X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik a będziesz podchodzić na cyklu własnym czy z normalną stymulacją?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik, witaj w klubie, niestety.
    Jaki lekarz kazał Ci brac dhea? Jakie bierzesz? Ja pierwszą wizytę mam 15 kwietnia, ale w innej klinice, na którą stawiam (Gyncentrum) po 20 kwietnia, oni mają programy dla kobiet z niskim amh. Ja biorę koenzym q10 do czasu kontroli w klinice, boję się sama brać dhea, ale chętnie dowiem się co bierzesz, myślałam, zeby kupić biosteron 10 - tak mała dawka może by nie zaszkodziła.
    Też będziemy podchodzić do ivf, i pewnie tak jak Ty, nie mam pojęcia na jakim cyklu, bo pierwsza wizyta przed nami.
    Wysłałam Tobie zaproszenie do przyjaciółek, chętnie porozmawiam, diagniza mnie zalamała

  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Madzik a będziesz podchodzić na cyklu własnym czy z normalną stymulacją?
    25 kwietnia mam wizyte, będe stymulowana ale jeszcze przed tym mam brać antykoncepcje miesiąc przed

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • 84karolina Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Madzik, witaj w klubie, niestety.
    Jaki lekarz kazał Ci brac dhea? Jakie bierzesz? Ja pierwszą wizytę mam 15 kwietnia, ale w innej klinice, na którą stawiam (Gyncentrum) po 20 kwietnia, oni mają programy dla kobiet z niskim amh. Ja biorę koenzym q10 do czasu kontroli w klinice, boję się sama brać dhea, ale chętnie dowiem się co bierzesz, myślałam, zeby kupić biosteron 10 - tak mała dawka może by nie zaszkodziła

    Ojejku,mi gin mówiła, ze początkowa dawka (gdyby mi zaczęło spadać amh) to 75 mg. Ale nie bierz sama, dhea powoduje problemy skórne, może różnie wpływać itp. Lepiej poczekaj do wizyty :) i się nie załamuj!

    ojejku lubi tę wiadomość

  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Madzik, witaj w klubie, niestety.
    Jaki lekarz kazał Ci brac dhea? Jakie bierzesz? Ja pierwszą wizytę mam 15 kwietnia, ale w innej klinice, na którą stawiam (Gyncentrum) po 20 kwietnia, oni mają programy dla kobiet z niskim amh. Ja biorę koenzym q10 do czasu kontroli w klinice, boję się sama brać dhea, ale chętnie dowiem się co bierzesz, myślałam, zeby kupić biosteron 10 - tak mała dawka może by nie zaszkodziła.
    Też będziemy podchodzić do ivf, i pewnie tak jak Ty, nie mam pojęcia na jakim cyklu, bo pierwsza wizyta przed nami.
    Wysłałam Tobie zaproszenie do przyjaciółek, chętnie porozmawiam, diagniza mnie zalamała
    Ja chodzę do kliniki Invicta Wa-wa,lekarz kazał mi brać dhea eljot 2 x 25 mg, też biorę Q10 do tego

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam również niskie amh 0.2 (wynik operacji torbieli endometrialnych )
    Ku pokrzepieniu serc..siostra z amh 0.09 i endometrioza jest w ciazy ;-)
    Trzymajcie sie dziewczyny:-*

    Aa i ps. Zbadajcie FSH to Wam dużo też powie ;-)

    Madzik_6, Saramago lubią tę wiadomość

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho co tam u Ciebie Kochana, dawno nie pisałyśmy ze sobą <3

    Serducho lubi tę wiadomość

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Serducho co tam u Ciebie Kochana, dawno nie pisałyśmy ze sobą <3
    Hej :) Ostatnio na chwile zniknelam z forum, musialam sie ogarnac , zlapalam nerwa na swoj organizm, po laparo przyplatalo sie za wiele, bylam chora, do tego wymazy wykazaly ze po najprawdopodobniej cewnikowaniu zalapalam jakiegos "syfka" i jestem na koncowce leczenia. Pech trafil ze dr J. nie bylo i przyjal mnie Milewicz, on mowi ze moge rozpoczynac stymulacje i wziac juz decapeptyl, a polozne mnie zawolaly ze dr J. by mnie nie dopuscil do protokolu i czekam grzecznie na spozniajacy sie okres i zabawe zaczynam znow. A jak u Ciebie??

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jak się AMH ma do FSH?
    U mnie AMH jest dość wysokie, bo 4,8, ale FSH mam ponad 10 (zrobiłam w dwóch cyklach pod rząd i raz było 10,4 a raz 10,8 ). Lekarz w klinice mówi, że FSH się zmienia i że jako kryterium diagnostyczne nie jest aż tak ważne. Endokrynolog coś tam pomruczał pod nosem,ale nie potrafił mi konkretnie odpowiedzieć, jaką właściwie mam tę rezerwę.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2016, 11:51

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • AgaL Autorytet
    Postów: 4027 4108

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Altair :)
    z tym AMH i FSH to róznie mówią. Ja AMH mam niewiele powyżej 1, a FSH ok 9. I jeden z lekarzy powiedział, zę fatalne wyniki itp, od raz o in vitro mi mówił, a teraz drugi ginekolog twierdzi tak jak Ty pisałaś, ze FSH się zmienia, nie ma co się nim sugerować. A co do AMH to ona nie patrzy na to,gdyż miała pacjentkę z AMH 0,24 i zaszła naturalnie w ciąże. Na monitoringu wychodzi, że owulacje mam więc działamy.
    Powodzenia życzę!

    Altair lubi tę wiadomość

    <3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki AgaL. My niestety już na naturalną ciążę nie mamy szans (męskie sprawy). Jesteśmy po pierwszym cyklu in vitro. Na 15 komórek pobranych tylko 4 były dojrzałe, powstały z nich dwie blastki, które nie zostały z nami. Dlatego się właśnie zastanawiam nad tym FSH.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair, spytaj lekarza o suplementację, która mogłaby wpłynąc korzystnie na jakosc Twoich komórek przed następną próbą - koenzym q10, dhea, witamina D, duze dawki kwasu foliowego.

    Altair, AgaL lubią tę wiadomość

  • 84karolina Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaL wrote:
    Cześć Altair :)
    z tym AMH i FSH to róznie mówią. Ja AMH mam niewiele powyżej 1, a FSH ok 9. I jeden z lekarzy powiedział, zę fatalne wyniki itp, od raz o in vitro mi mówił, a teraz drugi ginekolog twierdzi tak jak Ty pisałaś, ze FSH się zmienia, nie ma co się nim sugerować. A co do AMH to ona nie patrzy na to,gdyż miała pacjentkę z AMH 0,24 i zaszła naturalnie w ciąże. Na monitoringu wychodzi, że owulacje mam więc działamy.Powodzenia życzę!

    Hejka, moja gin też twierdzi, ze zarówno AMH jak i FSH to tylko kryteria (np. do refundacji leków) i mogą się zmieniać. Ważne jest też to co widać na monitorze USG. Dieta, sport i witaminy jak napisała Ojejku - będą lepsze komórki.

    Altair lubi tę wiadomość

  • AgaL Autorytet
    Postów: 4027 4108

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair powodzenia w takim razie w drugim podejściu i by było owocne :)

    Altair lubi tę wiadomość

    <3 Kiedy nie wszystko idzie po Twojej myśli, po prostu czekaj...i miej wiarę <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jeszcze mam jedno pytanie..

    moje AMH to 17 ale FSH jest niskie bo 3,07 ( fsh badane w 3 dc)

    o czym to może świadczyc ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje AMH to 17,06 pobrane w 16 dc

    domiszka lubi tę wiadomość

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodka91 wrote:
    Moje AMH to 17,06 pobrane w 16 dc
    Dodtkamamy dokladnie to samo moje amh tez z16dc :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • rybka33 Ekspertka
    Postów: 205 208

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to macie bardzo ładne wyniki-tylko pozazdrościć,znaczy macie dużą rezerwę jajnikową.Jesteście bardzo płodne.Ja robiłam w ubiegłym roku i wyszło prawie 3,a dzień cyklu nie ma znaczenia przy badaniu.
    Domiszka niski poziom FSH oznacza że,jajeczko nie dojrzewa i kobieta nie może zajść w ciążę.Zaburzenia równowagi hormonów ciążowych(LH i FSH)mogą skutkować poronieniem.Oznaczanie poziomu zarówno LH jak i FSH służy do różnicowania przyczyn zaburzeń miesiączkowania i jest pomocne w określeniu terminu owulacji. W prawidłowym cyklu stosunek LH/FSH jest zbliżony do 1(z wyjątkiem jajeczkowania),w niewydolności podwzgórzowo-przysadkowej zmniejsza się do 0,5-0,6,a w zespole policystycznych jajników wzrasta powyżej 1,5-3 IU/I=mlU/ml. Stosunek LH/FSH w 10 dniu cyklu równy 1 to prawidłowy wynik.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 21:58

    :(
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    Dodtkamamy dokladnie to samo moje amh tez z16dc :)


    To dobry znak :) moze uda nam się zafasolkowac razem <3 trzymam kciuki kochana

    domiszka lubi tę wiadomość

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka33 wrote:
    Dziewczyny to macie bardzo ładne wyniki-tylko pozazdrościć,znaczy macie dużą rezerwę jajnikową.Jesteście bardzo płodne.Ja robiłam w ubiegłym roku i wyszło prawie 3,a dzień cyklu nie ma znaczenia przy badaniu.


    Ja jeszcze nie bylam z wynikami u swojego nowego gina będę na początku maja naprawdę to jest dobry wynik jejuuu byloby swietnie <3

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ