X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    A nie jest tak, ze odstawia sie progesteron po tescie?
    Moj sie tym razem bardzo rozgadal i wyraznie 3 razy powtorzyl pod koniec tabletek test i jak ciazy nie ma to odstawic, a jak + to brac dalej i szybko przybiec po wiecej.
    MoBo ja z progesteronem nie mam problemu wiec po 10 dniach odstawiam zeby 2 przyszła szybciej. Jak ma ciaza sie utrzymac to i tak sie utrzyma czy odstawisz po 10 czy 14 dniach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    A mierzycie tempki dowcipnie czy dogebnie?
    Bo bedzie roznica nawet do 0.15 - dowcipne beda wyzsze.
    dowcipnie :D ale nie mozna mierzyc przy otwartym oknie. Ja w lato tak mierzyłam i miałam 36.50, wtedy sobie robie namiocik z koldry i pod namiocikiem :)

    Margaret.Se, milka1 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milka1 wrote:
    MoBo, Ty się interesujesz kulturą wschodu? A czytałaś może Tenzin Wangyal Rinpocze - Przebudzenie Świetlistego Umysłu ?
    Będę dzisiaj zamawiała i ciekawa jestem, recenzje fajne, dotyczy medytacji.
    fajne czytam opinie tez zamowie.

    milka1 lubi tę wiadomość

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    A nie jest tak, ze odstawia sie progesteron po tescie?
    Moj sie tym razem bardzo rozgadal i wyraznie 3 razy powtorzyl pod koniec tabletek test i jak ciazy nie ma to odstawic, a jak + to brac dalej i szybko przybiec po wiecej.
    Dokładnie tak. Nie wiem też po co badać progesteron jeżeli bierze się luteinę. Wynik będzie zafałszowany. Tylko dydesteron (duphaston) nie wpływa na wyniki progesteronu produkowanego przez ciałko żółte.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    MoBo ja z progesteronem nie mam problemu wiec po 10 dniach odstawiam zeby 2 przyszła szybciej. Jak ma ciaza sie utrzymac to i tak sie utrzyma czy odstawisz po 10 czy 14 dniach.
    W październiku zrobiłam jak piszesz. Nie utrzymała się. Długo plułam sobie w brodę.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka wiesz ja sama nie wiem czym sie dokladnie interesuje :) Do tej pory czytalam o chinskim podejsciu e.g akupunkturze, acupressure, leczeniu, yoga, technikach oddechu etc Podejscia i techniki wchodu bede sie roznic, Tybetanskie bedzia zblizone do Indyjskiej- czyli jak chinczycy maja Yin/Yang to tam bedzie Slonce/Ksiezyc (tak to chyba nazywaja i swiatlo jako energia). Duzo bedzie sie operalo na technice oddychania - wiec sie przygotuj na duzo wdechow i wydechow :)
    Wlasnie wczoraj spotkalam sie z kolezanka ktora byla miesiac w indiach na kursie i szczerze bardzo zachecila mnie do poczytania czegos - no i darmowe lekcje oddychania i yogi mi sie dostana :)
    Mysle, ze ksiazka zapowiada sie fajnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 13:48

    milka1, aszka lubią tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację Mobo, róznią się między sobą, ale wszystko oparte na harmonii z wewnętrznym JA :-) o energii, czyli tak jak piszesz :-)
    szukam dla siebie form wyciszenia, panowanie nad stresem i radzenia sobie z nim, pozytywnego myślenia i coś, co ciągle tu piszę, czyli pozytywne myślenie :-)

    Szukam różnych technik, bo jak wiadomo, dla każdego dobre co innego ;-)

    Zdam relację jak przeczytam.

    Medytacja wpływa na komórki i nawet w tym filmie co rano załączyłam jest wzmianka o kobietach, które mają problem z zajściem w ciążę.

    Póki co uciekam, obiad szykowac ;-)

    aszka, MoBo lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    W październiku zrobiłam jak piszesz. Nie utrzymała się. Długo plułam sobie w brodę.
    w watku invitro duzo dziewczyn ma mega dawki i tez sie ciaze nie utrzymuja. Ja jestem zdania ze jak ktos ma w normie to i tak wiekszej roznicy nie robi. Owszem wspomaga progesteron ale nie tylko progesteron bierze udział w utrzymaniu zdrowej ciazy, ale sa i inne czynniki np niewydolnosc szyjki, problemy immunologiczne itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 14:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Dokładnie tak. Nie wiem też po co badać progesteron jeżeli bierze się luteinę. Wynik będzie zafałszowany. Tylko dydesteron (duphaston) nie wpływa na wyniki progesteronu produkowanego przez ciałko żółte.
    zeby zobczyc czy po 1) jest odpowiedni wynik -moze byc zawyzony ale osoby z progesteronem moga miec nadal niski=zwieksza dawke np luteiny po 2) sa rozne opinie tak jak czy blokuje owulacje, moj lekarz mowił ze zrobic bo nie u wszystkich podnosi wynik progesteronu, moze go tylko podtrzymywac w normie. Zazwyczaj podnosi głownie przy wielkich dawkach np 400 mg na dobe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Milka wiesz ja sama nie wiem czym sie dokladnie interesuje :) Do tej pory czytalam o chinskim podejsciu e.g akupunkturze, acupressure, leczeniu, yoga, technikach oddechu etc Podejscia i techniki wchodu bede sie roznic, Tybetanskie bedzia zblizone do Indyjskiej- czyli jak chinczycy maja Yin/Yang to tam bedzie Slonce/Ksiezyc (tak to chyba nazywaja i swiatlo jako energia). Duzo bedzie sie operalo na technice oddychania - wiec sie przygotuj na duzo wdechow i wydechow :)
    Wlasnie wczoraj spotkalam sie z kolezanka ktora byla miesiac w indiach na kursie i szczerze bardzo zachecila mnie do poczytania czegos - no i darmowe lekcje oddychania i yogi mi sie dostana :)
    Mysle, ze ksiazka zapowiada sie fajnie.
    mi kolezanka mowila ze jej znajoma zaszła po wizycie u bioenergoterapeuty, ale ja bym sie bała.

    milka1, MoBo lubią tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 21 maja 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde czytam o tym lektrozolu a tu info, ze sa podejrzenia defektow plodow przez osoby stosujace ten lek. W stanach firma producujaca ten lek rozeslala ostrzezenie do klinik, mowiace o wypadkach wystapienia defectow. Mimo, ze nie zostalo to potwierdzone badaniami, firma zabezpiecza sie przed wezwaniami do sadu. W Indiach zostal oficjalnie wycofany.
    Jakos szczerze troche mnie strach oblecial :(
    Czy ktos sie tez z tym zetknal?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 16:32

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lore wrote:
    ale mi dziś pykła tempka z 36.4 od wczoraj na 37 o.O


    Super oby została tak wysoko, dobrze wróży jak masz a trzy dni dostac @ :D

    Lore, milka1 lubią tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Kurde czytam o tym lektrozolu a tu info, ze sa podejrzenia defektow plodow przez osoby stosujace ten lek. W stanach firma producujaca ten lek rozeslala ostrzezenie do klinik, mowiace o wypadkach wystapienia defectow. Mimo, ze nie zostalo to potwierdzone badaniami, firma zabezpiecza sie przed wezwaniami do sadu. W Indiach zostal oficjalnie wycofany.
    Jakos szczerze troche mnie strach oblecial :(
    Czy ktos sie tez z tym zetknal?
    akurat mnie to tez interesowało jak zaczełam brac letrozol. Wg badaczy zanim dojdzie do zaplodnienia organizm kobiety zostaje oczyszczony z tego leku, wiec głownie sie preferuje dawke dobowa 2.5 mg, max 2 x czyli 5 mg, nie wiecej. Dlatego np letrozolu nie wolno brac w ciazy, ale wiadomo ze jak np kobieta chora na raka to najpierw sie leczy grozniejsza chorobe i te informacje o badaniach to sie glownie opieraja na kobietach ktore brały ten lek w ciazy. Wiadomo producent sie zabezpiecza bo musi. Letrozol jest własnie głownie lekiem na raka, a stymulacje ma jako uboczne działanie. Ale w dawce dozwolonej czyli 5 mg na dobe, do czasu owulacji zostaje wydalony z organizmu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 19:24

    MoBo lubi tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 21 maja 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aszka :)
    No właśnie podobne info czytałam. Nawet nie wiem czy to tu przepisuja :p

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Dzięki Aszka :)
    No właśnie podobne info czytałam. Nawet nie wiem czy to tu przepisuja :p
    w Pl tylko albo onkolog, albo lekarz w klinice niepłodnosci.

    MoBo lubi tę wiadomość

  • Lore Autorytet
    Postów: 295 599

    Wysłany: 22 maja 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejszy raport: temperatura 36.7, szyjka nadal twarda i zamknięta. 2 dni do @, 5 dzień bóli na @ i pierdolnik w głowie :D

    Eltasz, MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

    I will live my life!!!
  • Eltasz Autorytet
    Postów: 733 1518

    Wysłany: 22 maja 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Wczoraj miałam wizytę u gina, zaproponował od następnego cyklu stymulację do inseminacji, nooo czad..

    MoBo lubi tę wiadomość

    Eltasz
  • Lore Autorytet
    Postów: 295 599

    Wysłany: 22 maja 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltasz, jakkolwiek byle do celu ;)

    Eltasz, MoBo lubią tę wiadomość

    I will live my life!!!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltasz wrote:
    Cześć Dziewczyny :)
    Wczoraj miałam wizytę u gina, zaproponował od następnego cyklu stymulację do inseminacji, nooo czad..


    Przynajmniej konkretne działanie, nie ma co czekać :-)

    Eltasz lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lore wrote:
    Dzisiejszy raport: temperatura 36.7, szyjka nadal twarda i zamknięta. 2 dni do @, 5 dzień bóli na @ i pierdolnik w głowie :D


    Kazdy pierdolnik w głowie dobry, bo własny! I oby @ się nie pojawiła :-)

    Lore, aszka lubią tę wiadomość

‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ