X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 30 maja, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Dziewczyny będę podchodzić do transferu na cyklu sztucznym z diphereline 2 zastrzyki. Jeden 3.06 i po miesiacu nastepny. Zawsze był jeden zastrzyk primolut i okres. Czy po diphereline normalnie dostanę okres?

    Ja pierwszy zastrzyk brałam zawsze 1-2 dc, kolejny za 28 dni. Po miesiącu od wzięcia pierwszego zastrzyku okres się nie pojawił a ten okres na pierwszym zastrzyku będziesz mieć ale może być mniejszy. Ja zawsze brałam 3 zastrzyki diphereline, teraz jestem na drugiej sztucznej menopauzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja, 19:15

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 30 maja, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    W sumie to masz rację. Jeden miesiąc i refundacja będzie. A jak się czujesz podczas brania diphereline? Masz jakieś skutki uboczne tego leku?
    A w której klinice jesteś weź mi przypomnij. Kurcze a co z tą cytologia w końcu dalej wyszło. Będziesz robiła ten zabieg laserem?
    Na początku bez ubocznych, potem uderzenia gorąca, a teraz bardziej uderzenia potu. Normalnie chwila i robię się CAŁA mokra, nogi ręce brzuch twarz.... Czasem co godzinę
    Jestem ciągle śpiąca, potrzebuję dłużej spać niż zwykle, szybciej się męczę... I włosy mi wypadają.
    Na laserze już byłam wczoraj. Samo CIN1 czy LSIL może nie byłoby wskazaniem, ale jeszcze ekspresja genów hpv wyszła, więc laser mogłam przed albo po ciąży zrobić, ewentualnie obserwować. To już wolę zrobić i mieć z głowy. I znalazłam ponad 3x taniej niż u ginekologa polecanego przez prowadzącego, a też ze świetnymi opiniami.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 30 maja, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    No to nie wiem mi powiedziała dziewczyna ze jeszcze nie wiedzą jaka klinika będzie mieć to dofinansowanie.
    Na stronie gamety formularz do wypełnienia i w sumie to tyle. Na miejscu mam jeszcze invimed ale tam nie pytałam bo mam jakieś złe wspomnienia... Z nimi związane .
    Ciekawa jestem jaki będzie koszt adopcji komórki skoro też będzie refundacja może by się nad tym zastanowił 🤔
    A na jakiej stronie są podane te kliniki które będą mieć refundacje podeślecie linka ?

    Lista zakwalifikowanych klinik – Dokument na samym dole strony „Ogłoszenie o wynikach konkursu ofert”

    https://www.gov.pl/web/zdrowie/konkurs-ofert-na-wybor-realizatorow-programu-polityki-zdrowotnej-pn-leczenie-nieplodnosci-obejmujace-procedury-medycznie-wspomaganej-prokreacji-w-tym-zaplodnienie-pozaustrojowe-prowadzone-w-osrodku-medycznie-wspomaganej-prokreacji-na-lata-2024-2029

    https://www.gov.pl/attachment/f2c2360c-7639-43aa-83f6-3ab1b0ff1bb2 – bezpośredni link do dokumentu „Ogłoszenie o wynikach konkursu ofert”

    Ona900 lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 31 maja, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Na początku bez ubocznych, potem uderzenia gorąca, a teraz bardziej uderzenia potu. Normalnie chwila i robię się CAŁA mokra, nogi ręce brzuch twarz.... Czasem co godzinę
    Jestem ciągle śpiąca, potrzebuję dłużej spać niż zwykle, szybciej się męczę... I włosy mi wypadają.
    Na laserze już byłam wczoraj. Samo CIN1 czy LSIL może nie byłoby wskazaniem, ale jeszcze ekspresja genów hpv wyszła, więc laser mogłam przed albo po ciąży zrobić, ewentualnie obserwować. To już wolę zrobić i mieć z głowy. I znalazłam ponad 3x taniej niż u ginekologa polecanego przez prowadzącego, a też ze świetnymi opiniami.
    W sumie masz rację ja też miałam jeden trasfer z CIN1 i to nie był problem dla kliniki. Ale dobrze ze zrobiłaś z tym robotę. Już będzie z głowy.
    Ale ta diphereline to rylko jeszcze w czerwcu i koniec. Najgorsze te skutki uboczne. Mi lekarz nie przepisywał diphereline.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 31 maja, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    W sumie masz rację ja też miałam jeden trasfer z CIN1 i to nie był problem dla kliniki. Ale dobrze ze zrobiłaś z tym robotę. Już będzie z głowy.
    Ale ta diphereline to rylko jeszcze w czerwcu i koniec. Najgorsze te skutki uboczne. Mi lekarz nie przepisywał diphereline.
    A endometriozę jak miałaś leczoną?
    Adenomiozy nie da się usunąć bo podczas ciąży macica mogłaby nie wytrzymać i zostaje tylko to.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 31 maja, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A endometriozę jak miałaś leczoną?
    Adenomiozy nie da się usunąć bo podczas ciąży macica mogłaby nie wytrzymać i zostaje tylko to.
    W sumie nie miałam w ogóle leczonej endometriozy, nikt mi nawet teho diphereline nie przepisywał. Wiem tylko ze mam. Miałam tylko usunięty jajowod z wodniakiem.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 31 maja, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki? Jak tam? Aga, Virginia jeszcze w dwupachach? Sas jak tam? Ja nie mam czasu nawet was nadrobic 😂 dom wariatow. A to brak kupy mnie martwi, a to oczko bo spiochy a to znowu cos innego i kupa papierkowej roboty. Czyste szalenstwo 😂 ciekawe kiedy pierwsze stresy ze mnie zejda i juz ogarne wszystko 🙈 ale maly jest przeslodki ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja, 17:32

    Anka84, Ona900, Eliza888, Nobi, Sas, Ewa3bit, Aga1979, Magra3 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 31 maja, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Hej dziewczynki? Jak tam? Aga, Virginia jeszcze w dwupachach? Sas jak tam? Ja nie mam czasu nawet was nadrobic 😂 dom wariatow. A to brak kupy mnie martwi, a to oczko bo spiochy a to znowu cos innego i kupa papierkowej roboty. Czyste szalenstwo 😂 ciekawe kiedy pierwsze stresy ze mnie zejda i juz ogarne wszystko 🙈 ale maly jest przeslodki ❤️

    i to sa powazne problemy brak kupy :)
    U mnie słabo, jesc nie move wszystko mnie mdli a miesa to juz wogole zadnego ani jesc ani gotowac. Ogolnie jestem mega senna moglabym spac caly czas a jak pochodze troche to juz rozgladam sie za lozkiem. Jak to ma tak wygladac caly czas to nie wiem jak przezyje.
    Za tydzien dopiero wizyta u lekarza czekam co sie bedzie dziac :)

    Ewa3bit, Aga1979 lubią tę wiadomość

  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1779 3244

    Wysłany: 31 maja, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Hej dziewczynki? Jak tam? Aga, Virginia jeszcze w dwupachach? Sas jak tam? Ja nie mam czasu nawet was nadrobic 😂 dom wariatow. A to brak kupy mnie martwi, a to oczko bo spiochy a to znowu cos innego i kupa papierkowej roboty. Czyste szalenstwo 😂 ciekawe kiedy pierwsze stresy ze mnie zejda i juz ogarne wszystko 🙈 ale maly jest przeslodki ❤️

    En Wu, na spokojnie wszystko sobie ogarniesz
    🙂 A te stresy, no cóż po trzecim miesiącu już jest lepiej 😉 A jak u Was ze spaniem, mały daje Ci chwilę odetchnąć?

    Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1779 3244

    Wysłany: 31 maja, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    i to sa powazne problemy brak kupy :)
    U mnie słabo, jesc nie move wszystko mnie mdli a miesa to juz wogole zadnego ani jesc ani gotowac. Ogolnie jestem mega senna moglabym spac caly czas a jak pochodze troche to juz rozgladam sie za lozkiem. Jak to ma tak wygladac caly czas to nie wiem jak przezyje.
    Za tydzien dopiero wizyta u lekarza czekam co sie bedzie dziac :)

    Sas, drugi trymestr jest o wiele lepszy więc jakoś musisz przetrwać te pierwsze tygodnie 😉
    Mi na początku przeszkadzały wszystkie zapachy, odświeżacz w toalecie, perfumy, balsamy i wszystko co wędzone (to ostatnie zostało mi do dziś).
    Trzymamy kciuki za wizytę w przyszłym tygodniu ✊✊

    Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 1 czerwca, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    W sumie nie miałam w ogóle leczonej endometriozy, nikt mi nawet teho diphereline nie przepisywał. Wiem tylko ze mam. Miałam tylko usunięty jajowod z wodniakiem.
    Ja choruję na endometriozę od około 12 lat, miałam laparoskopię zaraz po wykryciu przez ginekolog, potem powiedzieli żeby się starać o dziecko ale nic z tego. Żeby nie cierpieć z powodu baaaardzo bolesnych okresów brałam tabletki antykoncepcyjne, czasami je odstawiałam i próbowaliśmy zajść w ciążę i nic. Rok temu polecieliśmy do Gdańska do Invicty( wybór tej kliniki bo miała dużo udanych transferów), zrobili wszystkie badania, mąż bardzo słabe nasienie i żeby się nadawało do zaplodnienia długi czas leczenia a u nas wiek więc czasu nie było. Najlepsze u mnie wszyscy ginekolodzy że mam piękne jajeczka tylko zachodzić w ciąże a lekarz w klinice mówi że bardzo słabe jajeczka i żeby nie ryzykować ich zapładniać bo bardzo duże prawdopodobieństwo urodzenie chorego dziecka więc postanowienie że adoptujemy jajko i nasienie. Bardzo szybko znaleźli dawców ale koszt bardzo duży a ja w między czasie dowiedziałam się o adopcji zarodka więc szybka decyzja o az. We wrześniu pierwszy transfer, udany😊 11 czerwiec termin porodu więc czekamy .

    Sas, Kasiak89 lubią tę wiadomość

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 1 czerwca, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Ja choruję na endometriozę od około 12 lat, miałam laparoskopię zaraz po wykryciu przez ginekolog, potem powiedzieli żeby się starać o dziecko ale nic z tego. Żeby nie cierpieć z powodu baaaardzo bolesnych okresów brałam tabletki antykoncepcyjne, czasami je odstawiałam i próbowaliśmy zajść w ciążę i nic. Rok temu polecieliśmy do Gdańska do Invicty( wybór tej kliniki bo miała dużo udanych transferów), zrobili wszystkie badania, mąż bardzo słabe nasienie i żeby się nadawało do zaplodnienia długi czas leczenia a u nas wiek więc czasu nie było. Najlepsze u mnie wszyscy ginekolodzy że mam piękne jajeczka tylko zachodzić w ciąże a lekarz w klinice mówi że bardzo słabe jajeczka i żeby nie ryzykować ich zapładniać bo bardzo duże prawdopodobieństwo urodzenie chorego dziecka więc postanowienie że adoptujemy jajko i nasienie. Bardzo szybko znaleźli dawców ale koszt bardzo duży a ja w między czasie dowiedziałam się o adopcji zarodka więc szybka decyzja o az. We wrześniu pierwszy transfer, udany😊 11 czerwiec termin porodu więc czekamy .
    Też właśnie już miałam jeden trasfer z adopcji zarodka 15 stycznia ale niestety się nie udało. Myślę że przez tego wodniaka jajowodu. Teraz już go usunęłam. Mam zarezerwowany drugi zarodek ale jeszcze zrobiłam biopsja endometrium z cd138 i komórkami uNK oraz test beready. Czekam na wynik. W czerwcu jeszcze immunolog i transfer w lipcu jeśli wszystko dobrze pójdzie.

    Dziękuję że się podzieliłaś swoją historia. Może i u mnie będzie w końcu dobrze.

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 1 czerwca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Też właśnie już miałam jeden trasfer z adopcji zarodka 15 stycznia ale niestety się nie udało. Myślę że przez tego wodniaka jajowodu. Teraz już go usunęłam. Mam zarezerwowany drugi zarodek ale jeszcze zrobiłam biopsja endometrium z cd138 i komórkami uNK oraz test beready. Czekam na wynik. W czerwcu jeszcze immunolog i transfer w lipcu jeśli wszystko dobrze pójdzie.

    Dziękuję że się podzieliłaś swoją historia. Może i u mnie będzie w końcu dobrze.

    Dziwne ze zrobili Tobie transfer z wodniakiem. Mnie lekarz odrazu powiedzial, ze nie moze byc wodniaka, a nawet jak uda sie zajsc w ciaze to ona sie nie utrzyma.

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 1 czerwca, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Dziwne ze zrobili Tobie transfer z wodniakiem. Mnie lekarz odrazu powiedzial, ze nie moze byc wodniaka, a nawet jak uda sie zajsc w ciaze to ona sie nie utrzyma.
    Wiesz co to akurat wina lekarza z pierwszej kliniki bo mówiłam że to może wodniak a kobitka że ona dokładnie to nie wie. I po tym transferze który się nie udał po prostu zmieniłam klinikę. I tam lekarz też nie był pewien ale od razu wypisał skierowanie na laparoskopie i mówi że jeśli wodniak to wytną jajowod. Obraz na usg nie był jednoznaczny.
    A wiesz jak to kliniki byle robić transfer i zarabiać kasę.

    Aga1979, Sas lubią tę wiadomość

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 1 czerwca, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Hej dziewczynki? Jak tam? Aga, Virginia jeszcze w dwupachach? Sas jak tam? Ja nie mam czasu nawet was nadrobic 😂 dom wariatow. A to brak kupy mnie martwi, a to oczko bo spiochy a to znowu cos innego i kupa papierkowej roboty. Czyste szalenstwo 😂 ciekawe kiedy pierwsze stresy ze mnie zejda i juz ogarne wszystko 🙈 ale maly jest przeslodki ❤️
    Kochana super że się odezwałaś 😁
    Ciesz się maleństwem, ucałuj od ciotki Agnes😘
    Ja jeszcze nie rozpakowana ale ciężko co kolwiek zrobić, brzuch ciągnie w dół i boli.Nastepna kontrol 11 czerwca, jak nie urodzę do tej pory to wywoływanie 🥺
    Już ogarnęłaś karmienie?

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 1 czerwca, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    i to sa powazne problemy brak kupy :)
    U mnie słabo, jesc nie move wszystko mnie mdli a miesa to juz wogole zadnego ani jesc ani gotowac. Ogolnie jestem mega senna moglabym spac caly czas a jak pochodze troche to juz rozgladam sie za lozkiem. Jak to ma tak wygladac caly czas to nie wiem jak przezyje.
    Za tydzien dopiero wizyta u lekarza czekam co sie bedzie dziac :)
    Kochana ty sie ciesz ze tylko jestes senna, ja drugi i trzeci miesiąc ciąży przeleżałam, mdłości, wymioty, mega zgaga i jeszcze krwawienie do tego bo jakaś torbiel się zrobiła🥺 i do tego koronę mąż z pracy przyniósł 😂 uroki ciąży 😁
    Trzymam kciuki żebyś gładko przeszła ciążę 😘

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 1 czerwca, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Też właśnie już miałam jeden trasfer z adopcji zarodka 15 stycznia ale niestety się nie udało. Myślę że przez tego wodniaka jajowodu. Teraz już go usunęłam. Mam zarezerwowany drugi zarodek ale jeszcze zrobiłam biopsja endometrium z cd138 i komórkami uNK oraz test beready. Czekam na wynik. W czerwcu jeszcze immunolog i transfer w lipcu jeśli wszystko dobrze pójdzie.

    Dziękuję że się podzieliłaś swoją historia. Może i u mnie będzie w końcu dobrze.
    U każdej jest inaczej, ile dziewczyn tutaj tyle historii.
    Będzie dobrze, trzymam kciuki❤️😘

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 1 czerwca, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Wiesz co to akurat wina lekarza z pierwszej kliniki bo mówiłam że to może wodniak a kobitka że ona dokładnie to nie wie. I po tym transferze który się nie udał po prostu zmieniłam klinikę. I tam lekarz też nie był pewien ale od razu wypisał skierowanie na laparoskopie i mówi że jeśli wodniak to wytną jajowod. Obraz na usg nie był jednoznaczny.
    A wiesz jak to kliniki byle robić transfer i zarabiać kasę.
    No niestety zawsze mnie wkurzalo to naciagactwo i czlowiek zastanawia sie czy lekarz chce jaknajlepiej czy chce zarobic tylko kase.

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 1 czerwca, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Kochana ty sie ciesz ze tylko jestes senna, ja drugi i trzeci miesiąc ciąży przeleżałam, mdłości, wymioty, mega zgaga i jeszcze krwawienie do tego bo jakaś torbiel się zrobiła🥺 i do tego koronę mąż z pracy przyniósł 😂 uroki ciąży 😁
    Trzymam kciuki żebyś gładko przeszła ciążę 😘
    No spanie mi dokucza i brak apetytu. Nie wymiotuje ale caly czas mam takie dziwne uczucie jak na kacu :) Pewnie nie ma co narzekac trzeba jakos przezyc sama sie na to pisalam.
    Zaczyna mnie cos czasami dziwnie ciagnac kluc sama nie wiem jak to opisac. jajnik czy to normalne ?

    Aga1979, Virginia lubią tę wiadomość

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 1 czerwca, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa3bit wrote:
    En Wu, na spokojnie wszystko sobie ogarniesz
    🙂 A te stresy, no cóż po trzecim miesiącu już jest lepiej 😉 A jak u Was ze spaniem, mały daje Ci chwilę odetchnąć?

    Mały co dwie godziny sie budzi wiec nie za bardzo mam kiedy odetchnac ale babcia duzo pomaga. Teraz idziemy w inne mleko bo mial jakies zaparcia. Jest cudny i slodki ale poczatki sa ciezkie 🙈😂

    Sas, Aga1979, Ewa3bit, Virginia lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
‹‹ 1321 1322 1323 1324 1325 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ