X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    A nasz rząd zastanawia się czy refundować?? Wszystko powinno być refundowane od badania krwi, gdy człowiek stara się o nowe życie. Tu powinna być "powiedzmy" sprawiedliwość, bo my ponosimy jeszcze koszty emocjonalne, psychiczne o których inni nie mają pojęcia, ale żeby cię dobić to wyciągnij z kieszeni 9 tys i zapłać, żeby móc kochać własne dziecko. To polityka naszego rządu powoduje, że in vitro jest nieetyczne, bo wygląda na to, że biedny dzieci mieć nie może...kredyt na dziecko - to zakrawa na paranoje. Jak się nie oburzać?

    szczerze Adelajda wolałabym nie pisać o polityce tutaj i o tym co nasz rząd wyprawia... bo nie chce rzucać tu kur...mi. To co robią z naszym krajem to ... dobra koncze ...lalalalala :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 20:15

    Adelajda lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze że nasz "wyż demograficzny" jest na trzecim miejscu ale od końca na całej kuli ziemskiej!
    Wszystko na temat!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 20:19

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W invikcie chyba lux invitro 26 tys, cos takiego...U mnie na razie przerwa i bedzie IUI pozniej invitro, ale lepiej sie dopytac i wiedziec ile kasy nalezy miec. Badania genetyczne chyba 3 tys kosztuja.

    Adelajda lubi tę wiadomość

  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jak robiłam zakupy w rossmanie, wzięłam tą ich gazetkę skarb. Jest artykuł "jak mieszkają Polacy?" opisane jak wszystko co jest strasznie smutne co robi nasz rząd, hmm koniec o polityce ;) hehe, czworo bohaterów tego artykułu i ich opisane mieszkania i życie w wielkim skrócie. Najbardziej mnie rozwaliło jak opowiadała 35letnia matka dwójki dzieci, że mieszka z mężem i jego rodzicami w starym domu.Ona z dziećmi i mężem na poddaszu a teściowie na dole. Opowiada że nie jest idealnie ale nie narzekają i nawet dorobili się własnej LODÓWKI!

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, tak sobie myślę...jutro odbiorę wynik z czystości pochwy i jak będzie zły to nie zrobią mi hsg? albo bardziej będzie bolało?

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie o polityce LA LA LA LA LA :) :)

    Co to znaczy lux in vitro, na litość ???!!!

    Właśnie dzwonili do mnie z kliniki - ureaplazmy śladowe ilości - jeszcze mam unidox chyba na 10 dni :) Oby pomogło i był z tym draństwem koniec. moja babunia zwykła mówić, że "nawet gówno zje byle jej pomogło"... osiągnęłam ten sam etap ;) Jutro kupuję antybiotyk i się faszeruję :) No, ale koniec ekscytacji, śladowe ilości miałam na początku, a teraz znów był progres więc już lepiej nie tryskać optymizmem bo znów dostanę po łbie :( Pójdę jeszcze do innego czarodzieja, żeby skonsultować wyniki, może przepisze mieszane doksycykline i azytromycyne bo takie kombinacje są bardziej skuteczne. Najsmutniejsze to, że wymaz za dwa tyg po anty więc kolejny cykl z głowy (4) i oby ostatni stracony.

    Margaret przecież my pracujemy nad naszym wyżem demograficznym nieustannie w pocie czoła :) :) Bardziej się starać nie sposób. Jak będziemy za parę lat czytać roczniki statystyczne z 2016 to złapiemy się za głowy jaki był skok urodzeń...u mnie bliźniaki :) :) Dla kraju wszystko!!! (zabrzmiało optymistycznie, prawda?). Nie martw się na zapas wynikami wymazu. Odsyłam Cię do "nasz bocian" tam jest opisane. Przy wymazie na bakterie z szyjki, jeśli miałabyś to co ja, lub np: chlamydię lub mycoplazmę to nie robią - wiem na pewno, ale z pochwy - nie chcę rzucać głupotami.

    Dobrej nocy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 21:39

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

    Adelajda
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    No właśnie o polityce LA LA LA LA LA :) :)

    Co to znaczy lux in vitro, na litość ???!!!

    Właśnie dzwonili do mnie z kliniki - ureaplazmy śladowe ilości - jeszcze mam unidox chyba na 10 dni :) Oby pomogło i był z tym draństwem koniec. moja babunia zwykła mówić, że "nawet gówno zje byle jej pomogło"... osiągnęłam ten sam etap ;) Jutro kupuję antybiotyk i się faszeruję :) No, ale koniec ekscytacji, śladowe ilości miałam na początku, a teraz znów był progres więc już lepiej nie tryskać optymizmem bo znów dostanę po łbie :( Pójdę jeszcze do innego czarodzieja, żeby skonsultować wyniki, może przepisze mieszane doksycykline i azytromycyne bo takie kombinacje są bardziej skuteczne. Najsmutniejsze to, że wymaz za dwa tyg po anty więc kolejny cykl z głowy (4) i oby ostatni stracony.

    Margaret przecież my pracujemy nad naszym wyżem demograficznym nieustannie w pocie czoła :) :) Bardziej się starać nie sposób. Jak będziemy za parę lat czytać roczniki statystyczne z 2016 to złapiemy się za głowy jaki był skok urodzeń...u mnie bliźniaki :) :) Dla kraju wszystko!!! (zabrzmiało optymistycznie, prawda?). Nie martw się na zapas wynikami wymazu. Odsyłam Cię do "nasz bocian" tam jest opisane. Przy wymazie na bakterie z szyjki, jeśli miałabyś to co ja, lub np: chlamydię lub mycoplazmę to nie robią - wiem na pewno, ale z pochwy - nie chcę rzucać głupotami.

    Dobrej nocy :)

    Dziękuję, ok poczytam. szalejesz z optymizmem kochana :)
    Słodkich snów :)

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do spania Margaret :):):)
    bo tak się ucieszyłam, że ta bakteria jakby mniejsza...no, ale biję się już po łapkach, żeby nie zapeszyć, żeby dziadostwo znów nie urosło!!!!!

    Karaluchy pod poduchy, marsz przytulać się do mężusia...mój chrapie tak na dole, że tu go słyszę :)

    Adelajda
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    Do spania Margaret :):):)
    bo tak się ucieszyłam, że ta bakteria jakby mniejsza...no, ale biję się już po łapkach, żeby nie zapeszyć, żeby dziadostwo znów nie urosło!!!!!

    Karaluchy pod poduchy, marsz przytulać się do mężusia...mój chrapie tak na dole, że tu go słyszę :)

    Będzie dobrze i nie martw się juz o te bakterie. MOjego kochanego nie ma bo musiał wyjechać i nie mam sie do kogo teraz przytulać:( do piątku muszę wytrzymać :)

    Adelajda lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda lux -luksusowe invitro dla bogatych :)

    MoBo, Adelajda lubią tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie nawet boje pytac ile w szwajcarii bedzie mnie kosztowalo in vitro.

    Jedyne co wiem ze 3 inseminacje naleza mi sie w moim ubezpieczeniu.

    A i tutaj w kraju gdzie dozwolone jest usuwanie ciazy, jezeli chodzi o in vitro pobrane jajeczka sa zapladniane, ale nie czekaja az one sie podziela do jakiegos tam stopnia (jak np w polsce) tyko wkladaja je duzo wczeniej bo nie jest to zgodne z jakimis tam zasadami koscielnymi (musze w koncu zaczac sie tym interesowac). Czyli nie ma pewnosci, ze zarodek jest dobry/niedobry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 10:16

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se, jak jesteś czuła na ból (ja jestem wręcz wyczulona), to może poproś coś przeciwbólowego przed badaniem ? Mi to na pewno pomogło (dostałam dożylnie ketonal), i odczułam badanie (jak już pisałam) jak lekki ból okresowy.

    Adelajda trzymam mocno kciuki, żeby te bakterie przestały być już "Twoje";)

    MoBo, Margaret.Se, Adelajda lubią tę wiadomość

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Margaret.Se, jak jesteś czuła na ból (ja jestem wręcz wyczulona), to może poproś coś przeciwbólowego przed badaniem ? Mi to na pewno pomogło (dostałam dożylnie ketonal), i odczułam badanie (jak już pisałam) jak lekki ból okresowy.

    Adelajda trzymam mocno kciuki, żeby te bakterie przestały być już "Twoje";)

    Kochana ja jestem bardzo wyczulona, do tego wiem jak to może boleć bo miewam strasznie bolące okresy,bardzo mocny ból owulacyjny itd nie moge sie juz dodzwonić do szpitala a nie wiem czy mam być na czczo hmm

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Adelajda lux -luksusowe invitro dla bogatych :)

    z lux-a to ja mogę sobie mydełko w kostce kupić ;) nie wiedziałam ze nawet w invitro jest inne dla bogatych i te dla normalnych ludzi. Szkoda tylko ze dla biednych nic nie ma

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 16:08

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    W invikcie chyba lux invitro 26 tys, cos takiego...U mnie na razie przerwa i bedzie IUI pozniej invitro, ale lepiej sie dopytac i wiedziec ile kasy nalezy miec. Badania genetyczne chyba 3 tys kosztuja.

    Hmm jeszcze jakies badania genetyczne trzeba robić przed invitro?Cholerka nie wiedziałam

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    z lux-a to ja mogę sobie mydełko w kostce kupić ;) nie wiedziałam ze nawet w invitro jest inne dla bogatych i te dla normalnych ludzi. Szkoda tylko ze dla biednych nic nie ma
    - kochana dla biednych też jest- nadzieja :( :(.

    Jestem wykończona - w robocie jakaś masakra, jak na akord ;)
    MoBo pięknie w tej Twojej Szwajcarii? Zawsze miałam ochotę pojechać. Myślę jeszcze o Gruzji, oglądałam ostatnio zdjęcia i ślicznie tam.
    Jot, dzięki kochana i trzymaj kciuki dalej :)

    Odebrałam dziś AMH - 2,7, ponoć śrdenia dla kobiet w wieku 30 lat, to 2,4 - to chyba dobrze.

    Buziaki, idę dopić kawusie (z mlekiem i cukrem...chulerka!!!).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 17:24

    Margaret.Se, chruszczow lubią tę wiadomość

    Adelajda
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    - kochana dla biednych też jest- nadzieja :( :(.

    Jestem wykończona - w robocie jakaś masakra, jak na akord ;)
    MoBo pięknie w tej Twojej Szwajcarii? Zawsze miałam ochotę pojechać. Myślę jeszcze o Gruzji, oglądałam ostatnio zdjęcia i ślicznie tam.
    Jot, dzięki kochana i trzymaj kciuki dalej :)

    Odebrałam dziś AMH - 2,7, ponoć śrdenia dla kobiet w wieku 30 lat, to 2,4 - to chyba dobrze.

    Buziaki, idę dopić kawusie (z mlekiem i cukrem...chulerka!!!).

    Adelajda, dziecko Ty moje kochane, cukier? a kysz od niego :P
    Praca to niestety nie leżenie z drinkiem w ręku ;) życie nie je bajka :D
    Nie byłam w Szwajcarii ale polecam Szwecję, pięknie tam jest i tak cudnie zielono...jak nasza upragniona kropeczka zielona ;)

    Normy poziomu AMH są następujące:

    powyżej 3,0 ng/ml – wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników;
    powyżej 1,0 ng/ml – poziom prawidłowy;
    poniżej 1,0 ng/ml – niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie.
    Kochana masz super wynik :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 20:43

    Adelajda lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wynik badania czystości pochwy i jest ok :) trochę się stresuje tym hsg ale co ma byc to będzie. Dzisiaj mnie nawala lewy i prawy jajnik. Mnie boli zawsze jeden ale od zeszłego cyklu ten lewy coś za często daje o sobie znać. W tym cyklu czas na prawy, niech lewy sie odwali i da mi spokój :)

    MoBo lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda dobry wynik. Margaret tez dobry. Nie stresuj sie, przynajmniej bedziesz wiedziala co i jak.
    Własnie dobrze ze dla biednych jest invitro refundowane, ale ceny tez spadly od 5 tys mozna juz sie zalapac.

    MoBo w Pl tez sa refundowane inseminacje (IUI) ale ja sie nie decyduje bo w Wawie olewka na NFZ.

    Byłam dzis u fryzjera i duzo mi babka nalała wody do ucha, mam nadzieje ze sie nie skonczy zapaleniem uszu.

  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, oczywiście że uważam, że dobrze że in vitro jest refundowane bez względu na zasobność portfela, jak już wspomniałam wyżej, moja wypowiedź była w kontekście lux ;)
    Byłam u drugiego dr który stwierdził, że badanie na bakterię jest kiepskie i przepisane leki złe bo już na nich byłam...ale fajnie :( W każdym razie gnam na Słowacje w weekend po jakiś lek, który u nas nie występuje z grupy makrolidów-znalazłam w necie i jadę po konsultacji telefonicznej po receptę...żyć nie umierać.
    Margaret świetne wyniki :) Działaj z HSG, super, super, nadzieja wzrasta :)
    Mówisz, że robota to nie leżenie z drinkiem...ja bym jeszcze dodała z widokiem na morze :) Był kiedyś konkurs na taką robotę ogłoszony - kontrakt był chyba roczny -było o tym głośno.

    Adelajda
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ