X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli z procedury masz tylko jedną blastkę to oni będą cię namawiać na kilka procedur u siebie, żebyś zebrała więcej blastek i dopiero testowała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zespół Down, który u Was wystąpił poprzednio był całkowicie spontaniczny. To nie jest dziedziczne i nie musi się też powtórzyć przy następnym ivf. Choć rozumiem Twój strach przed poronieniem itp. Ja też dlatego robiłam PGS, bo wykombinowałam sobie że wtedy na stonprocent urodzę zdrowe dziecko. Niestety to tak nie działa. Więcej z tego PGS szkody niż pożytku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 00:14

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 16 maja 2018, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bea, to cenne info, będę mniej "chlonna" na rozmowie z nimi. Z tego, co teraz widzę, to my też powinnismy zrobić ewentualnie PGS NGS, a nie PGD, bo chorób genetycznych sami nie mamy. O zespole Downa wiem właśnie, że powstaje ex Novo, więc po prostu mieliśmy strasznego pecha, ale bardzo wiele nas to kosztowało no i spowodowało kolejny rok oczekiwania na ciążę, a sama we wrześniu kończę 37 lat, więc chcieliśmy się maksymalnie zabezpieczyć, żeby już drugi raz przez to nie przechodzić. Ale skoro jest tak, jak mówisz, to trzeba to będzie na nowo przemyśleć. No nic, zobaczę, co nam powiedzą, jedziemy i tak po drodze, a wizyta nic nie kosztuje. A mogę spytać, skąd masz te informacje o samonaprawie zarodków? Może mogłabyś wskazać jakiś link do poczytania?

    Doprecyzuje tylko, że Down moze być dziedziczny, tzn. Translokacyjny, jeśli rodzice sami chorują, ale my mamy kariotypy ok.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Dzięki Bea, to cenne info, będę mniej "chlonna" na rozmowie z nimi. Z tego, co teraz widzę, to my też powinnismy zrobić ewentualnie PGS NGS, a nie PGD, bo chorób genetycznych sami nie mamy. O zespole Downa wiem właśnie, że powstaje ex Novo, więc po prostu mieliśmy strasznego pecha, ale bardzo wiele nas to kosztowało no i spowodowało kolejny rok oczekiwania na ciążę, a sama we wrześniu kończę 37 lat, więc chcieliśmy się maksymalnie zabezpieczyć, żeby już drugi raz przez to nie przechodzić. Ale skoro jest tak, jak mówisz, to trzeba to będzie na nowo przemyśleć. No nic, zobaczę, co nam powiedzą, jedziemy i tak po drodze, a wizyta nic nie kosztuje. A mogę spytać, skąd masz te informacje o samonaprawie zarodków? Może mogłabyś wskazać jakiś link do poczytania?

    Doprecyzuje tylko, że Down moze być dziedziczny, tzn. Translokacyjny, jeśli rodzice sami chorują, ale my mamy kariotypy ok.
    Ja już od roku czytam o PGS NGS. Zamieściłam kilka linków na wątku in vitro z niskim AMH. Tam też swojego czasu (gdzieś w marcu) dyskutowałyśmy z dziewczynami na temat tego badania.

    Rzeczywiście miałaś pecha bo większość zarodków z wadami się po prostu nie przyjmuje lub roni na wczesnym etapie (ciąża biochemiczna), a po tym trzeba odczekać tylko miesiąc lub dwa.

    Ja kierowałam się tymi samymi przesłankami co ty, szczególnie że zaczynałam in vitro w wieku 39 (prawie 40) lat. Nie chciałam marnować czasu na transfery zarodków, które w moim wtedy mniemaniu i tak by się nie przyjęły.

    Teraz jestem w Novum i szykuję się do mojego ostatniego in vitro. Oni tam nie robią badania PGS NGS na zarodkach bo też uważają że czasem to badanie eliminuje zdrowe embriony.

    Robią badania na samych komórkach jajowych, na pierwszym ciałku kierunkowym, jeszcze przed zapłodnieniem. Ja się nad tym zastanawiam bo ponoć w 80% przypadków wady genetyczne zarodków spowodowane są wadami komórek jajowych a nie plemników. Wtedy takich nieprawidłowych komórek oni po prostu nie zapładniają.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 16 maja 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, będę myśleć intensywnie nad tym, co powiedziałaś, też dlatego, że my z in vitro mieliśmy 9 COC, z czego 8 dojrzałych, zapłodniły się wszystkie i wręcz nam gratulowano, ale po 3 dobie zaczęły padać i do transferu została jedna wczesna blastka. W związku z tym powiedzieli, że to jest czynnik męski. Mąż zrobił fragmentację DNA plemnika i ma wyniki "graniczne", czyli 17%, gdzie norma jest <15%, niby nie jest to jakaś straszna liczba, ale prawidłowa też nie. W każdym razie raczej nie wskazuje jednoznacznie na jego "winę".

    Niemniej musimy wszystkie te dane wziąć pod uwagę, za to w naszej klinice zaproponowano nam po prostu kolejną próbę, a my chcielibyśmy coś zmienić. Póki co czekamy i faszerujemy się witaminami, mąż bierze Fertility for Men, DHEA 100 mg, Q10 100 mg, a ja Q10, wit.D 4000 j.m. i ten miositogyn, który zawiera również mio-inozytol i N-acetylo-cysteinę poprawiające właśnie jakość jajeczek. Jeśli macie jakieś inne sugestie, co można jeszcze brać, to ja chętnie posłucham :) Z DHEA po konsultacji z lekarką zrezygnowałam, gdyż uznałyśmy, że nie jest mi potrzebne, a nie chcę, żeby wyrosły mi wąsy :D

    Co do Q10, przeczytałam ostatnio, że ubichinol jest bardzo nietrwały i nie wiadomo, ile właściwie zostaje go wykorzystane przez organizm, a ubichinon nasz organizm i tak sam sobie syntetyzuje do formy ubichinolu, dlatego przerzuciliśmy się na tę drugą formę, tym bardziej, że jest dużo tańsza. Dla zainteresowanych tutaj:

    http://www.q10qh.com/pl/ubiquinone-or-ubiquinol-does-it-really-matter

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 10:00

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Ok, będę myśleć intensywnie nad tym, co powiedziałaś, też dlatego, że my z in vitro mieliśmy 9 COC, z czego 8 dojrzałych, zapłodniły się wszystkie i wręcz nam gratulowano, ale po 3 dobie zaczęły padać i do transferu została jedna wczesna blastka. W związku z tym powiedzieli, że to jest czynnik męski. Mąż zrobił fragmentację DNA plemnika i ma wyniki "graniczne", czyli 17%, gdzie norma jest <15%, niby nie jest to jakaś straszna liczba, ale prawidłowa też nie. W każdym razie raczej nie wskazuje jednoznacznie na jego "winę".

    Niemniej musimy wszystkie te dane wziąć pod uwagę, za to w naszej klinice zaproponowano nam po prostu kolejną próbę, a my chcielibyśmy coś zmienić. Póki co czekamy i faszerujemy się witaminami, mąż bierze Fertility for Men, DHEA 100 mg, Q10 100 mg, a ja Q10, wit.D 4000 j.m. i ten miositogyn, który zawiera również mio-inozytol i N-acetylo-cysteinę poprawiające właśnie jakość jajeczek. Jeśli macie jakieś inne sugestie, co można jeszcze brać, to ja chętnie posłucham :) Z DHEA po konsultacji z lekarką zrezygnowałam, gdyż uznałyśmy, że nie jest mi potrzebne, a nie chcę, żeby wyrosły mi wąsy :D

    Co do Q10, przeczytałam ostatnio, że ubichinol jest bardzo nietrwały i nie wiadomo, ile właściwie zostaje go wykorzystane przez organizm, a ubichinon nasz organizm i tak sam sobie syntetyzuje do formy ubichinolu, dlatego przerzuciliśmy się na tę drugą formę, tym bardziej, że jest dużo tańsza. Dla zainteresowanych tutaj:

    http://www.q10qh.com/pl/ubiquinone-or-ubiquinol-does-it-really-matter
    Mój ma 18% fragmentację i obie kliniki mi powiedziały że jest super. Czesi nawet chcieli robić zwykłe ICSI a nie PICSI czy IMSI bo powiedzieli że nasienie jest wystarczającej jakości.

    Ja miałam ostatnio 11 pobranych, 9 dojrzałych i 7 zarodków. W trzeciej dobie pięć z nich wyglądało bardzo dobrze. W czwartej dobie były 3 dobre a w piątej dobie już nic.

    To prawda, że ubichinol jest nietrwały dlatego trzeba kupować z pewnego źródła i firmy Kaneka. To prawda, że jest pioruńsko drogi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 11:43

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 16 maja 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanko kochana, dziekuje za pamiec! Milo Cie widziec tutaj i slyszec od Ciebie. No niestety nie udalo mi sie..Ale nie zalamuje sie, bo mam plan zeby robic crio nastepnym razem i moze to pomoze. Chce tez isc na akupunkture.

    Szatanka a Omega3 bierzesz?

    Ja Cie dobrze rozumiem ze chcesz sprawdzic czy zarodki sa zdrowe, po Twoim trudnym doswiadczeniu z Down syndrom. Ale tez duzo czytalam na temat genetycznego badania zarodkow, ze sa kobiety ktorym w tym badaniu wyszlo ze nie maja zadnych prawidlowych zarodkow (w kilku stymulacjach). I lekarz im zaproponowal zeby mimo wszystko transferowaly najlepiej wygladajace "na oko" zarodki i urodzily zdrowe dzieci. Wiec ja mysle tak jak Bea, ze jak ktos ma kilka dobrej jakosci blastek to warto podejsc do tego badania, ale jak ktos ma jedna czy dwie, to nie warto. I ja nie bede robic. Ale nie chce nic sugerowac w Twoim przypadku. Ale to dobre podejscie zebys nie "chlonela " wszystkiego co klinika Ci proponuje. Jakie zmiany jeszcze Ci klinika proponuje?

    O to ciekawe Bea, to badanie komorek jeszcze przez zaplodnieniem. Jak to sie nazywa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2018, 12:13

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Szatanko kochana, dziekuje za pamiec! Milo Cie widziec tutaj i slyszec od Ciebie. No niestety nie udalo mi sie..Ale nie zalamuje sie, bo mam plan zeby robic crio nastepnym razem i moze to pomoze. Chce tez isc na akupunkture.

    Szatanka a Omega3 bierzesz?

    Ja Cie dobrze rozumiem ze chcesz sprawdzic czy zarodki sa zdrowe, po Twoim trudnym doswiadczeniu z Down syndrom. Ale tez duzo czytalam na temat genetycznego badania zarodkow, ze sa kobiety ktorym w tym badaniu wyszlo ze nie maja zadnych prawidlowych zarodkow (w kilku stymulacjach). I lekarz im zaproponowal zeby mimo wszystko transferowaly najlepiej wygladajace "na oko" zarodki i urodzily zdrowe dzieci. Wiec ja mysle tak jak Bea, ze jak ktos ma kilka dobrej jakosci blastek to warto podejsc do tego badania, ale jak ktos ma jedna czy dwie, to nie warto. I ja nie bede robic. Ale nie chce nic sugerowac w Twoim przypadku. Ale to dobre podejscie zebys nie "chlonela " wszystkiego co klinika Ci proponuje. Jakie zmiany jeszcze Ci klinika proponuje?

    O to ciekawe Bea, to badanie komorek jeszcze przez zaplodnieniem. Jak to sie nazywa?

    Więcej o PGS NGS napisałam właśnie dziś na wątku In VITRO z niskim AMH, na którym się głównie udzielam.

    To badanie komórek przed zapłodnieniem to się nazywa jakoś badanie pierwszych ciałek kierunkowych. To jest ponoć bezpieczne dla komórki, bo badanie jest na tej części jajeczka, która po zapłodnieniu jest odrzucana i tak. Niestety to badanie również jest bardzo drogie, ceny chyba od 7000 pln wzwyż, w zależności od ilości komórek. Dowiem się więcej na wizycie w przyszłym tygodniu.

    Dani lubi tę wiadomość

  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 16 maja 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani przykro mi kochana, kurczę może faktycznie zacznie rosnąć Hmm całuje Cię:****

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane za pamięć:-)
    Pisze dopiero po prenatalnych, wcześniej się bałam i nadal boję...
    Na dzień dzisiejszy wszystko ok wyniki z krwi wyszły nawet jak na mój wiek B dobrze tak lekarz powiedział i nie wysyła na dodatkowe badania.
    Dzidziuś duży przesunął się termin z 22 listopad na 16 listopad...
    Także trzymajcie kciuki gdyż do listopada daleka droga ...
    Buziaki i czekam na Was wszystkie !!!
    Dani B mi przykro, wspieram całym ❤❤❤

    Dani, Margaret.Se, bulkaasia, Ylya, Jot, Kazia, fisi lubią tę wiadomość

  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 17 maja 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 ja jutro jadę na prenatalne, boję się strasznie. A jeżeli mogę spytać robiłaś test nifty? Mi taki kazał robić ze względu na wiek, podobno dosyć drogie są te badania

    Monia
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 17 maja 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monisia13 wrote:
    Jastin76 ja jutro jadę na prenatalne, boję się strasznie. A jeżeli mogę spytać robiłaś test nifty? Mi taki kazał robić ze względu na wiek, podobno dosyć drogie są te badania

    Nie nie robiłam, powiedział że badania oraz z krwi prenatalne wyszły tak dobrze że nie widzi sensu aby robić dlatego iż zawsze istnieje mały procent poronienia ,male ale zawsze ryzyko...
    Ale nawet gdyby były takie zalecenia od gina to od początku powiedzialam że dodatkowych nie zrobię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2018, 19:33

  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 ale to są testy z krwi, nie inwazyjne. Nie te z płynu owodniowego co nakłuwa się brzuch

    Monia
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monisia13 wrote:
    Jastin76 ale to są testy z krwi, nie inwazyjne. Nie te z płynu owodniowego co nakłuwa się brzuch

    Tak ,wiem to są testy które swoje kosztują. Nie robię, czekam ze spokojem co los a raczej siłą wyższa da ... po pierwszej ciąży wiem że na nic się nie ma wpływu i trzeba się godzić że wszystkim co los przyniesie :) daj znac jutro , a ja trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze bo wiem co czujesz ... ściskam

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 19 maja 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowne wiesci Jastin! Bardzo bardzo mi sie serce raduje z Twojego powodu. Jestem pewna ze do samego konca Twojej ciazy beda tylko dobre wiesci i w listopadzie bedziesz w rekach trzymac swoje dzieciatko. Rosnijcie dalej zdrowo! I teraz juz mozecie zaczac szukac imie :) Caluje mocno!

    Jastin76 lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 19 maja 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 na wizycie ok fasolka ma 5 cm, i rozwija się dobrze. Na wyniki badania prenatalnego muszę czekać ok 3 tygodni.Znowu ten stres i czekania. Masakra kiedy to się skończy!!!!

    Jastin76, Dani lubią tę wiadomość

    Monia
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 19 maja 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne że na dzień dzisiejszy jest ok :)

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 21 maja 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bry

    Bea trzymam kciuki i czekam na Twoją relację z wizyty u L

    Ja się nim rozczarowałam. Do ostatniej chwili były ochy i achy, jak to wszystko ładnie idzie...a jak nie pykło zero kontaktu. Zostałam sama sobie. Wiem, że u niego jak na taśmie, bo każda chciałaby się do niego dostać, ale kurcze chociaż minimum zainteresowania.

    ana167 lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 21 maja 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni a co poszlo nie tak jak moge spytac?

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Bry

    Bea trzymam kciuki i czekam na Twoją relację z wizyty u L

    Ja się nim rozczarowałam. Do ostatniej chwili były ochy i achy, jak to wszystko ładnie idzie...a jak nie pykło zero kontaktu. Zostałam sama sobie. Wiem, że u niego jak na taśmie, bo każda chciałaby się do niego dostać, ale kurcze chociaż minimum zainteresowania.
    Ooo to jak w domu się poczuję, bo w Invicta tak samo. Jak nie pyknie to w dupie cię mają, a jak się sama odezwiesz do nich to proponują jak gdyby nigdy nic następną stymuację.

    Ja już straciłam nadzieję, że gdziekolwiek będzie inaczej i będzie się pacjenta i klienta traktować jak pacjenta i klienta a nie petenta i intruza ewentualnie królika doświadczalnego skrzyżowanego z dojną krową.

    Coraz częściej dochodzę do przekonania, że in vitro nie jest bardziej skuteczne niż starania naturalne (w przypadku niepłodności idiopatycznej)...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2018, 13:46

‹‹ 1144 1145 1146 1147 1148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ