X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness super ze do przodu! Kciuki mocno zaciska m :) ja dzis juz leze w szpitalu, jutro zabieg. Jeszcze badanie gin i lekarka sympatyczna mowi "to sprawdzimy moze jest pani w ciazy" informuje ze napewno nie... Wie pani roznie bywa. W trakcie badanie "no idealnie wszystko, pieknie". Takze lekka depresja ale juz jutro bedzie po i mozna isc dalej!! :)

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również w tym miesiącu podchodzimy do kolejnej aid. Aktualnie biorę lamette 1x1 przez pięć dni. Też się trochę obawiam o czwartkowe święto, ale jakoś jestem dobrej myśli:) Niech się dzieje!!!!

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia to będziemy miały AID w podobnym terminie 😉. Ciekawe jak zareaguję na większą dawkę Lametty. Poprzednio miałam po 1 tabletce i był 1 pęcherzyk. Na razie lekko czuję jajniki. Najważniejsze, że w końcu coś się dzieje :).
    Mallagga kciuki za pozytywne wieści po zabiegu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 19:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Jolcua to będziemy miały AID w podobnym terminie 😉. Ciekawe jak zareaguję na większą dawkę Lametty. Poprzednio miałam po 1 tabletce i był 1 pęcherzyk. Na razie lekko czuję jajniki. Najważniejsze, że w końcu coś się dzieje :).
    Mallagga kciuki za pozytywne wieści po zabiegu :)
    Melduje sie po zabiegu:) juz wsrod przytomnych :)
    Wszystko gra, drozne bez zrostow i innych takich mozna dzialac!! Za dwa tygodnie na wizyte i ustalamy co i jak 😎😎💪

    magdalena 87 lubi tę wiadomość

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Melduje sie po zabiegu:) juz wsrod przytomnych :)
    Wszystko gra, drozne bez zrostow i innych takich mozna dzialac!! Za dwa tygodnie na wizyte i ustalamy co i jak 😎😎💪
    No to teraz macie zielone światło :). Trzymam kciuki za kolejne etapy 😉.

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness ja obstawiam środę. Za pierwszym razem też miałam jeden pęcherzyk po 1 tabletce przez 5 dni. Z kolei w zeszłym miesiącu przy takiej dawce było słabo, wtedy też miałam infekcję więc może to był powód. Lekarz zalecił mi dalej taka sama dawkę, więc ufam, że wie co robi.

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki Kochane!!! 😘😘😍😍

    Mallagga lubi tę wiadomość

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia, agnes czekam w tym tygodniu na raporty! Sciskam kciuki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sie teraz zastanawiam, czy przed inseminacja mialyscie robiona cytologie? Bo czytam na necie i wszedzie wymagana, od marca doktor nic nie mowi o cytologii...

  • anissima Koleżanka
    Postów: 38 18

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga ,tak cytologia jest wymagana.
    Ja dzisiaj miałam mieć AID , w ostatnim momencie dowiedziałam się, że muszę wykonać jeszcze jedno badanie...Jakby nie mogli mi o nim powiedzieć wcześniej... Myślałam, że wyjdę z siebie. Jutro idę jeszcze raz, ale nie wiem czy nie będzie za późno :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 22:18

    I AID- :(
    II AID - :(
    III AID :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anissima wrote:
    Mallagga ,tak cytologia jest wymagana.
    Ja dzisiaj miałam mieć AID , w ostatnim momencie dowiedziałam się, że muszę wykonać jeszcze jedno badanie...Jakby nie mogli mi o nim powiedzieć wcześniej... Myślałam, że wyjdę z siebie. Jutro idę jeszcze raz, ale nie wiem czy nie będzie za późno :(
    To cos czuje ze podziele twoje emocje w poniedzialek alek jak dowiem sie ze musze czekac na wynik cytologi... Juz sie nawet tak nastawiam, zeby sie nie zdziwic. :/

  • magdalena 87 Koleżanka
    Postów: 36 20

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, cytologia jest wymagana ale nie przed samą AID, bynajmniej u mnie tak nie było, pamiętam lekarz od razu się pytał czy mam ważny wynik cytologi, jeśli nie to trzeba zrobić.Miałam ją zrobioną raz ze wszystkimi badaniami przed pierwszą AID , potem do następnych wynik pierwszej wystarczył.
    Ja ją robiłam u swojego lekarza w swoim mieście.
    Trzymam kciuki 👊

    03.11 - I AID :(
    28.11 II AID :(
    04.19 - III AID 🤗🤗😍
    Beta hcg:
    14 dpo 385,4 mlU/ml,
    18 dpo 1605 mlU/ml
  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga, cytologia jest wymagana, ale też nie musi być bardzo "świeża". Chociaż to zależy od wymagań kliniki. W mojej klinice jest ważna, aż 2 lata. Ale u Ciebie może być inaczej np. rok. Może robiłaś jakiś czas temu i to wystarczy? Panie w rejestracji też powinny znać odpowiedź na pytanie ile jest ważna.
    Ale swoją drogą...też mnie denerwuję, że płacimy z prywatne wizyty, a i tak czasem same musimy pilnować takich spraw. Ehhh...

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Mallagga, cytologia jest wymagana, ale też nie musi być bardzo "świeża". Chociaż to zależy od wymagań kliniki. W mojej klinice jest ważna, aż 2 lata. Ale u Ciebie może być inaczej np. rok. Może robiłaś jakiś czas temu i to wystarczy? Panie w rejestracji też powinny znać odpowiedź na pytanie ile jest ważna.
    Ale swoją drogą...też mnie denerwuję, że płacimy z prywatne wizyty, a i tak czasem same musimy pilnować takich spraw. Ehhh...
    Ja mam napewno ponad rok, zaraz sie okaze ze zanim doczekam cytologii inne sie przeterminuja. Dlugo czekalyscie na wynik cyto?
    Czasem mam wrazenie ze juz nic mnie nie zaskoczy, powoli staje sie obojetna na to wszystko bo tez ile mozna. Juz zylam nadzieja ze w lipcu zaczniemy, a to wyglada na to ze moze i sierpien 😭

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety u mnie w tym cyklu klapa. Okazało się że ten dawca, którego wybraliśmy ma kiepskie parametry w 2 ostatnich słomkach i nadaje się tylko do in vitro. Mój M nie przystał na drugiego dawcę z jasnymi oczami. Rozmawiałam z embriologiem. W połowie lipca mają sprowadzać dodatkowe słomki z najbardziej pożądanymi cechami. Zapisali moje ale nie dają gwarancji że takie będą. Poza tym miałam 4 pęcherzyki 19, 18, 16 i 15 mm. Mam brać Duphaston żeby nie wytworzył się torbiele. Teraz to już nie wiem co robić. Na razie jesteśmy oboje zdenerwowani. Trzeba to przegadać.
    Jolcia jak sytuacja u Ciebie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Niestety u mnie w tym cyklu klapa. Okazało się że ten dawca, którego wybraliśmy ma kiepskie parametry w 2 ostatnich słomkach i nadaje się tylko do in vitro. Mój M nie przystał na drugiego dawcę z jasnymi oczami. Rozmawiałam z embriologiem. W połowie lipca mają sprowadzać dodatkowe słomki z najbardziej pożądanymi cechami. Zapisali moje ale nie dają gwarancji że takie będą. Poza tym miałam 4 pęcherzyki 19, 18, 16 i 15 mm. Mam brać Duphaston żeby nie wytworzył się torbiele. Teraz to już nie wiem co robić. Na razie jesteśmy oboje zdenerwowani. Trzeba to przegadać.
    Jolcia jak sytuacja u Ciebie?
    Tule i wspieram! Rozumiem emocje, sam fakt hest ciezki a kiedy chce sie dzialac a każą czekac to juz ponad sily, ale zbieraj energie bo ten 3 raz musi sie udac!! :*

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Tule i wspieram! Rozumiem emocje, sam fakt hest ciezki a kiedy chce sie dzialac a każą czekac to juz ponad sily, ale zbieraj energie bo ten 3 raz musi sie udac!! :*
    Tak jak pisałaś wcześniej, ostatnio też mam wrażenie, że chyba już nic nie jest mnie w stanie zdziwić bo ciągle coś. No ale na pewno się nie poddam. Wiele przechodzimy ale przez to jesteśmy silniejsze i wierzę, że dopniemy swego. Te badania, które wykonałam maja ważność do listopada. Jedynie cytologia traci termin (1 rok) w połowie lipca więc przed kolejnym razem muszę powtórzyć.

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! U mnie tym razem dobrze😊 Jeden ładny pęcherzyk-jutro inseminacja. Nawet się lekarz zastanawiał, że może bez zastrzyku, ale jednak mi przepisał.
    Agness, dużo pęcherzyków miałaś-szok! My z wyborem dawcy wrzuciliśmy na luz. Tzn. poczatkowo też miałam plan, że będę wybierała razem z embriologiem, a mąż miał mieszane uczucia. Ale byliśmy też raz na wizycie u Pani psycholog i gdy o tym wspomnieliśmy, to ona nam odradziła wybieranie spośród różnych opcji i tak też postanowiliśmy. Lekarze zapewniają nas ze wszystkie cechy muszą się zgadzać i oni nie mogą nam podać nasienia dawcy niepasującego do naszych cech, a także że jest to sprawdzane zawsze i przez lekarza i przez embriologa. Także postanowiliśmy, że nawet nie będziemy poznawać cech dawcy. Teraz mamy zarezerwowane nasienie od dawcy z którym się za pierwszym razem "częściowo udało"
    A kwestia koloru oczu...dzieci nie zawsze mają kolor oczu po którymś z rodziców - są na internecie grafiki,które fajnie przedstawiają jakie jest prawdopodobieństwo. Z drugiej strony rozumiem Agness też Twoje podejście, jeśli jesteś to dla Was bardzo istotne, to walcz o to!
    Mallagga, a jak z twoją cytologia? Dowiedziałaś się czy może masz aktualna albo czy zdążysz zrobić nowa?

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolcia1005 wrote:
    Hej dziewczyny! U mnie tym razem dobrze😊 Jeden ładny pęcherzyk-jutro inseminacja. Nawet się lekarz zastanawiał, że może bez zastrzyku, ale jednak mi przepisał.
    Agness, dużo pęcherzyków miałaś-szok! My z wyborem dawcy wrzuciliśmy na luz. Tzn. poczatkowo też miałam plan, że będę wybierała razem z embriologiem, a mąż miał mieszane uczucia. Ale byliśmy też raz na wizycie u Pani psycholog i gdy o tym wspomnieliśmy, to ona nam odradziła wybieranie spośród różnych opcji i tak też postanowiliśmy. Lekarze zapewniają nas ze wszystkie cechy muszą się zgadzać i oni nie mogą nam podać nasienia dawcy niepasującego do naszych cech, a także że jest to sprawdzane zawsze i przez lekarza i przez embriologa. Także postanowiliśmy, że nawet nie będziemy poznawać cech dawcy. Teraz mamy zarezerwowane nasienie od dawcy z którym się za pierwszym razem "częściowo udało"
    A kwestia koloru oczu...dzieci nie zawsze mają kolor oczu po którymś z rodziców - są na internecie grafiki,które fajnie przedstawiają jakie jest prawdopodobieństwo. Z drugiej strony rozumiem Agness też Twoje podejście, jeśli jesteś to dla Was bardzo istotne, to walcz o to!
    Mallagga, a jak z twoją cytologia? Dowiedziałaś się czy może masz aktualna albo czy zdążysz zrobić nowa?
    Ojej super wiesci ile mm pecherzyk endo? Trzeba zbierac do statystyk 💪
    Wiesz co, co ma sie stac i tak sie stanie, ide w poniedzialek i zobacze co doktorek powie, im wiecej bede sie zastanawiac tym gorzej, trudno ewebtualnie jakos jeszcze kolejny msc przezyje skoro juz rok dalismy rade, wakacje sa szybko zleci 😁

  • jolcia1005 Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Ojej super wiesci ile mm pecherzyk endo? Trzeba zbierac do statystyk 💪

    O kurcze...nawet tym razem nie wiem. Tak się ucieszyłam jak powiedział, że warunki super, że nie dopytałam😮

    32l
    M-Azoospermia, Hipogonadyzm pierwotny
    05.2018 - TESE brak plemników
    12.2018 1 AID ciąża bezzarodkowa
    2019 4xAID :(
    01.2020 Laparo+Histero+Drożność OK
    2020 2xAID :(
    06.2020 IMSI, 3 blastki
    06.2020 Transfer 3AA, 10dpt beta 241, 12dpt beta 558
    p19u3e3k91lhnfy4.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ