X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :-)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reginna witaj i oby szybko poszło :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip wrote:
    Robiłam :) Beta 12656 :) Progesteron 22 czyli spadł o 4 :( a tsh 1,3 :)
    Ogólnie git :)
    Dzięki za pamięć :)
    a lekarz dał dhupaston czy lutke na ten progesteron?

    Ja czekam na @ mi wlasnie lutka znowu presuneła, a na bank w ciazy nie jestem bo dzis tempka 3.59 wiec za niska, i znowu musze czekac na @.

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarza to ja mam 21 sierpnia więc w czwartek. Nie plamię więc nie mam spinki na wcześniejszy termin a norma jest od 9 d0 47 do 12 tygodnia ja jestem 5 tydzień 2 dzień :)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Jestem tu nowa, mam 40 lat i staram się o pierwsze dziecko. Niestety w czerwcu poroniłam na początku 9 tc. Mam pytanie do 40-latek i w pobliżu tego wieku: Jakie macie AMH? Ja ostatnio odebrałam wynik i się załamałam, moje AMH 0,42. Zastanawiam się nad sensem dalszych starań...

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :-) ja niestety nie pomoge bo nie mialam nigdy tego badania. Jesli bylas w ciazy w czerwcu to zawsze jest szansa :-)

    Aniu w zakladce starajac sie z pomoca medyczna jest watek o tym badaniu i dziewczyny pisza ze nawet przy wyniku 0,2 zaszly w ciaze wiec u Ciebie tym bardziej jest szansa :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 18:27

    Reggina lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip dziękuję.

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania hej, ja nie mierze AMH bo wlasnie i tak dziewczyny zachodza nawet przy bardzo niskich wynikach, dlatego po co. Jak juz raz zaszłas to zajdziesz i drugi, chociaz wiadomo ze to dla Ciebie wielka strata była, trzymam kciuki.


    Shimmer a to dobrze, jak w normie to fakt nie ma potrzeby :)

  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka mi gin zaleciła to badanie, chyba ze względu na wiek...

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1602 wrote:
    aszka mi gin zaleciła to badanie, chyba ze względu na wiek...
    Kochana w wątku 35+ tym ogólnym babeczki są po 40 i zachodzą więc nie można się załamywać! Fakt, trzeba się brać za robotę ale poddawać się nie można nigdy!!! Ja tamtego wątku nie lubiłam bo mi przeszkadzały te wpisy o ciążach, maluchach, młodszym rodzeństwie itd. Zwyczajnie mi na psyche siadały te wpisy ale jeśli chodzi o porady to tam jest dużo babeczek, które się znają na bardzo różnych rzeczach i jeśli jesteś mocna baba i takie zdjęcia maluszków na każdym kroku Cię nie ruszają to z całą pewnością dziewczyny radzą dobrze :)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shimmer mnie tez troche irytuje jak w watku o staraczkach pisze sie głownie o ciazy...dlatego tam nie pisze...ja jestem na innym etapie i moge popisac, pogratulowac itd, ale nie non stop o tym czytac. Pisze sobie tez z dziewczynami ktore juz zaciazyły w dziale pierwszym na forum i im kibicuje, nie o to chodzi, ze zazdroszcze bo naprawde nie, ale ja chce popisac głownie o staraniach a jak czytam x postów nt ciazy to juz mnie odrzuca. Pewnie za to jak zaciaze to bedzie na odwrót :D

    Dla mnie juz stuknęła 35 ale mam znajome lat 44 i urodziły dziecko, takze poki zycia poty nadzieji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 12:57

    Reggina lubi tę wiadomość

  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Wy jesteście tak obcykane w tych wszystkich terminach i parametrach, że zazwyczaj nie rozumiem o czym piszecie. W czerwcu byłam u mojej ginekolog i powiedziałam jej, że z mężem dorośliśmy do decyzji o dziecku. Zrobiła mi usg i przepisała Duphaston z zaleceniem 1x1 przez 10 dni i potem między 19-25 dniem cyklu 1x1 aby przygotować mój organizm do ciąży. Zastosowałam się oczywiście do zaleceń lekarza i tak czekałam 65 dni na okres. Aż się przestraszyłam, że nie wróci :)i tak też w poszukiwaniu informacji co się dzieje trafiłam na ten portal
    Pozdrawiam

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mialas wczesniej nieregularne okresy? Pierwszy raz spotykam sie z lykaniem duphastonu na poczatku cyklu a potem znowu pod koniec cyklu. Po owulacji sie go bierze jak progesteron jest niski. Tak mi sie wydaje. I ja osobiscie bardzo nie lubie jak lekarze daja hormony bez badan.

    Reggina lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to zaniepokoiło Zawsze miałam bardzo regularne co 28 dni i byłam u ginekolog kilka dni przed okresem Kazała mi wykupić 2 opakowania i zacząć brać od razu 1x1 przez 10 dni Nigdy wcześniej nie miałam styczności z hormonami i może dlatego mój organizm zareagował tak, że okres się zablokował. Ale na szczęście już dostałam 2 dni temu @ i cieszę się jak nigdy:) O ile jakieś brązowe plamienia można nazwać okresem bo wcześniej miałam jak w zegareczku 4 dniowe czerwone.

  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog zrobiła tylko USG i na podstawie tego badania i rozmowy ze mną, że zamierzamy zacząć się starać przepisała Duphastan

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz okres to jest idealny moment żeby zacząć mierzyć temp. Zrób sobie chociaż kilka cykli obserwacyjnych (oczywiście starać się możecie). Będziesz bez dodatkowej kasy wiedziała co i jak. Czy masz owu, jak długą masz faze lutealną. Ja w drugim takim cyklu zaszłam w ciążę :) a z hormonami bym chyba poczekała. Dupka biorą dziewczyny na progesteron albo jak są w ciąży albo jak mają za niski w drugiej fazie cyklu. Jak nie robiłaś żadnych badań to nawet nie możesz wiedzieć czy on jest za niski czy nie i strzelasz tym dupkiem w ciemno :)

    Są dwie szkoły. Jedna mówi żeby porobić od razu wszystkie badania żeby nie tracić czasu. Druga (moja :) ) żeby sobie dać ze trzy miesiące bo może się udać bez wydawania kasy bez sensu.

    Reggina lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reggina ale gin chyba powiedziała Ci w jakim celu masz brać duphaston? Ja będąc na pierwszej wizycie przed staraniami (też pod koniec cyklu), po badaniu usg również dostałam duphaston na 7 dni, jeśli dobrze pamiętam w dawce 2x1. Gin przepisała mi go dlatego, że został mi jakiś mały pęcherzyk.

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli u Ciebie byl jakis sens w tym dupku a niestety on jest czesto przepisywany bez sensu. Ja tak kiedys go dostalam. Niby na wyregulowanie cyklu ktory i tak byl prawie jak w zegarku. Wiecej do tej baby nie poszlam.

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Reggina Znajoma
    Postów: 24 14

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam a temperaturę najlepiej mierzyć termometrem rtęciowym czy jakimś innym?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Ania1612 i Reggina cześć!

    Reggina, jak elektroniczny to ważne aby był dwucyfrowy. Ja od tego cyklu robię próbę rtęciowym, dopiero zaczęłam zatem powiem Ci za jakiś czas jaka różnica :)
    Ważne aby o tej samej porze, wewnątrzcieleśnie (pod językiem lub pochwa), wcześniej nie wykonywać czynności, które by mogły bardzo zaburzyć pomiar. Tu taki fajny link do info, gdzie wszystko jest dokładnie wytłumaczone o pomiarze podstawowej temperatury ciała (PTC) http://iner.pl/metoda-rotzera/#p_o Tam są też takie info dla staranek o których jak żyję 38 lat nie miałam pojęcia ;) np. że kwas mlekowy choć dobry i błogosławiony zabija plemniki... a ja miałam żel intymny z nimi. Też się wielce dziwiłam co ja śluz widzę tylko w niektórych toaletach ;)... a to rzeczywiście tam widzę, gdzie jest zwykły, brutalny, szary papier toaletowy w ubikacji... czyli w pracy głównie ;)

    Tak mi przyszło do głowy Dziewczyny i życzę nam z całego serca aby właśnie ten wątek stał się niedługo grupą wsparcia matek i zaciążonych! :D Liderkę Shimmer już mamy :)

    Tygrysie, świetnego wyjazdu i wypoczynku! :D
    Ja dziś wyjeżdżam do pracy. W sumie rzeczywiście nowa, bo z nowymi ludźmi. Pracuję jako psycholog-freelancer prowadząc zajęcia w różnych miejscach Polski, z różnymi ludźmi :) A od dziś w górach :)

    Dobrej niedzieli! :)

    shimmer_lip, Reggina lubią tę wiadomość

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ