X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Aggie11 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 3 czerwca, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    Hej dziewczyny,
    Moje AMH wynosi 0,29 FSH 6.14. Możliwe jest by przy tak niskim AMH by FSH było w normie? Pozostałe wyniki ja i partner Ok, lekarka powiedział ze dawno nie widziała tak dobrych wyników żeby zrobić jeszcze to badanie AMH, ale jej zdaniem wyniki będą dobre. Dla mnie to był pierwszy raz kiedy się spotkałam z tym badaniem i jestem w szoku po otrzymaniu wyniku. Podkreślę ze mam 33 lata i staramy sie od roku. Wizyta za kilka dni i już waryjuje.

    To widzisz, ja mam odwrotnie, złe a nawwt bardzo złe FSH a AMH całkiem dobre jak na mój wiek, 1,23. I też nie wiem co jest ważniejsze, skoro i FSH i AMH oznacza rezerwę jajnikową 🤷‍♀️ daj znać jak będziesz po wizycie, ja dzisiaj idę na monitoring ale i tak w tym cyklu dupa bo mojego partnera nie ma caly tydzień wiec jeszcze z tum jest problem...🤷‍♀️🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 10:29

    Dzekowa lubi tę wiadomość

  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 3 czerwca, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    To widzisz, ja mam odwrotnie, złe a nawwt bardzo złe FSH a AMH całkiem dobre jak na mój wiek, 1,23. I też nie wiem co jest ważniejsze, skoro i FSH i AMH oznacza rezerwę jajnikową 🤷‍♀️ daj znać jak będziesz po wizycie, ja dzisiaj idę na monitoring ale i tak w tym cyklu dupa bo mojego partnera nie ma caly tydzień wiec jeszcze z tum jest problem...🤷‍♀️🙄
    Dam znać po wizycie, Ty również daj znać jak wyszedł monitoring. Ja nie miałam nigdy bo dopiero jesteśmy po 1 wizycie w klinice. Ale robiłam testy owulacyjne i zawsze potwierdzały owulacje. Jestem ciekawa jak jest z monitoringiem i jak wyjdzie w porównaniu do badań z krwi. Sama już nie wiem co o tym myśleć.

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 93 43

    Wysłany: 3 czerwca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    Hej dziewczyny,
    Moje AMH wynosi 0,29 FSH 6.14. Możliwe jest by przy tak niskim AMH by FSH było w normie? Pozostałe wyniki ja i partner Ok, lekarka powiedział ze dawno nie widziała tak dobrych wyników żeby zrobić jeszcze to badanie AMH, ale jej zdaniem wyniki będą dobre. Dla mnie to był pierwszy raz kiedy się spotkałam z tym badaniem i jestem w szoku po otrzymaniu wyniku. Podkreślę ze mam 33 lata i staramy sie od roku. Wizyta za kilka dni i już waryjuje.
    Cześć u mnie wynik AMH z ŚLA prawie 2x niższy niż z Synevo. Dobrze, że lekarka patrzyła na niego w korelacji z FSH. U mnie przy obniżonej rezerwie i tak zawsze regularne owulacje. Po stymulacji udało się też pobrać dojrzałe jajeczka do IVF.
    Dobrze, że już po roku szukasz pomocy! Szkoda czasu.

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138 - 16/10, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️, po PGT-a ❄️
    06/07.2024- Amotek, CD138 1/2 - OK
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton
    9.08.2024 - 6dpt beta 4,8
    13.08.2024 - 10dpt beta 12,9

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 3 czerwca, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BladaMaria wrote:
    Cześć u mnie wynik AMH z ŚLA prawie 2x niższy niż z Synevo. Dobrze, że lekarka patrzyła na niego w korelacji z FSH. U mnie przy obniżonej rezerwie i tak zawsze regularne owulacje. Po stymulacji udało się też pobrać dojrzałe jajeczka do IVF.
    Dobrze, że już po roku szukasz pomocy! Szkoda czasu.

    Ja badanie robiłam w diagnostyce, wynik miałam po ponad 24 h gdzie przy okazji robiłam morfologię i wyniki miałam już po 5h. A tego wyniki nie było nadal. Chce je powtórzyć w 2-5 dniu cyklu bo tez slyszlam ze to może mieć znaczenie.
    Rozumiem ze powinna być jakaś zależność miedzy AMH a FSH? Według twojej ginekolog? Moja tylko powiedział jak kierowała mnie na badanie ze wynik patrząc na FSH pewnie będzie koło 2, wiec szokiem był wynik który otrzymałam….

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
  • Aggie11 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 3 czerwca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    Dam znać po wizycie, Ty również daj znać jak wyszedł monitoring. Ja nie miałam nigdy bo dopiero jesteśmy po 1 wizycie w klinice. Ale robiłam testy owulacyjne i zawsze potwierdzały owulacje. Jestem ciekawa jak jest z monitoringiem i jak wyjdzie w porównaniu do badań z krwi. Sama już nie wiem co o tym myśleć.

    A więc tak, mam 8 dzień cyklu i dwa pęcherzyk po 11mm, pod koniec tygodnia powinnam mieć owulkę. U mnie zazwyczaj wychodziło ok 12 dnia. Mialam dwa razy monitoring ale nie w klinice tylko normalnie u ginekologa. Do kliniki idę w przyszłym tyg. Badaliśmy tam nasienie i ogólnie zle nie jest ale plemniki nie są jakieś za bardzo ruchliwe, więc może to być przyczyną.
    Ale do rzeczy, zapytalam dzisiaj lekarki jak to jest z tym AMH I FSH I powiedziała, że skoro mam wynik AMH 1.23 to bardzo dobry wynik w moim wieku i zebym nie przejmowała się wysokim FSH, że ten hormon z miesiąca na miesiąc moze sie totalnie różnić.
    I z tego co zrozumiałam, to AMH jest bardziej miarodajne.
    Co do Twoich wyników to może zrób jeszcze raz to AMH w innym laboratorium.
    Powiem szczerze, że to wszystko dla mnie jest też niejasne, u mnie w grę wchodzi jeszcze wiek, do tego stres i załamka gwarantowana.
    Ale...na pocieszenie powiem Ci, że czytalam tutaj różne historie dziewczyn, które zachodziły i przy niskim AMH jak i przy wysokim FSH, więc to daje mi jeszcze nadzieję ☺️

  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 3 czerwca, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    A więc tak, mam 8 dzień cyklu i dwa pęcherzyk po 11mm, pod koniec tygodnia powinnam mieć owulkę. U mnie zazwyczaj wychodziło ok 12 dnia. Mialam dwa razy monitoring ale nie w klinice tylko normalnie u ginekologa. Do kliniki idę w przyszłym tyg. Badaliśmy tam nasienie i ogólnie zle nie jest ale plemniki nie są jakieś za bardzo ruchliwe, więc może to być przyczyną.
    Ale do rzeczy, zapytalam dzisiaj lekarki jak to jest z tym AMH I FSH I powiedziała, że skoro mam wynik AMH 1.23 to bardzo dobry wynik w moim wieku i zebym nie przejmowała się wysokim FSH, że ten hormon z miesiąca na miesiąc moze sie totalnie różnić.
    I z tego co zrozumiałam, to AMH jest bardziej miarodajne.
    Co do Twoich wyników to może zrób jeszcze raz to AMH w innym laboratorium.
    Powiem szczerze, że to wszystko dla mnie jest też niejasne, u mnie w grę wchodzi jeszcze wiek, do tego stres i załamka gwarantowana.
    Ale...na pocieszenie powiem Ci, że czytalam tutaj różne historie dziewczyn, które zachodziły i przy niskim AMH jak i przy wysokim FSH, więc to daje mi jeszcze nadzieję ☺️


    Dziękuje bardzo za informacje 😀 nie wiem ile masz lat, ale ja tez czuje zegar biologiczny… jedna ważne rzecz by sie nie załamywać, wiem łatwo mówić bo sama czasem nie daje rady… zwłaszcza od momentu odebrania wyniku AMH…. Powtórzę badanie na pewno. ja na wizycie u ginekologa jak byłam mialam często usg, wiem ze byly pecherzyki bo ginekolog mówiła, tylko nie wiem ile, wtedy dla mnie to było jeszcze tak oczywiste i naturalne ze to jest… nie zdawałam sobie sprawy ze coś może być nie tak, wszystkie wyniki były dobre. Nie wiedzialam tylko o AMH bo nie miałam pojęcia jeszcze do niedawna co to jest… jutro wizyta, będę dawać znać. Trzymam kciuki.
    Mam nadzieje ze w przyszłym miesiącu Wam sie uda!

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
  • Aggie11 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 3 czerwca, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    Dziękuje bardzo za informacje 😀 nie wiem ile masz lat, ale ja tez czuje zegar biologiczny… jedna ważne rzecz by sie nie załamywać, wiem łatwo mówić bo sama czasem nie daje rady… zwłaszcza od momentu odebrania wyniku AMH…. Powtórzę badanie na pewno. ja na wizycie u ginekologa jak byłam mialam często usg, wiem ze byly pecherzyki bo ginekolog mówiła, tylko nie wiem ile, wtedy dla mnie to było jeszcze tak oczywiste i naturalne ze to jest… nie zdawałam sobie sprawy ze coś może być nie tak, wszystkie wyniki były dobre. Nie wiedzialam tylko o AMH bo nie miałam pojęcia jeszcze do niedawna co to jest… jutro wizyta, będę dawać znać. Trzymam kciuki.
    Mam nadzieje ze w przyszłym miesiącu Wam sie uda!

    Mam 40 🙈 ponoc wyglądam (i czuje się na 30) 🤣 ale pesel to pesel 🤷‍♀️
    Trzymam za nas i za Was kciuki. Dawaj znać ☺️☺️

    Dzekowa lubi tę wiadomość

  • BladaMaria Przyjaciółka
    Postów: 93 43

    Wysłany: 3 czerwca, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    Ja badanie robiłam w diagnostyce, wynik miałam po ponad 24 h gdzie przy okazji robiłam morfologię i wyniki miałam już po 5h. A tego wyniki nie było nadal. Chce je powtórzyć w 2-5 dniu cyklu bo tez slyszlam ze to może mieć znaczenie.
    Rozumiem ze powinna być jakaś zależność miedzy AMH a FSH? Według twojej ginekolog? Moja tylko powiedział jak kierowała mnie na badanie ze wynik patrząc na FSH pewnie będzie koło 2, wiec szokiem był wynik który otrzymałam….
    Dla FSH ~6, szacowane AMH miałam chyba w okolicy 2. Nie dopytywałam o szczegóły to była moja pierwsza wizyta 'niepłodnościowa' byłam trochę zestresowana.

    Starania od 2022 z monitorowaniem cyklu i Ovitrelle

    wiek - 34
    AMH - od 0,8 do 1,8 (zależy od lab.)FSH-6,85

    11.2023 - histeroskopia: CD138 12/10, CD16, CD56 - kons. immunologiczna i wskazania do transferu z lekami
    12.2023 - leczenie antybiotykowe metronizadol i tarivid
    02.2024 - kontrolna biopsja endometrium CD138 - 9/10, doksycyklina 2x14
    03.2024 - immunolog OK, zielone światło do IVF, KIR(BX), allo-MLR (0%), cross-match(OK, negatywny), ANA2 (OK), IgA(OK), przeciwciała antyplemnikowe(OK)
    05.2024 - biopsja kontrolna CD138 - 16/10, _PICSI: 🥚🥚🥚, ❄️❄️, po PGT-a ❄️
    06/07.2024- Amotek, CD138 1/2 - OK
    3.08.2024 - transfer, accofil + encorton
    9.08.2024 - 6dpt beta 4,8
    13.08.2024 - 10dpt beta 12,9

    Nasienie: klasa I - 0%, klasa II - 3 do 9%
  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 4 czerwca, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    Mam 40 🙈 ponoc wyglądam (i czuje się na 30) 🤣 ale pesel to pesel 🤷‍♀️
    Trzymam za nas i za Was kciuki. Dawaj znać ☺️☺️
    Dokładnie wiek to tylko cyfra 😀 tez trzymam kciuki 👍

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 4 czerwca, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BladaMaria wrote:
    Dla FSH ~6, szacowane AMH miałam chyba w okolicy 2. Nie dopytywałam o szczegóły to była moja pierwsza wizyta 'niepłodnościowa' byłam trochę zestresowana.
    Mi właśnie coś takiego mówiła Pani ginekolog.
    Ale tez była to pierwsza wizyta i nie dopytywałam, uznałam ze tak będzie… nie spodziewałam sie nawet innej opcji.

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
  • Ricka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 czerwca, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH jest zmienne ok 0.40, u mnie najwyższe wraz ze wzrostem pęcherzyków, czyli od 5 do 11 DC. Chyba wtedy warto mierzyć, bo jest najwyższe. Nieprawda jest że w całym cyklu jest niezmienne i że bada się je kiedy się chce. Miałam badane kilkukrotnie i najwyższe było wraz z wzrostem pęcherzyka, od 3 do 11 dc

    Co do podniesienia AMH - da się 😁. Rośnie ok 0,60 ng wymieniane tu na forum suplementy przerozne (działają cuda), a także DHEA Wit d plus pół roku zdrowej diety Rybno warzywnej i dużo ruchu, dobrego snu zero stresów.

    Trzeba pamiętać że AMH ma ścisły związek z FSh. Im niższa rezerwa tym wyższe FSH i słabsze jajka.

  • Ricka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 czerwca, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaBa98 wrote:
    Witam Szanowne koleżanki :)
    Moja endokrynolog-ginekolog skierowała mnie ostatnio na kilka badań.
    Na codzień leczę się na niedoczynność tarczycy. Mam 23 lata a moje wyniki wyglądają następująco:
    Estradiol 145
    Estradiol( jedn. tradyc.) 39,59
    FSH 7,25
    LH 6,79
    Nie spodobało jej się to zbytnio i dodatkowo zleciła AMH , które wyszło 4,92 ng/ml i nagle uważa, że wszystko jest okej.
    Nie wiem co myśleć, skoro najpierw uważała, że coś jest nie tak, a teraz twierdzi, że nie powinno być problemu z zajściem w ciąże, ale zawsze może się pojawić.
    Już jestem umówiona do innej ginekolog, jednak dopiero na wrzesień.
    Jestem zupełnie zielona w temacie AMH, ale czytając wasze wypowiedzi podejrzewam, że mogę mieć PCOS.
    Co sądzicie kobietki?
    Bdb wyniki

  • Ricka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 czerwca, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farida wrote:
    AMH bada rezerwę Jajników a ona nie zmienia się w ciągu cyklu dlatego też nie powtarza się tego badania co miesiąc a ew co pół roku

    Chyba jednak ma znaczenie, robiłam kilka razy i przed owulacja był pik

  • Ricka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 czerwca, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fredka16 wrote:
    A jeśli chodzi o normy AMH to najlepiej jeśli to są wartości między 1-3. Poza tymi wartościami są to już nieprawidłowe wahania, które mogą ale NIE MUSZĄ, przyczynić się do trudności z zajściem w ciążę.

    Bzdura, moje AMh w wieku 27 lat było ok 18 i normalne owulację były, nie miałam PCOs, miałam tylko podwyższone androgeny

  • Estrella Autorytet
    Postów: 1897 1883

    Wysłany: 5 czerwca, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    Mi właśnie coś takiego mówiła Pani ginekolog.
    Ale tez była to pierwsza wizyta i nie dopytywałam, uznałam ze tak będzie… nie spodziewałam sie nawet innej opcji.

    Fsh może zmieniać się co cykl. Ja raz miałam prawie 16 przy amh 0.7 a w kolejnym cyklu już tylko 5. Ważniejszy niż samo fsh jest stosunek fsh do lh i estradiol mierzony w 2-3 dc.

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍

    23.03.2024(NATURALS) - 28,4 mIU/ml
    25.03.2024- 80,8 mIU/ml, prog 20,2 ng/ml 🙏✊

    preg.png
  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 5 czerwca, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    Mam 40 🙈 ponoc wyglądam (i czuje się na 30) 🤣 ale pesel to pesel 🤷‍♀️
    Trzymam za nas i za Was kciuki. Dawaj znać ☺️☺️
    Byłam wczoraj u lekarza i zlecili mi zrobienie drożności jajowodów, jeżeli okaże się tam problem nadal próbować naturalnie Ok 2,3 cykle i jak się nie uda to inseminacja, a w ostateczności invitro. Miałam robione usg i był ślad świeżej owulacji. Jeżeli chodzi o to, to fakt ze one są i są regularne cykle co do dnia ( zawsze 27,28 dni) daje dużą szanse według lekarza. Jednak biorąc pod uwagę niską rezerwę trzeba liczyć się z czasem dlatego lekarz nie proponuje dłużej niż te 2,3 cykle naturalnie bo szkoda czasu. Będę powtarzać badanie AMH, bo sama lekarka przyznała ze często są w nim błędy i mówiła żeby je powtórzyć.

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
  • Aggie11 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 6 czerwca, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    Byłam wczoraj u lekarza i zlecili mi zrobienie drożności jajowodów, jeżeli okaże się tam problem nadal próbować naturalnie Ok 2,3 cykle i jak się nie uda to inseminacja, a w ostateczności invitro. Miałam robione usg i był ślad świeżej owulacji. Jeżeli chodzi o to, to fakt ze one są i są regularne cykle co do dnia ( zawsze 27,28 dni) daje dużą szanse według lekarza. Jednak biorąc pod uwagę niską rezerwę trzeba liczyć się z czasem dlatego lekarz nie proponuje dłużej niż te 2,3 cykle naturalnie bo szkoda czasu. Będę powtarzać badanie AMH, bo sama lekarka przyznała ze często są w nim błędy i mówiła żeby je powtórzyć.

    O widzisz, to u mnie jest podobnie. Miałam robioną drożność w maju, teraz pierwszy cykl po drożnosci. Robilam Sono HSG.
    Też nam dali 2 cykle i inseminacja a potem in vitro że względu na wiek.
    U nas jeszcze nasienie jest za lepkie i plemniki słabo się ruszają. Mamy jakieś suplementy ale właśnie czy pomogą to niewiadomo a czas leci...

  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 6 czerwca, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    O widzisz, to u mnie jest podobnie. Miałam robioną drożność w maju, teraz pierwszy cykl po drożnosci. Robilam Sono HSG.
    Też nam dali 2 cykle i inseminacja a potem in vitro że względu na wiek.
    U nas jeszcze nasienie jest za lepkie i plemniki słabo się ruszają. Mamy jakieś suplementy ale właśnie czy pomogą to niewiadomo a czas leci...

    Ja mimo wszystko mam nadzieje ze u mnie to problem z drożnością, a jak pójdzie to potem mam nadzieje ze sie uda. No właśnie naszym wrogiem jest czas 😭 trochę sie boje tej drożności, czy to jest jakieś skomplikowane i czy będę w stanie normalnie funkcjonować po 😂? Pytałam to mówili tylko żeby nie wracać samochodem pozatym niby Ok.

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
  • Aggie11 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 6 czerwca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzekowa wrote:
    Ja mimo wszystko mam nadzieje ze u mnie to problem z drożnością, a jak pójdzie to potem mam nadzieje ze sie uda. No właśnie naszym wrogiem jest czas 😭 trochę sie boje tej drożności, czy to jest jakieś skomplikowane i czy będę w stanie normalnie funkcjonować po 😂? Pytałam to mówili tylko żeby nie wracać samochodem pozatym niby Ok.

    Też miałam nadzieję, że to problem z drożnością ale niby nie...jajowody obydwa drożne. Ja miałam robione bez żadnego znieczulenia, tyle że tą specjalną pianką tzn.Sono HSG. Mniej inwazyjne i ponoc ta pianka utrzymuje się do 3 miesięcy w jajowodach i sprzyja plemnikom. No zobaczymy czy tak rzeczywiście jest 😁
    Jeśli masz pod jakimś znieczuleniem to tak, samochodu nie możesz prowadzić.
    Z tą pianką jest o tyle też lepiej że nie robią Ci zdjęć RTG tylko to jest pod kontrolą USG. Dla mnie był to delikatny dyskomfort ale spokojnie do przeżycia. Jednak do tej pory czuje takie rozpychanie w brzuchu. Myślałam, że mi przeszło po 1,5 tygodnia ale nie do końca. Lekarka która mi to robiła to mówiła,że tak może być, i nic tam się nie dzieje - zbadała mnie bo trochę panikowałam, że tak długo taki dziwny dyskomfort.
    Aa no i najważniejsze, zwykły kontrast jest bezpłatny a za piankę trzeba zapłacić taka różnica. Poczytaj sobie o tych dwóch sposobach, chociaż nie wiem czy tam gdzie masz mieć robioną drożność to w ogóle można wybrać piankę i za nią zapłacić. Jak coś to pytaj 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca, 22:00

  • Dzekowa Przyjaciółka
    Postów: 161 20

    Wysłany: 7 czerwca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    Też miałam nadzieję, że to problem z drożnością ale niby nie...jajowody obydwa drożne. Ja miałam robione bez żadnego znieczulenia, tyle że tą specjalną pianką tzn.Sono HSG. Mniej inwazyjne i ponoc ta pianka utrzymuje się do 3 miesięcy w jajowodach i sprzyja plemnikom. No zobaczymy czy tak rzeczywiście jest 😁
    Jeśli masz pod jakimś znieczuleniem to tak, samochodu nie możesz prowadzić.
    Z tą pianką jest o tyle też lepiej że nie robią Ci zdjęć RTG tylko to jest pod kontrolą USG. Dla mnie był to delikatny dyskomfort ale spokojnie do przeżycia. Jednak do tej pory czuje takie rozpychanie w brzuchu. Myślałam, że mi przeszło po 1,5 tygodnia ale nie do końca. Lekarka która mi to robiła to mówiła,że tak może być, i nic tam się nie dzieje - zbadała mnie bo trochę panikowałam, że tak długo taki dziwny dyskomfort.
    Aa no i najważniejsze, zwykły kontrast jest bezpłatny a za piankę trzeba zapłacić taka różnica. Poczytaj sobie o tych dwóch sposobach, chociaż nie wiem czy tam gdzie masz mieć robioną drożność to w ogóle można wybrać piankę i za nią zapłacić. Jak coś to pytaj 🙂

    Pani doktor mówił ze lepsze jest właśnie z tą pianka. I też mówiła właśnie to co Ty ze to delikatny dyskomfort, da radę bez znieczulenia, ale można z. Jednak wolałam zapytać u źródła, kogoś kto to przeżył 😀 dzięki za info 🥰

    Staranie od czerwiec 2023

    Ona:
    2.01.2024 FSH-6.14. LH-3,79
    23.06.2024 AMH 0.29
    15.06.2024 AMH 1.02 FSH 6.07
    19.06. 2024 - prawy jajowodów niedrożny- owulacje które były potwierdzone zawsze z lewego jajnika

    Lipiec Lamette plus Ovitrelle

    On:
    ✅✅✅
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ