X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 14 listopada 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam amh 8,48 i pcos, przy malych dawkach lekow do ivf pobrali mi 40komorek z czego 30bylo dojrzalych (to 75%), z 6zaplodnionych komorek zamrozili 4zarodki w 5dobie. Jak widac ilosc nie pogorszyla jakosci...

    Edit. Nie mialam hiperki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2016, 19:15

    Wojcinka, domiszka lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 18 listopada 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 9,15 przy normach lab do 9,05 wychodziłoby na to, ze nieznacznie podwyższone a biorąc pod uwagę wasze to bardzo wysokie :( nie rozumiem...
    Lekarz podejrzewa PCo ale resztę badań mam w normie. No poza dramatycznie niskim estradiolem ale przy PCo powinien być chyba wysoki?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Ja mam 9,15 przy normach lab do 9,05 wychodziłoby na to, ze nieznacznie podwyższone a biorąc pod uwagę wasze to bardzo wysokie :( nie rozumiem...
    Lekarz podejrzewa PCo ale resztę badań mam w normie. No poza dramatycznie niskim estradiolem ale przy PCo powinien być chyba wysoki?

    Ja mam lekką postać pcos i też niski estradiol. Ostatnio badany w 3dc wynosi 17,71 przy normie od 12,5 więc też szału nie ma. Czekam na wyniki AMH i zaczynam kolejną stymulację. A Ty jaki masz estradiol? Bo AMH rzeczywiście masz wysokie.

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 18 listopada 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estradiol mam baaardzo różnie. Czasem całkiem niezły jak na mnie -30 a niekiedy mam poniżej 5 :/ w przyszłym tygodniu zbadać na nowo razem z fsh i lh

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poniżej 5 o kurcze. To rzeczywiście nisko. A ile masz lat?co na to lekarz? bierzesz na to jakieś leki?

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 18 listopada 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Za pasek nic nie musisz płacić, choć oczywiście możesz Siostrom przesłać na konto jakieś pieniążki, ale nie jest to wymagane. Piszesz maila do Sióstr na adres [email protected] albo [email protected] (obojętnie na który) z prośbą o pasek, umieszczasz tam swój adres i Siostry wyślą Ci pasek zwykłym listem. Ja mam pasek, noszę go od chwili otrzymania do teraz, cały czas :-)

    Mandy Kochana dostałam dzisiaj pasek św Dominika :) powiedz mi proszę jak TY go nosisz? bo jest dość długi...nosisz go na ręce czy na brzuchu? ściągasz np do kąpania?? :)

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 18 listopada 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam estrogeny- femoston, femoston mitte, cyclo-progynove, estrofem. Miało to pobudzić moje jajniki ale niestety są jak zabite. Jak zdecydowałam się zajść w ciaze zaczęłam stymulacje. Clo nie przyniosło rezultatów, po gonalu rosło mało, słabo, endo wcale i w końcu nie pękło mimo ovitrelle. Teraz zaczynam cykl z letrozol em, zobaczymy...

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę aby letrozol pomògł. W końcu musi się znaleźć lek który pomoże:)a miesiączki masz skąpe przez te estrogeny bo ja tak.
    A co do mojego aktualnego AMH to wynosi 4,62 i nie wiem czy to znaczy że moje pcos się pogorszyło czy jest dobrze bo czytałam że wynik ma się mieścić międzi 1-3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 08:34

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 19 listopada 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w zasadzie to trwa jeden dzień i 2 dni plamienia więc ciężko to nawet nazwać miesiączką.
    U mnie norma w lab. była do 9,05 więc nie rozumiem dlaczego wynik 4 jest kiepski?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2016, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie miesiączka wygląda podobnie z tym, że mam z 4 dni plamienia po pierwszym dniu lekkiego krwawienia czyli to też z pewnością wina niskiego estradiolu. A co do AMH to piszą, że wynik od 1-3ng/ml jest prawidłowy, a powyżej może wskazywać na policystyczne jajniki i może doprowadzić do ich przestymulowania w trakcie leczenia lekami wspomagającymi owu. Zobaczę jeszcze co na to powie lekarz, ale ja przy wyniku AMH 4,43 miałam robioną laparoskopię i potem AMH spadło do 2,49 a jajniki zaczęły dzięki temu lepiej pracować więc sama nie wiem, co o tym myśleć. Wszystko pewnie wyjaśni się dopiero na wizycie.

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 23 listopada 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Mandy Kochana dostałam dzisiaj pasek św Dominika :) powiedz mi proszę jak TY go nosisz? bo jest dość długi...nosisz go na ręce czy na brzuchu? ściągasz np do kąpania?? :)
    Przepasam nim brzuch, jeszcze mi paska starcza ;-) Zdejmuję go wyłącznie do kąpieli, a tak to cały czas jest na dolnej części brzucha, żeby chował się w spodniach. Powodzenia Kochana! Trzymam kciuki!

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 listopada 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Przepasam nim brzuch, jeszcze mi paska starcza ;-) Zdejmuję go wyłącznie do kąpieli, a tak to cały czas jest na dolnej części brzucha, żeby chował się w spodniach. Powodzenia Kochana! Trzymam kciuki!

    Dziękuję CI bardzo :) kurcze muszę o nim pamiętać :) przyzwyczaić się :)
    a spisz też w nim?

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 23 listopada 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Dziękuję CI bardzo :) kurcze muszę o nim pamiętać :) przyzwyczaić się :)
    a spisz też w nim?
    Tak :-)

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 listopada 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Tak :-)

    :)

  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Witam Was Dziewczyny, czytałam wcześniej Wasze forum, ale piszę pierwszy raz. Chciałam dodać otuchy Dziewczynom z niskim AMH. Mój wynik ze stycznia 2015 to 0,67, miałam wtedy 28 lat, 7 miesięcy prób zajścia w ciążę za sobą i przeżyłam totalną załamkę. Wynik wykluczał mnie z refundowanego inv, no i z refundacji leków. Przeszłam kilka cykli stymulowanych i 2 inseminacje - nic z tego nie przyniosło efektów. W styczniu 2016 powtórzyłam AMH w lepszym labie, po suplementacji witaminą D3, DHEA i koenzymem Q10 - wynik 1,3. Lekarze stwierdzili, że moje jajniki wyglądają raczej na ten drugi wynik. Z pozytywnymi myślami przystąpiłam do trzeciej iui - nie udało się... Następnie inv - stymulacja poszła całkiem dobrze - pobrano 8 komórek, z czego 6 było prawidłowych, wszystkie się zapłodniły i pięknie dzieliły. Podano mi dwa zarodki 8A w trzeciej dobie - znowu beta nie drgnęła... Po tym cyklu z nieudanym transferem, już na pewno z mocno gorszym AMH po stymulacji, zaszłam w ciążę naturalną :-) Długa droga jeszcze przede mną, ale chciałam Wam pokazać, że z niskim AMH trzeba co prawda walczyć, ale organizm może nas jeszcze zaskoczyć... Ja wymodliłam sobie swoją Kruszynkę, czego Wam serdecznie życzę :-)

    Hej mandy11

    mogłabyś napisać który koenzym Q10 przyjmowałaś? Ubichinol V100 aktywna forma Koenzymu Q10 100 mg czy Ubichinol - Koenzym Q10 50 mg; obie formy są aktywne i nie wiem którą się zacząć suplementować?

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 24 listopada 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola80 wrote:
    Hej mandy11

    mogłabyś napisać który koenzym Q10 przyjmowałaś? Ubichinol V100 aktywna forma Koenzymu Q10 100 mg czy Ubichinol - Koenzym Q10 50 mg; obie formy są aktywne i nie wiem którą się zacząć suplementować?
    Suplementowałam się ubichinolem w dawne 100 mg dziennie (2 kapsułki po 50 mg). Powodzenia!

    pola80 lubi tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Suplementowałam się ubichinolem w dawne 100 mg dziennie (2 kapsułki po 50 mg). Powodzenia!
    ja tak samo, brałam ubichinol 2x50 firmy KENYAG

    pola80 lubi tę wiadomość

  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 24 listopada 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 i ojejku bardzo dziekuję za szybka odpowiedź

    pozdrawiam

    mandy11 lubi tę wiadomość

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 24 listopada 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytanie. Próbowałam znaleźć jakaś info na ten temat w necie, ale bezskutecznie. Pare dni temu odebrałam wynik swojego AMH - 6,2 przy normach w lab 1-9. Początkowo myślałam ze mój wynik przy takich normach jest idealny, ale po wizycie u ginekologa zwatpilam :/ gin w klinice powiedział mi ze taki wynik to wynik wysoki i moze świadczyć o "półPCOS" chociaż obraz usg na to u mnie nie wskazuje. Zawsze mam owu, od kilku miesięcy potwierdzone mnitoringami z jednym pęcherzykiem dominującym. Do tego wszystkie inne mozliwe hormony mam w normie. Lekarz powiedział mi ze nawet jeśli nie mam PCOS to mozliwe ze moje komórki jajowe nie zawsze sa najlepszej jakości i ze właśnie wynik 6,2 moze to sugerować :/
    Wiem ze lekarzom powinno sie wierzyć, ale serio tak jest? Z takim AMH moze sie okazać ze moje jajeczka sa złej jakości? Czytałam o kobietach z AMH powyżej 20 które zachodziły w ciaze a tu lekarz mnie straszy moim "złym" wynikiem.
    Przy kiepskich plemnikach męża ostatnie czego potrzebujemy to jeszcze jajeczka kiepskiej jakości...

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 24 listopada 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze ze cykle mam jak w zegarku, wszystkie hormony w normie (a badałam juz chyba na prawdę wszystkie jakie były na liście) , na obrazie usg zawsze ładny dojrzewający i pękający pęcherzyk itd.
    Teraz boje sie ze mimo ze wszystko wydaje sie byc ok jednak nie jest :/

    oliw lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ