X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • catlady Znajoma
    Postów: 20 27

    Wysłany: 12 września 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było, niestety w tym czasie nic się nie zmieniło :( ze względów zdrowotnych plany ciążowe poszły na bok, teraz wraca temat, ale nie wiem czy już nie za późno... mam 36 lat skończone i masę obaw czy to jeszcze bezpiecznie, dodatkowo porobiłam badania i mam za wysoki poziom homocysteiny. kwasu foliowego. wit b12. poczytałam mądre internety i to wskaźniki do większego prawdopodobieństwa wystąpienia ZD co mi spędza sen z powiek... dlatego odkładam starania, może jakieś badania genetyczne. Czy miałyście podobną sytuację ?
    witajcie starające się :)

    catlady

    37l.
    AMH 3,76
  • catlady Znajoma
    Postów: 20 27

    Wysłany: 12 września 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 dzięki, za wsparcie, może zbytnio panikuję, ale poczytałam o tej nieszczęsnej homocysteinie i mocno mnie to zaniepokoiło, jeszcze czekają mnie konsultacje i kolejne badania...ale bardzo chciałabym żeby było OK. Tobie dużo zdrowia i sił :)

    catlady

    37l.
    AMH 3,76
  • Lore Autorytet
    Postów: 295 599

    Wysłany: 13 września 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i zonk dziewuszki, u mnie @ widocznie mój po pijaku i tak wie co czyni :D z jednej strony dobrze, bo muszę się tu w tej UK jeszcze ustatkować a z drugiej to wiecie jak sie czuję .....

    I will live my life!!!
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 13 września 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie gratulacje Kamska! Ale super! :) Super beta, daj znac jak nastepna beta.

    Evaness - napewno wszystko jest extra, maluszek pieknie rozwija sie. Daj znac po USG.

    Dziekuje za wsparcie dziewczynki. Nie jest mi latwo, wstaje rano z takim ciezkim sercem. Ale jak juz wstane to jest lepiej, bo robie wszystko zeby wlasnie w tym cyklu zrelaksowac sie, cieszyc sie zyciem. Probuje sobie "dogodzic" hehehe. Robie tez medytacje i plodnosciowe relaksacje. W poniedzialek ide na ten masas ajurwedyjski (wtedy jednak nie poszlam).
    Musze wierzyc ze bedzie dobrze, ze w koncu sie uda. Ale tez nie moge przez niepowodzenia pograzyc sie w trudnych emocjach, ktore napewno nie pomoga.

    Kamska, loret1, Fiona 30, evaness, Aqu, Moko lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Aqu Przyjaciółka
    Postów: 116 243

    Wysłany: 13 września 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani, przytulam <3
    Dobrze że masz plan co dalej. Ale ja Ci życzę żeby IVF nie było potrzebne i udało się naturalnie. Odpoczywaj i relaksuj się.

    Kamska, gratulacje! To jest właśnie najpiękniejsze w staraniach, że nigdy nie wiadomo czy szczęście nie uśmiechnie się do nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

    Dani, Kamska lubią tę wiadomość

    mhsvtv733430mtzr.png

    atdcj44j15o2zkq2.png
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 13 września 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Mam wyniki kolejnej bety 627,6 mlU/ml. Jest chyba prawidlowy jak myslicie?I mam jeszcze jedną zagadke poziom progesteronu wynosil przy badaniu 2 dni temu 61,41. Wysoki,a gin nie znajac jeszcze wynikow w ciemno powiedzial zebym brala luteine bo nie zaszkodzi. Czy oby na pewno ?

    Znowu.ta.kryska, evaness, Margaret.Se, Jusst1 lubią tę wiadomość

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 13 września 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catlady wrote:
    ana167 dzięki, za wsparcie, może zbytnio panikuję, ale poczytałam o tej nieszczęsnej homocysteinie i mocno mnie to zaniepokoiło, jeszcze czekają mnie konsultacje i kolejne badania...ale bardzo chciałabym żeby było OK. Tobie dużo zdrowia i sił :)
    Homocysteina jest latwa do zbicia. Nie wiem jaki masz poziom ale w moim przypadku przy stosowaniu suplementow spadala o jakies 2 jednostki przez m-c a przy konskich dawkach nawet szybciej wiec nia sie nie przejmuj. A o zdrowie maluszka kazda z nas bedzie drzala bez wzgledu na to co mamy w wynikach.

    catlady lubi tę wiadomość

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • loret1 Autorytet
    Postów: 715 1863

    Wysłany: 13 września 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady ja w ciazy musialam kontrlowac homocysteine i bralam sporo suplementow i bylo ok, takze dobry lekarz i bedzie ok:)
    a te internety to i mi bokiem wyszly bo tez lubie dr google popytac;) ale internet ma tez dobre strony jak np forum gdzie mozna sie wspierac w podobnych trudach;)
    powodzenia dziewczyny w staraniach!
    Dani mocne kciuki:)

    Margaret jak tam sie czujesz w roli mamy:)

    catlady, Moko, Znowu.ta.kryska lubią tę wiadomość

    loret1
  • evaness Ekspertka
    Postów: 149 258

    Wysłany: 13 września 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska wrote:
    I mam jeszcze jedną zagadke poziom progesteronu wynosil przy badaniu 2 dni temu 61,41. Wysoki,a gin nie znajac jeszcze wynikow w ciemno powiedzial zebym brala luteine bo nie zaszkodzi. Czy oby na pewno ?

    Kamska no pięknie to wszystko wygląda :) ja miałam na początku prog na poziomie 30 i dostałam większą dawkę luteiny, teraz mam 50/60 i lekarz kazał utrzymać tą zwiększona dawkę.
    Myślę że nie zaszkodzi teraz brać a zapytasz o to przy następnej wizycie i jak ponownie zbadasz proga. Nie słyszałam o przedawkowaniu luteiny ale w sumie każdy lek/hormon w nadmiarze nie służy...

    Ja teraz biorę w sumie 300 mg luteiny dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2017, 22:17

    35 lat, 1.08.2017 - IUI :) <3
    14.04.2018 SYN <3
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 14 września 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaness ja 200 mg luteiny. A jeszcze jedno czy mialas moze takie bole jak na okres bo ja od wczoraj takie czuje i nie wiem co myslec. Pojawily sie w terminie spodziewanej@. Dzis nawet do pracy nie poszlam. Chyba fiksuje...

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 14 września 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska jak super bardzo się ciesze.
    Ja byłam wczoraj na monitoringu w 12 dc i mam sliczne dwa pęcherzyki na lewym jajniku i jeden troche mniejszy na prawym . Powiedział żeby brać się do roboty hehe. Tylko martwie się że nie dał nic na pęknięcie.

    Kamska, evaness, Dani, Jot lubią tę wiadomość

    Alicjaa
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 14 września 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska moim zdaniem skontaktuj się ze swoim ginekologiem ,i staraj się nie stresować.

    Alicjaa
  • catlady Znajoma
    Postów: 20 27

    Wysłany: 14 września 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska wrote:
    Homocysteina jest latwa do zbicia. Nie wiem jaki masz poziom ale w moim przypadku przy stosowaniu suplementow spadala o jakies 2 jednostki przez m-c a przy konskich dawkach nawet szybciej wiec nia sie nie przejmuj. A o zdrowie maluszka kazda z nas bedzie drzala bez wzgledu na to co mamy w wynikach.

    dzięki za info, u mnie homocysteina 14,9 mój gin nic sobie z tego nie robi, więc nie wiem czy nie zacząć szukać lepszego lekarza, zastanawiam się też nad testami DNA na mutacje MTHFR, żeby dobrać suplementy, a Ty co brałaś?

    Loret dzięki za wsparcie, na właśnie gr google czasem pomaga a czasem nie, ale jakby nie on to bym Was nie poznała :)

    loret1 lubi tę wiadomość

    catlady

    37l.
    AMH 3,76
  • evaness Ekspertka
    Postów: 149 258

    Wysłany: 14 września 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska, tak, miałam przez 2 dni takie bóle, to podobno normalne. Brałam nospe żeby skurczów nie było. Jeżeli cie bardzo boli to nie bagatelizuj, każda z nas inaczej przechodzi początki.

    Byłam dzisiaj na wizycie i pytałam o luteine - można śmiało brać :) przedawkowania się zdarzają jak ktoś przekroczy dzienna dawkę co zrozumiałe.

    U mnie wszystko ok, maluch ma 1,84 cm :)

    Dani, ana167, Fiona 30, Flowwer, Moko lubią tę wiadomość

    35 lat, 1.08.2017 - IUI :) <3
    14.04.2018 SYN <3
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 14 września 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaness to super ze dzidzia pieknie rośnie. Trochę mnie uspokoilas. Leze w domku pod kocem i teraz tak mysle ze przesadzam. Od czasu do czasu cos tam poczuje, w nocy chyba bardziej odczuwałam. Alicjaa dzieki u gina bylam w poniedzialek ale tylko po recepty kazal umowic sie na usg dopiero jakis czas po terminie @.
    Ale jak przypominam sobie jak to bylo rok temu jak z plamieniami trafilam do szpitala to mnie panika ogarnia. Oczywiście lezalam tam ok tygodnia i nikt sie mna nie interesował bo na usg widac nic nie bylo. Takie czekanie na najgorsze...
    Catlady ja wlasnie po testach na mutacje zaczelam brac zmetylowane formy kwasu foliowego,witaminy b12 i b6 troche na wlasna reke. Kupowalam takie ze Swansona. Potem juz znalazłam lekarke ktora specjaluzuje sie w tych mutacjach i ona zwiekszyla mi dawke zwyklego kwasu i oprocz tego femibion.

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 14 września 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny co myslicie o efekcie "odbicia"?
    to efekt kiedy czesto zachodzi sie w ciaze w pierwszym cyklu, tuz po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych...moja kolezanka jest tego zywym dowodem-zaszla w ciaze w pierwszym cyklu, w wieku 35 lat, dla porownania nasza wspolna kolezanka siedem lat mlodsza starala sie rok...
    czy wiecie cos wiecej na jego temat?
    Dziewczyny powodzenia w staraniach,
    moj francuski ginekolog okazal sie byc...polożna, tak to jest wyslac meza:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2017, 13:55

    Znowu.ta.kryska, Dani lubią tę wiadomość

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 14 września 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    loret1 wrote:

    Margaret jak tam sie czujesz w roli mamy:)
    Kochana czuje sie cudownie, jestem przeszczeliwa i w koncu poczulam sie spelniona. Nie moge sie napatrzec na nia a jak to robie to sama nie wierze ze spelnilo sie moje marzenie. Dwa dni temu wyskoczylo mi zimno i mam dola bo nie moge jej calowac w ogole, czuje ze jestem nerwowa i wsciekla, juz kilka razy plakalam i nie moge sie doczekac jak to gowno mi zejdzie. Jeszcze zaczely sie kolki a ja moge ja tylko wytulac ehhh
    Jak u Ciebie???

    loret1, Liuliu79, evaness, Jot lubią tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • loret1 Autorytet
    Postów: 715 1863

    Wysłany: 14 września 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady mi lekarka powiedziala, ze jak bedzie homocysteina ponizej 10 to ok, powyzej trzeba dzialac... takze moze Twoj lekarz nie siedzi w tym temacie... ja w ciazy przy badaniach genetycznych dowiedzialam sie o mutacji, dlatego tez bralam b6, b 12, kwas foliowy w zwiekszonej dawce i jakies inne suple...moze trop jest dobry i wystarczy czyms sie wspomoc i bedzie babel:) powodzenia!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2017, 23:00

    catlady lubi tę wiadomość

    loret1
  • loret1 Autorytet
    Postów: 715 1863

    Wysłany: 14 września 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo ciesze sie, ze sie udalo i ze jestes szczesliwa:) tul ile wlezie;) no ja to na poczatku nie za bardzo ogarnialam rzeczywistosc, w szoku bylam:) nadal jestem haha ale juz mlodzienca ogarniam;) chociaz lekko nie jest;)
    powiem tylko tyle, chociaz w to nie wierzylam, ze czas leci jak szalony i nim sie obejrzalam mija prawie 8 mcy...;) kolki przejda, przyjda zabki-zawsze cos:) duzo cierpliwosci i milosci dla malutkiej:)

    Moko, ana167, Margaret.Se, Jot lubią tę wiadomość

    loret1
  • loret1 Autorytet
    Postów: 715 1863

    Wysłany: 14 września 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaness nudnej i spokojnej ciazy:)

    evaness lubi tę wiadomość

    loret1
‹‹ 1090 1091 1092 1093 1094 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ