X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AID inseminacja nasieniem dawcy
Odpowiedz

AID inseminacja nasieniem dawcy

Oceń ten wątek:
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem zła na siebie. Siss nie idź za wczesnie na betę. Zawsze wszystkim trułam, ze ovitrelle się utrzymuje itp. I pierwszy raz mi się potwierdziło:-///
    14 dni od zastrzyku zawsze miałam <2.3 a dzisiaj beta 4,26. 14 dni od zastrzyku a ok12 od owu:/:/
    jak bym poszła np. Dzień wcześniej to bym mocno dostała po dupie, bo jeszcze by mi więcej niż 5 pokazało :/
    Dzisiaj mam o17 usg to lekarz i tak potwierdzi brak ciąży i przy okazji ze kazał testować 2.09 czyli 16 dni od zastrzyku ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 12:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    No i jestem zła na siebie. Siss nie idź za wczesnie na betę. Zawsze wszystkim trułam, ze ovitrelle się utrzymuje itp. I pierwszy raz mi się potwierdziło:-///
    14 dni od zastrzyku zawsze miałam <2.3 a dzisiaj beta 4,26. 14 dni od zastrzyku a ok12 od owu:/:/
    jak bym poszła np. Dzień wcześniej to bym mocno dostała po dupie, bo jeszcze by mi więcej niż 5 pokazało :/
    Dzisiaj mam o17 usg to lekarz i tak potwierdzi brak ciąży i przy okazji ze kazał testować 2.09 czyli 16 dni od zastrzyku ;/
    Zastrzyk podobno przez 10 dni może fałszować wynik.... Może coś tam się właśnie dzieje i oby tak było ✊

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama1989 wrote:
    Zastrzyk podobno przez 10 dni może fałszować wynik.... Może coś tam się właśnie dzieje i oby tak było ✊
    Mój lekarz na podstawie doświadczenia mówi ze dłużej w praktyce :-/ eh mam mętlik:/ dobrze, ze za kilka godzin wizyta

  • szalona1106 Koleżanka
    Postów: 100 13

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    No i jestem zła na siebie. Siss nie idź za wczesnie na betę. Zawsze wszystkim trułam, ze ovitrelle się utrzymuje itp. I pierwszy raz mi się potwierdziło:-///
    14 dni od zastrzyku zawsze miałam <2.3 a dzisiaj beta 4,26. 14 dni od zastrzyku a ok12 od owu:/:/
    jak bym poszła np. Dzień wcześniej to bym mocno dostała po dupie, bo jeszcze by mi więcej niż 5 pokazało :/
    Dzisiaj mam o17 usg to lekarz i tak potwierdzi brak ciąży i przy okazji ze kazał testować 2.09 czyli 16 dni od zastrzyku ;/
    mi sie wydaje ze lekarz bedzie ci kazał isć za 2 dni jeszcze raz na bete :)

    1 AID🍷
    2 AID 🍷
    3 AID nie udany
    4 AID nie udany
    In Vitro
    13.04 1. Transfer
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szalona1106 wrote:
    mi sie wydaje ze lekarz bedzie ci kazał isć za 2 dni jeszcze raz na bete :)
    Pewnie jeśli zasieje jakiś mętlik to pojde jutro. Przy 3. IUI byłam 15 dni po zastrzyku to już miałam <2.3. Wiec tak tez powinno być jutro. To jakiś dziwny cykl u mjie. Mam nadzieje, ze to nie klas torbiel czy inne paskudztwo.

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    No i jestem zła na siebie. Siss nie idź za wczesnie na betę. Zawsze wszystkim trułam, ze ovitrelle się utrzymuje itp. I pierwszy raz mi się potwierdziło:-///
    14 dni od zastrzyku zawsze miałam <2.3 a dzisiaj beta 4,26. 14 dni od zastrzyku a ok12 od owu:/:/
    jak bym poszła np. Dzień wcześniej to bym mocno dostała po dupie, bo jeszcze by mi więcej niż 5 pokazało :/
    Dzisiaj mam o17 usg to lekarz i tak potwierdzi brak ciąży i przy okazji ze kazał testować 2.09 czyli 16 dni od zastrzyku ;/

    Może faktycznie jednak coś się dzieje. Nie chcę robić nadziei, ale może powtórz jutro albo pojutrze? Ja betę będę robić też w 12 dniu po inseminacji.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Może faktycznie jednak coś się dzieje. Nie chcę robić nadziei, ale może powtórz jutro albo pojutrze? Ja betę będę robić też w 12 dniu po inseminacji.
    Ja robiłam w 13 po inseminacji ale chyba potem następnego dnia pęcherzyk pękł. 14 dzień po zastrzyku. Gdybym mogła cofnąć czas to bym poczekała jeszcze dzień i Tobie tak radzę Kochana 😘

  • By_ann Autorytet
    Postów: 260 400

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:)
    Ja dziś 2 IUI, testowanie 9.09.
    Dziś wszystko mnie boli po zabiegu :( też tak macie? Chodzę w pół zgięta:(

    🤵Azospermia 👰niedoczynność
    Łódź Salve:
    3*IUI nieudane
    Gameta Rzgów
    2* IUI nieudane
    I IVF:
    Punkcja 07.05 - 8 komórek. Mamy 4 (❄️ 5, ❄️❄️❄️ 6). Przygotowania do FET (cykl sztuczny).
    Estrofem(3*2), Duphaston(3*1), Cyclogest(2*1), Euthyrox n75
    *04.06 FET (20dc), 5dniowy ❄️
    11.06 prog 8,37 beta <0,2 (7dpt)
    *06.07 FET (20dc), 6dniowy ❄️
    09.06 prog 11,2; beta <0,2 (3dpt), 13.07 prog 10,9; beta 57,4 (7dpt), 15.07 prog 10,9; beta 149 (9dpt), 17.07 prog 10,9; beta 275 (11dpt), 20.07 prog 9,56; beta 1118 (14dpt), 02.08 beta 40361 (27 dpt)
    03.08 (28 dpt) Jest zarodek i 🖤
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    By_ann wrote:
    Cześć Dziewczyny:)
    Ja dziś 2 IUI, testowanie 9.09.
    Dziś wszystko mnie boli po zabiegu :( też tak macie? Chodzę w pół zgięta:(
    Ja pierwszy raz teraz tak miałam, ze po zabiegu noc cała nie spałam z bólu i krwawiłam. Potem 4 dni jeszcze plamienia. Niestety nieudana.
    Lekarz Ci kazał tak wczesnie testować??? Widzę, ze ostatnio tez tak wczesnie. Milas teraz zastrzyk po pęknięciu. Widzę, ze i Ty miałaś przygodę z utrzymującym się zastrzykiem w krwi:/ u mnie 14 dni po zastrzyku beta hcg 4.26;/;/

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Ja robiłam w 13 po inseminacji ale chyba potem następnego dnia pęcherzyk pękł. 14 dzień po zastrzyku. Gdybym mogła cofnąć czas to bym poczekała jeszcze dzień i Tobie tak radzę Kochana 😘

    Powinnam zrobić właśnie w tym 13 dniu, tak mi zaleciła lekarka , ale akurat będę w pracy i nie mam możliwości wyjść wcześniej żeby zdążyć pobrać krew, dlatego robię dzień wcześniej. Ja też nie wiem kiedy u mnie pękł pęcherzyk. Iui była w piątek o 11, na nie pękniętym, a w poniedziałek popołudniu miałam usg kontrolne i już było po owulacji. No cóż, co ma być to będzie, tak jak powiedziałaś, wyniku nie zmienię.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • forget-me-not Ekspertka
    Postów: 190 350

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gioia wrote:
    Dziewczyny,
    Ja dziś tak trochę z 'innej beczki'. Czy podejmując decyzję o dawcy mieliście z Waszymi Partnerami dylematy moralne? Jeśli tak, to jak sobie poradziliście.

    Jak dostaliśmy diagnozę - azoospermia, to świat się dla nas zawalił. Ja nie dopuszczałam wogóle myśli o dawcy, bo było to dla mnie niewyobrażalne. I tak minęły już ponad 2 lata i się zdecydowaliśmy. Mój Mąż nie ma żadnego z tym problemu. U mnie jest różnie... najbardziej chyba boję się ostracyzmu jak prawda wyjdzie na jaw. Po mojej pierwszej inseminacji jestem najszczęśliwszą osobą na świecie (choc minął dopiero tydzień) 😊 i tak sobie myślę, że nikomu nic do tego. Podjęliśmy najlepszą dla nas decyzję.

    Jak go jest u Was?


    U nas poszło bardzo szybko. Kilka dni i byliśmy zdecydowani. Porozmawialismy szczerze i zadziałaliśmy trochę na zasadzie diagramu z możliwosciami TAK/NIE. Odpowiedź na pytanie czy chcemy miec dzieci - TAK, Czy możemy biologicznie - NIE, możliwe opcje to- Inspeminacja/In Vitro z dawcą - TAK.... Czy jestesmy gotowi - NIE, czy kiedyś będziemy - NIE, czy robimy od razu - TAK.
    I już pierwszą próbę mamy za sobą. Ciekawe jest to, że to pytanie o dawcę już do nas nie wraca, teraz zastanawiamy się ile dać szansy dla IUI. To nam pokazało, że lepiej decyzję podjąć szybko. Ale nie mówimy jeszcze nikomu, zdecydowalismy, że dopiero jak ciąża będzie potwierdzona to przegadamy z psychologiem plusy i minusy 'objawiania' prawdy światu - i zdecydujemy. Prawdę mówiąc, nie chciałabym uczestniczyć w tabu inseminacji/in vitro - mam poczucie, że im więcej będziemy mówić o tym głośno, to tym bardziej świat się przyzwyczai i zaakceptuje te metody leczenia niepłoności.

  • forget-me-not Ekspertka
    Postów: 190 350

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Niestety, 5. Inseminacja nieudana. Przed nami jeszcze bardzo druga droga. 10.09 wizyta u immunologa (dr Paśnik), może on pomoże znaleźć przyczynę 🤷‍♀️

    Trzymam kciuki za Ciebie !!! Daj znać, co powie lekarz na Twoj wynik bety.

  • forget-me-not Ekspertka
    Postów: 190 350

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    By_ann wrote:
    Cześć Dziewczyny:)
    Ja dziś 2 IUI, testowanie 9.09.
    Dziś wszystko mnie boli po zabiegu :( też tak macie? Chodzę w pół zgięta:(

    Mnie po zabiegu bardzo brzuch bolał, ale mam wrażenie, że z własnej głupoty... trzymałam pełny pęcherz ponad godzinę, to się nie mogło inaczej skończyć...

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brak ciąży, do 5 beta hcg może występować w cyklu u kobiety.
    Dzisiejsza diagnoza: niepłodność idiopatyczna. Po prostu niewiadomo czemu nie zachodzą w ciąże.
    Można dalej badać genetykę, ale według lekarza to nie do końca zbadany temat, niepotwierdzony naukowo jeszcze i są tylko przypuszczenia. Coś mam w tym genotypie kir nie tak, ale nie ma twardych dowodów na to, Ze to nie pozwala zagnieździć zarodka.
    dalsze inseminacje nie maja sensu, tylko in vitro

    Zakończyliśmy dzisiaj leczenie w tym miejscu:/:/
    Czuje jakby mi się po raz kolejny życie załamało.
    Po prostu oboje jesteśmy genetycznie niepłodni???!

    za kilka dni wizyta u immunologa i działamy dalej, ale te kilka kolejnych dni będzie ciężkie

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka bardzo mi przykro, ściskam Cię mocno i życzę dużo siły. Doczekacie w końcu tego cudu, zobaczysz.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • By_ann Autorytet
    Postów: 260 400

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovitrelle miałam w sobotę, więc 9.09 to będzie 11 dzień. A miałam IUI już na peknietym z tego co zrozumiałam :)
    Ja nie plamię, jedynie boli bardzo.. zobaczymy co dalej, nie ma co - każda przechodzi to inaczej:)

    🤵Azospermia 👰niedoczynność
    Łódź Salve:
    3*IUI nieudane
    Gameta Rzgów
    2* IUI nieudane
    I IVF:
    Punkcja 07.05 - 8 komórek. Mamy 4 (❄️ 5, ❄️❄️❄️ 6). Przygotowania do FET (cykl sztuczny).
    Estrofem(3*2), Duphaston(3*1), Cyclogest(2*1), Euthyrox n75
    *04.06 FET (20dc), 5dniowy ❄️
    11.06 prog 8,37 beta <0,2 (7dpt)
    *06.07 FET (20dc), 6dniowy ❄️
    09.06 prog 11,2; beta <0,2 (3dpt), 13.07 prog 10,9; beta 57,4 (7dpt), 15.07 prog 10,9; beta 149 (9dpt), 17.07 prog 10,9; beta 275 (11dpt), 20.07 prog 9,56; beta 1118 (14dpt), 02.08 beta 40361 (27 dpt)
    03.08 (28 dpt) Jest zarodek i 🖤
  • forget-me-not Ekspertka
    Postów: 190 350

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Brak ciąży, do 5 beta hcg może występować w cyklu u kobiety.
    Dzisiejsza diagnoza: niepłodność idiopatyczna. Po prostu niewiadomo czemu nie zachodzą w ciąże.
    Można dalej badać genetykę, ale według lekarza to nie do końca zbadany temat, niepotwierdzony naukowo jeszcze i są tylko przypuszczenia. Coś mam w tym genotypie kir nie tak, ale nie ma twardych dowodów na to, Ze to nie pozwala zagnieździć zarodka.
    dalsze inseminacje nie maja sensu, tylko in vitro

    Zakończyliśmy dzisiaj leczenie w tym miejscu:/:/
    Czuje jakby mi się po raz kolejny życie załamało.
    Po prostu oboje jesteśmy genetycznie niepłodni???!

    za kilka dni wizyta u immunologa i działamy dalej, ale te kilka kolejnych dni będzie ciężkie


    Bądź silna!! <3 Bardzo Cię ściskam i wspieram! Wierzę, że Wasze starania odniosą skutek. Bądź dobrej myśli, mimo wszystko.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • Nn14a Ekspertka
    Postów: 140 51

    Wysłany: 1 września 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny caly czas śledzę wasze poczynania na forum. Koniczynka28 bardzo mi przykro 😣 nie poddawajcie się walczcie dalej 😊
    Sisska jak sie czujesz? Nie nasz żadnych bóli? Kiedy testujesz? Mam nadzieję że wam sie uda 😚
    My zapisalismy sie w końcu na wizytę 11.09 zaczynamy 😊

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • forget-me-not Ekspertka
    Postów: 190 350

    Wysłany: 1 września 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mój 11 dzień po IUI - objawów nie mam zupełnie. Nic a nic.
    Nie spodziewałam się tego uczucia, ale naprawdę oszaleć idzie... Betę planuję na czwartek, 13 dzien po.
    Zawsze myślałam, że jestem rozsądna - a tu klops. Wszystkie myśli wokół jednego tematu krążą.

  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2764 2345

    Wysłany: 1 września 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedy jestem jeszcze trochę przed samym podejściem do inseminacji też mi się wydaje że wytrzymam, kiedy już będę na Waszym miejscu, że dam rade A pewno później się okaże że to nie jest takie łatwe nie myśleć o tym.

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ