Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Dona 23 Nowa

Wysłany: 18 sierpnia 2014, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj oidebrałam wyniki AMH wynik 1,32. Czytałam ,ze powyżej 1 jest to wynik w normie , nie wiem dlaczego na wyniku podano ze minimalna norma to 1,5 . I moj wynik jest ponizej normy Może jestescie bardziej wtajemniczone ,bo juz nie rozumiem jak mam odczytac.

• livia30 Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu masz cały temat o AMH:

https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/amh-jakie-macie-poziomy-i-jakie-szanse,1157.html

;-)

atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Anatolka Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie mialam napisac, ze juz powstal duzy watek i tam pewnie beda te wtajemniczone bardziej :)

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png
  • PannaFerminaDaza Koleżanka

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

Pomóżcie proszę, bo siedzę i ryczę.
    Odebrałam dzisiaj mój wynik AMH i się podłamałam.
    Nadzieję, daje mi jeszcze dziwna norma podana obok:
    AMH: 0.637 ng/mol
    wartości referencyjne: 0.576-8.13
    UWAGA: zmiana zakresu i wart. referenc
    2.5 - 97.5 percentyl
    metoda ECLIA, analizator Cobas e, Roche

Co to znaczy w kontekście możliwości zajścia w ciążę? Mam 33 lata...

IV 2018 (13 dc) - AMH: 0.638
    IV 2018 (3 dc) - AMH: 0.92!
    HSG ok
    Morfologia 2%
    VIII 2018 Clo - 1 cykl
    nieudane podejścia do inseminacji
    II 2019 - AMH: 0.29
    III 2019 - pierwsze IVF
  • Natka86 Koleżanka

Wysłany: 18 kwietnia, 21:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaFerminaDaza wrote:
    Dziewczyny,

Pomóżcie proszę, bo siedzę i ryczę.
    Odebrałam dzisiaj mój wynik AMH i się podłamałam.
    Nadzieję, daje mi jeszcze dziwna norma podana obok:
    AMH: 0.637 ng/mol
    wartości referencyjne: 0.576-8.13
    UWAGA: zmiana zakresu i wart. referenc
    2.5 - 97.5 percentyl
    metoda ECLIA, analizator Cobas e, Roche

Co to znaczy w kontekście możliwości zajścia w ciążę? Mam 33 lata...
    Ja mam AMH 0,57 i mam 34 lata... mnie lekarz powiedział że przy moim poziomie AMH tylko in vitro. Ale dopoki jest owulacja to jakieś tam szanse na ciążę są... Ale bardzo małe...

Andziak lubi tę wiadomość

• Pampuma Koleżanka

Wysłany: 8 maja, 11:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam robic amh nie w klinikach nieplodnosci tylko w zwyklej przychodni ktora wysyla krew np do diagnostyki. Poza tym to badanie wydaje mi sie malo wiarygodne i stworzone na uzytek klinik by moc pacjentke troche postraszyc i sklonic do szybszego in vitro.

jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

• Virginia Autorytet

Wysłany: 8 maja, 15:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam swoje trzy grosze. Jak czytam forum to wydaje sie, ze jezeli AMH jest ponizej 1 to rzeczywiscie trzeba isc w strone in vitro, bo wtedy komorek jest mniej.
    Jednoczesnie jednak wynik AMH nie mowi o jakosci komorek. Ja zaczynalam z AMH ok 3 i niestety komorki nie przezywaja do stadium blastki. Jestem juz po 3 IVF, produkuje duzo komorek i rezultatow brak.

jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

ona 38 lat. slabe komorki?
    on 39 lat. fragmentacja spermy 23%
    I IVF - 11 dojrzalych, 10 zaplodnionych, 0 5-dniowych :( nie bylo transferu
    II IVF + TESE - 7 dojrzalych, 5 zaplodnionych, 2 blastki B/C, Zero ❄️12 dpt - beta 138, 14 dpt - beta 101 - cb
    III IVF - 03.20 - 18 dojrzalych, 11 zaplodnionych - 1 blastka B/C. FET 05.20 😥
    AZ -FET 01.09.20
    7dpt - II kreski :)
    13dpt - beta 1,815
    15dpt -beta 3,873
    23dpt - mamy ❤️
    8.10.20 - 8 tyg ❤️
  • Tabolek Autorytet

Wysłany: 11 maja, 17:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie amh 0.86, mam 34 lata, pobrane 6 komórek, zapłodnione 4- przy moim bałaganie w brzuchu jest nieźle :) 2 pierwsze podane w 3 dobie niestety transfer nie udany, 2 mrozaczki czekają, crio w czerwcu :)

Virginia lubi tę wiadomość

07.2019 laparoskopia
    Endometrioza
    Niedrożność
    Mięśniak
    09.2019 zaczynamy procedurę in vitro
    14.12 punkcja
    17.12 nieudany transfer
    05.2020 w oczekiwaniu na crio, czekają 2 blastki
    13.06 nieudany crio transfer blastki 😔🖤
    10.08.2020 cb

Badamy immunologie
  • ewela88 Koleżanka

Wysłany: 25 maja, 07:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z was kochane staraczki zastanawiala się nad tym jakie konsekwencje niesie za sobą nasze niskie amh w tak młodym wieku? Ja mam 32 lata moje amh to 0,5. Ja już się nie staram o dziecko ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat menopauzy. Żaden gin podczas leczenia nie wspominał mi że może już za chwilę rozpocznie się u mnie przekwitanie. Jak to z tym jest? Czy mam zrobić jakieś dodatkowe badania hormonów? Czy wdrażana jest jakaś terapia hormonalna w takich przypadkach aby jakoś opóźnić nadejście menopauzy? Może ktoś zna dokładniej temat.

Majaaa lubi tę wiadomość

Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • anka Przyjaciółka

Wysłany: 25 maja, 07:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 24 lata i mam wynik 1,26 mój lekarz pow że nie jest to za wysoki wynik i trzeba szybko działać .

Starania od 8.2018
    AMH 1,26
    Morfologia :01.2020- 0%, 06.2020- 7%
    Fragmentacja DNA 9%
    MTHFR HOMO
    PAI HETERO
    05.2020 UŁAŃSKA
    Jajowody drożne .
  • Tabolek Autorytet

Wysłany: 25 maja, 08:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    A czy któraś z was kochane staraczki zastanawiala się nad tym jakie konsekwencje niesie za sobą nasze niskie amh w tak młodym wieku? Ja mam 32 lata moje amh to 0,5. Ja już się nie staram o dziecko ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat menopauzy. Żaden gin podczas leczenia nie wspominał mi że może już za chwilę rozpocznie się u mnie przekwitanie. Jak to z tym jest? Czy mam zrobić jakieś dodatkowe badania hormonów? Czy wdrażana jest jakaś terapia hormonalna w takich przypadkach aby jakoś opóźnić nadejście menopauzy? Może ktoś zna dokładniej temat.

U mnie od razu lekarz powiedział że wynika to z IV stopnia endo plus w zeszłym roku miałam laparoskopie i usuwane torbiele endometrialne z jajników a to bardzo obniża rezerwę jajnikowa

07.2019 laparoskopia
    Endometrioza
    Niedrożność
    Mięśniak
    14.12 punkcja
    17.12 nieudany transfer
    10.08.2020 cb

Badamy immunologie
  • Pampuma Koleżanka

Wysłany: 25 maja, 12:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie usuniecie torbieli endo musi bardzo obnizac rezerwe jajnikowa. Duzo zalezy od umiejetnosci lekarza ktory robi laparo. Same torbiele endo moga obnizac rezerwe bo tworza otoczke ktora narusza zdrowa tkanke jajnika dlatego przy ich usuwaniu traci sie rezerwe. Ale tez nie zawsze, zalezy jak torbiel jest umiejscowiona i jakie sa umiejetnosci lekarza. Zostawienie torbieli endo co polecaja kliniki nieplodnosci, jest gorsze niz ich usuniecie bo moga zniszczyc jajnik.
    Sama endometrioza bez torbieli nie obniza rezerwy. I nie jest wskazaniem z automatu do in vitro co twierdza kliniki. Jestem tego zywym przykladem.

• Ark_a Autorytet

Wysłany: 25 maja, 16:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:

Tutaj jest cały wątek na ten temat:

https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/in-vitro-z-niskim-amh,12867,1.html

Niskie AMH może być spowodowane przedwczesnym wygasaniem pracy jajników z powodu łamliwego chromosomu X. Można to sprawdzić robiąc badanie genetyczne na NFZ w poradni genetycznej. Jeśli się ma coś takiego to niestety nic już nie da się zrobić.
    Na pocieszenie powiem, że można mieć ten łamliwy chromosom X i mieć całkiem przyzwoity AMH - ja mam 1,36 w wieku 33 lat.

Początek starań: 2015
    2iui
    Zmiana kliniki
    04.2020 początek długiego protokołu ivf z mrożeniem zarodków

FAMSI - 2 blastki 5.2.2

Ja 33l. - FraX, AMH 1,36, poza tym ok
    Mąż 35l. - wyniki ok
    Czekamy na PGD mrozaczków...
  • Tabolek Autorytet

Wysłany: 25 maja, 22:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pampuma wrote:
    Niekoniecznie usuniecie torbieli endo musi bardzo obnizac rezerwe jajnikowa. Duzo zalezy od umiejetnosci lekarza ktory robi laparo. Same torbiele endo moga obnizac rezerwe bo tworza otoczke ktora narusza zdrowa tkanke jajnika dlatego przy ich usuwaniu traci sie rezerwe. Ale tez nie zawsze, zalezy jak torbiel jest umiejscowiona i jakie sa umiejetnosci lekarza. Zostawienie torbieli endo co polecaja kliniki nieplodnosci, jest gorsze niz ich usuniecie bo moga zniszczyc jajnik.
    Sama endometrioza bez torbieli nie obniza rezerwy. I nie jest wskazaniem z automatu do in vitro co twierdza kliniki. Jestem tego zywym przykladem.

U mnie wycięli też cześć zrostów stad obniżona rezerwa a główna kwalifikacja do in vitro to niedroznosc jajowodów, co do samych torbieli zgoda :)

07.2019 laparoskopia
    Endometrioza
    Niedrożność
    Mięśniak
    14.12 punkcja
    17.12 nieudany transfer
    10.08.2020 cb

Badamy immunologie
  • Pampuma Koleżanka

Wysłany: 25 maja, 22:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabolek wrote:
    U mnie wycięli też cześć zrostów stad obniżona rezerwa a główna kwalifikacja do in vitro to niedroznosc jajowodów, co do samych torbieli zgoda :)
    Ale jaki zwiazek ma usuniecie zrostow z rezerwa jajnikowa? Probowali Ci je udroznic? Ja mialam jeden niedrozny ale po udroznieniu podjal prace.

• Martinka Autorytet

Wysłany: 25 maja, 23:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona przyjaciółka przy AMH 0,7 zaszła w naturalną ciążę przy wielu chorobach współistniejących, 2 koleżanka przy AMH 0,2 tuli rocznego synka, więc to nie jest tak, że to jest ostateczny wyrok.

2IUI, 08.2018 IMSI☹️11.2018 2 transfer☹️06.2019, 3transfer😔 06.2020 3procedura-3❄️, szczepienia czas start💪
  • anka Przyjaciółka

Wysłany: 4 sierpnia, 15:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Dziewczyny, mam 38 lat i AMH 3,0. Obleci? Na pokładzie 9 letnia córka i starania o drugie.
    To jest bardzo dobry wynik:)

Starania od 8.2018
    AMH 1,26
    Morfologia :01.2020- 0%, 06.2020- 7%
    Fragmentacja DNA 9%
    MTHFR HOMO
    PAI HETERO
    05.2020 UŁAŃSKA
    Jajowody drożne .
  • Majaaa Autorytet

Wysłany: 15 września, 09:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    odgrzebuję wątek i będę wdzieczna za każdą dobrą wiadomość od dziewczyn, którym udało się naturalnie zajść w ciążę przy niskim amh 🙏

• Coberka33 Koleżanka

Wysłany: 8 października, 18:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ppbije was dziewczyny moje AMH to az 18.98

• qawzse Debiutantka

Wysłany: 11 października, 16:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje AMH to 26,60 :( zdiagnozowane PCOS. Niestety wszystkie cykle stymulowane skończyły się fiaskiem, w lipcu zaliczyłam hiperstymulacje po zastrzykach bemfoli i zdaje się że czeka mnie in vitro. Koszty przerażają, zabieg nie daje też spektakularnych rezultatów, ale jakoś nie potrafię się poddać :( czy jest ktoś kto leczy się w Rzeszowie?

‹‹ 113 114 115 116 117
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego