X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, nie rtęciowym bo te wycofane ale takim szklanym owulacyjnym :)

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajna robota Navi :-) trzymam kciuki :-)
    Ja mierzylam elektronicznym owulacyjnym microlifem. On jakies 20 zl kosztuje. Mialam nastawiony budzik na 6 rano i mierzylam temp 5 min. Zapisywalam i szlam spac dalej. Musisz przespac przed mierzeniem min 3 godziny. Te termometry niby pikaja jak jest zakonczony pomiar ale nawet w instrukcji jest napisane zeby go trzymac dluzej. Powodzenia :-)

    Reggina lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reginna widzisz ja tez miałam dhupaston teraz mam luteine. Zaraz Ci napisze dlaczego tyle czekałas na okres. W PL lekarze zle przepisuja dhupaston sugerujac sie wyłacznie ulotką. Po pierwsze dhupaston sie bierze wyłacznie trzy dni po owulacji, przez 10 dni. Czyli najpierw czekasz do owulacji, a dopiero 3 dni po bierzesz dhupaston. Pozniej sprawdzasz czy jest test ciazowy poztywny. Jak negatywny to odstawiasz i powinna przyjsc @ w ciagu 14 dni maks. Mi tak bylo za pierwszym razem uzycia dhupastonu. Dhupaston jako progesteron (syntetyczny) moze blokowac owulacje, dlatego sie go bierze wylacznie po owulacji. Natomiast ginekolog powinna najpierw zlecic Ci badania, fsh, lh, progesteron(to od tego zalezy czy potrzebny dhupaston/luteina) prolaktyna, insulina, glukoza. To sa podstawowe badania. Na ich podstawie sie patrzy czy cos jest nie tak w organizmie, tez TSH mozna zrobic.
    Dobrze mierzyc tempke w pochwie ja mam termometr Microlife w apatece za 20 zł.

    Navii :) popieram. Shimmer zapocztakowała dobre wiescie teraz zeby na nas przeszło :)

    shimmer_lip, Lukrysia lubią tę wiadomość

  • ewka80 Przyjaciółka
    Postów: 93 250

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam wszystkich jestem tu od niedawna:)

    ewka
  • ewka80 Przyjaciółka
    Postów: 93 250

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam 34 i staramy się z mężem o dziecko w czwartek mam monitoring cyklu ciekawe czy wszystko będzie dobrze pozdrawiam wszystkie starające się

    rybka33 lubi tę wiadomość

    ewka
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) jestesmy w tym samym wieku :-)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam dziękuję za info Dziś umierałam od 6 rano. Po raz pierwszy miałam tak bolesną@, że aż obudziłam się z bólu. Najpierw zrobiłam sobie gorącą kąpiel bo myślałam, że mnie rozluźni, potem to już sięgnęłam po Apap. Cały dzień przeleżałam w łóżku skręcając się z bólu pomimo tabletek. Zawsze miałam w trakcie@ lekkie pobolewanie w podbrzuszu tylko 2 dnia@. Nigdy nie musiałam brać tabletek przeciwbólowych. Nie wiem czy to przez ten Duphastan, ale skoro wcześniej tak się nie męczyłam to składam na ten lek:(
    Jutro kupię termometr i zacznę pomiary:)

  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o badania to gin kazała mi zrobić: TSH,FT4, glukozę, różyczkę, toksyplazmozę, cytomegalię i chlamydię, ponoć są ważne jak się już jest w ciąży.
    TSH 2,766 FT4 1,02 więc ok
    Według jej zalecenia mam między 19-25 dniem cyklu znowu zażyć 1x1 Duphastan, aż się boję!
    10.09 mam wizytę to wypytam ją o badanie progesteronu, bo tego na pewno nie miałam i tych, o których napisała Aszka
    Pozdrawiam :)

  • Lukrysia Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny:-)
    jestem w trakcie robienia pierwszego wykresu i wlasnie dzis detektor zaznaczyl mi owulacje.... tzn ze byla w piatek.... jestes zdziwiona, myslalam ze to bedzie zaznaczone w tym samym dniu no max dzien pozniej
    zawsze jest tak zaznaczane po kilku dniach???
    pozrawiam Was,milego dnia:-)
    troche zawiedzina Lukrysia

    L
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrysia wrote:
    czesc dziewczyny:-)
    jestem w trakcie robienia pierwszego wykresu i wlasnie dzis detektor zaznaczyl mi owulacje.... tzn ze byla w piatek.... jestes zdziwiona, myslalam ze to bedzie zaznaczone w tym samym dniu no max dzien pozniej
    zawsze jest tak zaznaczane po kilku dniach???
    pozrawiam Was,milego dnia:-)
    troche zawiedzina Lukrysia
    Zawsze bo musisz zaznaczyć minimum trzy wyższe temp. On nie jest wróżem ten nasz program :) tylko analizuje to co wpisujesz :) sama możesz przewidzieć wcześniej kiedy of zaznaczy Ci owulację. Jak widzisz że temp Ci bardzo spadła a następnego dnia zaczyna piąć się w górę możesz podejrzewać że jest owu. Poza tym on właściwie pokazuje najbardziej płodne dni bo sama owu może być przed skokiem i po skoku temp :)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reggina wrote:
    Jeśli chodzi o badania to gin kazała mi zrobić: TSH,FT4, glukozę, różyczkę, toksyplazmozę, cytomegalię i chlamydię, ponoć są ważne jak się już jest w ciąży.
    TSH 2,766 FT4 1,02 więc ok
    Według jej zalecenia mam między 19-25 dniem cyklu znowu zażyć 1x1 Duphastan, aż się boję!
    10.09 mam wizytę to wypytam ją o badanie progesteronu, bo tego na pewno nie miałam i tych, o których napisała Aszka
    Pozdrawiam :)
    Pewnie Ci dziewczyny w różnych wątkach będą pisały, że tsh dla staraczek jest najlepsze do 2 więc Twoje jest za wysokie. Ja nie wiem jak to jest do końca bo ja tsh mierzyłam ponad rok temu i było prawie 2,5 i pewnie z takim zaszłam w ciążę. Teraz jak robiłam badanie to spada z 2,1 na 1,3.

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka masz na myśli wątek 35+?
    że tam niby tylko o ciąży?
    dobre dobre..
    aszka wrote:
    Shimmer mnie tez troche irytuje jak w watku o staraczkach pisze sie głownie o ciazy...dlatego tam nie pisze...ja jestem na innym etapie i moge popisac, pogratulowac itd, ale nie non stop o tym czytac. Pisze sobie tez z dziewczynami ktore juz zaciazyły w dziale pierwszym na forum i im kibicuje, nie o to chodzi, ze zazdroszcze bo naprawde nie, ale ja chce popisac głownie o staraniach a jak czytam x postów nt ciazy to juz mnie odrzuca. Pewnie za to jak zaciaze to bedzie na odwrót :D

    Bursztyn, Żanet, kapturnica, samira lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reggina... zmień lekarza...
    jak weźmiesz dupka przez pierwszych 10 dni to zapomnij owu.. :-/
    może jednak źle zrozumiałaś?
    Reggina wrote:
    Też mnie to zaniepokoiło Zawsze miałam bardzo regularne co 28 dni i byłam u ginekolog kilka dni przed okresem Kazała mi wykupić 2 opakowania i zacząć brać od razu 1x1 przez 10 dni Nigdy wcześniej nie miałam styczności z hormonami i może dlatego mój organizm zareagował tak, że okres się zablokował. Ale na szczęście już dostałam 2 dni temu @ i cieszę się jak nigdy:) O ile jakieś brązowe plamienia można nazwać okresem bo wcześniej miałam jak w zegareczku 4 dniowe czerwone.

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Aszka masz na myśli wątek 35+?
    że tam niby tylko o ciąży?
    dobre dobre..
    jak weszłam to duzo dziewczyn pisało o ciazy pewnie był wysyp... I nie napisałąm ze tylko, a że głownie to roznica. Jak pisałam staram sie unikac takich tematów bo na razie jestem na innym etapie...i tyle, nie mam nic do nikogo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2014, 11:01

    Reni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reginna zacznij mierzyc temperature, zobaczysz kiedy bedzie owulacja i wtedy dopiero po 3 dniach wezmiesz dhupaston.


    Lukrysia tak program zaznaca po kilku dniach ale nie sugeruj sie tym na 100%, tylko trzeba patrzec na tempke, i na śluz, dodatkowo mozna tez opierac sie na testach owulacyjnych ktore wynosza jakies 70-80% skutecznosci ale to jakas pomoc.

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Aszka masz na myśli wątek 35+?
    że tam niby tylko o ciąży?
    dobre dobre..
    Reni nie dziw się. Ja też wolę pisać tu. U was jest na bank miło i fajnie ale nie powiesz mi, że znajdziesz chociaż jedną stronę na której nie ma zdjęcia dopiero urodzonego maluszka, mamy z wielkim brzusiem itd, itd. Każdy jest inny i na mnie to źle działało. Łapałam doła, że w ciąży nie jestem i nigdy nie będę. Tyle :)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładny dzis dzien, ja mam wolne jutro na troche do pracy, ale chyba sie juz lato całkiem konczy, juz takich upałów nie bedzie :D

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Ładny dzis dzien, ja mam wolne jutro na troche do pracy, ale chyba sie juz lato całkiem konczy, juz takich upałów nie bedzie :D
    Jak mam wrocic do pracy to w sumie wole zeby nie bylo takich upalow :-)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip wrote:
    Reni nie dziw się. Ja też wolę pisać tu. U was jest na bank miło i fajnie ale nie powiesz mi, że znajdziesz chociaż jedną stronę na której nie ma zdjęcia dopiero urodzonego maluszka, mamy z wielkim brzusiem itd, itd. Każdy jest inny i na mnie to źle działało. Łapałam doła, że w ciąży nie jestem i nigdy nie będę. Tyle :)
    Idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinnaś się wypowiadać w TYM wątku. To może drażnić inne staraczki. Hmmm... chyba wieje hipokryzją ;)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinnaś się wypowiadać w TYM wątku. To może drażnić inne staraczki. Hmmm... chyba wieje hipokryzją ;)
    A czy widzisz w mojej sygnaturce bociana i wielkiego odliczajacego bobasa? A czytalas moje posty? Ale masz racje jest mi troche glupio pisac o ciazy (chociaz jak zapewne zdarzylas zlustrowac jest ona bardzo mloda) dlatego zazwyczaj mowie o niej tylko wtedy kiedy dziewczyny pytaja.

    tb73roeqs1ggbdgp.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ