X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 14 października 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    U mnie AMH też ciut wzrosło, także jest to możliwe ;)

    AMH kwiecień: 0,38 maj: 0,74 październik: 0,98.

    Ania a Ty coś suplementowałaś?? jakim cudem Wam amh wzrasta?? :) też chcę! :)

  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 14 października 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zrobiłam jeszcze tego badania, ale wiele o nim czytałam. Z tego co piszą w internetach, to bardzo często wyniki AMH u tych samych kobiet skaczą jak zapis EKG. Na forum naszego bociana lekarka wprost napisała, że coraz więcej wskazuje na to, iż nie jest to tak cudowny czynnik prognostyczny, jakim wydawał się być.

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 14 października 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Karolka trzymam mocno kciuki za Twoje 2 fasolki :) oby ładnie się zadomowiły i zostały już z Tobą na następne 9 miesięcy :)
    Mam do Ciebie kilka pytań, bo sama się zastanawiam nad KD, bo niestety z moich komórek też już nic z tego...
    W której klinice podchodziłaś do transferu? jaki jest koszt? czy wcześniej trzeba się jakoś specjalnie do tego przygotować? tzn organizm? no i jak wygląda sprawa z dawczynią? czy macie jakies prawo wyboru/doboru? ile czekaliście na komórki? sorki że aż tyle tego ale póki co to mnie to troszkę przeraża i muszę się jakoś z tym oswoić :( jeśli nie chcesz czegoś pisać na forum to proszę odezwij się na priv. Dzięki!!
    Zaprosiłam do przyjaciółek, odezwij sie na priv

    AniaT lubi tę wiadomość

    20140621580114.png
  • karolka89 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 14 października 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejka88 wrote:
    Karolka89 ile cie wynioslo/jakie były koszta podejscia ivf z kd?
    Na te chwile wydaliśmy ok 12tys, wliczając leki, dojazdy itp.
    A jeszcze przed nami, bo jezeli sie uda to nadal musze wstrzykiwać Prolutex (175zl za 7 fiolek ), dopochwowo biorę Lutinus (140zl na 7dni). To wszystko jednak nie ma żadnego znaczenia, póki nie zbankrutujemy

    AniaT lubi tę wiadomość

    20140621580114.png
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 14 października 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za odp. pewnie ze wszystko sie robi dla upragnionego dzieciątka. Ja jestem przed podejściem do zwyklego ivf bo wlasnie z mezem zbieramy kase i wolalam wiedziec ile kosztuje z kd bo byc moze tez taka opcja bedzie. powodzenia karolka89! trzymam kciuki za blizniaki &&&&&&

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 października 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Ania a Ty coś suplementowałaś?? jakim cudem Wam amh wzrasta?? :) też chcę! :)

    Tak, od pół roku biorę: dhea eljot, witamina d, witamina b, inofolic. W małych dawkach - po jednej tabletce. Dodatkowo kwas foliowy 5 mg.

    Ja miałam bardzo niskie dhea-s, ale po suplementacji mam już ponad normę, teraz biorę tabletkę co drugi dzień ;)

    Wielu lekarzy w ogóle nie uznaje wyniku AMH.

    U mnie jednak musi być jakaś poprawa, ponieważ teraz lekarz widzi nawet więcej pęcherzyków antralnych ;)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 14 października 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Tak, od pół roku biorę: dhea eljot, witamina d, witamina b, inofolic. W małych dawkach - po jednej tabletce. Dodatkowo kwas foliowy 5 mg.

    Ja miałam bardzo niskie dhea-s, ale po suplementacji mam już ponad normę, teraz biorę tabletkę co drugi dzień ;)

    Wielu lekarzy w ogóle nie uznaje wyniku AMH.

    U mnie jednak musi być jakaś poprawa, ponieważ teraz lekarz widzi nawet więcej pęcherzyków antralnych ;)

    oo no to super, to oby ta suplementacja przyniosła pozytywne rezultaty :)

    MojeMarzenie lubi tę wiadomość

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 października 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    oo no to super, to oby ta suplementacja przyniosła pozytywne rezultaty :)

    Dziękuję :*
    Jak się uda (teraz jestem na antybiotykach) to w listopadzie lub w grudniu ostatnia inseminacja, a jak nie, to w nowym, szczęśliwym roku podchodzimy do in vitro ;)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 18 października 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Dziewczyny, czytałam wcześniej Wasze forum, ale piszę pierwszy raz. Chciałam dodać otuchy Dziewczynom z niskim AMH. Mój wynik ze stycznia 2015 to 0,67, miałam wtedy 28 lat, 7 miesięcy prób zajścia w ciążę za sobą i przeżyłam totalną załamkę. Wynik wykluczał mnie z refundowanego inv, no i z refundacji leków. Przeszłam kilka cykli stymulowanych i 2 inseminacje - nic z tego nie przyniosło efektów. W styczniu 2016 powtórzyłam AMH w lepszym labie, po suplementacji witaminą D3, DHEA i koenzymem Q10 - wynik 1,3. Lekarze stwierdzili, że moje jajniki wyglądają raczej na ten drugi wynik. Z pozytywnymi myślami przystąpiłam do trzeciej iui - nie udało się... Następnie inv - stymulacja poszła całkiem dobrze - pobrano 8 komórek, z czego 6 było prawidłowych, wszystkie się zapłodniły i pięknie dzieliły. Podano mi dwa zarodki 8A w trzeciej dobie - znowu beta nie drgnęła... Po tym cyklu z nieudanym transferem, już na pewno z mocno gorszym AMH po stymulacji, zaszłam w ciążę naturalną :-) Długa droga jeszcze przede mną, ale chciałam Wam pokazać, że z niskim AMH trzeba co prawda walczyć, ale organizm może nas jeszcze zaskoczyć... Ja wymodliłam sobie swoją Kruszynkę, czego Wam serdecznie życzę :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2016, 20:45

    nadziejka88, ania8306, Kajka81, ojejku, Justkrk, wuzetka, domiszka, Wojcinka lubią tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 18 października 2016, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy gratulacje!! :) dziękuję ze podzieliłaś się z nami Twoja historia, dajesz nadzieje! Cudownie ze udało Ci się naturalnie :)
    A powiedz proszę, jakiej firmy brała dhea i jak długo? Ile razy dziennie?
    Jeszcze raz ogromne gratulacje :)

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 19 października 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniuT dziękuję :-) DHEA firmy eljot, a koenzym q10 w formie ubichinolu, ponoć lepiej się wchłania. DHEA brałam tylko jedną tabletkę dziennie, bo tylko na tyle pozwolił lekarz. Przed inv brałam ok. 3 cykle. Wcześniej też połykałam przed powtórnym badaniem AMH jakieś 3 cykle. Ja wiem, że ciężko jest uwierzyć, że akurat nam się uda, ja szykowałam się już na KD, ale mój M przekonywał mnie, że jeszcze za wcześnie... Muszę też przyznać, że mnie bardzo pomogła modlitwa, choć głęboko wierząca absolutnie nie byłam, dałam temu wiarę i udało się...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 08:40

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Mandy, cudnie <3
    ja mam AMH = 1,7 i jakoś chyba też nie za wysoko prawda?
    Cóż, życie pokaże czy doczekam się kolejnego dziecka.

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 19 października 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa trzeba wierzyć, nic innego nam nie pozostało, wyniku nie masz najgorszego. Też mam mutację MTHFR w C - heterozygota, brałam 5 mg kwasu foliowego i po 4 miesiącach brania jest ciąża.. Może to też miało wpływ..

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Alisa trzeba wierzyć, nic innego nam nie pozostało, wyniku nie masz najgorszego. Też mam mutację MTHFR w C - heterozygota, brałam 5 mg kwasu foliowego i po 4 miesiącach brania jest ciąża.. Może to też miało wpływ..
    wiesz Mandy, ja już w ciązy byłam 5 razy także z zachodzeniem nie było (bo już jest) problemu więc nie sądzę by mutacja tutaj miała wpływ.

    w każdym razie na mutację biorę formy metylowane.
    Mój gin powiedział, że AMH martwi się gdy jest poniżej 0,7.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 09:08

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 19 października 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa, aha, rozumiem...

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 października 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    AniuT dziękuję :-) DHEA firmy eljot, a koenzym q10 w formie ubichinolu, ponoć lepiej się wchłania. DHEA brałam tylko jedną tabletkę dziennie, bo tylko na tyle pozwolił lekarz. Przed inv brałam ok. 3 cykle. Wcześniej też połykałam przed powtórnym badaniem AMH jakieś 3 cykle. Ja wiem, że ciężko jest uwierzyć, że akurat nam się uda, ja szykowałam się już na KD, ale mój M przekonywał mnie, że jeszcze za wcześnie... Muszę też przyznać, że mnie bardzo pomogła modlitwa, choć głęboko wierząca absolutnie nie byłam, dałam temu wiarę i udało się...

    Też kiedyś brałam dhea firmy eljot ale u mnie akurat to nic nie pomogło, amh też nie drgnęło, nie wiem dlaczego na jedne działa a na inne nie, q10 też biorę i wit d. Ja już stracilam calkiem nadzieje ze mi akurat uda się kiedykolwiek naturalnie i chyba poprzez in vitro tez, mysle teraz o kd, zobaczymy jak to się ułoży. Ja też probowalam się modlić ale jakoś mi to nie wychodzi :(

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 19 października 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniuT jeżeli nadal masz ochotę na modlitwę, to polecam Nowennę Pompejańską i modlitwy do św. Dominika. Czytałam kiedyś o tym przez przypadek na forach, dziewczyny pisały, że pomogło. Poszukałam informacji, uwierzyłam i spróbowałam. Miałam wiele chwil zwątpienia, ale się nie dałam i trwałam w tym dalej. Może Ciebie też Góra wysłucha?

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 października 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    AniuT jeżeli nadal masz ochotę na modlitwę, to polecam Nowennę Pompejańską i modlitwy do św. Dominika. Czytałam kiedyś o tym przez przypadek na forach, dziewczyny pisały, że pomogło. Poszukałam informacji, uwierzyłam i spróbowałam. Miałam wiele chwil zwątpienia, ale się nie dałam i trwałam w tym dalej. Może Ciebie też Góra wysłucha?

    Dziękuję Ci bardzo:*
    Czytałam bardzo dużo na temat Nowenny Pompejańskiej, ale jakoś raczej nie mam w sobie tyle samozaparcia, żeby codziennie ją odmawiać, podziwiam ludzi którzy są w stanie to zrobić. O modlitwie to św Dominika za wiele nie słyszałam, czy to jest jakaś konkretna modlitwa??

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 19 października 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniuT to jest konkretna modlitwa, którą się odmawia, do tego nosi się pasek św. Dominika - pisze się do sióstr Dominikanek z Krakowa maila i one wysyłają modlitwy i ten pasek na Twój domowy adres. Św. Dominik jest patronem kobiet w ciąży i pragnących dziecka

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 października 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy a czy za ten pasek św. Dominika się płci? TY go masz? gdzie mogę jakieś namiary znaleźć do sióstr? będę CI wdzięczna za pomoc :)

‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ