X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justix293 wrote:
    Część dziewczyny!
    Nie wiem, czy któraś tu jeszcze zagląda.. ale jeśli tak, to proszę powiedzcie.. czy któraś z was miała problem z za wysokim AMH? Mój wynik to 13,77 ng/ml przy wieku 27 lat..
    Mam zdiagnozowane pcos, biorę progesteron.. o dziecko staramy się już 8msc.. czy mam jakies szansę?

    Hej. :) Wysokie AMH jest normalne przy pcos. Ja sama mam ok 16. Szanse oczywiście zawsze są, ale to już lekarz musi ustalić Ci sposób leczenia. Piszesz, że bierzesz progesteron, ale w jakim celu? Masz potwierdzoną owulację monitoringiem? Bo jeśli nie, to progesteron nic nie da. Przy pcos owulację mogą występować rzadko, albo wcale przez co cykle nie są regularne i bywają długie. Lekarze tutaj stosują różne leki na stymulację, ale który pomoże to już metoda prób i błędów. Trzeba wszystko sprawdzić na własnej skórze, żeby dowiedzieć się, czy akurat na Tobie to podziała.

    33l. ♀ ➥PCOS
  • Justix293 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź!

    Miałam monitoring owulacji, dlatego też wiem, że owulację są.. a przynajmniej są często, przez ok pół roku nie było tylko jeden raz. Ostatnio test domowy owulacji wyszedł pozytywnie, a na USG byly ślady, że owulacja była faktycznie ale bardzo wcześnie.
    Progesteron biorę, bo miałam niby w normie ale blisko niskiej granicy. Aktualnie na lekach w 21dc progesteron miałam 13,29 (przy normie do 18,56).
    Odkąd biorę progesteron to miesiączki mam całkiem regularne.. jednak ostatnio na badaniach wyszło, że moje endometrium ma tylko 5,5mm...
    Zobaczymy, co teraz mi lekarz przepisze.. wiem, że 8msc to niedługo w porównaniu z innymi dziewczynami ale jednak chyba psychicznie jestem słaba i trochę mnie to już dobija..

  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justix293 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź!

    Miałam monitoring owulacji, dlatego też wiem, że owulację są.. a przynajmniej są często, przez ok pół roku nie było tylko jeden raz. Ostatnio test domowy owulacji wyszedł pozytywnie, a na USG byly ślady, że owulacja była faktycznie ale bardzo wcześnie.
    Progesteron biorę, bo miałam niby w normie ale blisko niskiej granicy. Aktualnie na lekach w 21dc progesteron miałam 13,29 (przy normie do 18,56).
    Odkąd biorę progesteron to miesiączki mam całkiem regularne.. jednak ostatnio na badaniach wyszło, że moje endometrium ma tylko 5,5mm...
    Zobaczymy, co teraz mi lekarz przepisze.. wiem, że 8msc to niedługo w porównaniu z innymi dziewczynami ale jednak chyba psychicznie jestem słaba i trochę mnie to już dobija..

    To faktycznie może być problem z endometrium i zagnieżdżeniem, skoro jest takie cienkie. Na pewno lekarz będzie miał na to jakiś pomysł. Ja dostawałam estradiol, żeby trochę je podbudować, ale to było tylko jednorazowo i niby pomogło, ale w ostateczności nie było i tak owulacji, więc nic z tego nie wyszło. A skoro widać już jakiś problem to lekarz nie powinien wychodzić z gadką, że za krótkie starania i żeby popróbować jeszcze samemu, bo to szkoda czasu i nerwów. Na pewno będzie dobrze :) <3

    33l. ♀ ➥PCOS
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie ile płaciłyście za badanie AMH ?
    Ja powoli zaczynam się badać. Pewnie większość z was pamięta moja historie ( dla przypomnienia w pierwszą ciąże zaszłam ot tak bez problemu , niestety syn ma autyzm , teraz czekamy na wyniki badań genetycznych czy to dziedziczne ) Tymczasem dziś byłam u swojej dr .endokrynolog ,powiedziałam całą prawdę ,że być może dla nas rozwiązaniem na drugie dziecko będzie IVF z selekcją . Dostałam skierowanie na TSH i inne badania plus to AMH . Koszt w LuX Medzie 245 zł . https://poprostuzdrowo.pl/badanie-amh A jak jest u was ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2021, 11:23

  • Lolka kolka Koleżanka
    Postów: 75 11

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cena badania od 130zl w gore

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annite wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie ile płaciłyście za badanie AMH ?
    Ja powoli zaczynam się badać. Pewnie większość z was pamięta moja historie ( dla przypomnienia w pierwszą ciąże zaszłam ot tak bez problemu , niestety syn ma autyzm , teraz czekamy na wyniki badań genetycznych czy to dziedziczne ) Tymczasem dziś byłam u swojej dr .endokrynolog ,powiedziałam całą prawdę ,że być może dla nas rozwiązaniem na drugie dziecko będzie IVF z selekcją . Dostałam skierowanie na TSH i inne badania plus to AMH . Koszt w LuX Medzie 245 zł . A jak jest u was ??

    Ja zapłaciłam 150 zł za AMH

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie AMH 7,07 -> 1,83 - 7,53

    Lekarz powiedział, że moje wyniki świadczą o cechach androgenizacji, jednak nie dowiedziałam się niczego więcej 🤷🏼‍♀️ Dostałam dodatkowe skierowanie na krzywe cukrowe i na razie to by było na tyle 😒

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również płaciłam za AMH 150 zł.
    Wyszło mi jakoś 4,3 a mam 26 lat. Chyba ten wynik nie najgorszy? Sama nie wiem
    Wiecie może czy to jakiś wyznacznik jakości tych komórek jajowych? Przygotowujemy sie już z myślą o IVF i boje się co z tego wszystkiego będzie

  • Malva Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 lutego 2021, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Mam 30 lat , zrobiłam pierwszy raz badanie Amh i bardzo się martwię. Jest w normie niby ale wydaje mi się że jak na mój wiek jest jednak niskie : 1,78.

    FSH : 5,42
    LH: 4,86

    Badanie w 3 dniu cyklu, mam regularne miesiączki, wszystkie hormony w normie poza prolaktyną (delikatnie przekroczona norma) ale estradiol choć w normie to niski (pięć lat temu bardzo podobny wynik) a testosteron wysoki ale w normie tak samo było 5 lat temu. Mam niestety dużą niedowagę.
    Dawniej miałam podwyższone sporo DHEA, aktualnie jest w normie. Moim zdaniem nie wygląda to dobrze.
    Jedynie pociesza mnie że moja mama miała późną menopauzę.

    Boję się jednak że z tym wszystkim że nie zdążę i zazdroszczę wam bo znając wyniki możecie coś robić a ja nie mam nawet chłopaka aktualnie bo tak mi się ułożyło.
    Planuję wizytę u lekarza i zrobienie USG w celu oceny ilości pęcherzyków ale będę wdzięczna za jakąś opinię na temat takiego amh.

  • Aniaaaa Ekspertka
    Postów: 260 61

    Wysłany: 7 lutego 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annite wrote:
    Dziewczyny mam takie pytanie ile płaciłyście za badanie AMH ?
    Ja powoli zaczynam się badać. Pewnie większość z was pamięta moja historie ( dla przypomnienia w pierwszą ciąże zaszłam ot tak bez problemu , niestety syn ma autyzm , teraz czekamy na wyniki badań genetycznych czy to dziedziczne ) Tymczasem dziś byłam u swojej dr .endokrynolog ,powiedziałam całą prawdę ,że być może dla nas rozwiązaniem na drugie dziecko będzie IVF z selekcją . Dostałam skierowanie na TSH i inne badania plus to AMH . Koszt w LuX Medzie 245 zł . https://poprostuzdrowo.pl/badanie-amh A jak jest u was ??
    Ja u siebie w małej miejscowości w zwykłej placówce płacę za AMH 110 zł.

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 7 lutego 2021, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malva wrote:
    Hej

    Mam 30 lat , zrobiłam pierwszy raz badanie Amh i bardzo się martwię. Jest w normie niby ale wydaje mi się że jak na mój wiek jest jednak niskie : 1,78.

    FSH : 5,42
    LH: 4,86

    Badanie w 3 dniu cyklu, mam regularne miesiączki, wszystkie hormony w normie poza prolaktyną (delikatnie przekroczona norma) ale estradiol choć w normie to niski (pięć lat temu bardzo podobny wynik) a testosteron wysoki ale w normie tak samo było 5 lat temu. Mam niestety dużą niedowagę.
    Dawniej miałam podwyższone sporo DHEA, aktualnie jest w normie. Moim zdaniem nie wygląda to dobrze.
    Jedynie pociesza mnie że moja mama miała późną menopauzę.

    Boję się jednak że z tym wszystkim że nie zdążę i zazdroszczę wam bo znając wyniki możecie coś robić a ja nie mam nawet chłopaka aktualnie bo tak mi się ułożyło.
    Planuję wizytę u lekarza i zrobienie USG w celu oceny ilości pęcherzyków ale będę wdzięczna za jakąś opinię na temat takiego amh.
    Ja mam 0.97 w wieku 27 lat. Po 7 latach starań udało mi się zajść naturalnie w ciążę. Możesz brać koenzym q10 żeby poprawić jakość komórek jajowych, Wit d też wskazana

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Moniiii Koleżanka
    Postów: 52 2

    Wysłany: 20 lutego 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Jestem tutaj nowa i mam pytanie.
    Lekarz zlecił mi wykonanie badania AMH i PRL mój wynik to:
    AMH 4.56
    PRL 25.0
    Co sądzicie o takim wyniku.
    Lekarz powiedział mi że trzeba włączyć leczenie i że z takim wynikiem narazie nie mam co marzyć o ciazy.
    Zadzwoniłam do innej Pani ginekolog ktora powiedziała mi że to super wynik i można się starać.
    Dziś dzwoniłam do trzeciego lekarza. Jestem umówiona w środę. Zobaczymy Co powie. Ale już mam taki mętlik w głowie że nie wiem.

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 27 lutego 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, staramy się z mężem od ładnych paru lat o dzidzie .... niestety ..
    zrobiłam badania:
    AMH 3,005
    LH 5,50
    FH 6,32

    Badanie wykonane w 4 dc , mam
    33 lata .
    Ściskam 😘

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 27 lutego 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    Ja mam 0.97 w wieku 27 lat. Po 7 latach starań udało mi się zajść naturalnie w ciążę. Możesz brać koenzym q10 żeby poprawić jakość komórek jajowych, Wit d też wskazana

    Wow , gratulacje! Takie historie jak Twoja , dają nadzieje ❤️
    Jakaś suplementacja ? Więcej odpoczynku? Mniej stresu?

    Ściskam 😘

    Angelka93 lubi tę wiadomość

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 27 lutego 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Wow , gratulacje! Takie historie jak Twoja , dają nadzieje ❤️
    Jakaś suplementacja ? Więcej odpoczynku? Mniej stresu?

    Ściskam 😘
    Przez około 2 miesiące brałam koenzym q10 i Wit d, od listopada nic nie brałam nawet kwasu filoliowego i niespodzianka. Odpoczynku ani mniej stresu absolutnie nie, wręcz przeciwnie.

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 27 lutego 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam AMH 8,96 przy normie z tego laboratorium 0,00-12,6.
    Miesiączki mam regularne, owulacja za2sze jest pęcherzyki też zawsze sam pęka.
    W zasadzie to ja już sama nie wiem czy to AMH jest w porzadku🤔

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 27 lutego 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po laparoskopii, właśnie wczoraj robiłam na nowo oznaczenie AMH.

    Wynik 1,93 hmm. Problem u mnie taki ze pęcherzyki mimo podania ostatnio ovitrelle nie pękło, aktualnie jestem znów na lamecie i wizyta w piątek i nie wiem co wymyśli doktor.. Nie wiem czy dwa zastrzyki ktoś stosował czy to pomogło?

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • nika2021 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 marca 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem totalnie zdezorientowana.
    Robiłam 8mcy temu badanie AMH wynik 0,47 (CLIA, COBAS,Rohe przedział 0,71-7,59)robione w klinice Bocian (w między czasie okazało sie, że mam ostry stan zapalny w organizmie).
    Badanie AMH powtórzyłam po wyleczeniu stanu zapalnego w Diagnostyce wynik 1,42 metoda CLIA na aparacie Access Beckman (mediana 1,88).
    Następnie postanowiłam wykonać jeszcze raz badanie po 1,5 tyg. ale w NOVUM metoda taka ja w Bocienie i wynik wyszedł 0,81.
    Czy tylko mi tu cos nie gra? Słyszałyście o podobnym przypadku, że poziom AMH wzrósł albo że wyniki w klinikach są zaniżone?


  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika2021 wrote:
    Dziewczyny jestem totalnie zdezorientowana.
    Robiłam 8mcy temu badanie AMH wynik 0,47 (CLIA, COBAS,Rohe przedział 0,71-7,59)robione w klinice Bocian (w między czasie okazało sie, że mam ostry stan zapalny w organizmie).
    Badanie AMH powtórzyłam po wyleczeniu stanu zapalnego w Diagnostyce wynik 1,42 metoda CLIA na aparacie Access Beckman (mediana 1,88).
    Następnie postanowiłam wykonać jeszcze raz badanie po 1,5 tyg. ale w NOVUM metoda taka ja w Bocienie i wynik wyszedł 0,81.
    Czy tylko mi tu cos nie gra? Słyszałyście o podobnym przypadku, że poziom AMH wzrósł albo że wyniki w klinikach są zaniżone?

    Podobno to amh strasznie skacze, dziewczyny tu miały różne wartości w przeciągu kilku dni. Miałaś badanie AFC w 3dc (liczenie pęcherzyków)? Podobno to badanie + FSH daje też jakoś ogląd na rezerwę jajnikową.

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Justix293 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgana wrote:
    To faktycznie może być problem z endometrium i zagnieżdżeniem, skoro jest takie cienkie. Na pewno lekarz będzie miał na to jakiś pomysł. Ja dostawałam estradiol, żeby trochę je podbudować, ale to było tylko jednorazowo i niby pomogło, ale w ostateczności nie było i tak owulacji, więc nic z tego nie wyszło. A skoro widać już jakiś problem to lekarz nie powinien wychodzić z gadką, że za krótkie starania i żeby popróbować jeszcze samemu, bo to szkoda czasu i nerwów. Na pewno będzie dobrze :) <3


    Nadal walczę! Owulacja jak była, tak jest. W tym miesiącu była w 8dc... Akurat byłam na USG i uslyszlaalm,że mam bardzo świeże ślady po owulacji. Bardzo szybko.. no ale moje cykle trwają 23-24 dni.
    Co do mojego endometrium, to jest postęp. Odkąd biorę większą dawkę progesteronu to moje Endo pierwszy raz osiągnęło 7mm (8dc). Bardzo mnie to ucieszyło.. ale nadal zero efektów :(
    Mam straszne przeczucie, że coś jeszcze jest nie tak..

‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ