X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a robilyscie takie badanie kariotyp ?

  • Ronda81 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tak.Badanie Było to w pierwszych zaleconych badaniach po zgłoszeniu się do kliniki.

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rowniez, obowiązkowe badanie do ivf w mojej klinice.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie to kliniki ? Kurczę a nam nic takiego.nie kaZała robić

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez zanim ivf zrobiliśmy musieliśmy pyknąć kariotypy. Robilam na nfz w Strońsku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2018, 11:20

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane. Bylam na tygodniowych wakacjach (w Polsce :) , wrocilam bardzo zrelaksowana i w dniu powrotu zaczelam zastrzyki z Decapeptylu (wyciszacze hormonow i jajnikow) czyli zaczelam dlugi protokol IVF, to moja trzecia IVF ale po raz pierwszy dlugi protokol. Zaczelam w 21 dniu cyklu (po owulce).

    Oczekuje na @ , jak dostane to mam isc na badanie krwi. Stymulacje mam zaczac zaleznie od wynikow badan ale ok 2 tygodnie po pierwszym zastrzyku z decapeptylu. Dzis mam 13 dpo (zwykle dostaje @ w 13 albo 14 dpo) i na razie sie na miesiaczke nie zanosi, nie czuje nic w brzuchu, a tempka rano 37 . Az siknelam na pasek, test Clearblue cyfrowy, ale negatyw. No nic mam nadzieje ze nie bede musiala dlugo czekac na @.

    Witam wszystkie nowe dziewczyny! Powodzenia!

    Evkill jak slaba morfologia to moze dajcie sobie spokoj z IUI i zacznijcie przygotowania do IVF?

    Berbeć, Saramago lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dani ale.robisz.3 transfer z pierwszej punkcji.czy jak?

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, robie trzecia procedure. Mialam tylko po jednym transferze na dwie pierwsze procedury bo pierwszym razem transferowalam dwa, a drugim razem trzy zarodki. Mrozakow nie mialam, bo wszystkie dobre zarodki transferowalam w swiezym transferze a inne zarodki byly za slabe na mrozenie w 5 dniu. To bedzie moja trzecia punkcja. W tym roku. Pierwsza w styczniu mialam, druga w kwietniu. Mieszkam w kraju gdzie mam dobra refundacje 90% do 12 prob, wiec nie mam finansowego problemu z kolejnymi podejsciami.

    Reni lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to faktycznie sporo.jak na jeden rok. Ro.gdzie takie.dofinansowania sa ?

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    A jakie to kliniki ? Kurczę a nam nic takiego.nie kaZała robić
    Invicta w Warszawie...z tego, co wiem, to jest to standard.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evkill jak slaba morfologia to moze dajcie sobie spokoj z IUI i zacznijcie przygotowania do IVF?[/QUOTE]

    Plan był żeby robić 3 IUI potem IVF, ale jestem już po 4IUi i nie wiem co dalej, mój lekarz mówi, że mam dobra rezerwę jajnikową, ale może faktycznie lepiej zostawić kase na IVF tylko boje się, że skoro IUI nie idzie to IVF tez się nie uda, a ze względów finansowych będziemy podchodzić tylko raz.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    boje się, że skoro IUI nie idzie to IVF tez się nie uda, a ze względów finansowych będziemy podchodzić tylko raz.

    Evkill nie rozumiem jaki jest zwiazek. To ze nie udaje sie IUI nie oznacza ze IVF sie nie uda, bo IVF to zupelnie inna metoda i kontroluje sie duzo innych czynnikow niz podczas IUI i ma wieksza skutecznosc. Moim zdaniem nie ma sensu podchodzic do IUI wiecej niz 3-4 razy, strata czasu.

    evkill lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Evkill nie rozumiem jaki jest zwiazek. To ze nie udaje sie IUI nie oznacza ze IVF sie nie uda, bo IVF to zupelnie inna metoda i kontroluje sie duzo innych czynnikow niz podczas IUI i ma wieksza skutecznosc. Moim zdaniem nie ma sensu podchodzic do IUI wiecej niz 3-4 razy, strata czasu.
    Zgadzam się, mi gin powiedział też, że w niektórych krajach w ogóle się odchodzi od iui że względu na małą skuteczność. Jeśli kasa jest dla Was wyzwaniem, to tym bardziej nie tracilabym jej na iui.

    Dani, evkill lubią tę wiadomość

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane przyszla @ wiec zaczynam cykl w ktorym bede miec stymulacje, a na razie dalej biore Decapeptyl, w srode ide na badanie krwi. Klusix a Ty na jakim etapie jestes, i czym sie stymulujesz? Jaki protokol?

    Reni, ana167, Saramago lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam dziś bete wynik 1,2. Jestem załamana.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Nusieńka Ekspertka
    Postów: 181 53

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Robiłam dziś bete wynik 1,2. Jestem załamana.
    Evkill, tak mi przykro. Wiem co czujesz. Ja przechodziłam przez to samo, cztery inseminację nieudane. Teraz we wrześniu im vitro. Przeraża mnie to wszystko, tracę powoli nadzieję. AMH podobnie jak Ty mam dobre, ale cóż z tego. U mnie ostatnia inseminacja była przeprowadzona z włączeniem leczenia imunnologicznego i też nic. Boję się tej procedury, tego, że nie będzie co transferować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2018, 22:00

    evkill lubi tę wiadomość

    EMILIA 02.09.2020❤
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusieńka wrote:
    Evkill, tak mi przykro. Wiem co czujesz. Ja przechodziłam przez to samo, cztery inseminację nieudane. Teraz we wrześniu im vitro. Przeraża mnie to wszystko, tracę powoli nadzieję. AMH podobnie jak Ty mam dobre, ale cóż z tego. U mnie ostatnia inseminacja była przeprowadzona z włączeniem leczenia imunnologicznego i też nic. Boję się tej procedury, tego, że nie będzie co transferować.
    Od razu poszłam dziś do mojego lekarza i dostałam receptę na leki do ivf. Idę długim protokołem. Gdzieś we wrześniu powinnam mieć punkcję.
    U nas jest słaba morfologia, ale dziś mi lekarz powiedział, że u nas napewno jest jeszcze czynnik żeński. Że mam prawdopodobnie skopane jajeczka. Że przy tylu stymulacjach i tyłu pecherzykach (ostatnio miałam 6) powinno się udać, gdyby chodziło tylko o nasienie. Więc też się boje, czy te jajeczka mi się zapłodnia.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Nusieńka Ekspertka
    Postów: 181 53

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Od razu poszłam dziś do mojego lekarza i dostałam receptę na leki do ivf. Idę długim protokołem. Gdzieś we wrześniu powinnam mieć punkcję.
    U nas jest słaba morfologia, ale dziś mi lekarz powiedział, że u nas napewno jest jeszcze czynnik żeński. Że mam prawdopodobnie skopane jajeczka. Że przy tylu stymulacjach i tyłu pecherzykach (ostatnio miałam 6) powinno się udać, gdyby chodziło tylko o nasienie. Więc też się boje, czy te jajeczka mi się zapłodnia.
    Ja dopiero zacznę stymulację we wrześniu, mam mieć krótki protokół. U mnie moja Pani dr też była zdziwiona, że się nie udało. Ja już mam czarne myśli. U mnie była to inseminacja z nasieniem dawcy, bo mąż ma azospermię ( 0 plemników), a więc czynnik męski odpada w ogóle. Ja mam jeszcze wysoki poziom komórek NK i mam włączone leczenie immunologiczne. A bierzesz sobie coś na poprawę komórek? Ja biorę inozytol, NAC, vit D, omega 3. Brałam też kenzym Q10, ale podobno podnosi NK. Na pewno w naszym przypadku im vitro wiele wyjaśni odnośnie jakość komórek jajowych. Miejmy nadzieję, że coś tam uda się zapłodnić, bo ja już psychicznie jestem wykończona pobitych 4 inseminacjach.

    EMILIA 02.09.2020❤
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedni mówią, że nie da się poprawić jakości jajeczek inni coś próbują. Zażywam standardowe suplementy. Mam mutacje mthfr i podwyższona homocysteine. Lekarz kazał odstawić gluten. Wiec od 3 miesięcy jestem na diecie, biorę kwas foliowy, witD i C magnez B6 i B12.
    Mam skierowanie na badania immunologiczne, ale jeszcze ich nie robiłam i zastanawiam się czy jest sens. Mam 2 choroby z autoagresji. Dziś czytałam, że częste współżycie pozwala na wyeliminowanie problemów immunologicznych, ale ile w tym prawdy jest? Czyli punkcję będziesz miała też we wrześniu? A gdzie się leczysz?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Nusieńka Ekspertka
    Postów: 181 53

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie wiadomo jak to jest z tym poprawieniem komórek jajowych. Też słyszałam różne opinie. Ja też mam mutację mthfr, trombofilię i Hashimoto. Ograniczyłam też gluten, ale nie całkiem. Teraz planuje w ogóle go wyeliminować by zwiększyć szansę. Ja na badania immunologiczne zostałam wysłana po 3 inseminacji no i okazało się, że nie jest tak jak być powinno. Tylko, że niektórzy w ogóle w immunologię nie wierzą. Tą ostatnią inseminację miałam już z Intralipidem, Accofilem, encortonem i heparyną. Leczę się w Katowicach, u Pani dr M. Paligi. Punkcję będę miała pewnie pod koniec września. Myślałam, że uda się w sierpniu, ale docent Paśnik zlecił mi badanie poziomu NK, żeby zobaczyć czy coś spadły. To może będziemy miały w podobnym terminie punkcję.

    EMILIA 02.09.2020❤
‹‹ 1154 1155 1156 1157 1158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ