X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 9 października 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia nie jestem lekarzem ale wydaje mi się ze z Amh nie masz problemu. Co do reszty to niestety nie pomogę bo się nie znam i nie mam takiej wiedzy.

    joasia1982 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka dziekuje za odpowiedz. To juz pocieszajce wiesci :)

  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 9 października 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Dziewczyny jestem nowa na forum i bardzo Was przepraszam, ze od razu wpadam po porade, nie zapoznajac sie wczesniej z calym watkiem, ale jest obszerny ;)
    Niestety nie mam dostepu do lekarza, bo mieszkam w Niemczech, a w Klinice w ktorej robilam podstawowe badania to bardzo droga sprawa (jeden cykl kosztowal mnie ponad 1000€), dlatego szukam info w internecie.

    Mialam robione badanie hormonu AMH wyniki 4,68 czy to jest dobry wynik?
    Dosyc wysokie LH, ale niskie FSH, na poziomie 2:1, a w czasie owulacji nawet 3:1.
    TSH mam w normie na poziomie 0,73. To dobrze czy zle?

    Dodam, ze mam 34,5 lat i mam/mialam andomioze niestety, teoretycznie zaleczona i lekarz przy ostatnim badaniu nic nie znalazl, takze mam nadzieje, ze cholera naprawde sobie poszla.
    A ten stosunek 2:1 co masz, robiłaś wtedy badania w 3dc.?

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 9 października 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh w granicy 1 do sukces dla starających się!

    joasia1982 lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za diagnoze ;)

    Madzik po pierwsze to bardzo gratuluje ciazy! :)
    Badania mialam w:
    6dc LH 9.9, a FSH 5.5, a E2 35.
    8 dc LH 9.1, FSH 5.0, E2 56.
    12dc LH 13.7, FSH 5.4, E2 66.
    14dc LH 12.1, FSH 3.8, E2 163.
    18dc (owulacja) LH 14.9, FSH 5.4, E2 82.

    Ten cykl byl po hsg i byl wydluzony, nie wiem czy przez hsg czy zastrzyk ovitrelle trwal 33dni. Normalnie cykle mam 28dniowe.

    Pozniej mialam jeszcze jedno badanie w innym cyklu w 21dc i wyszlo LH 1.86, FSH 2.35,
    Progesteron w 21dc byl 23.74 przy normie do 23.9 takze chyba ok.

    Masakra sie w tym wszystkim polapac.

    TSH mi sie np. wydawalo niskie, ale problem w tym, ze ja sie na tym nie bardzo znam. Mam jeszce wynik FT3 w 21 dc 5.1 a FT4 16.8

    Na swieto zmarlych jade do Pl i zamierzam zrobic badanie prolaktyny, na wrogosc sluzu i chlamydie, bo zauwazylam ze to popularne badania w Pl, a tutaj nikt ich nie proponuje :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października 2016, 21:42

    Madzik_6 lubi tę wiadomość

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 11 października 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem po IV z KD. Wczoraj miałam transfer :)

    joasia1982, ojejku, AniaT lubią tę wiadomość

    20140621580114.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka co oznacza KD?

    Trzymam kciuki. Ile zarodkow dostalas?:)

  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 11 października 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KD, czyli Komorka dawczyni. 2 zarodki 8A :)

    joasia1982 lubi tę wiadomość

    20140621580114.png
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 11 października 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kd to komorka dawczyni. Karolka możesz mi przypomnieć i opisać swoja historie dlaczego masz kd. Jakie masz amh. Trzymam kciuki za pozytywna betę.&&&&

  • wuzetka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 12 października 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam taknie nietypowe pytanie:
    rok temu moje tsh wzgledemw lh bylo ok, bo prawi e 1, a amh 0,6
    mialam stymulacje, iv, ciąza, ale niestety w 8 tyg obumarla. Po 3 msc crio, niestety bez rezultatu...teraz po roku, poziom tsh wzgl lh drastycznie sie obnizyl (stosunek wynosi 0,61) ale AMH jest wyzsze 1,2! czy to mozliwe, zeby sie poprawil?

    1993 - ciąza naturalna, syn <3
    2015 - AMH 0,7 - FSH:LH=1/ivf, 8 tc :(
    2015 - criotransfer :(
    2016 - AMH 1,2 FSH:LH=0,61 / KD?
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 12 października 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Kd to komorka dawczyni. Karolka możesz mi przypomnieć i opisać swoja historie dlaczego masz kd. Jakie masz amh. Trzymam kciuki za pozytywna betę.&&&&
    Od dwóch lat staramy sie z mężem o potomstwo. W lipcu tego roku dowiedziałam się, ze niestety z ciąży naturalnej nici, z ciąży z moimi komórkami tez bo po prostu ich nie mam. Załamka była chwilowa, dowiedziałam sie o KD. Moje endometrium tez długo czekać nie może wiec zdecydowałam ze nie ważne ze maluszek bedzie z komórki dawczyni, ważne ze bedzie pod moim sercem, ze ja bede rodzic. Bedzie w 100% moim maleństwem. Czekaliśmy trochę na dawczynie ale doczekaliśmy sie. Ja mam AMH 0,34. Nie chce stymulacji, choć wiem ze zdążają sie cuda. Teraz jestem w 2dpt i mam nadzieje ze uda sie nam. Mam nadzieje ze oba zarodki sie pięknie umoszcza i bede miała dwa szczęścia na raz. Jutro jeszcze dowiemy sie czy 3 zarodek urósł i bedzie mrożony.
    Jestem szczęśliwa, trochę zestresowana bo boje sie wyniku testu ale wierze ze bedzie dobrze. ❤️

    20140621580114.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 12 października 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze chce dodać ze nawet gdyby udało sie uzyskać moja komorke po stymulacji,to nie jest powiedziane ze bedzie choć jedna zdrowa nadająca sie do IV i do transferu.... Niestety przy takim AMH komórki jezeli nawet sa, to sa bardzo słabe po stymulacji

    20140621580114.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka89 wrote:
    Jeszcze chce dodać ze nawet gdyby udało sie uzyskać moja komorke po stymulacji,to nie jest powiedziane ze bedzie choć jedna zdrowa nadająca sie do IV i do transferu.... Niestety przy takim AMH komórki jezeli nawet sa, to sa bardzo słabe po stymulacji
    potwierdzam, że amh to nie tylko ilość ale i jakość komórek jajowych
    prawdopodobnie stad u mnie 2cb i puste jajo płodowe w ciagu niecałego jednego roku.
    Po stymulacji owulacji udało mi się uzyskać 4 pęcherzyki, z czego trzy pękły a jedna jakimś cudem (w suwaczku) rozwija się poprawnie

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 14 października 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka89 masz racje, najwazniejsze ze to ty nosisz pod sercem malenstwa. trzymam kciuki za pozytywna bete i dwa serduszka. Ja na razie mam amh 0,8 i walcze dalej. staramy sie z mezem 2,5 roku i na razie nic.Powodzenia!

    wuzetka ciekawe to co piszesz bo akurat ze stosunek sie obnizyl to naturalne bo przy niskim amh obnizylas rezerwe stymulacja do ivf i wtedy poziom fsh rosnie. ale dziwne ze amh sie podwyzszyl bo ja zawsze myslalam ze amh z wiekiem i iloscia stymulacji maleje. A suplementowalas sie mocno wit d czy jakimis innymi? a moze mialas badane przy zmienionych parametrach, bo w jakims czasie zmeinily sie jednostki tego badania. a moze u ciebie nastsapil blad laboratoryjny? ciezko mi sie wypowiedziec bo nie wiem...

  • wuzetka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 października 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 dziekuje za opinie,n zmiana nastapaila w ciągu jednego roku, dokladnie 12 miesiecy. O bledzie nie ma mowy, rok temu robilam dwa razy amh, teraz tez, to samo laboratium... sama nie wiem. Suplementacja? odzywiam sie raczej niestandardowo, trenuję sport zawodowo, dieta zbilansowana, w zaleznosci od sezonu..zawsze myslalam, ze AMH nie moze wzrosnąc... wiec teraz nie wiem, czy korzystac z KD czy jesozcze raz sprobowac na swoich jajeczkach...

    1993 - ciąza naturalna, syn <3
    2015 - AMH 0,7 - FSH:LH=1/ivf, 8 tc :(
    2015 - criotransfer :(
    2016 - AMH 1,2 FSH:LH=0,61 / KD?
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 października 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie AMH też ciut wzrosło, także jest to możliwe ;)

    AMH kwiecień: 0,38 maj: 0,74 październik: 0,98.

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 14 października 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wzrost amh nie wiem jak wyglada z medycznego punktu czy rzeczywiscie jakims cudem rezerwa sie zwiekszyla ale jest przede wszystkim super rozwiazaniem do refundacji lekow do procedor ivf bo ponizej 0,7 nie ma refundacji. ja mam 0,8 badane w lutym a juz jestem po osmiu cyklach stymulowanych wiec boje sie ze jak bedziemy podchodzic do ivf to mi spadnie :(

  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 14 października 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka89 ile cie wynioslo/jakie były koszta podejscia ivf z kd?

    karolka89 lubi tę wiadomość

  • wuzetka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 października 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja raczej nie mam szans na refundacje, bo za stara jestem

    1993 - ciąza naturalna, syn <3
    2015 - AMH 0,7 - FSH:LH=1/ivf, 8 tc :(
    2015 - criotransfer :(
    2016 - AMH 1,2 FSH:LH=0,61 / KD?
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 14 października 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolka89 wrote:
    Od dwóch lat staramy sie z mężem o potomstwo. W lipcu tego roku dowiedziałam się, ze niestety z ciąży naturalnej nici, z ciąży z moimi komórkami tez bo po prostu ich nie mam. Załamka była chwilowa, dowiedziałam sie o KD. Moje endometrium tez długo czekać nie może wiec zdecydowałam ze nie ważne ze maluszek bedzie z komórki dawczyni, ważne ze bedzie pod moim sercem, ze ja bede rodzic. Bedzie w 100% moim maleństwem. Czekaliśmy trochę na dawczynie ale doczekaliśmy sie. Ja mam AMH 0,34. Nie chce stymulacji, choć wiem ze zdążają sie cuda. Teraz jestem w 2dpt i mam nadzieje ze uda sie nam. Mam nadzieje ze oba zarodki sie pięknie umoszcza i bede miała dwa szczęścia na raz. Jutro jeszcze dowiemy sie czy 3 zarodek urósł i bedzie mrożony.
    Jestem szczęśliwa, trochę zestresowana bo boje sie wyniku testu ale wierze ze bedzie dobrze. ❤️

    Karolka trzymam mocno kciuki za Twoje 2 fasolki :) oby ładnie się zadomowiły i zostały już z Tobą na następne 9 miesięcy :)
    Mam do Ciebie kilka pytań, bo sama się zastanawiam nad KD, bo niestety z moich komórek też już nic z tego...
    W której klinice podchodziłaś do transferu? jaki jest koszt? czy wcześniej trzeba się jakoś specjalnie do tego przygotować? tzn organizm? no i jak wygląda sprawa z dawczynią? czy macie jakies prawo wyboru/doboru? ile czekaliście na komórki? sorki że aż tyle tego ale póki co to mnie to troszkę przeraża i muszę się jakoś z tym oswoić :( jeśli nie chcesz czegoś pisać na forum to proszę odezwij się na priv. Dzięki!!

    karolka89 lubi tę wiadomość

‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ