X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • magdalena 87 Koleżanka
    Postów: 36 20

    Wysłany: 1 maja 2019, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjjj powiem Ci,że staram się nie wsluchiwac zbytnio w swój organizm i zbytnio nakręcać jak było w przypadku pierwszym i drugim bo cokolwiek coś poczułam wpisywalam w google i nakrecalam siebie,że się udało,że nie może być inaczej... a potem było wielkie rozczarowanie i płacz ,także czekam z niecierpliwością ale niczego już sobie nie wmawiam. Zwłaszcza,że pierwszy raz brałam ten lek duphaston i nie wiem zbytnio jak moj organizm na niego zareagował.
    Jeśli teraz się nie uda to ja już nie wiem co dalej bo przygotowania do 3 inseminacji trwały 4 miesiące (obniżenie tsh, kilka badań,branie witamin hormonalnych), jej sam przebieg też byl najlepiej przeprowadzonym spośród 3, potem te leki na ewentualne podtrzymanie...więc nie wiem co jeszcze można byłoby zrobić 🤔🤔🤔😑

    03.11 - I AID :(
    28.11 II AID :(
    04.19 - III AID 🤗🤗😍
    Beta hcg:
    14 dpo 385,4 mlU/ml,
    18 dpo 1605 mlU/ml
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 1 maja 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena 87 wrote:
    Ojjjj powiem Ci,że staram się nie wsluchiwac zbytnio w swój organizm i zbytnio nakręcać jak było w przypadku pierwszym i drugim bo cokolwiek coś poczułam wpisywalam w google i nakrecalam siebie,że się udało,że nie może być inaczej... a potem było wielkie rozczarowanie i płacz ,także czekam z niecierpliwością ale niczego już sobie nie wmawiam. Zwłaszcza,że pierwszy raz brałam ten lek duphaston i nie wiem zbytnio jak moj organizm na niego zareagował.
    Jeśli teraz się nie uda to ja już nie wiem co dalej bo przygotowania do 3 inseminacji trwały 4 miesiące (obniżenie tsh, kilka badań,branie witamin hormonalnych), jej sam przebieg też byl najlepiej przeprowadzonym spośród 3, potem te leki na ewentualne podtrzymanie...więc nie wiem co jeszcze można byłoby zrobić 🤔🤔🤔😑

    Ja mam tak samo, staram sama się trzepnąć w głowę jak tylko pomyślę, że boli mnie brzuch i to pewnie objaw ciąży, biorąc pod uwagę, że jest 5 dpo. 😂😂

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • mona87 Koleżanka
    Postów: 92 17

    Wysłany: 2 maja 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena 87 wrote:
    Ja natomiast w coraz większym napięciu..2 maja tuż, tuż 🙄
    Jeśli chodzi o to czy poinformowalismy najbliższych o metodzie, dzięki której chcmy być rodzicami wiedzą tylko najbliżsi (rodzice) i oczywiście czekają na ten mały cud 👶

    magdalena 87 - Można już Ci gratulować? :-)

    2013 - początek starań
    07.2014 - azospermia na podłożu genetycznym
    09.2015 - laparoskopia, niedrożność prawego jajowodu
    02.2017 - Gameta Gdynia
    05,06,09 2017 - 3 nieudane inseminacje AID :-(
    2018 - mutacja MTHFR A1298C i C677T, podejrzenie PCOS, lekka niedoczynność tarczycy...
    AMH - 5,35
    10.2019 - Decyzja, która zmieniła moje życie mam nadzieję, że na lepsze.


    23.01.2020 ujrzałam II kreski na teście 😘 naturalny CUD 😘
    05.02.2020 ❤ bije 😘

    "Ech życie...
    powiedz co Ty tam dla mnie jeszcze masz..."


    3jgxgzu362spog4w.png
  • magdalena 87 Koleżanka
    Postów: 36 20

    Wysłany: 2 maja 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjj kochane powiem Wam ,że ten dzień to w ogóle ajjjj. Zacznę od początku z samego rana udałam się na badanie krwi, wychodząc z przychodni zobaczyłam aptekę i wpadłam na pomysł zakupienia testu. Tak też zrobiłam. Wróciłam do domu zrobiłam co trzeba i zobaczyłam jedną kreskę 😭
    Zadzwonił telefon poszłam odebrać, wracam a tu 2 krechy 🤗😁dwie piękne krechy ☺ w danym momencie myślałam, że zemdleje, dosłowne, nogi mi się ugiely , zaczęło mną telepac ajjj ..uczucie nie do opisania.
    Dalej ciesząc się ale nie do końca wierząc czekałam na wyniki z krwi. Po 15 patrzę a tu wynik 385,4 mlU/ ml 🤗🤗🤗😍😍. Mam tylko nadzieję,że będzie rozwijała się prawidłowo 🙏 i bez większych komplikacji. Wam kochane również życzę pozytywnych wyników.U mnie powiedzenie do trzech razy sztuka się sprawdziło.

    mona87, Malinka2401 lubią tę wiadomość

    03.11 - I AID :(
    28.11 II AID :(
    04.19 - III AID 🤗🤗😍
    Beta hcg:
    14 dpo 385,4 mlU/ml,
    18 dpo 1605 mlU/ml
  • mona87 Koleżanka
    Postów: 92 17

    Wysłany: 2 maja 2019, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena 87 wrote:
    Ojjj kochane powiem Wam ,że ten dzień to w ogóle ajjjj. Zacznę od początku z samego rana udałam się na badanie krwi, wychodząc z przychodni zobaczyłam aptekę i wpadłam na pomysł zakupienia testu. Tak też zrobiłam. Wróciłam do domu zrobiłam co trzeba i zobaczyłam jedną kreskę 😭
    Zadzwonił telefon poszłam odebrać, wracam a tu 2 krechy 🤗😁dwie piękne krechy ☺ w danym momencie myślałam, że zemdleje, dosłowne, nogi mi się ugiely , zaczęło mną telepac ajjj ..uczucie nie do opisania.
    Dalej ciesząc się ale nie do końca wierząc czekałam na wyniki z krwi. Po 15 patrzę a tu wynik 385,4 mlU/ ml 🤗🤗🤗😍😍. Mam tylko nadzieję,że będzie rozwijała się prawidłowo 🙏 i bez większych komplikacji. Wam kochane również życzę pozytywnych wyników.U mnie powiedzenie do trzech razy sztuka się sprawdziło.

    CUDOWNIE!!! :-) Teraz życzę tylko spokojnych dziewięciu miesięcy :-)

    magdalena 87 lubi tę wiadomość

    2013 - początek starań
    07.2014 - azospermia na podłożu genetycznym
    09.2015 - laparoskopia, niedrożność prawego jajowodu
    02.2017 - Gameta Gdynia
    05,06,09 2017 - 3 nieudane inseminacje AID :-(
    2018 - mutacja MTHFR A1298C i C677T, podejrzenie PCOS, lekka niedoczynność tarczycy...
    AMH - 5,35
    10.2019 - Decyzja, która zmieniła moje życie mam nadzieję, że na lepsze.


    23.01.2020 ujrzałam II kreski na teście 😘 naturalny CUD 😘
    05.02.2020 ❤ bije 😘

    "Ech życie...
    powiedz co Ty tam dla mnie jeszcze masz..."


    3jgxgzu362spog4w.png
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 2 maja 2019, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena, wspaniale. Bardzo się cieszę! 😍😍😍 Miałaś jakiekolwiek objawy?

    magdalena 87 lubi tę wiadomość

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 2 maja 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena 87, wspaniałe wieści. Gratuluję! :)

    magdalena 87 lubi tę wiadomość

  • magdalena 87 Koleżanka
    Postów: 36 20

    Wysłany: 3 maja 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Magdalena, wspaniale. Bardzo się cieszę! 😍😍😍 Miałaś jakiekolwiek objawy?
    Malinka2401 objawy miałam następujące, porobilam sobie notatki w kalendarzu, którymi już się dzielę.
    Inseminacje miałam przeprowadzoną w 13 dc .
    17 dc rwal mnie strasznie lewy jajnik aż do pachwiny, nie był to ból długotrwały.
    20 dc uczucie zimna w lewym jajniku, tem.37,1 °
    24 dnia czułam, że ciągle mam tam mokro, myślałam, że to miesiączka jeszcze jak do tego doszło ból piersi (W tym chyba pierwszy raz sutkow) i ból w dole brzucha , mówię ohooo zbliża się ...
    26 dc dobrze,że miałam dzień wolny, czułam się bardzo osłabiona , piersi nadal bolały, temp. 37,3 ° tam bylo coraz bardziej mokro, co zaczęło przenosić się na bieliznę, czestomocz, no i ciągle sprawdzanie czy już nie przyszła.
    27 dc testowanie z nadzieją, choć szykowalam się na kolejną porażkę...
    Powiem Wam,że objawy bardzo podobne do miesiączki, dlatego myślałam, że i tym razem klapa 🤗 notatki są polowiczne ale robiłam je bo pierwszy raz brałam ten duphaston i tak jak wspominałam wcześniej nie wiedziałam jak moj organizm zareaguje,więc wolałam sobie zapisywać, może komuś się przyda. Czekam teraz na dobre wieści od Was 🙏😁🤗👶

    03.11 - I AID :(
    28.11 II AID :(
    04.19 - III AID 🤗🤗😍
    Beta hcg:
    14 dpo 385,4 mlU/ml,
    18 dpo 1605 mlU/ml
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 3 maja 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie pytanie, bo jestem 7dpi i od wczoraj biorę luteinę, a dzisiaj przy wyciąganiu aplikatora zauważyłam na odrobinę różowej krwi. Czy to normalne?

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • magdalena 87 Koleżanka
    Postów: 36 20

    Wysłany: 3 maja 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogła to być implantacja zarodka 🤗czego Ci życzę oczywiście 🤗

    Malinka2401 lubi tę wiadomość

    03.11 - I AID :(
    28.11 II AID :(
    04.19 - III AID 🤗🤗😍
    Beta hcg:
    14 dpo 385,4 mlU/ml,
    18 dpo 1605 mlU/ml
  • mona87 Koleżanka
    Postów: 92 17

    Wysłany: 6 maja 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem załamana :-(
    Wizyta w klinice umówiona, badania wszystkie porobione do in vitro, a M. mówi, że on raczej nie chce dawcy, tylko woli adopcję... bo byłoby po równo :-( Ku...wa jakie po równo mu mówię??? !!!! Po równo byłoby, gdyby mi macice wycieli!!! Nagle mu się coś uroiło, że wszyscy będą mówić, że dziecko nie jest podobne do niego, a że niby adopcyjne by było?! To ja się modlę tylko o to, aby zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko , a dla niego wygląd najważniejszy... :-( Dla M. tatusia, który chciał mnie zapłodnić, też było najważniejsze, aby dziecko było podobne do jego synusia, a mojego M. :-( :-( :-(

    Ja już mam tego wszystkiego dość...

    Malinka2401 lubi tę wiadomość

    2013 - początek starań
    07.2014 - azospermia na podłożu genetycznym
    09.2015 - laparoskopia, niedrożność prawego jajowodu
    02.2017 - Gameta Gdynia
    05,06,09 2017 - 3 nieudane inseminacje AID :-(
    2018 - mutacja MTHFR A1298C i C677T, podejrzenie PCOS, lekka niedoczynność tarczycy...
    AMH - 5,35
    10.2019 - Decyzja, która zmieniła moje życie mam nadzieję, że na lepsze.


    23.01.2020 ujrzałam II kreski na teście 😘 naturalny CUD 😘
    05.02.2020 ❤ bije 😘

    "Ech życie...
    powiedz co Ty tam dla mnie jeszcze masz..."


    3jgxgzu362spog4w.png
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 6 maja 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mona87 wrote:
    Dziewczyny, jestem załamana :-(
    Wizyta w klinice umówiona, badania wszystkie porobione do in vitro, a M. mówi, że on raczej nie chce dawcy, tylko woli adopcję... bo byłoby po równo :-( Ku...wa jakie po równo mu mówię??? !!!! Po równo byłoby, gdyby mi macice wycieli!!! Nagle mu się coś uroiło, że wszyscy będą mówić, że dziecko nie jest podobne do niego, a że niby adopcyjne by było?! To ja się modlę tylko o to, aby zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko , a dla niego wygląd najważniejszy... :-( Dla M. tatusia, który chciał mnie zapłodnić, też było najważniejsze, aby dziecko było podobne do jego synusia, a mojego M. :-( :-( :-(

    Ja już mam tego wszystkiego dość...

    Przepraszam za polubienie. Niechcący.
    Mona, mogę sobie wyobrazić co czujesz. Ja jestem człowiekiem zero jedynkowym i uważam, że powinnaś odejść. Przepraszam, że tak brutalnie. Ale po tych okropnych rzeczach, które przeszłaś przez niego i jego rodzinę to powinien Cię na rękach nosić.
    Jakbym była na Twoim miejscu, szczerze, bo jestem bezpośrednia i po takim tekście już bym była gorąca. Powiedzialabym mu: ale przecież to Ty jesteś ćwierćmężczyzną, bo nie potrafisz spłodzić dziecka i jeszcze mi będziesz wybrzydzał, że ma być podobne. Może do Twojego tatusia zboczeńca?
    Przepraszam, wiecie, że o żadnym z naszych chłopaków tak nie myślę, ale tak się wkurwiłam, że nie mogę się powstrzymać.
    Mona, zostaw drania!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 10:43

    magdalena 87, Agness001 lubią tę wiadomość

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 6 maja 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mona87 wrote:
    Dziewczyny, jestem załamana :-(
    Wizyta w klinice umówiona, badania wszystkie porobione do in vitro, a M. mówi, że on raczej nie chce dawcy, tylko woli adopcję... bo byłoby po równo :-( Ku...wa jakie po równo mu mówię??? !!!! Po równo byłoby, gdyby mi macice wycieli!!! Nagle mu się coś uroiło, że wszyscy będą mówić, że dziecko nie jest podobne do niego, a że niby adopcyjne by było?! To ja się modlę tylko o to, aby zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko , a dla niego wygląd najważniejszy... :-( Dla M. tatusia, który chciał mnie zapłodnić, też było najważniejsze, aby dziecko było podobne do jego synusia, a mojego M. :-( :-( :-(

    Ja już mam tego wszystkiego dość...
    Jeżeli on teraz się rozmyśla to uważam, że powinniście się wstrzymać z wizytą w klinice. Musicie być pewni tego oboje. Może potrzeba jeszcze czasu. Jednak jeżeli widzisz, że on nie będzie w stanie tego zaakceptować to popieram słowa Malinki, może jednak lepiej się rozstać. Czasem to jest jedyne najrozsądniejsze wyjście. Nic na siłę bo to się tylko może źle skończyć dla Ciebie i dziecka. Dużo już wycierpiałaś, za dużo. Trzeba pomyśleć o sobie. Swoją drogą przykre, że mężczyźni w tej sytuacji myślą, że to tylko oni są skrzywdzeni przez los i skupiają się na sobie. A my to niby mamy lekko? Sama decyzja o dawcy ile zabrała czasu, łez. Wsparcie jakie im udzielamy, dbamy żeby nie czuli się gorsi to przecież bardzo dużo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 15:30

    Malinka2401, magdalena 87 lubią tę wiadomość

  • magdalena 87 Koleżanka
    Postów: 36 20

    Wysłany: 6 maja 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi chyba po raz pierwszy słów zabrakło. Nie potrafię nawet sobie wyobrazić co czujesz 😭
    dlatego też przychylam się do słów Malinki i Agness...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 17:57

    03.11 - I AID :(
    28.11 II AID :(
    04.19 - III AID 🤗🤗😍
    Beta hcg:
    14 dpo 385,4 mlU/ml,
    18 dpo 1605 mlU/ml
  • byle_do_jutra Koleżanka
    Postów: 35 129

    Wysłany: 6 maja 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mona87 wrote:
    Dziewczyny, jestem załamana :-(
    Wizyta w klinice umówiona, badania wszystkie porobione do in vitro, a M. mówi, że on raczej nie chce dawcy, tylko woli adopcję... bo byłoby po równo :-( Ku...wa jakie po równo mu mówię??? !!!! Po równo byłoby, gdyby mi macice wycieli!!! Nagle mu się coś uroiło, że wszyscy będą mówić, że dziecko nie jest podobne do niego, a że niby adopcyjne by było?! To ja się modlę tylko o to, aby zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko , a dla niego wygląd najważniejszy... :-( Dla M. tatusia, który chciał mnie zapłodnić, też było najważniejsze, aby dziecko było podobne do jego synusia, a mojego M. :-( :-( :-(

    Ja już mam tego wszystkiego dość...


    Może takie słowa to u Twojego M objaw strachu? Wiesz, czym bliżej tym bardziej się boi. Porozmawiajcie na spokojnie. Powiedz mu to co nam napisałaś. Zastanów się nad tym co napisała Agness, może przełóż ta wizytę niech M trochę ochłonie, przemyśli, skoro on dzisiaj się boi tego ze dziecko nie będzie podobne to żeby później nie miał problemów z akceptacja dziecka. Niech to będzie Wasza wspólna decyzja. Ostatecznie może to i lepiej ze doszło do takiej rozmowy teraz, lepiej teraz niż przed sama procedura. Po prostu powiedz mu szczerze co Ty czujesz w tej sytuacji, co jest dla Ciebie ważne i czego byś od niego oczekiwała, a później pozwól mu to przemyśleć.

    Przytulam Cię mocno, trzymaj się 😗

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 6 maja 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy korzystał ktoś z banków zagranicznych? Mamy dylemat czy z banku kliniki czy z Cyrosa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 20:59

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 7 maja 2019, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje dziewczyny, życzę Wam szybkiego zobaczenia dwóch kreseczek. Życzę, żeby każdej z Was ułożyło się tak, jak to sobie wymarzy.
    Moim oczom dzisiaj ukazały się 2 piękne kreski, tym samym 1 AID udana. 😘

    https://zapodaj.net/32b50c91ab0ff.jpg.html

    mona87, magdalena 87 lubią tę wiadomość

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • mona87 Koleżanka
    Postów: 92 17

    Wysłany: 7 maja 2019, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Kochane moje dziewczyny, życzę Wam szybkiego zobaczenia dwóch kreseczek. Życzę, żeby każdej z Was ułożyło się tak, jak to sobie wymarzy.
    Moim oczom dzisiaj ukazały się 2 piękne kreski, tym samym 1 AID udana. 😘

    https://zapodaj.net/32b50c91ab0ff.jpg.html

    Malinka2401 - a nie mówiłam, że Ci się uda :-) GRATULUJĘ :-)

    Malinka2401 lubi tę wiadomość

    2013 - początek starań
    07.2014 - azospermia na podłożu genetycznym
    09.2015 - laparoskopia, niedrożność prawego jajowodu
    02.2017 - Gameta Gdynia
    05,06,09 2017 - 3 nieudane inseminacje AID :-(
    2018 - mutacja MTHFR A1298C i C677T, podejrzenie PCOS, lekka niedoczynność tarczycy...
    AMH - 5,35
    10.2019 - Decyzja, która zmieniła moje życie mam nadzieję, że na lepsze.


    23.01.2020 ujrzałam II kreski na teście 😘 naturalny CUD 😘
    05.02.2020 ❤ bije 😘

    "Ech życie...
    powiedz co Ty tam dla mnie jeszcze masz..."


    3jgxgzu362spog4w.png
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 7 maja 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję i będę obserwować Wasze poczynania i czekać na dobre wieści. Nie poddawajcie się. 😘

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 7 maja 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Kochane moje dziewczyny, życzę Wam szybkiego zobaczenia dwóch kreseczek. Życzę, żeby każdej z Was ułożyło się tak, jak to sobie wymarzy.
    Moim oczom dzisiaj ukazały się 2 piękne kreski, tym samym 1 AID udana. 😘

    https://zapodaj.net/32b50c91ab0ff.jpg.html
    Malinka bardzo się cieszę :). Gratuluję! 😘 :)

    Malinka2401 lubi tę wiadomość

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ