X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani melduj się i dawaj znac. Właśnie ostanio tak myslalam o Tobie a tu niespodzianka.

    Moja Mloda dobrze. Jak na razie zdrowa, balam sie ze bedzie problem z mową, bo do drugiego roku zycia prawie nie mowila. Teraz nawija jak szalona. Fajnie jest z nią. Ja pracuje, mloda zlobek i nie wiem kiedy ten czas zleciał. Dopiero się urodzila.

    Dziewczyny sorki, za ten spam.
    Ja mam mloda z ivf. Miałam 9 zarodków, efekt jedno dziecko. Urodzilam majac 39 lat.
    Starania poważne z lekarzami zaczelismy jak mialam 33 lata.
    Powodzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2020, 15:35

    Dani, natalia_nyk lubią tę wiadomość

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 27 października 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie ze u mnie dobrze, jestem w siódmym tygodniu , bez żadnych komplikacji na razie :)
    Ale jutro ide na pierwsze USG i sie cykam....
    Dam znac .

    Ana Twoja historia tez daje nadzieje, bo pare ładnych lat sie staraliście tez... Ale w końcu sie udało.
    Super, ze młoda zdrowa, to najważniejsze. Ciekawe, ze czas tak szybko zleciał Wam od narodzin.
    Dużo zdrowia dla Was!
    Caluje mocno

    Miasa, aszencja, Liuliu79, sandzu lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Melduje sie ze u mnie dobrze, jestem w siódmym tygodniu , bez żadnych komplikacji na razie :)
    Ale jutro ide na pierwsze USG i sie cykam....
    Dam znac .

    Ana Twoja historia tez daje nadzieje, bo pare ładnych lat sie staraliście tez... Ale w końcu sie udało.
    Super, ze młoda zdrowa, to najważniejsze. Ciekawe, ze czas tak szybko zleciał Wam od narodzin.
    Dużo zdrowia dla Was!
    Caluje mocno
    Dani widzialam post, ze jest wszystko dobrze po usg. ❤️❤️.
    Podglądam i mocno trzymam kciuki. 🤞🤞

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 29 października 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani - strasznie Ci kibicuję.
    Powodzenia Kochana!

    Dani lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 17 listopada 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cos mnie tkneło zeby wejsc. Dani graaaaaaaaaaaaaaatulacje <3 Mam nadzieje, ze wszystko dobrze.

    Dani lubi tę wiadomość

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 22 listopada 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo cześć Aszencja! Tak na ta chwile wszystko dobrze , miałam dwa razy USG i maluszek pięknie rośnie i serduszko pięknie bije :) Jak zobaczyłam tykajace serduszko na pierwszym USG i male nozki i glowke na drugim USG to lzy w oczach ze wzruszenia <3
    1 grudnia mam pierwsze badanie prenatalne, test Pappa i USG przeziornosci karkowej.
    Trzymajcie kciuki kochane, mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze....Czlowiek ma swoje lata i w moim wieku ryzyko jest dużo wyższe...
    Czasem nadal mi trudno uwierzyć ze to nie dzieje naprawdę :)
    Choc nudności trzymające od rana do wieczora i ciągła senność o tym przypominają , hehehe.

    Aszencja a co u Ciebie, kochana?

    I co u Ciebie, Hekate?

    Usciski!

    ana167 lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 24 listopada 2020, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:)
    U mnie słaby posiew z szyjki, więc się leczę.
    HSG siłą rzeczy przełożone.
    Poza tym @ mnie zaskoczyła w tym cyklu i przyszła 5 dni wcześniej 😪
    Niestety stoję w miejscu...

    Dani - trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze✊ ✊ ✊

    Dani lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 24 listopada 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani suuuuuper :) U mnie do przodu, w końcu pracuje w szpitalu na oddziale psychiatrycznym czyli moje marzenie zawodowe się spełniło. Prywatnie też ok. Ale ten czas leci... Trzymam kciuki 🌷

    Dani lubi tę wiadomość

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszencja wrote:
    Dani suuuuuper :) U mnie do przodu, w końcu pracuje w szpitalu na oddziale psychiatrycznym czyli moje marzenie zawodowe się spełniło. Prywatnie też ok. Ale ten czas leci... Trzymam kciuki 🌷
    Aszencja witaj w klubie pracy w psychiatrii.



    Dani to czekamy na grudzień.

    aszencja, Dani lubią tę wiadomość

  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 26 listopada 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana hehe dzięki, chyba ;) Teraz mam trochę wolnego, bo wiadomo jak to jest w publicznej służbie zdrowia z dogrzewaniem a raczej niedogrzewaniem. I już przeziębienie gotowe.

    Fajnie, że się udało wszystkim "starym" użytkowniczkom. Problem niepłodności i tak jest ogromny, w ciągu tych lat po mojej ciąży poznałam mase kobiet po IUI, invitro a jeszcze więcej takich gdzie są źle prowadzone. Tragedia co się z tym dzieje w Pl. Tyle lat minęło a lepiej nie jest.

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wow, Wy obie Aszencja i Ana pracujecie w psychiatrii? Jakos zapomniałam o tym. Szacunek. Ja psycholog jestem z wykształcenia, ale w zawodzie nie pracuje. Obecnie na uniwersytecie w kraju w którym mieszkam.

    Mam dobre wieści, wczoraj miałam to USG pierwsze prenatalne, z badaniem przezorności karkowej, i wszystko wyglada dobrze. Maluszek urósł do 5 cm 16 mm , ma wszystkie ręce i nogi, serduszko ładnie bije, a falka na karku 0.9 wiec w normie, dobry wynik.

    Ze względu na sam mój wiek , ryzyko downa mi wyliczyli na 1:50...Ale po tym badaniu ryzyko spadło do 1: 400 wiec spoko.

    Dziś oddalam krew na test Pappa.

    Na razie wiec wszystko ok :)

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Cześć:)
    U mnie słaby posiew z szyjki, więc się leczę.
    HSG siłą rzeczy przełożone.
    Poza tym @ mnie zaskoczyła w tym cyklu i przyszła 5 dni wcześniej 😪
    Niestety stoję w miejscu...

    Dani - trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze✊ ✊ ✊

    To kciukam za szybki powrót do zdrowia! I żeby HSG w kolejnym cyklu juz nie udało.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • dorkaa Przyjaciółka
    Postów: 93 96

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem nowa na portalu i to mój pierwszy post. Za 2 miesiące kończę 35lat, więc pozwolę sobie napisać w tym wątku. Jesteśmy 7 lat po ślubie, cały czas bez antykoncepcji. Nie mamy ani jednego dziecka ani nigdy nie zaszłam w ciążę; od 2,5 roku leczę się tak konkretniej. Co za mną? HSG, histeroskopia, laparoskopia. Co mi wykryto? Endometriozę, mutację MTHFR, p. przeciwj. ANA, za wysoką homocysteinę i prolaktynę po MTC. Inne dolegliwości: nietolerancje pokarmowe, niska waga, objaw Raynauda. Mąż ma badania ogólnie dobre.
    Pozdrawiam wszystkie starające się 35+ i z całego serca życzę upragnionego dzidziusia <3

    Ja: 38l
    Mąż: 39l
    Starania ponad 10 lat

    Endometrioza, nietolerancje pokarmowe, mutacja MTHFR, niedowaga, objaw Raynauda, PPJ ANA, hiperprolaktynemia czynnościowa, przewlekły stan zapalny endometrium

    Leczenie: naprotechnologia

    02.04.24 beta 77 (pierwszy raz pozytywna)
    04.04.24 beta 190
    08.04.24 beta 1512
  • kinnga Ekspertka
    Postów: 137 382

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się melduję , 38 lat - pierwsza ciąża poroniona prawie 9 lat temu. Mój były mąż nie chciał próbować więcej. Od ponad 3 lat z obecnym narzeczonym staraliśmy się o dzidziusia a od 2,5 roku z pomocą lekarzy. 01.12 pierwszy transfer zarodka zakończony ciążą - właśnie czekam na wizytę u lekarza :) mamy jeszcze 6 mroziaczków.

    Liuliu79, Dani, AnkaStaranka, Magdalena 😀 lubią tę wiadomość

  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 04:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani !!! Ale super wiadomość!:) gratuluję z całego serca !!:) moja pociecha ma już 4,5 roku !;). Ściskam starą i nową ekipę !:)

    ana167, Dani lubią tę wiadomość

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • Liuliu79 Przyjaciółka
    Postów: 64 75

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku

    Dani gratulacje

    Ja 37 tydz ciazy po 2 probie ivf i 7 latach staran
    Jest juz ciezko ale damy rade

    Dziewczyny nie poddawajcie sie bo warto

    Dani lubi tę wiadomość

    Liuliu79
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Melduje sie ze u mnie dobrze, jestem w siódmym tygodniu , bez żadnych komplikacji na razie :)
    Ale jutro ide na pierwsze USG i sie cykam....
    Dam znac .

    Ana Twoja historia tez daje nadzieje, bo pare ładnych lat sie staraliście tez... Ale w końcu sie udało.
    Super, ze młoda zdrowa, to najważniejsze. Ciekawe, ze czas tak szybko zleciał Wam od narodzin.
    Dużo zdrowia dla Was!
    Caluje mocno

    Hej Dani, trochę Cię kojarzę, bo podczytuję te wszystkie wątki, sama się mało udzielając. Jeśli dobrze pamiętam, to powinnaś już być po 40 tce? Strasznie gratuluje tak przy okazji i dajesz nadzieję, bo mnie 42 w styczniu stuknie. Zapytam, jeśli można - czy swojej historii starań miałaś epizod ze stymulacją łączoną letrozol plus clo? Zresztą to pytanie do wszystkich dziewczyn, może któraś coś wie? Albo taki przypadek - pęcherzyk który wygląda jakby był jeden w drugim 😱 Dodatkowo efekt po zwiększeniu dawki letrozolu odwrotny, zamiast większą ilość pęcherzyków to jakby zblokowało się wszystko. Czy któraś z Was miała/słyszała o czymś podobnym? Lekarze mnie oczywiście odsyłają z kwitkiem tłumacząc, że to przez złej jakości komórki jajowe. Dani, Ty jesteś też doświadczoną już, bo chyba wiele lat starań? Czy Tobie też wciskają na każdym kroku, jak tylko wystąpi jakiś nie książkowy przypadek, że to wina słabych komórek? Stale słyszę tylko o słabych komórkach jajowych... Ostatnio z przypadku wyszło że mam przewlekły stan zapalny endometrium. Przy histeroskopii wyszła przegroda macicy, którą usunięto...może to było przyczyną niepowodzeń, ale ja i tak słyszałam o komórkach w kółko. Teraz pokichało się z pęcherzykami, które bez stymulacji rosły same. Jedynie nie pękały, więc dostawałam ovitrelle. Brałam letrozol, żeby było więcej pęcherzyków, bo amh mam ładne, ponad 2. To przy małej dawce rosły sobie 2 pęcherzyki, jak zwiększyliśmy na 2 tabletki dziennie to się zblokowało jakby. Oczywiście usłyszałam, że to przez złej jakości komórki jajowe... No szlag mnie trafi chyba :/ na Twoim przypadku widać, że jednak iv to nie jest jedyna nadzieja, po kilku próbach wyszło naturalnie?? Masz jakiś pomysł, co pomogło?

  • TęczowyMiś Autorytet
    Postów: 386 721

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny przyjmijcie mnie do wątku? :)

    Liuliu79 lubi tę wiadomość

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Mogłabym prosić Was o pomoc? 😥🙏♥️
    https://zrzutka.pl/ys5shf

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Syrena Przyjaciółka
    Postów: 130 45

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TęczowyMiś wrote:
    Cześć Dziewczyny przyjmijcie mnie do wątku? :)

    Witaj TęczowyMiś :) opowiedz coś o sobie.

    35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
    01.07.2020 r. punkcja 11 komórek --> 7 ❄️
    05.10.2021r. III transfer wspomagany accofilem, atosibanem. AH, embryo glue i jest ❤️
‹‹ 1203 1204 1205 1206 1207 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ