X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tworzymy kolejkę ciążową :-) Co prawda jak pisałam, kolejki się za mną tworzą, ale naszą kolejkę ciążową rozpoczęła Jot (no od czasu, kiedy ja jestem) więc będziemy się po kolei zapisywać do tej kolejki i niech będzie długa i obyśmy długo nie czekały do kasy (czyli szczęśliwych narodzin naszych dzieci)!

    1. Jot (trzymamy kciuki) :-)

    No i Napa nas tu jeszcze dzisiaj optymistycznie nastawiła :-) takich radosnych wieści nam trzeba!!!! Piękny dzień dzisiaj, naprawdę piękny :-)

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    Aszka ale to długo trwa bo 3szczepionki 0,po1mcu,6miesiacach.Jest to koniecznością bo podczas porodu mogą byc straszne powikłania. W ciąży nie wiem czy jest to bardzo bezpieczne ale wiadomo lepiej przed
    przy wzw B mozna w ciazy.

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napa wrote:
    Witam,

    Chcę dodać otuchy wszystkim starającym się. W lipcu tego roku 37 urodziny, a w ciążę zaszłam przy pierwszej próbie. To 5 tydzień ciąży i wiek nie był jak widać moim wrogiem. Powodzenia wszystkim!!!
    powodzenia ze szczesliwym rozwiazniem :)

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    przy wzw B mozna w ciazy.

    To mnie uspokoiłaś :)

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot, po cichutku gratuluję :) Wiedziałam, że będziesz następna po Amelci :):)
    Jesteś z Wrocławia? Kocham to miasto i mam tam mnóstwo znajomych.
    Ja jestem z południa Polski - Małopolska, Kraków :)

    Ja kupiłam sobie kwiatuszki: pelargonie do donic i rododendrony - muszę się jakoś pocieszyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2015, 18:43

    MoBo lubi tę wiadomość

    Adelajda
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam z wizyty i w końcu czuje jakieś porozumienie z ginem. Pogadalismy i.... ostatnie dwa cykle na ziołach (chce skończyć castagnusa żeby sprawdzić czy coś pomógł i nie chce mieszać), następnie progesteron (400-600mg) na fazę lut., jak się nie poprawi to we wrześniu klinika niepłodności full stymulka + inseminacja. On nie robi insemki ale kieruje do kliniki co tylko to i invitro robi, wiec wierze ze tam się mną zajmą.
    Póki co w tym cyklu wyhodowalam w 12 dc jajo 16-17mm i endo 7mm.

    W drodze od gina +jeden bocian :):) aż se zdjęcie zrobiłam :) ale nie wiem jak wkleić :/

    Margaret.Se, Adelajda, milka1 lubią tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Właśnie wróciłam z wizyty i w końcu czuje jakieś porozumienie z ginem. Pogadalismy i.... ostatnie dwa cykle na ziołach (chce skończyć castagnusa żeby sprawdzić czy coś pomógł i nie chce mieszać), następnie progesteron (400-600mg) na fazę lut., jak się nie poprawi to we wrześniu klinika niepłodności full stymulka + inseminacja. On nie robi insemki ale kieruje do kliniki co tylko to i invitro robi, wiec wierze ze tam się mną zajmą.
    Póki co w tym cyklu wyhodowalam w 12 dc jajo 16-17mm i endo 7mm.

    W drodze od gina +jeden bocian :):) aż se zdjęcie zrobiłam :) ale nie wiem jak wkleić :/

    Cudownie MoBo, cieszę się że jesteś zadowolona :) w końcu zaczyna się to wszystko nam układać i oby coraz lepiej było:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2015, 20:02

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda to Milka1 jest z Wrocławia, a ja z okolic Krakowa :) chociaż my jesteśmy po sąsiedzku ;). Też muszę o jakiś kwiatkach na balkon pomyśleć....

    MoBo super! najważniejszy jest plan, do którego jesteś przekonana. Spokojnie sobie działaj zgodnie w zgodzie z nim a przede wszystkim sobą :)

    MoBo, Adelajda lubią tę wiadomość

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot trzymam bardzo mocno kciuki. Ostatnio bardzo mało się udzielam, prawie w ogóle, ale podczytuje Was i jeszcze mam trochę nadziei... Może i mnie ktoś zarazi... Wybierasz się na bete?

    Jot lubi tę wiadomość

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu1602, w ogóle nie zamierzam iść na betę, badać przyrostów, już raz to przechodziłam, za duży stres. Po długim-krótkim;) weekendzie mam wizytę u lekarza i zobaczymy co "zobaczy" i co mi powie...do póki nic się niepokojącego nie dzieję, nie robię nic :)

    Aniu, a jak u Ciebie? na jakim etapie jesteś?

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • Napa Nowa
    Postów: 3 6

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za mile slowa :)
    Podobnie jak Jot, dopiero po majowce ide do ginekologa. Jednak bete raz mierzylam I jeszcze raz przed wizyta zamierzam. :)

    Napa
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie trzymam za Was dziewczyny kciuki. Jot czekam na rozwój sytuacji do 30, wtedy planuję bete. Wiem o czym piszesz, prawie rok temu cieszyłam się ze swojej ciąży, niestety długo się nią nie nacieszyłam, poroniłam w czerwcu.

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • Napa Nowa
    Postów: 3 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze, ze wiele z Was miało przykre doświadczenia z dotrzymaniem ciąży. Przykro mi <3. Tez mam wiele obaw i kazdy dzień do przodu jest radością. Duzo pogody ducha życzę!

    Napa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, łatwo mówić, ale trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze, przykre doświadczenia też po coś nas dotknęły, może o większą pokorę, może abyśmy bardziej o siebie dbały, ale nie znaczy,że to się powtórzy!
    Ja czekam do ustawienia się w kolejce za Jot, lub za którąś z Was i wierzę, że kolejka już wkrótce zacznie się wydłużać. I będziemy sobie plotkowały na temat zachcianek, wyboru imion :-)

    Życzę zdrowia i jedynie pozytywnych myśli dla Jot, Ani i Napy! Przecież tworzycie wspaniałe środowisko i atmosferę dla Waszych fasolek, dbacie o siebie i o nie, więc dobrze im tam w brzuszkach :-)

    Miłego dnia dziewczyny :-)
    Trzymajcie się dzisiaj cieplutko, ja jutro w góry wyjeżdżam na weekend, więc trochę roboty w domu :-)

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam do ustawienia się w kolejce za Jot, lub za którąś z Was i wierzę, że kolejka już wkrótce zacznie się wydłużać. I będziemy sobie plotkowały na temat zachcianek, wyboru imion :-)

    Ja pierwsza teraz, ja pierwsza do kolejki:D hahahhaha

    Hyyy a teraz rzeczywistość hehe od kiedy pamiętam miałam na czwarty dzień max dni płodne a w tym cyklu na szósty dzień ovu i 17dzień cyklu, tak nie miewałam hmm może to przez te hsg? Jot jak było u Ciebie kochana, tak samo jak wcześniej czy wydłużyło się Tobie to wszystko?
    Martwi mnie to, bo mój ukochany musiał wyjechać a byłam pewna że już będzie ovu:(
    zaczynam mieć doła z tego powodu :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2015, 12:31

    milka1 lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se, to był pierwszy cykl, gdzie nie sprawdzałam temp, ani nie stosowałam testów owulacyjnych, tak więc nie mam pojęcia (jakoś nie zanotowałam płodnego śluzu, ani też kłucia jajników):). Wiem tylko tyle, że w 11 dc (badanie drożności) pęcherzyk miał 17 mm a endo miało 5 mm:)

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Margaret.Se, to był pierwszy cykl, gdzie nie sprawdzałam temp, ani nie stosowałam testów owulacyjnych, tak więc nie mam pojęcia (jakoś nie zanotowałam płodnego śluzu, ani też kłucia jajników):). Wiem tylko tyle, że w 11 dc (badanie drożności) pęcherzyk miał 17 mm a endo miało 5 mm:)

    Szczęściara :) a ja cholera nie pamietam ile miał pęcherzyk i endo wrrr
    W sumie co ma byc to będzie ale i tak mam juz doła:( nic nie poradze...

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak zaklepałaś sobie drugie miejsce w kolejce, to teraz nie masz wyjścia Margaret tylko w niej stanąć :-)

    a mnie na ovu ( w piątek) bolało prawe jajo a od wczoraj mnie boli lewe...

  • gretka Autorytet
    Postów: 1775 5459

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! podczytue Was od czasu do czasu-ja z watku 35+, zagladalam tu troche , czasem przywedruje za moremi, troche czytam ze wzg na posty MoBo (licze na jakas podpowiedz w walce o ciaze w krainie serow i czekolady)no i ze wzg na Amelcie- w styczniu sie kontaktowalysmy, byl smutek - a teraz prosze!!!!
    To tytulem wstepu, a teraz do rzeczy - musze sie wybrac do Pl bo z tutejszego leczenia nie jestem zadowolona- i tu pytanie /prosba o info jakis konkretny endo z KRK( doczytalam ze Jot (gratulacje)z okolic- moze jakas sugestia- interesuje mne tez droznosc- robilas moze prywatnie? i cos na ten temat?
    MoBo- Ty tu masz jakiegos konkretnego gina, bo nie wiem czy to ja zle wybralam gina czy system do dupy...?
    Mam nadzieje choc na kilka wskazowek
    Pozdrawiam :-)

    milka1 lubi tę wiadomość

    gretka
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gretka wrote:
    Czesc dziewczyny! podczytue Was od czasu do czasu-ja z watku 35+, zagladalam tu troche , czasem przywedruje za moremi, troche czytam ze wzg na posty MoBo (licze na jakas podpowiedz w walce o ciaze w krainie serow i czekolady)no i ze wzg na Amelcie- w styczniu sie kontaktowalysmy, byl smutek - a teraz prosze!!!!
    To tytulem wstepu, a teraz do rzeczy - musze sie wybrac do Pl bo z tutejszego leczenia nie jestem zadowolona- i tu pytanie /prosba o info jakis konkretny endo z KRK( doczytalam ze Jot (gratulacje)z okolic- moze jakas sugestia- interesuje mne tez droznosc- robilas moze prywatnie? i cos na ten temat?
    MoBo- Ty tu masz jakiegos konkretnego gina, bo nie wiem czy to ja zle wybralam gina czy system do dupy...?
    Mam nadzieje choc na kilka wskazowek
    Pozdrawiam :-)

    Gretka witamy! Dobrze ze sie przylaczylas :) koniec podczytywania :)

    Moja droga ja odpowiedzi na pytanie jak 'zajsc' nie znam bo jakbym nie miala poblemow to bym tu nie trafila pewno.

    Z Twojego postu wnioskuje, ze nie mieszkasz w polsce, wiec gdzie?

    Ja Ci szczerze powiem, ze na dluzsza mete nie da sie mieszkac w jednym kraju, a do lekarza chodzic w innym. Mozesz zachaczyc o wizyte lub dwie ale to moze byc za malo.

    Mojego gina nie chwale bo juz 7 miesiecy do niego chodze (wiadomo ze 2 cycle uciekly bo swieta, urlopy itp) i dopiero teraz po mojej wczorajszej ksiazkologii (czyli pokazaniem mu wszystkich wykresow) w koncu zrozumial, ze sama sie nie naprawie.
    Gdyby byl taki idealny to tez nie probowalabym sie leczyc samodzielnie ziolami itp.
    To miala byc moja ostatnia wizyta u niego i gdyby nie 'zmadrzal' to poszlabym do kogos innego.

    Pytalas kolezanek o ginkow tam gdzie jestes?

    Ogolnie to napisz nam cos o sobie ile sie starasz i jakie badania zrobilas.

    Glowa do gory! Tu mamy juz kolejke ciazowa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2015, 14:17

    gretka lubi tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ