Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, ze nos razem z włascicielem poszedł na razie spać. Jak się obudzi to zobaczymy bo póki co nie dał się namówić na wjazd.

    kapturnica, moremi, Mega, malgos741, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Chetnie poczytam o tradycyjnych daniach u kazdej z as a wiec prosze bez krempacji piszcie..Moze cos <zgapie> =D
    też mam taki cel ;)

    kapturnica, Iwone, iwcia77 lubią tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caffe wrote:
    przygarniesz mnie??? ;)

    A co to jest ten mus z grochu? bardzo mnie zaintrygował.

    U mnie potrawy bardzo podobne. Ale w tamtym roku jadłam pierwszy raz, a w tym roku będzie powtórka, pierogi z makie z polewą. Boszzzzeee jakie to było pyszne. Teraz mają być też z suszonymi śliwkami, ciekawa jestem jak smakują.

    Te z makiem to były chyba z masa makową taką jak do makowca, ale nie przypominam sobie żeby były w nim bakalie. Polewa się te pierogi sosem ze śmietany + wanilia + cukier + żółtka. To było przepyszne, chociaż polewy to tylko trochę spróbowałam bo była z surowych jajek, a ja przecie w cionrzy byłam.
    Groszek polowka suszony gotuje sie w grubym garnku bo sie lubi przypalic..Po ugotowaniu przeciera sie na gestym sitku dodaje usmazona bardzo drobniutko cebulke na masle plus przyprawy i obowiazkowo majeranek...Mozna dolac troche wody ejsli robi sie geste za bardzo..Ja uwielbiam ten smak mimo , ze to taka papka wychodzi =D

    Kurde powiem ci ze mi smaka narobilas na takie pierogi =D Ale to cos jak łazanki z makiem i bakaliami i miodem mozna tez polac takim kremem Tylko ,ze zamiastz surowych jajek mozna je ubic na parze na puszysta mase z wanilia i cukrem plus troche smietanki slodkiej Ja taki krem z jajek robie nie raz jako dodatek do bucht z owocami

    caffe, nick nieaktualny, Iwone lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cafe wrzuć ten przepis na pierogi z polewą do przepisowni - bo ciekawy i nowy przepis. Czy ciasto - jak na pierogi ruskie? I ta polewa - to jak zmiksowana czy co?

    caffe lubi tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podajemy:
    kapustę z grochem polewaną konopnym olejem z cebulą
    kaszę gryczaną z sosem grzybowym ( grzyby suszone)
    pierogi z kapustą
    barszcz czerwony z uszkami grzybowymi
    karp smażony z polewą maślano- migdałową
    łupcie czyli malutkie gołąbki z kaszą jeczmienna bądź jaglaną
    kompot z suszu
    sledzie z majerankiem
    i na słodko racuszki i struclę makową

    caffe, nick nieaktualny, nick nieaktualny, Mega, Iwone, iwcia77, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozia3 wrote:
    cafe wrzuć ten przepis na pierogi z polewą do przepisowni - bo ciekawy i nowy przepis. Czy ciasto - jak na pierogi ruskie? I ta polewa - to jak zmiksowana czy co?
    popieram też mnie zaintrygował

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o fak zapomniałam o potrawie ktorej ja nie znosze a lubi moj małzonek..Kasza ze sliwkami bleh

    Iwone lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Groszek polowka suszony gotuje sie w grubym garnku bo sie lubi przypalic..Po ugotowaniu przeciera sie na gestym sitku dodaje usmazona bardzo drobniutko cebulke na masle plus przyprawy i obowiazkowo majeranek...Mozna dolac troche wody ejsli robi sie geste za bardzo..Ja uwielbiam ten smak mimo , ze to taka papka wychodzi =D

    Kurde powiem ci ze mi smaka narobilas na takie pierogi =D Ale to cos jak łazanki z makiem i bakaliami i miodem mozna tez polac takim kremem Tylko ,ze zamiastz surowych jajek mozna je ubic na parze na puszysta mase z wanilia i cukrem plus troche smietanki slodkiej Ja taki krem z jajek robie nie raz jako dodatek do bucht z owocami

    Wklejam pierwszy z brzegu przepis na te pierogi.

    http://kraina-szczesliwosci.blogspot.com/2011/12/pierogi-z-makiem-i-sosem-waniliowym.html

    Wychodzi na to, ze żółtka można ubić na parze.

    Co do miodu, to myślę, że jak masz taką fantazję to pewnie też będzie dobrze smakował.

    Ja powiem szczerze, byłam zaskoczona pozytywnie smakiem tych pierogów i cały rok, od zeszłej wigilii o nich myślę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 20:22

    Iwone, moremi lubią tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caffe wrote:
    Wklejam pierwszy z brzegu przepis na te pierogi.

    http://kraina-szczesliwosci.blogspot.com/2011/12/pierogi-z-makiem-i-sosem-waniliowym.html

    Wychodzi na to, ze żółtka można ubić na parze.

    Co do miodu, to myślę, że jak masz taką fantazję to pewnie też będzie dobrze smakował.

    Ja powiem szczerze, byłam zaskoczona pozytywnie smakiem tych pierogów i cały rok, od zeszłej wigilii o nich myślę :)
    Pewnie sprobuje bo i tak sie strucle piecze to mozna farszu zrobic wiecej....
    AA widze ,ze to ciasto z dodatkiem drozdzy jest wiec napewno jest mieciuchne po ugotowaniu..Cos jak ciasto na buchty drozdzowe , tyle ,ze tamte sie naparze gotuje..Hm hm

    caffe, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    No caffesuper temat , kiedys mialam wlasnie napisac z ciekawosci jak to u kazdej wyglada bo przeciez tradycje w kazdym domu sa inne..
    Zaczne ja =D
    A wiec na wigilii u mnie jest=
    kompot z suszonych owocow ,
    żur kwaszony z ziemniakami,
    barszcz czerwony z uszkami 2rodzaje (grzyby , pasztet),
    pierogi z (kapusta smażoną na cebulce na złoto , z grzybami lesnymi) ,
    groch z kapusta ,
    kasza ze sliwkami -ohyda
    mus z groszku połówek,
    kilka rodzajow smażonych ryb(pstrag, mintaj , miruna , sola ,tilapia)
    śledz w śmietanie , sledź po cygańsku, śledź po kaszubsku
    łazanki z makiem,miodem i owocami suszonymi

    Na słodko najcześciej robie =
    rozne drobne ciasteczka(krucho-drożdzowe rogaliki ,pierniczki, kokoski , rurki i babeczki z kremem)
    strucla z makiem(obowiązkowo)
    miodownik z masa krówkową
    królewiec
    sernik z piana z kokosem
    piernik przekladany dzemorem
    Mama moja piecze rowniez ciasta jakies i sie wymieniamy w zw z tym zawsze jest ich kilkanascie rodzajów 8)
    niestety nie jadamy karpia ze wzgl na specyficzny smak ,
    Powiem tak: o kurwa!

    SolarPolar, iwcia77 lubią tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Pewnie sprobuje bo i tak sie strucle piecze to mozna farszu zrobic wiecej....
    AA widze ,ze to ciasto z dodatkiem drozdzy jest wiec napewno jest mieciuchne po ugotowaniu..Cos jak ciasto na buchty drozdzowe , tyle ,ze tamte sie naparze gotuje..Hm hm
    czy w cieście, które jadłam były drożdże, tego nie wiem. Jakoś kojarzy mi się, że było mięciutkie, ale pewnie może być normalne, byle cienkie i smaczne ;)

    moremi lubi tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robiłam w tamtym roku coś takiego :

    https://www.google.pl/search?q=mrowisko+ciasto&biw=1366&bih=608&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rJOMVNODFsXtO7PPgOAP&sqi=2&ved=0CB8QsAQ

    ale dużo z tym jest pierdolenia ;D

    kapturnica, Simba, moremi lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caffe wrote:
    robiłam w tamtym roku coś takiego :

    https://www.google.pl/search?q=mrowisko+ciasto&biw=1366&bih=608&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rJOMVNODFsXtO7PPgOAP&sqi=2&ved=0CB8QsAQ

    ale dużo z tym jest pierdolenia ;D
    fajne :-)

    caffe lubi tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macduska wrote:
    fajne :-)
    i dobre :)

  • Parka Autorytet
    Postów: 1411 6081

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moimi ulubionymi daniami z wigilii sa karp smazony (to jedyny dzien w roku kiedy zjem karpia, tak na codzien to by mi nie smakowal) i makiełki - to sa te lazanki z makiem i dodatkami ktore sa tez na liscie u Kapty, jak ja uwielbiam to danie, ale tez jem tylko raz w roku!

    Przypomnialo mi sie, jak bylam w ciazy z corka, to w wigilie bylam w 8 miesiacu i wypilam kilka dzbanów kompotu z suszu, nie moglam sie opanowac :) a moja mama nie nadążała z dolewaniem, niczym innym sie nie zajmowala przy kolacji jak tylko produkcja tego kompotu dla mnie :)

    caffe, nick nieaktualny, kapturnica, ComeToMeBaby, anna maria, Mega, SolarPolar, Iwone, moremi, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    caffe wrote:
    robiłam w tamtym roku coś takiego :

    https://www.google.pl/search?q=mrowisko+ciasto&biw=1366&bih=608&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rJOMVNODFsXtO7PPgOAP&sqi=2&ved=0CB8QsAQ

    ale dużo z tym jest pierdolenia ;D
    ale super

    nick nieaktualny, caffe lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Dorbie ale schab na kolacje wigilijna??? jecie mieso wtedy??
    Nie, nie jemy, tylko ja tak hurtem co będe robić, bo cosik trza w domu zostawić. Ja w I dniu Świąt mam dyżur :-( a chłopaki pewnie do szwagierki pojdą, bo Wigilię to w Olsztynie spędzamy

    kapturnica, moremi lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parka wrote:
    Przypomnialo mi sie, jak bylam w ciazy z corka, to w wigilie bylam w 8 miesiacu i wypilam kilka dzbanów kompotu z suszu, nie moglam sie opanowac :) a moja mama nie nadążała z dolewaniem, niczym innym sie nie zajmowala przy kolacji jak tylko produkcja tego kompotu dla mnie :)

    A biegunki nie miałaś po nim?
    Ja go też uwielbiam :-)

    Parka, moremi lubią tę wiadomość

  • caffe Autorytet
    Postów: 8823 33543

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też uwielbiam kompot z suszu :) i te rozmoczone owoce :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 20:40

    nick nieaktualny, Parka, moremi lubią tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja kurde z suszek nie lubie..Wypije jedynie ja moj nazwozi daktyli , moreli i innych owocow..Ale dawniej jak sie robilo tylko z suszonych jablek , sliwek i gruszek to ledwo przelykalam symbolicznie troche..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 20:41

    Parka, Mega, Simba, moremi lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
‹‹ 6108 6109 6110 6111 6112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ