X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 22 października 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    8.12 - super data. To m9he urodziny 😍😍A moje samopoczucie fizyczne w sumie na razie nie najgorsze..Troche problemy w wc i spore wzdęcia. Co jest stresujące - bo czesto nie wiem czy to w macicy cos sie dzieje czy to tylko jelita. No i tak od wczoraj jakby lekko w pachwinach mnie pobolewalo- jakbym cos naciagnela sobie. Nie caly czas - ale troche tak.
    Taki ból w pachwinach też miałam, zwłaszcza rano jak za szybko mogę wyprostowałam. Lekarz mnie uspokoił- tam są główne tętnice, które pracują dla dziecka, może po prostu mają większy "przemiał".
    A co do daty, to też mi się podoba, chociaż mam nadzieję już wtedy być z młodym w domu. Zdrówka zatem.

    Marmis lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 22 października 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Zocha przy cc te owinięcie pępowiną to raczej nie jest ryzyko. Po za tym do porodu może wszystko się jeszcze zmienic. Masz częstsze kontrole z tego powodu? Coś wcześnie cię ten lekarz wysyła do szpitala. Planowane cc robi się zazwyczaj w 38 tygodniu.

    Marmis teraz to już tylko będzie coś ciągnęło i kuło. Ja też zawsze się zastanawiałam czy to moje jelita czy macica. Jak dziecko zacznie się ruszać to dopiero będzie zagwostka. Ja za nic nie wiedziałam czy to pierwsze ruchy czy nietrawnosc 🙃
    Co do zgłoszenia się do szpitala, to faktycznie wcześnie mi to lekarz sugeruje. Chociaż może brać pod uwagę, że mogą mnie chcieć ciąć po kilku dniach, ale lekarz również nie wyklucza, że będą mnue chcieli mieć na oku i np tydzień poleżę ma patologii.
    No właśnie trochę się uspokoiłam jeśli chodzi o pępowinę, bo i moja chrzestna tak miała i szwagierki syn też miał jak się urodził i faktycznie większe ryzyko występuje przy sn

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 22 października 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:40

    Zocha lubi tę wiadomość

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 23 października 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laki jak się dzisiaj czujesz ?

    Ja dzisiaj noc spędzam z koleżankami, męża nie ma i postanowiłam, ze nie chce spędzać soboty sama. Obejrzymy sobie film, napije się lampkę wina czerwonego 🍷 moze dwie. Lekarz powiedzial, ze mogę z umiarem 😆
    Miłego wieczoru Kochane
    PS nie wiem po których lekach, ale ostatnio czuje się bardzo zmęczona i senna. Ledwo daje sobie z tym radę

    Krakowska lubi tę wiadomość

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 23 października 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Laki jak się dzisiaj czujesz ?

    Ja dzisiaj noc spędzam z koleżankami, męża nie ma i postanowiłam, ze nie chce spędzać soboty sama. Obejrzymy sobie film, napije się lampkę wina czerwonego 🍷 moze dwie. Lekarz powiedzial, ze mogę z umiarem 😆
    Miłego wieczoru Kochane
    PS nie wiem po których lekach, ale ostatnio czuje się bardzo zmęczona i senna. Ledwo daje sobie z tym radę
    Kochana baw się puki możesz i winko konieczne wytrawne.też chętnie bym wypiła niestety antybiotyk i kiepsko się czuje strasznie mnie osłabił staram się unikać niestety nie zawsze się da.
    Trochę brzuch mnie pobolewa i jajnik prawy kłuje.krwawienie niewielkie ale cały czas jest.

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 24 października 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane
    Jak już pisałam wcześniej do moich leków dołączył teraz Encorton. Wiem, ze jest to steryd, ale na co się go bierze dokładnie ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 24 października 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Witajcie Kochane
    Jak już pisałam wcześniej do moich leków dołączył teraz Encorton. Wiem, ze jest to steryd, ale na co się go bierze dokładnie ?
    Ja go dostałam na obniżenie komórek nk i faktycznie ten poziom po kilku tygodniach był prawidłowy.

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 24 października 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Witajcie Kochane
    Jak już pisałam wcześniej do moich leków dołączył teraz Encorton. Wiem, ze jest to steryd, ale na co się go bierze dokładnie ?

    Hej 🙂
    Ja biorę m.in ze względu na hashimoto. Encorton pięknie mi reguluje tarczyce. Oraz aby mój organizm w związku z chorobą autoimmunologicza nie potraktował zarodka jak intruza i go nie zwalczał.
    Dawka terapeutyczna to 15/20mg . Później się schodzi az do końca I trymestru.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 24 października 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Do dziewczyn z Warszawy - Czy możecie polecić jakiegoś ginekologa lub klinikę i lekarza do prowadzenia podglądów przed transferem w Czechach?
    Nie wiem czy wystarczy zwykły ginekolog blisko mnie czy lepiej udać się do specjalisty in vitro?

    Jakie badania immuno dobrze zrobić przed KD? NK? coś jeszcze? Mam Ana1 dodatni więc będę robić Ana3.

    Z góry dziękuje.

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 25 października 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn biorących Encorton. Lekarz kazał mi brać go 1 raz dziennie -rano. Biorę go po śniadaniu razem z pozostałymi tabletkami. Jak Wy go bierzecie ? Czytałam instrukcje i w zasadzie żadnych zaleceń co do stosowania tam nie

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 25 października 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn biorących Encorton. Lekarz kazał mi brać go 1 raz dziennie -rano. Biorę go po śniadaniu razem z pozostałymi tabletkami. Jak Wy go bierzecie ? Czytałam instrukcje i w zasadzie żadnych zaleceń co do stosowania tam nie
    Ja biore rano w trakcie jedzenia- tak.chyba nawet w ulotce jest napisane- zeby pidczas posilku.

    Eweszy lubi tę wiadomość

    Marmis
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 25 października 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn biorących Encorton. Lekarz kazał mi brać go 1 raz dziennie -rano. Biorę go po śniadaniu razem z pozostałymi tabletkami. Jak Wy go bierzecie ? Czytałam instrukcje i w zasadzie żadnych zaleceń co do stosowania tam nie
    Ja też brałam rano. U mnie była dawka 20

    Eweszy lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 26 października 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam dzisiaj z panią doktor odnośnie dalszych planów leczenia i dopiero za 3 miesiące chce mi zrobić histero powiedziała że wcześniej nie można.także jeśli dojdzie do kolejnego podejścia to będzie wiosna bo pewnie nie obejdzie się bez jakichś niespodzianek.mam do niej przyjść jak będę miała wynik histopatologiczny.

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 26 października 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laki21 wrote:
    Rozmawiałam dzisiaj z panią doktor odnośnie dalszych planów leczenia i dopiero za 3 miesiące chce mi zrobić histero powiedziała że wcześniej nie można.także jeśli dojdzie do kolejnego podejścia to będzie wiosna bo pewnie nie obejdzie się bez jakichś niespodzianek.mam do niej przyjść jak będę miała wynik histopatologiczny.
    Laki wiem, ze teraz te 3 miesiace wydaja sie wiecznoscia - ale uwierz zleci szybko. Zregeneruje Ci sie wszystko po lyzeczkowaniu i moze histero bedzie tylko profilaktyczna i bedziesz mogla zaraz w następnym cyklu "po" podejsc. Trzymam mocno kciuki za Ciebie✊✊✊🍀🍀🍀

    Marmis
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 26 października 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laki21 wrote:
    Rozmawiałam dzisiaj z panią doktor odnośnie dalszych planów leczenia i dopiero za 3 miesiące chce mi zrobić histero powiedziała że wcześniej nie można.także jeśli dojdzie do kolejnego podejścia to będzie wiosna bo pewnie nie obejdzie się bez jakichś niespodzianek.mam do niej przyjść jak będę miała wynik histopatologiczny.

    Laki kochana to prawda trzy miesiące zleca szybko, zaraz święta, Nowy Rok… zimno i później dni już będą dłuższe i cieplejsze i akurat ruszyć z nowymi siłami. A jak się czujesz ? Brzuch coś boli? Czy już jest wszystko dobrze ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Laki21 Autorytet
    Postów: 301 319

    Wysłany: 26 października 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obyście dziewczyny miały rację dokładnie te 3 miesiące oby to były tylko 3 teraz wydajá mi się wiecznością.te święta oj nie będá należeć do radosnych .brzuch dołem czuję cały czas,plamienie minimalne.wracam do pracy w przyszłym tygodniu nie ma sensu dalej siedzieć w domu.
    Za dwa tygodnie wynik histopatologiczny mam nadzieję że nic niepokojącego nie wyjdzie.

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 26 października 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laki my jesteśmy silne kobiety, wiele już przeszłaś. Myśl pozytywnie, bardzo daleko teraz zaszłaś. Teraz to już tylko będzie dobrze. Ale musisz myć dobrej myśli i nastawiać się pozytywnie 🥰

    Laki21 lubi tę wiadomość

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • Altair Autorytet
    Postów: 753 786

    Wysłany: 28 października 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nasze leczenie to ciągłe czekanie, a chciałoby się coś robić... trzymam kciuki Laki!

    Dziękuję Wam Dziewczyny, za wysłanie mnie do immunologa. Dostałam kilka badań do zrobienia. Też muszę czekać, bo po ciąży biochemicznej nie wszystkie badania można zrobić od razu. Jeśli nic się nie popsuje po drodze, to będę mogła podejść do następnego transferu po nowym roku.

    Zauważyłam na stronie innej kliniki, że niektórzy robią badania preimplantacyjne adoptowanego zarodka. Czy sądzicie, że warto? Czy któraś z Was korzystała z takiej opcji? W klinice, w której się leczę (Gyncentrum w Ostrawie) nie ma w ogóle takiej możliwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2021, 14:05

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 28 października 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair, my skorzystaliśmy z opcji przebadania zarodka. Wiedząc, że wszystko z nim ok, bylam spokojniejsza.

    Altair lubi tę wiadomość

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 28 października 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis jak schodzisz z leków? Bo schodzisz już? Jak tam nifty?

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
‹‹ 458 459 460 461 462 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ