Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Lajla87_87 Autorytet
    Postów: 1141 2730

    Wysłany: 24 lutego, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just00 wrote:
    Kat84, jesteś już po wizycie?

    Lajla87_87, wiadomo,że w takiej sytuacji gdy tylko się walczyło to ciężko głośno narzekać,bo człowiek wszystko zniesie,ale masz jakiś plan co do dalszego funkcjonowania? Masz zamiar normalnie pracować?

    Ola8999, a jak u Ciebie mijają dni? Czy choć trochę sytuacja z karmieniem sie stabilizuje?

    Coś nam się nie odzywa ostatnia Mamuśka,mam nadzieję,że u niej wszystko ok i po prostu mamowanie tak ją pochloneło.
    Jutro wieczorem mam wizytę w klinice i USG – to będzie dokładnie 9w0d. W przyszłym tygodniu będę już mogła zrobić badanie NIFTY dla bliźniaków (jest dostępna opcja NIFTY Twins). Jeśli wszystko będzie w porządku i po USG prenatalnym, planuję przejść na L4, więc jeszcze około miesiąc popracuję. Taki na razie mam plan w głowie 😉

    A Ty jak się czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego, 12:46

    Ola8999, Just00, LS, Przytulasek, Marysia_ lubią tę wiadomość

    👧 ’87 🐈
    AMH: 1,31
    Kariotyp 🆗
    KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
    CD56 ❌
    cross match 51,7% & negatywny 🤷‍♀️
    MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
    Podejrzenie adenomiozy

    👦 ’85 🐕‍🦺
    Kariotyp 🆗
    morfologia 1%❌
    HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
    SCSA 🆗

    I IVF
    🍀Invimed Wrocław🍀
    3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌

    II IVF
    🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
    diphereline x 2
    07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
    09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
    ✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
    28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
    7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
    9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
    12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
    21w0d 🩵 498g 🩷 474g
    24w0d 🩵 702g 🩷 657g

    preg.png
  • Ola8999 Autorytet
    Postów: 1397 1202

    Wysłany: 24 lutego, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Just szczerze jest coraz gorzej, nie tylko z karmieniem, ale nie chcę narzekać na takiej grupie. Też jestem ciekawa jak tam u Runnerki ? Mam nadzieję że w miare ok ..

    ♀️'89 ♂️'87
    2 lata starań | 1x IUI ❌ | kwalifikacja do in vitro ✅
    16.06 ⏸️ 11dpo 🫢 naturals
    Cukrzyca ciążowa 🤷🍭
    19.12 30+1 III prenatalne wszystko idealnie 👌1400g
    19.01 34+4 rośniemy 2600g 😍
    6.02.2026 już jest ! 🐨 37+0 2970g 52cm

    age.png
  • Kat84 Ekspertka
    Postów: 217 496

    Wysłany: 24 lutego, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na USG i wcale nie czuję się spokojniejsza.
    Dzis 22dpt na USG w macicy widoczny pęcherzyk ciążowy i żółtkowy i coś co może być zarodkiem ale ma wielkość CRL 0,22 więc rozdzielczość aparatu nie pozwoliła na potwierdzenie bicia serca..
    Więc muszę czekać kolejny tydzień 🥲

    Na dziś:
    CRL 2,2 mm.
    GS 10,5 mm.
    Jest pęcherzyk żółtkowy.

    Mam przyjmować leki, zaczynam schodzić z Estrofemu.

    Kolejny tydzień niepewności 🫣

    👩 84 r., AMH 2,47 (04.25) ➡️ 3, 24 (08.25), wszystkie badania w normie
    👱🏼‍♂️ 85 r., morfologia 1%, fragmentacja DNA 27%

    ❌ I IVF stymulacja 28.05 (2dc)
    04.06 I monitoring
    09.06 punkcja➡️ 10 🥚=> 8 zapłodnionych => 0 zarodków do transferu (degeneracja 6 dnia) ❌😓
    II IVF (z PGT-A) 10.25
    18.10 start stymulacji: Mensinorm 225 j.
    29.10 punkcja➡️ 14 pobranych ➡️ 8 zapłodnionych ➡️ 2 ❄️❄️ (✅ po PGT-A)
    01.12 transfer FET ❄️4BA ❌🥲
  • Just00 Autorytet
    Postów: 300 458

    Wysłany: 24 lutego, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla87_87, też bym pewnie na Twoim miejscu się mocno oszczedzala. Nie do uwierzenia,że dopiero był transfer a za chwilę będziesz robić pierwsze prenatalne ☺
    U mnie za dnia jest w miarę ok,noce niestety fatalne,ale też mam świadomość ze to już końcówka,więc nie chce narzekać,zaciskam żeby i czekam końca.
    Ola8999,Kurcze,myślałam że się powoli docieracie i łapiecie jakiś rytm. Przykro mi,że cały czas mają miejsce jakieś problemy 😒
    Kat84,to jeszcze jest bardzo wcześnie,a serduszko to się uwidacznia bliżej crl=3mm tak z tego co pamiętam,ale rzecz jasna rozumiem Twoj niepokój. Mam nadzieję, że za tydzień będzie już więcej widać i będziesz spokojniejsza.

    Kat84, Lajla87_87 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️36l
    AMH 1.19
    TSH 1.97->1.49
    Ft4 16.60
    Żelazo 60.8->45.8
    Ferrytyna 10.6->22.70
    Estradiol 152
    FSH 5.43
    LH 5.49
    Prolaktyna 20.20
    Podejrzenie adenomiozy
    Kariotypy OK

    👦38l
    Badanie nasienia morfologia 2%

    08.05 kwalifikacja in vitro
    11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
    26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
    27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
    16.07. Zarodek z echem 🥳
    21.07 CRL 3.7mm i ❤
    31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
    14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
    17.08 CRL 3.07 cm
    05.09 CRL 6.07 cm
    Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌
    age.png
  • Lajla87_87 Autorytet
    Postów: 1141 2730

    Wysłany: 24 lutego, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat84 wrote:
    Byłam dzisiaj na USG i wcale nie czuję się spokojniejsza.
    Dzis 22dpt na USG w macicy widoczny pęcherzyk ciążowy i żółtkowy i coś co może być zarodkiem ale ma wielkość CRL 0,22 więc rozdzielczość aparatu nie pozwoliła na potwierdzenie bicia serca..
    Więc muszę czekać kolejny tydzień 🥲

    Na dziś:
    CRL 2,2 mm.
    GS 10,5 mm.
    Jest pęcherzyk żółtkowy.

    Mam przyjmować leki, zaczynam schodzić z Estrofemu.

    Kolejny tydzień niepewności 🫣
    Kochana nie martw się czasem dzień robi dużą różnicę i już wszystko widać 😉

    Kat84 lubi tę wiadomość

    👧 ’87 🐈
    AMH: 1,31
    Kariotyp 🆗
    KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
    CD56 ❌
    cross match 51,7% & negatywny 🤷‍♀️
    MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
    Podejrzenie adenomiozy

    👦 ’85 🐕‍🦺
    Kariotyp 🆗
    morfologia 1%❌
    HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
    SCSA 🆗

    I IVF
    🍀Invimed Wrocław🍀
    3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌

    II IVF
    🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
    diphereline x 2
    07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
    09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
    ✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
    28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
    7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
    9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
    12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
    21w0d 🩵 498g 🩷 474g
    24w0d 🩵 702g 🩷 657g

    preg.png
  • Kat84 Ekspertka
    Postów: 217 496

    Wysłany: 24 lutego, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla87_87 wrote:
    Kochana nie martw się czasem dzień robi dużą różnicę i już wszystko widać 😉

    Zastanawiam się tylko po co lekarz kazał mi przychodzić tak wcześnie na USG. Chyba tylko po to, żebym zapłaciła za dwie wizyty zamiast za jedną 🫣
    Patrząc po stopkach dziewczyn na forum widzę, że zazwyczaj USG robi się w okolicach 25-27 dpt.

    Wybaczcie marudzenie. Sama takiego lęku się nie spodziewałam.. chyba hormony to podbijają.

    👩 84 r., AMH 2,47 (04.25) ➡️ 3, 24 (08.25), wszystkie badania w normie
    👱🏼‍♂️ 85 r., morfologia 1%, fragmentacja DNA 27%

    ❌ I IVF stymulacja 28.05 (2dc)
    04.06 I monitoring
    09.06 punkcja➡️ 10 🥚=> 8 zapłodnionych => 0 zarodków do transferu (degeneracja 6 dnia) ❌😓
    II IVF (z PGT-A) 10.25
    18.10 start stymulacji: Mensinorm 225 j.
    29.10 punkcja➡️ 14 pobranych ➡️ 8 zapłodnionych ➡️ 2 ❄️❄️ (✅ po PGT-A)
    01.12 transfer FET ❄️4BA ❌🥲
  • Lajla87_87 Autorytet
    Postów: 1141 2730

    Wysłany: 24 lutego, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat84 wrote:
    Zastanawiam się tylko po co lekarz kazał mi przychodzić tak wcześnie na USG. Chyba tylko po to, żebym zapłaciła za dwie wizyty zamiast za jedną 🫣
    Patrząc po stopkach dziewczyn na forum widzę, że zazwyczaj USG robi się w okolicach 25-27 dpt.

    Wybaczcie marudzenie. Sama takiego lęku się nie spodziewałam.. chyba hormony to podbijają.
    U mnie w klinice też chcieli pierwsze usg zrobić bardzo szybko tylko ja postawiłam na swoim i powiedziałam że będę 6w2d by było coś widać a nie sam pęcherzyk i tylko się denerwować nie potrzebnie i tak jak piszesz płacić za kolejną wizytę.
    Teraz niestety musisz wytrzymać do kolejnej wizyty 🥺

    👧 ’87 🐈
    AMH: 1,31
    Kariotyp 🆗
    KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
    CD56 ❌
    cross match 51,7% & negatywny 🤷‍♀️
    MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
    Podejrzenie adenomiozy

    👦 ’85 🐕‍🦺
    Kariotyp 🆗
    morfologia 1%❌
    HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
    SCSA 🆗

    I IVF
    🍀Invimed Wrocław🍀
    3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌

    II IVF
    🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
    diphereline x 2
    07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
    09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
    ✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
    28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
    7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
    9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
    12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
    21w0d 🩵 498g 🩷 474g
    24w0d 🩵 702g 🩷 657g

    preg.png
  • Kat84 Ekspertka
    Postów: 217 496

    Wysłany: 24 lutego, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla87_87 wrote:
    U mnie w klinice też chcieli pierwsze usg zrobić bardzo szybko tylko ja postawiłam na swoim i powiedziałam że będę 6w2d by było coś widać a nie sam pęcherzyk i tylko się denerwować nie potrzebnie i tak jak piszesz płacić za kolejną wizytę.
    Teraz niestety musisz wytrzymać do kolejnej wizyty 🥺

    O widzisz! Gdybym miałam świadomość, że tu faktycznie dzień czy dwa mogą zrobić różnicę to bym to przy zapisywaniu się na wizytę uwzględniła.
    Ale mój lekarz w ogóle mało mi mówi. Czekam już tylko, żeby go porzucić i pójść do kogoś z większą empatią.
    Dzis zapytałam go o progesteron bo wyszedł mi niski na spadku (9,00), to powiedział, że bez sensu to badam i normalnie przy tym westchnął 😤 zamiast mi spokojnie wytłumaczyć, dlaczego to bez sensu. Powiedział tylko, że mam wystarczająco leków.
    O inne rzeczy nawet nie próbowałam go pytać.

    👩 84 r., AMH 2,47 (04.25) ➡️ 3, 24 (08.25), wszystkie badania w normie
    👱🏼‍♂️ 85 r., morfologia 1%, fragmentacja DNA 27%

    ❌ I IVF stymulacja 28.05 (2dc)
    04.06 I monitoring
    09.06 punkcja➡️ 10 🥚=> 8 zapłodnionych => 0 zarodków do transferu (degeneracja 6 dnia) ❌😓
    II IVF (z PGT-A) 10.25
    18.10 start stymulacji: Mensinorm 225 j.
    29.10 punkcja➡️ 14 pobranych ➡️ 8 zapłodnionych ➡️ 2 ❄️❄️ (✅ po PGT-A)
    01.12 transfer FET ❄️4BA ❌🥲
  • Just00 Autorytet
    Postów: 300 458

    Wysłany: 24 lutego, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat84 wrote:
    Zastanawiam się tylko po co lekarz kazał mi przychodzić tak wcześnie na USG. Chyba tylko po to, żebym zapłaciła za dwie wizyty zamiast za jedną 🫣
    Patrząc po stopkach dziewczyn na forum widzę, że zazwyczaj USG robi się w okolicach 25-27 dpt.

    Wybaczcie marudzenie. Sama takiego lęku się nie spodziewałam.. chyba hormony to podbijają.
    Kat84, ja miałam takie same odczucia,bo to pierwsze usg było 21 dpt i było widoczne tylko echo zarodka,więc tydzień później mialam kolejne i już było serduszko. Pamiętam że mocno się wtedy wkurzyłam,bo musiałam już zapłacić jak za dwie wizyty w tym jedna ciążowa,bo okazało się teleporada,ktora mialam parę dni wcześniej gdzie tylko powiedziałam jakich lekow potrzebuje i zostały wystawione recepty została potraktowana jako zwykła wizyta. Także to pierwsze usg w klinice kosztowało mnie 500zl i sobie już po tej sytuacji pomyślałam że to mocno naciągane. A wtedy tak jak Ty, nie wiedziałam że można jeszcze z tydzień odczekać,bo też już ta niecierpliwość brala górę.

    👱‍♀️36l
    AMH 1.19
    TSH 1.97->1.49
    Ft4 16.60
    Żelazo 60.8->45.8
    Ferrytyna 10.6->22.70
    Estradiol 152
    FSH 5.43
    LH 5.49
    Prolaktyna 20.20
    Podejrzenie adenomiozy
    Kariotypy OK

    👦38l
    Badanie nasienia morfologia 2%

    08.05 kwalifikacja in vitro
    11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
    26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
    27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
    16.07. Zarodek z echem 🥳
    21.07 CRL 3.7mm i ❤
    31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
    14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
    17.08 CRL 3.07 cm
    05.09 CRL 6.07 cm
    Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌
    age.png
  • STARAczka Autorytet
    Postów: 334 376

    Wysłany: 24 lutego, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz powiedział, że to wcześniejsze USG ma wykluczyć ciążę pozamaciczną i potwierdzić, że pęcherzyk ciążowy jest prawidłowo w macicy umieszczony. Gdyby było inaczej, trzeba szybko działać. Być może Waszym lekarzom przyświecał podobny cel...

    Kat84, Marysia_ lubią tę wiadomość

  • Kat84 Ekspertka
    Postów: 217 496

    Wysłany: 24 lutego, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STARAczka wrote:
    Mnie lekarz powiedział, że to wcześniejsze USG ma wykluczyć ciążę pozamaciczną i potwierdzić, że pęcherzyk ciążowy jest prawidłowo w macicy umieszczony. Gdyby było inaczej, trzeba szybko działać. Być może Waszym lekarzom przyświecał podobny cel...

    I gdyby ktoś mi tak to wytłumaczył (bo ma to dla mnie sens), to bym nie marudziła.. a tak to tylko kręcenie nosem, że słabo widać..
    Dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia. I tak cieszę się, że nie ma ciąży pozamacicznej. Już emocje mi opadły i teraz wchodzę w tryb cierpliwości :)

    LS lubi tę wiadomość

    👩 84 r., AMH 2,47 (04.25) ➡️ 3, 24 (08.25), wszystkie badania w normie
    👱🏼‍♂️ 85 r., morfologia 1%, fragmentacja DNA 27%

    ❌ I IVF stymulacja 28.05 (2dc)
    04.06 I monitoring
    09.06 punkcja➡️ 10 🥚=> 8 zapłodnionych => 0 zarodków do transferu (degeneracja 6 dnia) ❌😓
    II IVF (z PGT-A) 10.25
    18.10 start stymulacji: Mensinorm 225 j.
    29.10 punkcja➡️ 14 pobranych ➡️ 8 zapłodnionych ➡️ 2 ❄️❄️ (✅ po PGT-A)
    01.12 transfer FET ❄️4BA ❌🥲
  • Thoruviel Autorytet
    Postów: 877 1046

    Wysłany: 24 lutego, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LS wrote:
    Melduję się po wizycie. Do 04.03 mam dalej być na wyciszeniu, a od 04.03 ruszamy ze stymulacją: Menopur 200, gonal-f 100. Kontrola 09.03. koniec 😁
    Tak że jeszcze chwila. Będę miała po 3 zastrzyki na raz 😬mam nadzieję, że mój brzuch wytrzyma 😄

    @Lajla, jak tam samopoczucie? Jak wyniki, wszystko dobrze?

    @Kat, trzymam kciuki, dawaj znać po wizycie ✊🏼🤗

    @Nessie, a miałaś tą mezoterapię teraz przed stymulacją czy wcześniej? Kiedy masz kontrolę?

    @Thoruviel został mniej niż tydzień 😍 jak się czujesz? Wszystko przygotowane?☺️

    Juz nie, wczoraj o 21:27 Kubuś przyszedł na swiat siłami natury 🥰 nie powiem, zeby bylo lekko, ale daliśmy radę 💪 myslalam, że będę twarda i nie będę potrzebowała znieczulenia, ale brałam wszystko co dawali 🤣 wjechał gaz, tensy, a potem znieczulenie zewnątrz oponowe. Zaczęło sie o 8 odejściem wód, nie całych, ale zaczely ewidentnie wypływać. Skurczy nie bylo, wiec dostałam oksytocynę. Wtedy zaczęło sie na bogato 🤭
    Teraz uczymy się, Kubuś je z cyca. Ważył jak się urodził 3725 g, 55 cm 💪 ja na razie malo śpię, bo polozne każą mi trzymać go przy sobie, wiec spanie takie sobie. Ale moze dzięki temu faktycznie jest mleko. Zobaczymy co bedzie dalej 😉

    Trzymam Dziewczyny za Was wszystkie kciuki, później nadrobię forum 😘

    Przytulasek, LS, Just00, Ola8999, Kat84, Lajla87_87, Nessie, _Qlka_, Marysia_ lubią tę wiadomość

    Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
    -cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
    -allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA

    Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min <3 02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
    23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪

    Klinika nr 2 od 09/24:
    IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
    IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
    - transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
    - transfer IX 05/04 5.2.3 💔
    Klinika nr 1 2021-08/24
    4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
    3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
    -transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
    -transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
    IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0.
  • Przytulasek Autorytet
    Postów: 269 380

    Wysłany: 24 lutego, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia_ wrote:

    @Przytulasek widzę po stopce, że startujesz w marcu… są już dalsze ustalenia? 🌸


    Dziś miałam USG. Według pani profesor wszystko wygląda tip-top, aż była zaskoczona! Spojrzała na mnie z uśmiechem i powiedziała: „To co, za cykl zaczynamy!” 😭💖
    Nawet nie wiecie, jakie szczęście mnie wtedy ogarnęło.
    Zostało mi 6 dni do okresu, ale po histeroskopii endometrium jest trochę cieńsze, więc może przyjść wcześniej albo później. Już mnie ciągnie od wczoraj, więc czuję, że to kwestia chwili. Kolejny cykl czekamy i here weg o again..
    5 marca mam teleporadę, żeby ustalić start stymulacji, leki i wszystko zostaje jak w sierpniu, krótki protokół. Według aplikacji okres pod koniec marca, więc… punkcja znowu w Poniedziałek Wielkanocny.
    Pierwszą procedurę też miałam wtedy, ale bez zarodkow.. Co zabawne, termin porodu był na 30 kwietnia… a teraz beta wyjdzie mniej więcej w tym samym czasie. Taki dziwny zbieg okoliczności.
    Dodam jeszcze, że moja najlepsza przyjaciółka ma syna z czasów studiów. W 2024 zaszła w ciążę, ale w 6. miesiącu zaraziła się parwowirusem… niestety ciąża została zakończona 💔
    Ale pod koniec września, dokładnie wtedy, kiedy miała urodzić się jej córka zobaczyła dwie kreski. I jej synek urodził się w maju 2025. Płakałyśmy wtedy jak stado bobrów 🦫💞


    Miło , że pytasz 😊 Byłam ostatnio na wizycie , wszystko ok i startujemy ze stymulacją 6 marca , punkcja koło 18 powinna wypaść. Za 1 razem nie było komórek, za 2 zarodków i chcę wierzyć, że do trzech razy sztuka 🤫 choć wiadomo, że to loteria...

    Dobrze czytać, że Ty po swoich przejściach w końcu masz zielone światło i możesz działać 🙂 Twoja postawa może być Inspiracją dla każdej z Nas by się nie poddawać , bo jesteś prawdziwą Wojowniczką 💕 i wierzę, że los Ci to wynagrodzi ☘️

    Ja ostatnio sporadycznie zaglądałam zbierałam siły, ale nieustannie trzymam kciuki za Wszystkie - już Mamusie , przyszłe Mamusie i te, które są w drodze ✊️

    Nessie widzę, że jesteś w trakcie stymulacji. Pamiętam, że też miałaś kłopot z komórkami , potem zarodkami jak ja . Mocno trzymam kciuki za Ciebie ✌️☘️

    Thoruviel i proszę kolejna oficjalnie już Mamusia 🤭 Moje Gratulacje !!! Dużo zdrówka dla Ciebie I synka 🫶

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego, 21:48

    Marysia_ lubi tę wiadomość

    👧 39 🧑‍🦱40

    Starania od 2020r.
    Laparoskopia 2021r.
    Problem : słabe nasienie
    AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
    Kariotypy ✔️
    Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
    Drożność jajowodów ✔️
    03.2025 Angelius Provita MP
    1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    02.06 .25 początek stymulacji
    💉menopur , puregon , orgalutran
    Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
    07.07 Histeroskopia
    Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
    2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    14.11.25 początek stymulacji
    💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
    Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
    zapłodnione --> 3 doba ❌️
    3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
    06.03 💉rekovelle
    9.03 orgalutran , Menopur
    18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB

    23.03 I FET 3AB -
    b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
    01.06
    4️⃣Procedura IVF
    01.06 start stymulacji
    13.06 punkcja -
  • Just00 Autorytet
    Postów: 300 458

    Wysłany: 24 lutego, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thoruviel wrote:
    Juz nie, wczoraj o 21:27 Kubuś przyszedł na swiat siłami natury 🥰 nie powiem, zeby bylo lekko, ale daliśmy radę 💪 myslalam, że będę twarda i nie będę potrzebowała znieczulenia, ale brałam wszystko co dawali 🤣 wjechał gaz, tensy, a potem znieczulenie zewnątrz oponowe. Zaczęło sie o 8 odejściem wód, nie całych, ale zaczely ewidentnie wypływać. Skurczy nie bylo, wiec dostałam oksytocynę. Wtedy zaczęło sie na bogato 🤭
    Teraz uczymy się, Kubuś je z cyca. Ważył jak się urodził 3725 g, 55 cm 💪 ja na razie malo śpię, bo polozne każą mi trzymać go przy sobie, wiec spanie takie sobie. Ale moze dzięki temu faktycznie jest mleko. Zobaczymy co bedzie dalej 😉

    Trzymam Dziewczyny za Was wszystkie kciuki, później nadrobię forum 😘
    Thoruviel,pozamiatałaś!!! Gratulacje dla dzielnej Mamy 🤩 Wyczekany,duży chłopczyk,niech daje rodzicom jak najwięcej powodów do radości. Dużo zdrówka dla Was obojga.🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego, 22:34

    👱‍♀️36l
    AMH 1.19
    TSH 1.97->1.49
    Ft4 16.60
    Żelazo 60.8->45.8
    Ferrytyna 10.6->22.70
    Estradiol 152
    FSH 5.43
    LH 5.49
    Prolaktyna 20.20
    Podejrzenie adenomiozy
    Kariotypy OK

    👦38l
    Badanie nasienia morfologia 2%

    08.05 kwalifikacja in vitro
    11.05 start stymulacji: 💉Cetrtotide,Menopur,Rekovelle
    26.05 Punkcja->7 oocytow, zapłodnionych 6-> 2❄❄ :3AA,3AB
    27.06 Transfer ❄ (6dn), 7dpt beta 34.6, 10dpt beta 163, 13dpt beta 410, 18dpt 2549, 22dpt beta 9234🍀
    16.07. Zarodek z echem 🥳
    21.07 CRL 3.7mm i ❤
    31.07 CRL 1.13 cm i ❤ 151 ud/min
    14.08 CRL 2.60 cm I ❤ 168 ud/min
    17.08 CRL 3.07 cm
    05.09 CRL 6.07 cm
    Prenatalne,Pappa,Sanco ok 👌
    age.png
  • LS Autorytet
    Postów: 351 516

    Wysłany: 24 lutego, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Thoruviel gratuluję! 🥳🥳🥳😍🥹 Dużo zdrówka dla was ! 🤗☺️

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • LS Autorytet
    Postów: 351 516

    Wysłany: 24 lutego, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kat, ja też bym się podobnie czuła po takich tekstach. Od lekarza oczekiwałabym, że rozwieje moje wątpliwości, a nie że da mi do zrozumienia, że gadam głupoty. W końcu chodzimy do nich właśnie po to, żeby dowiedzieć się czegoś od kogoś, kto się na tym zna.
    Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko szło dobrze i żebyś na kolejnej wizycie zobaczyła już serduszko ✊🏼🤗
    A te wizyty po pozytywnej becie są już normalnie płatne? Czy jak to wygląda?🤔

    @Lajla, dawaj jutro znać, czekam z niecierpliwością ☺️

    Kat84 lubi tę wiadomość

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • Lajla87_87 Autorytet
    Postów: 1141 2730

    Wysłany: 25 lutego, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thoruviel Ogromne gratulacje 🥳🥳 Dzielna mama z Ciebie oby maluch chował się zdrowo ♥️😘

    Just nie obejrzysz się jak będzie Twoja kolej 😉

    LS pierwsza potwierdzająca ciążę jest bezpłatna kolejne są już płatne.

    Ja wypiłam właśnie glukozę i nudzę się w Enel med przez najbliższe 2h

    LS lubi tę wiadomość

    👧 ’87 🐈
    AMH: 1,31
    Kariotyp 🆗
    KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
    CD56 ❌
    cross match 51,7% & negatywny 🤷‍♀️
    MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
    Podejrzenie adenomiozy

    👦 ’85 🐕‍🦺
    Kariotyp 🆗
    morfologia 1%❌
    HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
    SCSA 🆗

    I IVF
    🍀Invimed Wrocław🍀
    3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌

    II IVF
    🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
    diphereline x 2
    07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
    09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
    ✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
    28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
    7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
    9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
    12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
    21w0d 🩵 498g 🩷 474g
    24w0d 🩵 702g 🩷 657g

    preg.png
  • Ola8999 Autorytet
    Postów: 1397 1202

    Wysłany: 25 lutego, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thoruviel gratulacje 😍 i powodzenia 🤣

    Ja dziś pospalam więcej i była położna porozmawiałam z nią i chyba mi trochę lepiej. Z chłopczykiem wszytko w porządku mimo ulewania przybrał ładnie na wadze. A ja mam wrzucić na luz. Podejrzewam że z moim charakterem i kontrolowaniem wszystkiego będę mieć ciężko z dzieckiem ale trochę mnie to przerosło musze przyznać. Narazie jeszcze się wstrzymam ale jak będzie sie to utrzymywalo to skorzystam z pomocy psychologa. Z piersią powalczę dopóki skończy miesiąc daje sobie taką granicę.

    Nie chcę nikogo straszyć każdy jest inny życzę wam powodzenia 💪

    Przytulasek, LS lubią tę wiadomość

    ♀️'89 ♂️'87
    2 lata starań | 1x IUI ❌ | kwalifikacja do in vitro ✅
    16.06 ⏸️ 11dpo 🫢 naturals
    Cukrzyca ciążowa 🤷🍭
    19.12 30+1 III prenatalne wszystko idealnie 👌1400g
    19.01 34+4 rośniemy 2600g 😍
    6.02.2026 już jest ! 🐨 37+0 2970g 52cm

    age.png
  • Kat84 Ekspertka
    Postów: 217 496

    Wysłany: 25 lutego, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LS wrote:
    @Kat, ja też bym się podobnie czuła po takich tekstach. Od lekarza oczekiwałabym, że rozwieje moje wątpliwości, a nie że da mi do zrozumienia, że gadam głupoty. W końcu chodzimy do nich właśnie po to, żeby dowiedzieć się czegoś od kogoś, kto się na tym zna.
    Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko szło dobrze i żebyś na kolejnej wizycie zobaczyła już serduszko ✊🏼🤗
    A te wizyty po pozytywnej becie są już normalnie płatne? Czy jak to wygląda?🤔

    @Lajla, dawaj jutro znać, czekam z niecierpliwością ☺️

    LS no ja właśnie nie wiem, jak to jest z tymi z wizytami po pozytywnych betach. Też mi się wydawało, że conajmniej jedna powinna być w ramach programu. Ale lekarz prowadzący kazał przyjść do innej kliniki na to USG i to było płatne. Podejrzane to dla mnie było ale też nie zaprotestowałam.

    @Thoruviel gratulacje!! Wspaniale! 🎉🤗

    👩 84 r., AMH 2,47 (04.25) ➡️ 3, 24 (08.25), wszystkie badania w normie
    👱🏼‍♂️ 85 r., morfologia 1%, fragmentacja DNA 27%

    ❌ I IVF stymulacja 28.05 (2dc)
    04.06 I monitoring
    09.06 punkcja➡️ 10 🥚=> 8 zapłodnionych => 0 zarodków do transferu (degeneracja 6 dnia) ❌😓
    II IVF (z PGT-A) 10.25
    18.10 start stymulacji: Mensinorm 225 j.
    29.10 punkcja➡️ 14 pobranych ➡️ 8 zapłodnionych ➡️ 2 ❄️❄️ (✅ po PGT-A)
    01.12 transfer FET ❄️4BA ❌🥲
  • Runnerka Autorytet
    Postów: 726 1237

    Wysłany: 25 lutego, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Przede wszystkim gratulacje dla Thoruviel ♥️ i dużo zdrówka dla Ciebie i Kubusia.

    Kat84, u mnie też późno było widać zarodek mimo kosmicznej bety, więc nie ma reguły, trzeba czekać 🤷🏻‍♀️

    Ja tu ostatnio nie zaglądałam z kilku powodów… przede wszystkim cesarka dała mi strasznie popalić, nie spodziewałam się, że tak ciężko można to przejść. Straciłam bardzo dużo krwi (hemoglobina spadła mi z 13 do 8 )te dwa dni w szpitalu to była mordęga, z ledwością się podnosiłam z łóżka, a tu trzeba było jeszcze zajmować sie dzieckiem. Dopiero jakoś w 4 dobie zaczęłam się czuć lepiej, teraz powiedzmy że jest ok. Nie chcę oczywiście nikogo straszyć (o Ciebie Just mi chodzi), bo byłam w sali z dziewczyną, która funkcjonowała świetnie, wstawała bez problemu, chodziła wyprostowana. Wiec to bardzo indywidualna sprawa.
    Po dwóch dobach wyszliśmy na szczęście do domu, więc było już łatwiej bo nie byłam z małym sama. W końcu udało mi sie trochę odespać bo noc przed cc i dwie noce w szpitalu były bezsenne. Ale w domu przeczytałam sobie wypis małego ze szpitala, miał robione m.in. Usg główki. W szpitalu powiedzieli mi, że wyszło ok a jak zaczęłam je czytać i konsultować z dr chatgpt okazało się, że mały może być niedotleniony albo mieć jakieś wylewy krwi. W weekend przeżyłam piekło, wkręciłam sobie, że coś mu jest, zaczęłam sie doszukiwać u niego jakichś problemów neurologicznych, w sobotę i w niedziele byliśmy z nim na izbie przyjęć w szpitalu. Dziś w końcu powtórzyłam to usg prywatnie i lekarz nie miał zastrzeżeń, wszystko wyszło w granicach normy. Co ciekawe, od kilku osób dowiedzieliśmy się, że ten lekarz w szpitalu, który robi usg noworodkom wpisuje takie straszne zdania prawie każdemu noworodkowi i straszy rodziców, żeby chodzili potem do niego powtarzać to badanie prywatnie… potwierdziło nam to trzech lekarzy w szpitalu jak i lekarz robiący dzis usg.
    Mam więc nadzieję, że w końcu zacznę sie cieszyć macierzyństwem, bo ostatnie dni to w większości przepłakałam. Mamy co prawda jeszcze pewne problemy: małemu wyszla kontrola słuchu w jednym uchu, mruży też jedno oczko, ale wierzę, że to przejsciowe problemy. Z karmieniem też nie jest kolorowo - karmie piersią i dokarmiam mm. Ale jestem coraz bliższa tego, żeby zacząć odciągać pokarm i zrezygnować z karmienia piersią, bo to i dla mnie i dla niego męczarnia. Mam małe piersi i wklesle brodawki a on jest strasznym glodomorem - przystawienie go i znalezienie pozycji to tylko jego i moje nerwy, potem je po kilkadziesiąt minut i dalej jest głodny. Więc powoli się poddaje i przechodzę na odciąganie.
    A poza tym to mały jest idealny, zakochaliśmy się w nim od razu ♥️ właśnie ma czkawkę - w brzuchu miał je kilka razy dziennie i teraz jest tak samo 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego, 17:30

    Ola8999, Przytulasek lubią tę wiadomość

    🏃🏻‍♀️ 35
    AMH - 1,24 (06.2024) -> 1,72 (12.2024)
    Sono HSG 🆗
    Cykle regularne, owulacje potwierdzone
    Badania w 3 d.c. i 9 d.p.o 🆗
    Cytologia - NILM 🆗
    Wymazy MUCHa & biocenoza & wirusy 🆗

    🏋🏼 36
    Badanie nasienia 🆗 fragmentacja DNA plemników 🆗test MAR 🆗 HBA 92%

    15 cs - 0 ⏸️

    01-03.2025 3 x IUI ❌
    04-05.2025 IMSI (protokol dlugi): Marvelon ➡️ Gonapeptyl Daily ➡️ 💉75j Menopur + 150j Gonal f ➡️ 🔬 punkcja - pobranych 10 🥚mamy 5❄️❄️❄️❄️❄️ (8A, EB2, 3BA, 4BA, 5BB)
    1️⃣FET 13.06.2025 (EB2) 6dpt ⏸️ bHCG 7dpt 76,4 ➡️ 10dpt 402 ➡️ 12 dpt 1518 ➡️ 16 dpt bHCG 23 688 ➡️ 21dpt 46 825 ➡️ 25dpt 84 153
    09.07 CRL 6,9mm i ♥️
    18-19.08.2025 prenatalne & NIFTY PRO - niskie ryzyka, bedzie 💙
    17.02.2026 witamy na świecie 🥳 38+6, 3,5 kg, 58cm 👶
    age.png
‹‹ 1363 1364 1365 1366 1367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna to poważny stan, w którym zarodek zagnieżdża się poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Chociaż początkowo może przypominać prawidłową ciążę, kluczowymi sygnałami ostrzegawczymi są ból podbrzusza, krwawienie oraz nieprawidłowy przyrost hormonu HCG. Poznaj przyczyny tego zjawiska oraz metody diagnostyki i leczenia, które pozwalają chronić zdrowie i przyszłą płodność kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ