Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • CestLaVie Autorytet

Wysłany: 6 kwietnia, 09:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika2021 wrote:
    Dziewczyny jestem totalnie zdezorientowana.
    Robiłam 8mcy temu badanie AMH wynik 0,47 (CLIA, COBAS,Rohe przedział 0,71-7,59)robione w klinice Bocian (w między czasie okazało sie, że mam ostry stan zapalny w organizmie).
    Badanie AMH powtórzyłam po wyleczeniu stanu zapalnego w Diagnostyce wynik 1,42 metoda CLIA na aparacie Access Beckman (mediana 1,88).
    Następnie postanowiłam wykonać jeszcze raz badanie po 1,5 tyg. ale w NOVUM metoda taka ja w Bocienie i wynik wyszedł 0,81.
    Czy tylko mi tu cos nie gra? Słyszałyście o podobnym przypadku, że poziom AMH wzrósł albo że wyniki w klinikach są zaniżone?

Podobno to amh strasznie skacze, dziewczyny tu miały różne wartości w przeciągu kilku dni. Miałaś badanie AFC w 3dc (liczenie pęcherzyków)? Podobno to badanie + FSH daje też jakoś ogląd na rezerwę jajnikową.

ja 32, on 32 - starania od maja 2020, główne od października 2020

ja:
    * cykle 25-27 dni, krótka f. lutealna 10-11 dni
    * hormony 3dc ok, fsh w górnej granicy
    * naturalne, podwójne owulacje
    * tsh 1,7, ft 3, ft 4 w dolnej granicy
    * AMH 2,63 ng/ml, badanie AFC ok
    * kwiecień 2020 sonoHSG- lewy jajowód niedrożny
    * wymazy ok
    * problemy z ferrytyną i żelazem
    * homocysteina 4,5
    * kluczowe suple od września 2020, dieta ok, ruch
    * lipiec stymulacja Clo?

on:
    * zmora - ruch postępowy: 9-10% >32% - prawdopodobnie czynnik genetyczny
    * posiew nasienia ok
    * hormony ok
    * żylaki powróżka nasiennego 1 st (podobno bez znaczenia?)
    * kwiecień - lipiec stymulacja Clo
    * zdrowy tryb życia od zawsze, suple, ruch

walczę dalej ! <3
  • Justix293 Debiutantka

Wysłany: 7 kwietnia, 18:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgana wrote:
    To faktycznie może być problem z endometrium i zagnieżdżeniem, skoro jest takie cienkie. Na pewno lekarz będzie miał na to jakiś pomysł. Ja dostawałam estradiol, żeby trochę je podbudować, ale to było tylko jednorazowo i niby pomogło, ale w ostateczności nie było i tak owulacji, więc nic z tego nie wyszło. A skoro widać już jakiś problem to lekarz nie powinien wychodzić z gadką, że za krótkie starania i żeby popróbować jeszcze samemu, bo to szkoda czasu i nerwów. Na pewno będzie dobrze :) <3

Nadal walczę! Owulacja jak była, tak jest. W tym miesiącu była w 8dc... Akurat byłam na USG i uslyszlaalm,że mam bardzo świeże ślady po owulacji. Bardzo szybko.. no ale moje cykle trwają 23-24 dni.
    Co do mojego endometrium, to jest postęp. Odkąd biorę większą dawkę progesteronu to moje Endo pierwszy raz osiągnęło 7mm (8dc). Bardzo mnie to ucieszyło.. ale nadal zero efektów :(
    Mam straszne przeczucie, że coś jeszcze jest nie tak..

• paulity Ekspertka

Wysłany: 8 kwietnia, 15:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co mi powiedzcie o takim AMH 1,740 , dodam że mam 27lat i jestem po 2 laparo .

• Sesyjka Koleżanka

Wysłany: 20 kwietnia, 12:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,61 wiek 35lat, to dobry wynik?
    Czy AMH należy robic w jakiś konkretny dzień cyklu?

‹‹ 114 115 116 117 118
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego