X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 21 października 2021, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha wrote:
    Na najbliższej wizycie, we wtorek zapytam. Jak miałam termin na 13-15.12 to lekarz sugerował ok
    22.11. Teraz z wielkości dziecka termin mi wychodzi 8.12.
    A jak teraz się czujesz fizyczne, bo psycha to wiem jak wariuje, na tym etapie zwłaszcza?
    8.12 - super data. To m9he urodziny 😍😍A moje samopoczucie fizyczne w sumie na razie nie najgorsze..Troche problemy w wc i spore wzdęcia. Co jest stresujące - bo czesto nie wiem czy to w macicy cos sie dzieje czy to tylko jelita. No i tak od wczoraj jakby lekko w pachwinach mnie pobolewalo- jakbym cos naciagnela sobie. Nie caly czas - ale troche tak.

    Marmis
  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 22 października 2021, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny widzę że to jeden z niewielu wątków i Reprofit w Czechach. Jeśli możecie coś więcej napisać byłabym wdzięczna. Czy macie w klinice jednego lekarza czy na każda wizytę jest ktoś inny? W którymś wątku przewijał się ten temat i wolę się upewnić 🙂 czy tutaj skupiają się też na problemach immuno? Jak przebiegają wizyty w towarzystwie koordynatorki, idzie się dogadać?
    Wiem że większość dlzdecudowala się tutaj z uwagi na to że korzysta z KD, ja chce podchodzić tam do ivf na moich komórkach

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha aż trzy tygodnie g przed terminem szpital? 🧐

    Marmis, uwielbiam czytać dobre wieści od Ciebie 🤩

    Marmis, Zocha lubią tę wiadomość

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 22 października 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laki jaki dzisiaj czujesz ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 22 października 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:39

    Cherry78, Zocha lubią tę wiadomość

  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 22 października 2021, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak Wam liczą dni ciąży, mój lekarz ogarnięty uwzględnia że zarodek był 5 dniowy, ale jak np byłam na prenatalnych czy raz na NFZ to liczą od dnia okresu z karty ciąży. Niby nic te 2 dni, ale jak będzie 37 tc to dla mnie dziecko donoszone dla nich wcześniak🤔

  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 22 października 2021, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Laki jaki dzisiaj czujesz ?
    Nawet ok myślałam że gorzej będę się czuła
    nawet nie mam bólu głowy jak po histero wtedy to tydzień mnie męczyły i biegunka. A jak u Ciebie kiedy masz podgląd Endo?
    Powiedzcie dziewczyny kiedy okres przychodzi po łyżeczkowaniu?

  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 22 października 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laki ja pamiętam, że trochę na okres czekałam. Było to w 2018 roku i nie pamiętam ile konkretnie, ale kojarzę, że po jakimś czasie zrobiłam nawet betę i wciąż była dodatnia, okres przyszedł pewnie jak spadła całkiem.

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 22 października 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Laki ja pamiętam, że trochę na okres czekałam. Było to w 2018 roku i nie pamiętam ile konkretnie, ale kojarzę, że po jakimś czasie zrobiłam nawet betę i wciąż była dodatnia, okres przyszedł pewnie jak spadła całkiem.
    U mnie była dosyć wysoka a mogła jeszcze urodnác przez te półtoratygodnia skoro kosmówka wzrastała to cały czas já produkowała.Pewnie przy moim Wielkim szczęściu w cudzysłowiu to nie prędko przyjdzie bo u mnie wszystko na opak.
    W przyszłym tygodniu idę zrobić badania bo mam endokrynologa to przy okazji zbadam betę i zobaczę czy spada.

    Eweszy lubi tę wiadomość

  • Cherry78 Autorytet
    Postów: 2601 3919

    Wysłany: 22 października 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis - kochana, Tak bardzo sie cieszę, że wszystko dobrze z dzidzią i Ty czujesz się lepiej 💪🏻💝.
    Strach nie mija do końca ciąży ale po Nifty będziesz na pewno spokojniejsza ☺️
    Dbaj o siebie i brzusio - niech już wszystko układa się dla Was cudnie 💗. Jesteś tutaj pięknym i walecznym przykładem dla wielu dziewczyn! 💗

    Marmis lubi tę wiadomość

    Wiek 44l.
    Kriobank, długi protokół
    AMH 0.59
    FSH 8.6
    Kir AA

    Transfer No 7
    Warszawa - Bocian

    23.3.2021 ET 4aa 🥰
    Beta
    7dpt - 61,6
    9dpt - 140,6
    11dpt - 406,8
    15dpt - 3482
    24dpt - pięknie bijące ❤️
    7w1d - 1,02 cm maleństwa 🥰
    1.12 Tygrysek ❤️

    22.11.2022FET 4aa
    7dpt beta 96.9
    13dpt beta 1632
    27dpt jest ❤️
    23.06.23 2.3 kg 🫶🏻
    16.07.2023 synek jest z nami ❤️

    46l. 😅

    event.png
  • Stokrotka23 Autorytet
    Postów: 697 440

    Wysłany: 22 października 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ambrozja wrote:
    A jak Wam liczą dni ciąży, mój lekarz ogarnięty uwzględnia że zarodek był 5 dniowy, ale jak np byłam na prenatalnych czy raz na NFZ to liczą od dnia okresu z karty ciąży. Niby nic te 2 dni, ale jak będzie 37 tc to dla mnie dziecko donoszone dla nich wcześniak🤔
    Ambrozja widze po stopce, ze masz trombofilie jak i ja. Czytałam, ze to jest przeciwwskazanie do cc. Rozumiem ze cały czas bierzesz heparynę - mogę zapytać w jakiej dawce ? Lekarz nic nie mówił, ze trombofilia jest przeciwwskazaniem do cc ?

    Ona: AMH 11.2020 0,37, 02.2021 FSH 28
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    11.2020 Kriobank
    11.20 I procedura transfer 2-dniowych 2 fasolek, 10dpt :(
    02.21 II procedura - 4 pęcherzyki puste.
    03.21 III procedura nieudana.
    05.21 - histeroskopia. Cd138 12,8/10mm2, cd56 8000/10mm tarivid + metronidazol 10 dni
    07.21-biopsja kontrolna - cd138 1/10mm. Wynik poprawny według 2 immunologów + kliniki.
    Kir AA
    On: asthenozoospermia
    8.09.21 - procedura z KD, 1 transfer
  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 22 października 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka23 wrote:
    Ambrozja widze po stopce, ze masz trombofilie jak i ja. Czytałam, ze to jest przeciwwskazanie do cc. Rozumiem ze cały czas bierzesz heparynę - mogę zapytać w jakiej dawce ? Lekarz nic nie mówił, ze trombofilia jest przeciwwskazaniem do cc ?

    Heparynę mam 0,4. Nic nie wspominał, że jest to przeciwskazania do cc ani prowadzący ani inni..🤔

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 22 października 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:40

  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 22 października 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Ja mam skorygowaną datę OM względem transferu właśnie w karcie ciąży i tak też wszędzie podaje. U mnie to by było aż 6 dni różnicy.
    Czyli masz wpisana wcześniejsza datę ostatniej miesiączki? Tzn lekarz prowadzący tak Ci wpisał? Bo bez sensu później tłumaczyć w szpitalu dlaczego OM takie a termin porodu taki, po co każdy ma wiedzieć o in vitro, nie każdy też widzi różnice czy 3, 5 dniowe zarodki....

  • Stokrotka23 Autorytet
    Postów: 697 440

    Wysłany: 22 października 2021, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ambrozja wrote:
    Heparynę mam 0,4. Nic nie wspominał, że jest to przeciwskazania do cc ani prowadzący ani inni..🤔
    Hmm. Najwidoczniej internet w tym przypadku nie jest najlepszym doradca :) lekarz napewno wie najlepiej :)

    ambrozja lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 11.2020 0,37, 02.2021 FSH 28
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    11.2020 Kriobank
    11.20 I procedura transfer 2-dniowych 2 fasolek, 10dpt :(
    02.21 II procedura - 4 pęcherzyki puste.
    03.21 III procedura nieudana.
    05.21 - histeroskopia. Cd138 12,8/10mm2, cd56 8000/10mm tarivid + metronidazol 10 dni
    07.21-biopsja kontrolna - cd138 1/10mm. Wynik poprawny według 2 immunologów + kliniki.
    Kir AA
    On: asthenozoospermia
    8.09.21 - procedura z KD, 1 transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam datę wg om. Czyli dla mnie dziś jest 35+1(3 dni różnicy).
    Bierze się pod uwagę trzy daty:
    -wg om
    -wg transferu
    -wg pierwszego USG prenatalnego.
    I u mnie wg om i pierwszego prenatalnego wyszło to samo, a że to tylko trzy dni różnicy to nikt nie szczypał z datą według transferu:)
    Widziałam że Zocha pisała że według ostatniego USG jest.roznicy kolejny tydzien- to już nie powinno być brane pod uwagę bo nie świadczy o donoszeniu, pomiary na tym etapie to tylko cechy osobnicze, według tego bym dziś miała 36tygodni ;) ale nadal jestem ciekawa skąd takie szybkie zalecenie szpitala:>

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 22 października 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:40

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1378 1645

    Wysłany: 22 października 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    A ja mam datę wg om. Czyli dla mnie dziś jest 35+1(3 dni różnicy).
    Bierze się pod uwagę trzy daty:
    -wg om
    -wg transferu
    -wg pierwszego USG prenatalnego.
    I u mnie wg om i pierwszego prenatalnego wyszło to samo, a że to tylko trzy dni różnicy to nikt nie szczypał z datą według transferu:)
    Widziałam że Zocha pisała że według ostatniego USG jest.roznicy kolejny tydzien- to już nie powinno być brane pod uwagę bo nie świadczy o donoszeniu, pomiary na tym etapie to tylko cechy osobnicze, według tego bym dziś miała 36tygodni ;) ale nadal jestem ciekawa skąd takie szybkie zalecenie szpitala:>

    U mnie data porodu byla wyliczona wedlug transferu. Probowali wpisac mi wedlug okresu, ale ich wysmialam, bo przy wszystkich probach i lekach przed transferem to nawet nie pamietalam kiedy mialam normalny okres... potem tej daty juz nie zmienili, a usg sie zgadzalo.

    z perspektywy to mozna na pierwsza wizyte sie przygotowac i wyliczyc sobie kiedy ta miesiaczka miala byc, zeby wyszly te same daty co z transferu. No ale wiadomo, ze na pierwszej wizycie po wymarzonym pozytywnym tescie o takich rzeczach sie nie mysli :)

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 22 października 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laki21 wrote:
    U mnie była dosyć wysoka a mogła jeszcze urodnác przez te półtoratygodnia skoro kosmówka wzrastała to cały czas já produkowała.Pewnie przy moim Wielkim szczęściu w cudzysłowiu to nie prędko przyjdzie bo u mnie wszystko na opak.
    W przyszłym tygodniu idę zrobić badania bo mam endokrynologa to przy okazji zbadam betę i zobaczę czy spada.


    Przepraszam za polubienie, chciałam wcisnąć „cytuj”
    Ja mam teraz wizytę 29 października o 11.40
    Mam nadzieje, ze jesteś w domku jeszcze na zwolnieniu 😊 odpoczywaj kochana i zbieraj siły

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 22 października 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Przepraszam za polubienie, chciałam wcisnąć „cytuj”
    Ja mam teraz wizytę 29 października o 11.40
    Mam nadzieje, ze jesteś w domku jeszcze na zwolnieniu 😊 odpoczywaj kochana i zbieraj siły
    Odpoczywam zwolnienie mam do 2 listopada i jakoś tak się rozleniwiłam nie wyobrażam sobie powrotu do pracy i pytań dlaczego tak długo mnie nie było nie tylko załogi ale i klientów.
    Trzymam ✊tym razem musi się udać.

    Eweszy, FlyingDutchman lubią tę wiadomość

‹‹ 457 458 459 460 461 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ