X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Dona 23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj oidebrałam wyniki AMH wynik 1,32. Czytałam ,ze powyżej 1 jest to wynik w normie , nie wiem dlaczego na wyniku podano ze minimalna norma to 1,5 . I moj wynik jest ponizej normy Może jestescie bardziej wtajemniczone ,bo juz nie rozumiem jak mam odczytac.

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu masz cały temat o AMH:

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/amh-jakie-macie-poziomy-i-jakie-szanse,1157.html

    ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie mialam napisac, ze juz powstal duzy watek i tam pewnie beda te wtajemniczone bardziej :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • PannaFerminaDaza Koleżanka
    Postów: 56 43

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Pomóżcie proszę, bo siedzę i ryczę.
    Odebrałam dzisiaj mój wynik AMH i się podłamałam.
    Nadzieję, daje mi jeszcze dziwna norma podana obok:
    AMH: 0.637 ng/mol
    wartości referencyjne: 0.576-8.13
    UWAGA: zmiana zakresu i wart. referenc
    2.5 - 97.5 percentyl
    metoda ECLIA, analizator Cobas e, Roche


    Co to znaczy w kontekście możliwości zajścia w ciążę? Mam 33 lata...

    IV 2018 (13 dc) - AMH: 0.638
    IV 2018 (3 dc) - AMH: 0.92!
    HSG ok
    Morfologia 2%
    VIII 2018 Clo - 1 cykl
    nieudane podejścia do inseminacji
    II 2019 - AMH: 0.29
    III 2019 - pierwsze IVF
  • Natka86 Koleżanka
    Postów: 55 18

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaFerminaDaza wrote:
    Dziewczyny,

    Pomóżcie proszę, bo siedzę i ryczę.
    Odebrałam dzisiaj mój wynik AMH i się podłamałam.
    Nadzieję, daje mi jeszcze dziwna norma podana obok:
    AMH: 0.637 ng/mol
    wartości referencyjne: 0.576-8.13
    UWAGA: zmiana zakresu i wart. referenc
    2.5 - 97.5 percentyl
    metoda ECLIA, analizator Cobas e, Roche


    Co to znaczy w kontekście możliwości zajścia w ciążę? Mam 33 lata...
    Ja mam AMH 0,57 i mam 34 lata... mnie lekarz powiedział że przy moim poziomie AMH tylko in vitro. Ale dopoki jest owulacja to jakieś tam szanse na ciążę są... Ale bardzo małe...

    Andziak lubi tę wiadomość

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1370 1638

    Wysłany: 8 maja 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:21

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 11 maja 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie amh 0.86, mam 34 lata, pobrane 6 komórek, zapłodnione 4- przy moim bałaganie w brzuchu jest nieźle :) 2 pierwsze podane w 3 dobie niestety transfer nie udany, 2 mrozaczki czekają, crio w czerwcu :)

    Virginia lubi tę wiadomość

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 25 maja 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z was kochane staraczki zastanawiala się nad tym jakie konsekwencje niesie za sobą nasze niskie amh w tak młodym wieku? Ja mam 32 lata moje amh to 0,5. Ja już się nie staram o dziecko ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat menopauzy. Żaden gin podczas leczenia nie wspominał mi że może już za chwilę rozpocznie się u mnie przekwitanie. Jak to z tym jest? Czy mam zrobić jakieś dodatkowe badania hormonów? Czy wdrażana jest jakaś terapia hormonalna w takich przypadkach aby jakoś opóźnić nadejście menopauzy? Może ktoś zna dokładniej temat.

    Majaaa lubi tę wiadomość

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 24 lata i mam wynik 1,26 mój lekarz pow że nie jest to za wysoki wynik i trzeba szybko działać .

  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 25 maja 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    A czy któraś z was kochane staraczki zastanawiala się nad tym jakie konsekwencje niesie za sobą nasze niskie amh w tak młodym wieku? Ja mam 32 lata moje amh to 0,5. Ja już się nie staram o dziecko ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat menopauzy. Żaden gin podczas leczenia nie wspominał mi że może już za chwilę rozpocznie się u mnie przekwitanie. Jak to z tym jest? Czy mam zrobić jakieś dodatkowe badania hormonów? Czy wdrażana jest jakaś terapia hormonalna w takich przypadkach aby jakoś opóźnić nadejście menopauzy? Może ktoś zna dokładniej temat.

    U mnie od razu lekarz powiedział że wynika to z IV stopnia endo plus w zeszłym roku miałam laparoskopie i usuwane torbiele endometrialne z jajników a to bardzo obniża rezerwę jajnikowa

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • Pampuma Przyjaciółka
    Postów: 146 34

    Wysłany: 25 maja 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie usuniecie torbieli endo musi bardzo obnizac rezerwe jajnikowa. Duzo zalezy od umiejetnosci lekarza ktory robi laparo. Same torbiele endo moga obnizac rezerwe bo tworza otoczke ktora narusza zdrowa tkanke jajnika dlatego przy ich usuwaniu traci sie rezerwe. Ale tez nie zawsze, zalezy jak torbiel jest umiejscowiona i jakie sa umiejetnosci lekarza. Zostawienie torbieli endo co polecaja kliniki nieplodnosci, jest gorsze niz ich usuniecie bo moga zniszczyc jajnik.
    Sama endometrioza bez torbieli nie obniza rezerwy. I nie jest wskazaniem z automatu do in vitro co twierdza kliniki. Jestem tego zywym przykladem.

  • Ark_a Autorytet
    Postów: 281 184

    Wysłany: 25 maja 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    A czy któraś z was kochane staraczki zastanawiala się nad tym jakie konsekwencje niesie za sobą nasze niskie amh w tak młodym wieku? Ja mam 32 lata moje amh to 0,5. Ja już się nie staram o dziecko ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat menopauzy. Żaden gin podczas leczenia nie wspominał mi że może już za chwilę rozpocznie się u mnie przekwitanie. Jak to z tym jest? Czy mam zrobić jakieś dodatkowe badania hormonów? Czy wdrażana jest jakaś terapia hormonalna w takich przypadkach aby jakoś opóźnić nadejście menopauzy? Może ktoś zna dokładniej temat.

    Tutaj jest cały wątek na ten temat:

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/in-vitro-z-niskim-amh,12867,1.html

    Niskie AMH może być spowodowane przedwczesnym wygasaniem pracy jajników z powodu łamliwego chromosomu X. Można to sprawdzić robiąc badanie genetyczne na NFZ w poradni genetycznej. Jeśli się ma coś takiego to niestety nic już nie da się zrobić.
    Na pocieszenie powiem, że można mieć ten łamliwy chromosom X i mieć całkiem przyzwoity AMH - ja mam 1,36 w wieku 33 lat.

    Początek starań: 2015
    2iui
    Zmiana kliniki
    04.2020 początek długiego protokołu ivf z mrożeniem zarodków

    FAMSI - 3 blastki ❄️ 5.1.1 ❄️❄️5.2.2

    Ja 35l. - FraX, AMH 1,36, poza tym ok
    Mąż 37l. - wyniki ok
    IVF ❄️27.01.2022; 18dpt beta 47,8; 22dpt beta 2,2💔
    Zostały ❄️❄️ z nieprawidłowym wynikiem PGD
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 25 maja 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pampuma wrote:
    Niekoniecznie usuniecie torbieli endo musi bardzo obnizac rezerwe jajnikowa. Duzo zalezy od umiejetnosci lekarza ktory robi laparo. Same torbiele endo moga obnizac rezerwe bo tworza otoczke ktora narusza zdrowa tkanke jajnika dlatego przy ich usuwaniu traci sie rezerwe. Ale tez nie zawsze, zalezy jak torbiel jest umiejscowiona i jakie sa umiejetnosci lekarza. Zostawienie torbieli endo co polecaja kliniki nieplodnosci, jest gorsze niz ich usuniecie bo moga zniszczyc jajnik.
    Sama endometrioza bez torbieli nie obniza rezerwy. I nie jest wskazaniem z automatu do in vitro co twierdza kliniki. Jestem tego zywym przykladem.

    U mnie wycięli też cześć zrostów stad obniżona rezerwa a główna kwalifikacja do in vitro to niedroznosc jajowodów, co do samych torbieli zgoda :)

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 25 maja 2020, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona przyjaciółka przy AMH 0,7 zaszła w naturalną ciążę przy wielu chorobach współistniejących, 2 koleżanka przy AMH 0,2 tuli rocznego synka, więc to nie jest tak, że to jest ostateczny wyrok.

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Dziewczyny, mam 38 lat i AMH 3,0. Obleci? Na pokładzie 9 letnia córka i starania o drugie.
    To jest bardzo dobry wynik:)

  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 15 września 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odgrzebuję wątek i będę wdzieczna za każdą dobrą wiadomość od dziewczyn, którym udało się naturalnie zajść w ciążę przy niskim amh 🙏

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Coberka33 Przyjaciółka
    Postów: 78 20

    Wysłany: 8 października 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ppbije was dziewczyny moje AMH to az 18.98

  • qawzse Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 11 października 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje AMH to 26,60 :( zdiagnozowane PCOS. Niestety wszystkie cykle stymulowane skończyły się fiaskiem, w lipcu zaliczyłam hiperstymulacje po zastrzykach bemfoli i zdaje się że czeka mnie in vitro. Koszty przerażają, zabieg nie daje też spektakularnych rezultatów, ale jakoś nie potrafię się poddać :( czy jest ktoś kto leczy się w Rzeszowie?

    Starania od 01.2018
    PCOS
    wysoka prolaktyna 🔺🔺🔺
    Podwyższony testosteron i androstendion 🔺🔺🔺
    Cienkie endometrium ratowane divigelem
    Nasienie ok 👍

    03.2020- iui nieudana ☹️

    Cykle stymulowane : najpierw clostilbegyt, później aromek a teraz zastrzyki bemfola 💉

    6.11.2020 - pozytywny test ciążowy, beta 178,6 mlU /ml.
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 11 października 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Dodam swoje trzy grosze. Jak czytam forum to wydaje sie, ze jezeli AMH jest ponizej 1 to rzeczywiscie trzeba isc w strone in vitro, bo wtedy komorek jest mniej.
    Jednoczesnie jednak wynik AMH nie mowi o jakosci komorek. Ja zaczynalam z AMH ok 3 i niestety komorki nie przezywaja do stadium blastki. Jestem juz po 3 IVF, produkuje duzo komorek i rezultatow brak.

    ja mam AMH 2.5
    lekarz mi pow.że komórki nie dotrwały do 5 doby, z racji na wiek - 37 lat. :(
    miałam tylko 6 dojrzałych, 3 padły od razu po połączeniu z plemnikami.

    lekarz dodał, że z takim AMH w wieku 25 lat IVF przyniosłoby lepsze efekty. ale kto o tym tak myśli? jak stara się naturalnie :(

    zDmVp2.png
  • Justix293 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny!
    Nie wiem, czy któraś tu jeszcze zagląda.. ale jeśli tak, to proszę powiedzcie.. czy któraś z was miała problem z za wysokim AMH? Mój wynik to 13,77 ng/ml przy wieku 27 lat..
    Mam zdiagnozowane pcos, biorę progesteron.. o dziecko staramy się już 8msc.. czy mam jakies szansę?

‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ