam już że dzidziusie dwa :-)
    Ewa Joanna nie martw się tylko dbaj o siebie :-)
    dziewczyny wszystkie dbajcie o siebie ;-))

    Dziś beta 9635 - roooooooooooośśśśśśśśśśśśśnnnnnnnnnnnniiiiiiiiiieeeeeeee!

    ssssssssssssssssppppppeeerrrrrrrrrrrr :D :D :D

    A kiedy idziesz obejrzeć Fasolki w TV (tv patrz USG) ;)

    jutro - wizyta 19.20 - ale czy nie za wcześnie na oglądanie?

    inessa lubi tę wiadomość

    [img][/img]ex2btv7310kr6qnr.png
‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ