X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • loret1 Autorytet
    Postów: 715 1863

    Wysłany: 18 września 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ylya cudny synek, gratulacje!:) niech rosnie zdrowo :)

    Ylya lubi tę wiadomość

    loret1
  • loret1 Autorytet
    Postów: 715 1863

    Wysłany: 18 września 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milla wspolczuje:( przykre to bardzo... oby mala istota szybko zamieszkala u Ciebie... powodzenia w staraniach

    Millaa lubi tę wiadomość

    loret1
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 18 września 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ylya!!!!!!! Gratulacje i witaj na świecie Dawidku <3

    Ylya lubi tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 18 września 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millaa bardzo mi przykro z powodu straty córeczki :( straszne to. Jest z nami jedna dziewczyna Jastin która również straciła córeczkę w 25 tygodniu, trochę jej juz tutaj nie bylo, ale może podczytuje i się pojawi. Ogromne kciuki za was obie!

    Millaa lubi tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Millaa Przyjaciółka
    Postów: 114 26

    Wysłany: 18 września 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za słowa otuchy, o to w tym wszystkim chodzi... W realu nie jestem jeszcze w stanie rozmawiać ze wszystkimi o tym co się wydarzyło, ale czuję, że to właśnie od WAS dostanę dużego KOPA do dalszego działania. DZIĘKUJĘ :*

    Fiona 30, MoBo lubią tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 19 września 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millaa no takie wczesnie poronienie to sie da ukryc i szansa, ze nikt nie wie, a tak w Twoim wypadku to co innego. No ciezko, ciezko musi Ci byc. Ale masz racje! tu jest dla Ciebie miejsce zeby sie wygadac, nikt nie wiedzial tyle o moich problemach co tu dziewczyny na forum. Jedynie co to ty musisz poczuc kiedy jestes gotowa i wydaje mi sie, ze odpowiednia zaloba nalezy sie i Tobie i Twojej coreczce. Byc moze to jest wlasnie ten czas, teraz juz...bo w koncu zrobilas pierwszy krok i do nas dolaczylas ;) bedziesz wiedziec.

    A powiedz leczylas sie wczesniej? dlugo zajelo Ci zeby zajsc w ciaze?

    Millaa, Znowu.ta.kryska lubią tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Millaa Przyjaciółka
    Postów: 114 26

    Wysłany: 19 września 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo dziękuję za wsparcie. Masz rację, teraz nawet wyjście do osiedlowego sklepu jest dla mnie ogromnym przeżyciem. Pytania typu - czy już urodziłam? Jak dziecko? Itp. Psycholog poradził aby przygotować sobie krótką, konkretną odpowiedź. Po porodzie kilku znajomym napisałam sms-y i prosiłam o przekazanie dalej informacji, tak aby wieść się szybko rozniosła.
    Cieszę się, że znalazło się TUTAJ dla mnie miejsce. Czuje, że pisanie o tym wszystkim co się wydarzyło ulży mojemu cierpieniu. Dzisiaj jest już troszkę lepiej, czuję to. Muszę być silna! Byłam na wizycie u swojego lekarza, fizycznie wszystko wraca do normy. Jutro muszę zrobić TSH i FT4. Mam brać witaminy i jak tylko psychicznie odpocznę to działamy dalej.
    MoBo, mam jeden niedrożny jajowód, miałam polip wycinany w grudniu 2016, a w lutym 2017 pierwsza inseminacja po stymulacji CLO się udała. A dalej to już wiesz... Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję!

  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 19 września 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milla ,bardzo mi przykro ściskam mocno. U nas zawsze można o wszystkim porozmawiać, zawsze dziewczyny służą dobrą radą i wsparciem . Pozdraiam cieplutko buziaki.

    Millaa lubi tę wiadomość

    Alicjaa
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 19 września 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millaa bedzie dobrze, moze nie dzis, nie jutro ale bedzie <3
    Zajsciem bym sie nie przejmowala, bo skoro zaskoczylas na pierwszej IUI i stymulacji to bardzo ladnie.

    Millaa lubi tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 19 września 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane.Wiecie to mój ostatni cykl przed ivf.I tak w 6 dc mój pecherzyk miał 11mm.Bole zaczęły się 12 dc wieczorem ,ale minimalne w ten dzień rano był spory spadek.Natomiast 13 dc rano była masakra.Jakby coś mnie rozrywało,bolał krzyż i posladek.Ledwo chodziłam. A temperatura rano była już ponad wszystkie. Podejrzewam że w ten dzień ovulacja się odbyła. Po tym dniu 3 były wyższe. Bol tego dnia trwał z 3h i później był coraz lżejszy. Po powrocie staranko.Tylko raz bo byliśmy w Pl w klinice i mój mężus musiał 2 razy oddać chlopakow,więc potrzebna była wtrzemiezliwosc.Od tego dnia zaczęły sutki mega bolec i tempka hop do gory.Dzis rwa mnie piersi.A aplikacja ciągle zmieniała dzień owulacji ale zatrzymała się na tym co bol ogromny był. Mam nadzieję że się uda bo boję się stymulacji.Mam niska rezerwę 1.1.Może to będzie szczęśliwy traf...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2017, 18:30

    MoBo lubi tę wiadomość

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 19 września 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy jest jakaś zależność AMH? Spada jakoś rok do roku? Jeśli rok temu miałam 2.2 to można jakoś obliczyć jak to teraz wygląda czy jest to indywidualna sprawa?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 19 września 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka niestety nie mozna tego obliczyc :/
    Musisz zrobic badanie.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 19 września 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dziewczyny czy jest jakaś zależność AMH? Spada jakoś rok do roku? Jeśli rok temu miałam 2.2 to można jakoś obliczyć jak to teraz wygląda czy jest to indywidualna sprawa?
    U mnie wyglądało to tak: 03.2015 - wynik 0,56; 05.2016 - wynik 0,20. W miedzyczasie mialam laparoskopie, ale zdaje się przy jajnikach nic nie majstrowali. Ale zapewne spadki to bardzo indywidualna sprawa.

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 września 2017, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny.. badania nie zrobię bo się po prostu boję wyniku :( czy to, że moja 3 lata starsza siostra jeszcze normalnie miesiączkuje i ma owu może napawać mnie optymizmem? że geny to jednak geny i nie mam się jeszcze o co martwić? Wczoraj miałam spadek formy i niewiarę w powodzenie mojej misji :(

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 20 września 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka geny jedno, a indywidualny stan organizmu to drugie, czyli moze, ale nie musi. Wiem nie taka odpowiedz chcialas uslyszec, ale naprawde mialas dobre AMH wiec nie wierze, ze jest nagle bardzo zle. Zjazdy formy kazdy ma, dzis juz pewno lepiej. A co tam w planach teraz u Ciebie?

    Znowu.ta.kryska lubi tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 20 września 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka nie boj sie, mialas dobre amh , liczy sie tez fsh i ilosc pecherzykow antralnych na jajnikach. Mi przez rok przy 4 IUI (czyli wyciagali ile mogli) spadlo o 0.23 , oczywiscie jest to indywidualna sprawa, ale nawet jakby Ci tyle spadlo to dalej mialabys prawidlowe amh :)

    Milla witaj, bardzo mi przykro , rozmowa zawsze pomaga ,czy nawet wygadanie sie po prostu, choc sa lepsze i gorsze dni wiadomo. Jest trudno , ale jak MoBo pisala moze jeszcze potrzeba troche czasu a wszystko sie pouklada.

    Moje badania do FIV pkazaly rzecz jasna niska rezerwe, jeszcze sie babka dopatrzyla nowego miesniaka - skierowanie na rezonans zeby zlokalizowac dokladnie. Za tydz umowilam wizyte dowiedziec sie czy sa jakiekolwiek szanse ze sie zakwalifikujemy ( M. ma idealne wyniki , ale na badanie i wyniki we wskazanym prze klinike laboratorium trzeba poczekac do grudnia :( i tak to wszystko w czasie sie przeklada ech).
    Juz mocno realnie o FIV w Hiszpani mysle , ale poczytawszy stone kliniki nie wiem sama co o nich sadzic, badania wysyla sie prze maila , konsultacje telefoniczne, spis lekow wysylaja i lekarz lokalny je przepisuje (nie wiem czy to jest legalne i realne w sumie tu), monitoring tez lekarz lokalny , podaje sie tylko wyniki do konsultanta przez tel lub mailowo i tam jedzie sie juz na punkcje i transfer...

    pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

    Millaa, Fasolka77, Dani lubią tę wiadomość

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 września 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Fasolka geny jedno, a indywidualny stan organizmu to drugie, czyli moze, ale nie musi. Wiem nie taka odpowiedz chcialas uslyszec, ale naprawde mialas dobre AMH wiec nie wierze, ze jest nagle bardzo zle. Zjazdy formy kazdy ma, dzis juz pewno lepiej. A co tam w planach teraz u Ciebie?


    ja cały czas próbuję zajść naturalnie... żelazny zestaw czeka w domu na wdrożenie po pozytywnym teście ale jakoś się nie udaje :(

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 20 września 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [
    Juz mocno realnie o FIV w Hiszpani mysle ,

    dlaczego w Hiszpanii? Mieszkasz tam? ja pierwszą ciążę poroniłam na urlopie w Hiszpanii :(

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 20 września 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    [
    Juz mocno realnie o FIV w Hiszpani mysle ,

    dlaczego w Hiszpanii? Mieszkasz tam? ja pierwszą ciążę poroniłam na urlopie w Hiszpanii :(


    nie Fasolka , niestety nie mieszkam w Hiszpani ,najprawdopodobniej mam za niska rezerwe zeby sie zakwalifikowac na FIV we frnacji, ginekolog ktora prowadzi moje "papiery do FIV" powiedziala ze w innych krajach maja inne prawo , znaczy sie moglabym sie tam zalapac, w Polsce mysle tez , tylko organizacyjnie ciężko, juz blizej do hiszpani.

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 21 września 2017, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 wrote:
    nie Fasolka , niestety nie mieszkam w Hiszpani ,najprawdopodobniej mam za niska rezerwe zeby sie zakwalifikowac na FIV we frnacji, ginekolog ktora prowadzi moje "papiery do FIV" powiedziala ze w innych krajach maja inne prawo , znaczy sie moglabym sie tam zalapac, w Polsce mysle tez , tylko organizacyjnie ciężko, juz blizej do hiszpani.


    trzymam kciuki! :)

    eM80 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
‹‹ 1092 1093 1094 1095 1096 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ