X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :-)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reginna witaj i oby szybko poszło :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip wrote:
    Robiłam :) Beta 12656 :) Progesteron 22 czyli spadł o 4 :( a tsh 1,3 :)
    Ogólnie git :)
    Dzięki za pamięć :)
    a lekarz dał dhupaston czy lutke na ten progesteron?

    Ja czekam na @ mi wlasnie lutka znowu presuneła, a na bank w ciazy nie jestem bo dzis tempka 3.59 wiec za niska, i znowu musze czekac na @.

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarza to ja mam 21 sierpnia więc w czwartek. Nie plamię więc nie mam spinki na wcześniejszy termin a norma jest od 9 d0 47 do 12 tygodnia ja jestem 5 tydzień 2 dzień :)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Jestem tu nowa, mam 40 lat i staram się o pierwsze dziecko. Niestety w czerwcu poroniłam na początku 9 tc. Mam pytanie do 40-latek i w pobliżu tego wieku: Jakie macie AMH? Ja ostatnio odebrałam wynik i się załamałam, moje AMH 0,42. Zastanawiam się nad sensem dalszych starań...

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :-) ja niestety nie pomoge bo nie mialam nigdy tego badania. Jesli bylas w ciazy w czerwcu to zawsze jest szansa :-)

    Aniu w zakladce starajac sie z pomoca medyczna jest watek o tym badaniu i dziewczyny pisza ze nawet przy wyniku 0,2 zaszly w ciaze wiec u Ciebie tym bardziej jest szansa :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 18:27

    Reggina lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip dziękuję.

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania hej, ja nie mierze AMH bo wlasnie i tak dziewczyny zachodza nawet przy bardzo niskich wynikach, dlatego po co. Jak juz raz zaszłas to zajdziesz i drugi, chociaz wiadomo ze to dla Ciebie wielka strata była, trzymam kciuki.


    Shimmer a to dobrze, jak w normie to fakt nie ma potrzeby :)

  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka mi gin zaleciła to badanie, chyba ze względu na wiek...

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1602 wrote:
    aszka mi gin zaleciła to badanie, chyba ze względu na wiek...
    Kochana w wątku 35+ tym ogólnym babeczki są po 40 i zachodzą więc nie można się załamywać! Fakt, trzeba się brać za robotę ale poddawać się nie można nigdy!!! Ja tamtego wątku nie lubiłam bo mi przeszkadzały te wpisy o ciążach, maluchach, młodszym rodzeństwie itd. Zwyczajnie mi na psyche siadały te wpisy ale jeśli chodzi o porady to tam jest dużo babeczek, które się znają na bardzo różnych rzeczach i jeśli jesteś mocna baba i takie zdjęcia maluszków na każdym kroku Cię nie ruszają to z całą pewnością dziewczyny radzą dobrze :)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shimmer mnie tez troche irytuje jak w watku o staraczkach pisze sie głownie o ciazy...dlatego tam nie pisze...ja jestem na innym etapie i moge popisac, pogratulowac itd, ale nie non stop o tym czytac. Pisze sobie tez z dziewczynami ktore juz zaciazyły w dziale pierwszym na forum i im kibicuje, nie o to chodzi, ze zazdroszcze bo naprawde nie, ale ja chce popisac głownie o staraniach a jak czytam x postów nt ciazy to juz mnie odrzuca. Pewnie za to jak zaciaze to bedzie na odwrót :D

    Dla mnie juz stuknęła 35 ale mam znajome lat 44 i urodziły dziecko, takze poki zycia poty nadzieji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 12:57

    Reggina lubi tę wiadomość

  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Wy jesteście tak obcykane w tych wszystkich terminach i parametrach, że zazwyczaj nie rozumiem o czym piszecie. W czerwcu byłam u mojej ginekolog i powiedziałam jej, że z mężem dorośliśmy do decyzji o dziecku. Zrobiła mi usg i przepisała Duphaston z zaleceniem 1x1 przez 10 dni i potem między 19-25 dniem cyklu 1x1 aby przygotować mój organizm do ciąży. Zastosowałam się oczywiście do zaleceń lekarza i tak czekałam 65 dni na okres. Aż się przestraszyłam, że nie wróci :)i tak też w poszukiwaniu informacji co się dzieje trafiłam na ten portal
    Pozdrawiam

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mialas wczesniej nieregularne okresy? Pierwszy raz spotykam sie z lykaniem duphastonu na poczatku cyklu a potem znowu pod koniec cyklu. Po owulacji sie go bierze jak progesteron jest niski. Tak mi sie wydaje. I ja osobiscie bardzo nie lubie jak lekarze daja hormony bez badan.

    Reggina lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to zaniepokoiło Zawsze miałam bardzo regularne co 28 dni i byłam u ginekolog kilka dni przed okresem Kazała mi wykupić 2 opakowania i zacząć brać od razu 1x1 przez 10 dni Nigdy wcześniej nie miałam styczności z hormonami i może dlatego mój organizm zareagował tak, że okres się zablokował. Ale na szczęście już dostałam 2 dni temu @ i cieszę się jak nigdy:) O ile jakieś brązowe plamienia można nazwać okresem bo wcześniej miałam jak w zegareczku 4 dniowe czerwone.

  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog zrobiła tylko USG i na podstawie tego badania i rozmowy ze mną, że zamierzamy zacząć się starać przepisała Duphastan

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz okres to jest idealny moment żeby zacząć mierzyć temp. Zrób sobie chociaż kilka cykli obserwacyjnych (oczywiście starać się możecie). Będziesz bez dodatkowej kasy wiedziała co i jak. Czy masz owu, jak długą masz faze lutealną. Ja w drugim takim cyklu zaszłam w ciążę :) a z hormonami bym chyba poczekała. Dupka biorą dziewczyny na progesteron albo jak są w ciąży albo jak mają za niski w drugiej fazie cyklu. Jak nie robiłaś żadnych badań to nawet nie możesz wiedzieć czy on jest za niski czy nie i strzelasz tym dupkiem w ciemno :)

    Są dwie szkoły. Jedna mówi żeby porobić od razu wszystkie badania żeby nie tracić czasu. Druga (moja :) ) żeby sobie dać ze trzy miesiące bo może się udać bez wydawania kasy bez sensu.

    Reggina lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reggina ale gin chyba powiedziała Ci w jakim celu masz brać duphaston? Ja będąc na pierwszej wizycie przed staraniami (też pod koniec cyklu), po badaniu usg również dostałam duphaston na 7 dni, jeśli dobrze pamiętam w dawce 2x1. Gin przepisała mi go dlatego, że został mi jakiś mały pęcherzyk.

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli u Ciebie byl jakis sens w tym dupku a niestety on jest czesto przepisywany bez sensu. Ja tak kiedys go dostalam. Niby na wyregulowanie cyklu ktory i tak byl prawie jak w zegarku. Wiecej do tej baby nie poszlam.

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam a temperaturę najlepiej mierzyć termometrem rtęciowym czy jakimś innym?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Ania1612 i Reggina cześć!

    Reggina, jak elektroniczny to ważne aby był dwucyfrowy. Ja od tego cyklu robię próbę rtęciowym, dopiero zaczęłam zatem powiem Ci za jakiś czas jaka różnica :)
    Ważne aby o tej samej porze, wewnątrzcieleśnie (pod językiem lub pochwa), wcześniej nie wykonywać czynności, które by mogły bardzo zaburzyć pomiar. Tu taki fajny link do info, gdzie wszystko jest dokładnie wytłumaczone o pomiarze podstawowej temperatury ciała (PTC) http://iner.pl/metoda-rotzera/#p_o Tam są też takie info dla staranek o których jak żyję 38 lat nie miałam pojęcia ;) np. że kwas mlekowy choć dobry i błogosławiony zabija plemniki... a ja miałam żel intymny z nimi. Też się wielce dziwiłam co ja śluz widzę tylko w niektórych toaletach ;)... a to rzeczywiście tam widzę, gdzie jest zwykły, brutalny, szary papier toaletowy w ubikacji... czyli w pracy głównie ;)

    Tak mi przyszło do głowy Dziewczyny i życzę nam z całego serca aby właśnie ten wątek stał się niedługo grupą wsparcia matek i zaciążonych! :D Liderkę Shimmer już mamy :)

    Tygrysie, świetnego wyjazdu i wypoczynku! :D
    Ja dziś wyjeżdżam do pracy. W sumie rzeczywiście nowa, bo z nowymi ludźmi. Pracuję jako psycholog-freelancer prowadząc zajęcia w różnych miejscach Polski, z różnymi ludźmi :) A od dziś w górach :)

    Dobrej niedzieli! :)

    shimmer_lip, Reggina lubią tę wiadomość

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ